Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

to be counted :wink2:

Szia,

 

Ha magyar vagy és szerencsésen rátaláltál az MFC-re, akkor ne menj tovább!

Különböző életkorú és érdeklődési körű emberek látogatják ezt a honlapot, és biztos akad olyan téma, amelyhez szívesen hozzászólnál.

Ez nem egy hagyományos értelemben vett rajongói klub, hanem egy vidám fórum, ahol minden publikus információt megtalálsz Mikáról, ahol egy remek közösség épül!

 

Ne aggódj, ha nem tökéletes az angolod, mert megpróbálok/ megpróbálunk segíteni, amiben csak lehet.

 

Most ismét aktuális a magyarok összetoborzása, mivel Mika fellép a Balaton Sound fesztiválon.

A thread jelenlegi célja az, hogy megszámláljuk magunkat, és tudjuk, hogy ide mindig lehet fordulni kérdésekkel vagy információkkal.

 

 

USERNAMES:

 

Alexandra94

Anna

Dorii

DuMika

Duzzi

Ebilafan

Ella

Eni

Flee

Icegirl

Kanni

Kriszti

Marlasinger

PommeNoir

Pucsesz

Suzie

TimyBlanco

Xtyna

Zsina

 

Mika magyar rajongói oldal - Mika Fanclub

Edited by suzie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Én csatlakozom! :wink2:

 

Köszi!:thumb_yello:

 

Minden magyarnak írtam a Mikasounds oldalon, többet nem ismerek. Aki ide regisztrélt, ott is jelen van, viszont ez fordítva nem igaz.

Az elején egyébként még 2007 januárjában regisztrált ide egy magyar srác is, de mire februárban én beléptem, már nem írt többet...:emot-sad:..

Remélem, többen is leszünk. Zsina biztos befut..:biggrin2:

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Természetesen engem is felírhatsz! :) Sőt én tervezgetem egy nagy magyar MIKA rajongói oldal indítását is hamarosan! :D Majd ha már lesz valami az oldalból azt is megírom nektek.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Természetesen engem is felírhatsz! :) Sőt én tervezgetem egy nagy magyar MIKA rajongói oldal indítását is hamarosan! :D Majd ha már lesz valami az oldalból azt is megírom nektek.

 

Ez jó hír.. Szerintem már létezik egy... legalábbis két éve létezett, és mintha utána is láttam volna friss híreket rajta... Remélem, a készítője hamarosan feliratkozik ide:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Zsina befutott. :D:D:D

 

Nah az az oldal remélem az enyém, már amiről beszéltek...még a kezdetek kezdetén csináltam, azóta volt pár galibám új Mikás oldalakkal akik összelopkodták a dolgaimat, meg épületes baromságokat írtam Mikáról, azóta bezártak....

 

Én viszont most fogok új design-t csinálni, legalább egy évig nem volt frissítve az oldal, az érettségi miatt...de ezt leírtam ott is, viszont szeretettel várok mindenkit, vannak már regisztrált tagok ott is, az MFC-t is hirdetem, de a legtöbb embert az állítja meg hogy félnek angolul beszélni!!

 

nahszóval: http://www.mikafan.gportal.hu

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Zsina befutott. :D:D:D

 

http://www.mikafan.gportal.hu

 

:D

 

:thumb_yello:

 

Igen, emlékeztem, mert véletlen egyszer rátaláltam a neten és utána láttam, hogy itt is említed...

 

Végülis teljesen frissnek tűnik az RIP Jacko miatt:biggrin2:

 

...szerintem nem gond, ha több weboldal van, sőt, annál jobb. De az információk helyességére tényleg kellene figyelni / másokat figyelmeztetni.

 

Esetleg az oldaladon regisztráltaknak Te is szólhatsz, hogy jelentlezzenek be az MFC-re és íratkozzanak fel erre a thread-re. Jó lenne így összegyűjteni az elérhetőségeket, illetve a későbbiekben információs forrásként / kérdés-válasz threadként is működhetne.

Itt a nyelv nem akadály.

 

Majd írok még :bye:

Link to comment
Share on other sites

Korábban Alexandrának ígértem, hogy elküldöm a linket ahhoz a bizonyos m1 híradós hírhez. Íme.

http://www.hirado.hu/Hirek/2009/06/08/15/_Relax_take_it_easy_jon_Mika_masodik_albuma.aspx

 

Nem értem, hogy miként közölhet az állami televízió hírpoltálja egy olyan fordítást, ami úgy készült, hogy simán kihagyják a mondatok azon részét, amit nem tudtak értelmezni. De ha ezt nem is ellenőrzi senki, akkor sem értem, hogy senkinek sem tűnik fel: ez az izraeli srác egyben libanoni is....

Vajon a Magyar Televízió 10 évesekkel íratja a híreit?

Még kommentet se lehet írni hozzá.....:sneaky2:

 

Az ilyen cikkek mindig feldühítenek. Nálunk totál dilettánsok ülnek a tv és a rádió szerkesztőségekben.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Korábban Alexandrának ígértem, hogy elküldöm a linket ahhoz a bizonyos m1 híradós hírhez. Íme.

http://www.hirado.hu/Hirek/2009/06/08/15/_Relax_take_it_easy_jon_Mika_masodik_albuma.aspx

 

Nem értem, hogy miként közölhet az állami televízió hírpoltálja egy olyan fordítást, ami úgy készült, hogy simán kihagyják a mondatok azon részét, amit nem tudtak értelmezni. De ha ezt nem is ellenőrzi senki, akkor sem értem, hogy senkinek sem tűnik fel: ez az izraeli srác egyben libanoni is....

Vajon a Magyar Televízió 10 évesekkel íratja a híreit?

Még kommentet se lehet írni hozzá.....:sneaky2:

 

Az ilyen cikkek mindig feldühítenek. Nálunk totál dilettánsok ülnek a tv és a rádió szerkesztőségekben.

 

Najó ez tényleg nagggyon gáz! :sneaky2: Még a számai címét is rosszul írták, mi az, hogy Relax? A szám címe Relax (Take It Easy) könyörgöm! És nem Big Girls, hanem Big Girl (You Are Beautiful) :wags_finger: Csúúnya, csúúúnya m1!

Edited by Dorii
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! :)

 

Én is itt vagyok, tessék engem is felvenni a listára!:teehee:

Tudom, hogy még soha nem beszéltünk, ezért gondoltam, hogy írok magamról pár sort (titeket, Zsina és Suzie figyelemmel szoktalak kísérni, mindig örülök, ha találkozom a nevetekkel a fórumon - olyan, mint ha az egész országot képviselnétek!!).

Szóval mióta regisztráltam - azt hiszem lassan 2 éve - szinte napi szinten figyelemmel kísérem az eseményeket itt az MFCn, sőt, 2007 novemberében Münchenben koncerten is voltam - hadd ne mondjam, életem egyik legtökéletesebb estéje volt sorban állással, koncerttel, autogrammal, mindennel együtt...:blush-anim-cl:

Sajnos túl gátlásos vagyok ami az angolomat illeti, ezét nem írok rendszeresen, bár érteni mindent megértek - ami azért nem utolsó :biggrin2: - és ha nagyon nekiülök, le is tudom írni a gondolataim olyan fél óra alatt... Erre viszont nem mindig van időm...

Szóval itt vagyok, aktív vagyok, csak halk... :wink2: És nagyon várom az új lemezt (nem tudom elmondani, mennyire)!!! :aah: De gondolom, ezzel nem vagyok egyedül...:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! :)

 

Én is itt vagyok, tessék engem is felvenni a listára!:teehee:

Tudom, hogy még soha nem beszéltünk, ezért gondoltam, hogy írok magamról pár sort (titeket, Zsina és Suzie figyelemmel szoktalak kísérni, mindig örülök, ha találkozom a nevetekkel a fórumon - olyan, mint ha az egész országot képviselnétek!!).

Szóval mióta regisztráltam - azt hiszem lassan 2 éve - szinte napi szinten figyelemmel kísérem az eseményeket itt az MFCn, sőt, 2007 novemberében Münchenben koncerten is voltam - hadd ne mondjam, életem egyik legtökéletesebb estéje volt sorban állással, koncerttel, autogrammal, mindennel együtt...:blush-anim-cl:

Sajnos túl gátlásos vagyok ami az angolomat illeti, ezét nem írok rendszeresen, bár érteni mindent megértek - ami azért nem utolsó :biggrin2: - és ha nagyon nekiülök, le is tudom írni a gondolataim olyan fél óra alatt... Erre viszont nem mindig van időm...

Szóval itt vagyok, aktív vagyok, csak halk... :wink2: És nagyon várom az új lemezt (nem tudom elmondani, mennyire)!!! :aah: De gondolom, ezzel nem vagyok egyedül...:naughty:

 

 

 

Jujj, szia!!

Ez a "Silent Observer" a neved alatt nagyon tetszik! :biggrin2:

Szerintem igenis meg kéne próbálnod beszélgetni...vagy itt egy csomó olyan aki csak makog vmit.....van 1 olasz csaj aki fordítóval nyomja és speciel fogalmam sincs miről beszél, de attól még aranyos....

De már magától az olvasástól is rengeteget fejlődik a nyelvtudás! Nagyon örülök hogy itt vagy, és restellem hogy még észre sem vettelek pedig énis két éve vagyok már itt! :sneaky2:

 

Egyébként, kiírtam az oldalra hogy regisztráljanak be MFC-re a rajongók, úgyhogy majd figyelgessük a frissen regisztráltakat, de azt is mondtam nekik hogy jelezzékaz oldalon ha sikerült a regisztráció, de nem boldogulnak, aztán majd ideiránítjuk őket! :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! :)

 

Én is itt vagyok, tessék engem is felvenni a listára!:teehee:

Tudom, hogy még soha nem beszéltünk, ezért gondoltam, hogy írok magamról pár sort (titeket, Zsina és Suzie figyelemmel szoktalak kísérni, mindig örülök, ha találkozom a nevetekkel a fórumon - olyan, mint ha az egész országot képviselnétek!!).

Szóval mióta regisztráltam - azt hiszem lassan 2 éve - szinte napi szinten figyelemmel kísérem az eseményeket itt az MFCn, sőt, 2007 novemberében Münchenben koncerten is voltam - hadd ne mondjam, életem egyik legtökéletesebb estéje volt sorban állással, koncerttel, autogrammal, mindennel együtt...:blush-anim-cl:

Sajnos túl gátlásos vagyok ami az angolomat illeti, ezét nem írok rendszeresen, bár érteni mindent megértek - ami azért nem utolsó :biggrin2: - és ha nagyon nekiülök, le is tudom írni a gondolataim olyan fél óra alatt... Erre viszont nem mindig van időm...

Szóval itt vagyok, aktív vagyok, csak halk... :wink2: És nagyon várom az új lemezt (nem tudom elmondani, mennyire)!!! :aah: De gondolom, ezzel nem vagyok egyedül...:naughty:

 

 

Szia Eni!!!

 

Nem értem, hogy nem vettem észre, hogy frissült ez a thread.. Természetesen hozzáadtalak a listához.

 

Arra gondoltam, hogy ha többen vagytok, megbeszélhetjük magyarul is a híreket, és az 'aktívak' berakhatják a fontosabb linkeket, mert tudom, hogy az angolt kevésbé értők számára komolya gond a fórum gyorsasága.

 

Itt a legaktuálisabb link az új dal (We Are Golden) elejével:

 

http://www.chartsinfrance.net/MIKA/news-68245.html

Link to comment
Share on other sites

még egyelőre nagyon béna vagyok az oldalon és nagyon köszönöm a segítséget!és igazad volt itt tényleg mindenki nagyon kedves...na az a lényeg hogy KÖSZI!!!!:thumb_yello:

 

szia!

 

Nagyon szívesen! :biggrin2:

Majd belejössz, és aztán nincs megállás....itt mindig akad jó társaság!! :naughty:

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Eni!!!

 

Nem értem, hogy nem vettem észre, hogy frissült ez a thread.. Természetesen hozzáadtalak a listához.

 

Arra gondoltam, hogy ha többen vagytok, megbeszélhetjük magyarul is a híreket, és az 'aktívak' berakhatják a fontosabb linkeket, mert tudom, hogy az angolt kevésbé értők számára komolya gond a fórum gyorsasága.

 

Itt a legaktuálisabb link az új dal (We Are Golden) elejével:

 

http://www.chartsinfrance.net/MIKA/news-68245.html

 

Köszi, hogy felvettél a listára! :thumb_yello:

Meg a linket is köszi, már lecsekkoltam (kb 30szor), és működik!:naughty: Ezt nem fogom soha megérteni (csak élvezni), hogy hogyan tud valaki olyan zenét írni, amiből csak 8 másodpercet hallottam, de belül már remegek tőle...:shocked: Alig várom a folytatást! :mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

Jujj, szia!!

Ez a "Silent Observer" a neved alatt nagyon tetszik! :biggrin2:

Szerintem igenis meg kéne próbálnod beszélgetni...vagy itt egy csomó olyan aki csak makog vmit.....van 1 olasz csaj aki fordítóval nyomja és speciel fogalmam sincs miről beszél, de attól még aranyos....

De már magától az olvasástól is rengeteget fejlődik a nyelvtudás! Nagyon örülök hogy itt vagy, és restellem hogy még észre sem vettelek pedig énis két éve vagyok már itt! :sneaky2:

 

Egyébként, kiírtam az oldalra hogy regisztráljanak be MFC-re a rajongók, úgyhogy majd figyelgessük a frissen regisztráltakat, de azt is mondtam nekik hogy jelezzékaz oldalon ha sikerült a regisztráció, de nem boldogulnak, aztán majd ideiránítjuk őket! :thumb_yello:

 

Köszi, egy ideig eltartott, mire kitaláltam, de szerintem igen beszédesre sikerült...:biggrin2: Ha már én nem vagyok az... Már többször megfogadtam, hogy megpróbálok többet kommunikálni a többiekkel, és meg is fogom próbálni, és talán a nyári szünet erre a legalkalmasabb - időm mint a tenger, úgyhogy lassan elfogynak a kifogások... :) És köszi a bíztatást!

Link to comment
Share on other sites

Hello Mindenkinek,

 

Ha valaki valamit nem értett a délelőtti interjúkból (BBC Radio 1 & 2) vagy nincs link a felvételhez, szóljatok!:wink2:

 

 

Hát én tulajdonképpen semmit nem értettem velőle! XD :naughty: Najó, az még megvan, hogy MIKA izgult az új dala bemutatása miatt, meg még pár mondatot azért felfogtam, de nagyon örülnék, ha a lényegét leírnád az interjúnak! :blush-anim-cl: Egyébként a We Are Golden már fent van Youtubeon is, jó minőségben és szöveggel együtt!!! :mf_lustslow: Örüljünk neki együtt: http://www.youtube.com/watch?v=WVVS8uNPc5k

És aki olyan ügyes mint én az ebből le is tudja vadászni a teljes számot MP3-ban... De csak akkor tegyétek, ha amint lesz rá lehetőség meg is veszitek legálisan! :)

 

Egyébként a dalszöveget lefordítgattam magamnak és egész jól megértettem, csak pár sor volt, ami nem tiszta, segítenétek ezekben? Szóval én ezeket nem értem:

"Looking for treasure

In the things that you threw

Like a magpie

I live for glitter, not you"

 

"Left here on my own

Im gonna hurt myself

Maybe losing my mind

Im still wondering why

Had to let the world let it bleed me dry"

Előre is köszi, ha valaki ezt lefordítja normálisan! :biggrin2:

 

Egyébként ez a dal annyira zseniális, hogy azt nem lehet szavakkal leírni! Amikor megtudtam, hogy van új MIKA dal elbőgtem magam örömömbe! :wub2: És a dal közben is bőgtem egy kicsit, meg persze akkor is amikor végig olvastam a MS-en (MIKASOUNDS) a blogbejegyzést és rájöttem, hogy szeptember 21-én meg is jelenik az új album!!! :mf_lustslow: Egyébként a szülinapom szept. 25-én van, szóval az én szülinapi ajándékom MIKÁtól ez lesz :naughty:

 

Jaaa és vegyen fel mindenki msnre: dorii@freemail.hu :) szívesen beszélgetek magyar MIKA fanokkal!! :roftl:

Edited by Dorii
Link to comment
Share on other sites

Egyébként a dalszöveget lefordítgattam magamnak és egész jól megértettem, csak pár sor volt, ami nem tiszta, segítenétek ezekben?

 

Hát, nem vagyok egy költő, de a lényege ez..

 

"Looking for treasure

In the things that you threw

Like a magpie

I live for glitter, not you"

 

Kincsekért kutatok a dolgokban, amit kidobtál

Mint a szarka, a csillogásért élek, nem pedig érted.

 

"Left here on my own

Im gonna hurt myself

Maybe losing my mind

Im still wondering why

Had to let the world let it bleed me dry"

 

Ha egyedül maradok, kárt teszek magamban

Lehet, hogy lassan elvesztem a fejem

Még mindig nem értem, hogyan véreztethetett ki így a külvilág.

 

Az interjúk (volt vahy 6-7 mostanában) elég hosszúak. Van valami konkrétum, amit elkaptál, de nem teljesen, és megkérdeznéd?

Link to comment
Share on other sites

Az interjúk (volt vahy 6-7 mostanában) elég hosszúak. Van valami konkrétum, amit elkaptál, de nem teljesen, és megkérdeznéd?

 

Köszi nagyon a forsítást! :biggrin2: Hát beszélt Lady Gagáról meg Katy Perryről a BBC1-nak adott interjúban és arra kíváncsi lennék, hogy ott miket mondott. Annyit még értettem, hogy nem dolgozik együtt Gagával, de nagyon szereti, de a többi eléggé homályos. :blush-anim-cl: Beszélhetnének kicsit lassabban is ezekben az interjúkban! :P

Link to comment
Share on other sites

Köszi nagyon a forsítást! :biggrin2: Hát beszélt Lady Gagáról meg Katy Perryről a BBC1-nak adott interjúban és arra kíváncsi lennék, hogy ott miket mondott. Annyit még értettem, hogy nem dolgozik együtt Gagával, de nagyon szereti, de a többi eléggé homályos. :blush-anim-cl:

 

Íme:

 

"Jo Whiley: Lady Gaga dicshimnuszokat zengett rólad a múltkor a rádióban. Hogyan jött létre ez a barátság?

Mika: New York-i és már több kocertemet megnézte, tetszett neki. Én pedig ’megértem’. Értem mindazt, amit csinál. Mindent ő talál ki...

Jo Whiley:..vagy nem...

Mika: De igen. Épp ez az. Épp ez a határvonal az, amiről beszélek. Amit látsz, az mind ő. És mindent egyedül csinál. A dalok is a sajátjai. Minden.

Jo Whiley: Egy kicsit olyan, mint Grace Jones

Mika: Igen. .. Láttam szombaton. (Itt a Latitude fesztiválra utalt, ahol fellépett GJ)

Jo Whiley: Akkor lehet, hogy dolgozol majd Lady Gagával?

Mika: ezt nem tudom.

Jo Whiley:OK

Mika: Egyszerűen csak tetszik...

Jo Whiley: és Katy Perry is.

Mika: Katy Perry nagyon édes. Kb 5 éve, hogy barátok vagyunk. Mindketten lemezt készítettünk és pénz nélkül lógtunk együtt Los Angelesben. Vega burgereken éltünk és hajnali háromig sörözgettünk, és agonizáltunk, hogy nekünk nem fog sikerülni... de ő annyira ambíciózus. A mostani albuma előtt már hármat készített, de soha nem állt meg, nem adta fel."

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszi! :D Egyébként te honnan tudsz ilyen jól angolul? :)

 

Tetszett, egyből intenzíven kezdtem el a tanulását (a gimiben) és azóta is használom..:wink2:...Na jó, egy-két dolog még segített rajta, de 18 éves korom óta felsőfokon beszélem.:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Úgy érzem... MUSZÁJ elmondanom, hogy ez a video nálam kiverte a biztosítékot... :roftl: Először nem bírtam végignézni, annyira sokkolt!:naughty: Nem tudom, hogy miért, de be kellett zárnom az ablakot, majd egy sor idióta kacarászás után sikerült nagy levegőt vennem és akkor végignéztem! Iszonyúan tetszik!:aah:

Bár a húgom azt mondta, hogy szerinte Mika ezzel nem fog túl sok új rajongót szerezni magának, a régiek viszont még inkább megvesznek majd érte...:mf_lustslow: Nem tudom, miből gondolja ezt...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Tetszett, egyből intenzíven kezdtem el a tanulását (a gimiben) és azóta is használom..:wink2:...Na jó, egy-két dolog még segített rajta, de 18 éves korom óta felsőfokon beszélem.:biggrin2:

 

Hát én is szeretnék jobban megtanulni, már csak Mika miatt is :wink2: Meg hát tényleg nagyon hasznos, ha az ember "speaks in english"... :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy