Jump to content

Recommended Posts

Není zač, půjde to určitě.. a když ne, tak co, svět se nezboří ;-)

No jasně, že je to o to lepší... ale že "nikdy neselžu" ... blbost :) Kdybys viděla moje známky ve škole :naughty:

Já proto sekla s děsně moc kroužkama... protože jsem měla čím dál tím míň náladu na cvičení :-X ..

A Malku jsem tady teda nevidela za posledni dobu jakoze vubec... o.O

...ake máš známky?

Ja som si povedala že sa musím vzchopiť a konečne dostať prvú štverečku.....a potom pekne si dáme päťku.:)Chcem to niekedy proste zažiť.

 

Mne by to cvičenie ani tak nevadilo...len vtedy mi tom časovo nevychádzalo a ked nemám náladu tak to stojí za....:thumbdown:

Ale ked hrám čosi pekné a poriadne tak v pohode...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i dont speak english, i dont speak CZ and i dont speak SK :blink:

but i say hello to people of this thread

hello :biggrin2:

 

ALLEGRAAAAAA :wub2:

In Slovak "hello" would be "ahoj".. in case you visit once more.. (-:

People in this thread, especially me, say hello to Allegra the mind architect.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj allegra! :D Because you tried to speak slovak (well, in czech "ahoj" is the same :D ), I will now try to speak italian (but sorry, I really can't speak it :D )

Ciao! :D Come stai? xD Okay I give up... only two sentences I can say are:

"E'la dose che fa il veleno." and "Dimenticare é impossible, ricordare fa male."... oh and "Cento passi"... mean "hundred steps"... I really have to learn italian :-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Ahoj allegra! :D Because you tried to speak slovak (well, in czech "ahoj" is the same :D ), I will now try to speak italian (but sorry, I really can't speak it :D )

Ciao! :D Come stai? xD Okay I give up... only two sentences I can say are:

"E'la dose che fa il veleno." and "Dimenticare é impossible, ricordare fa male."... oh and "Cento passi"... mean "hundred steps"... I really have to learn italian :-D:-D:-D

You speak italian better than me!!!!

Link to comment
Share on other sites

You speak italian better than me!!!!

:biggrin2: Thanks... haha, I wish I could ;) Well not better than you (because I could never top a native speaker)... but to understand and to be able to speak it.. :) (A friend of mine lives in Italy and I listen to an Italian band a lot, that's the reason I know these sentences x) )

Link to comment
Share on other sites

:biggrin2: Thanks... haha, I wish I could ;) Well not better than you (because I could never top a native speaker)... but to understand and to be able to speak it.. :) (A friend of mine lives in Italy and I listen to an Italian band a lot, that's the reason I know these sentences x) )

see you later at next mika's gigs in italy :bleh:

Link to comment
Share on other sites

:) That's not a bad idea xD Have you been to one of his gigs in Italy? :-)

 

of course... i was at all M gigs in italy :wink2:

milano - april

firenze - july

torino - october

bologna - october

rimini - october - i bought a ticket but the gig was cancelled :thumbdown:

 

(not sanremo festival because it is not a gig and because it was in march and in march i did not know him :thumbdown: )

Link to comment
Share on other sites

of course... i was at all M gigs in italy :wink2:

milano - april

firenze - july

torino - october

bologna - october

rimini - october - i bought a ticket but the gig was cancelled :thumbdown:

 

(not sanremo festival because it is not a gig and because it was in march and in march i did not know him :thumbdown: )

oooh... wow :shocked:... lucky you! 4 gigs (+ 1 festival) in one country and you've all seen them :blink: .. Well I can't complain too, I saw him once :P ... but why do I live in such a small state where he will never play >.< ..

Link to comment
Share on other sites

Nazdar....... ..........:thumb_yello:

Ako žijete???

Toto fórum je vymakané... diki moc Barunka:naughty:

Je super kecať iba po slovensky a česky, a tí ktorý sa naň pozrú, nechápu, a tak sa nás pýtajú odkiaľ sme, atď.

Čawes...:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Nazdaaar :)

Jelikož je to tady myslím tvůj první příspěvek, tak tě vítám! ;)

Jinak já se mám celkem dobře a co ty a vy ostatní? :cool:

Jinak není vůbec zač :blink: .. já jen viděla všechny ty fora pro ostatni narody tak sem si rikala kurna to by to bylo, aby jsme nemely nejaky i my! :biggrin2: ... oni sem lidi z jinych zemi asi lezou ze zvedavosti, jelikoz vetsinou beztak nemaji paru, co je to CZ a SK... ale je sranda si s nima psát :)

Link to comment
Share on other sites

Nazdar....... ..........:thumb_yello:

Ako žijete???

Toto fórum je vymakané... diki moc Barunka:naughty:

Je super kecať iba po slovensky a česky, a tí ktorý sa naň pozrú, nechápu, a tak sa nás pýtajú odkiaľ sme, atď.

Čawes...:thumb_yello:

 

Malka, vitaj v cesko-slovenskej niti! Uz sme nedufali! Este by niekto mal ukecat Dodulienku?

Link to comment
Share on other sites

Jestli nekdy bude online :-O Ja ji tady teda uz hodne dlouho nevidela...

 

to je tím, že teď pořád trénuje na koncerty, říkala Verča.

Ale čas by si udělat mohla, to je pravda! Doufám, že na nás nezanevřela! a na MIku!:shocked:

Link to comment
Share on other sites

Malka, vitaj v cesko-slovenskej niti! Uz sme nedufali! Este by niekto mal ukecat Dodulienku?

Ona je mimo.....je teraz celá z konzervy a len cvičí ako povedala Terou a ....neviem...povedala že aj ja tu prestanem chodiť ked pojdem na konzervu ale jasne že héééj!:original:

Link to comment
Share on other sites

Nazdar....... ..........:thumb_yello:

Ako žijete???

Toto fórum je vymakané... diki moc Barunka:naughty:

Je super kecať iba po slovensky a česky, a tí ktorý sa naň pozrú, nechápu, a tak sa nás pýtajú odkiaľ sme, atď.

Čawes...:thumb_yello:

čaves Malčacina...Einsteinko sa nám vzchopíííííííl!...tak roztáčaj a podme!

 

P.S.Kasli sa na talianov, kam sa hrabu na Bobulovu:naughty:

P.P.S. v utorok ta cajám a pohni sa!

Link to comment
Share on other sites

To by bylo super!!! :) Ja bohuzel asi neznam nikoho kdo by sel na MFC :( ..

No, práve som jej napísala...dúfam že zabere....a že nepatrí k tzv.pasívnym mikáčom čo sa sem kuknú raz za týžden.....ja som si s nou nikdy nepísala takže neviem aká je..Je tu už fest dlho.......hádam je v pohodeeeeee.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy