Jump to content

The Polish Thread? ..... Please!


xintra

Recommended Posts

  • 7 months later...

Hello Polska!

 

Polski wątek nie jest tu zbyt popularny.

Część fanów na pewno korzysta ze stron anglojęzycznych.

Ale są i tacy, którzy nie za bardzo radzą sobie w obcych językach.

Dlatego powstała strona internetowa Mikapopolsku.com

 

Na stronie głównej jest blog z aktualnościami. Nie ma tam forum, więc mam nadzieję, że nowi fani spragnieni kontaktu dotrą choćby tutaj, na MFC.

Strona skierowana jest do "starych" fanów, którzy trochę zapomnieli o Mice, choćby ze względu na brak bieżących informacji w mediach, a przede wszystkim z powodu braku piosenek Miki w radiu i telewizji.

Mam również nadzieję, że pojawią się nowi fani, którzy po raz pierwszy "odkryją" Mikę i będą chcieli dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

 

Zapraszam do czytania i słuchania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mikapopolsku.com

 

image.thumb.png.c1570a1c3bf3d624c2a66fa612895b56.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzisiejszy wpis na Mikapopolsku.com  został "sprowokowany" z jednej strony konferencją prasową Jurka Owsiaka, na której nawoływał do przerwania używania języka nienawiści. Z  drugiej strony w jednej z grup na Facebooku pojawiło się tłumaczenie fragmentu "Stasera Casa Mika", które dotyczyło wstępu do piosenki Hurts". 

Mika jest idealnym ambasadorem, z jego głębokim poczuciem wartości i siły słowa.

 

Taki "zbieg okoliczności" doprowadził mnie do przetłumaczenia tego tekstu na polski.

Specjalnie go tutaj zamieszczam, aby nasz polski wątek trochę ożył.

Jeśli są jeszcze inni fani z Polski poza mną, Dominiką i Moniką, to zapraszam do napisania paru słów.

Pokażcie, że pojawiacie się na MFC choćby od czasu do czasu...

 

"Mój język jest językiem muzyki. Słowami, walczyłem, prowadziłem wojny, zwłaszcza jako dziecko, bo mam dysleksję. Litery zbiegały ze wszystkich stron i nie wiedziałem, jak ułożyć je w odpowiednim porządku i dlatego wiem, jak ważne są słowa. Słowa są ważne, słowa są sposobem poznawania i przekazywania wiedzy. Są sposobem tworzenia dialogu, wymyślania opowieści, spotkania z ludźmi. Mogą sprawić, byś się zakochał, mogą sprawić, byś nienawidził. Słowa sprawiają, że wybuchają wojny i przynoszą pokój ... Są sposobem negocjacji z innymi, to nasza waluta przetargowa. Czasami wywołują śmiech, czasami sprawiają, że płaczemy. Czasem pieszczą jak wiatr, czasem ranią. Słowa łagodne jak kwiat, albo ciężkie jak cios prosto w twarz. Musimy być bardzo uważni w doborze słów, bo one mają moc, wielką moc. Musimy używać ich ostrożnie, dobierać jedno do drugiego. A gdy słowa nie istnieją lub nie mogą zaistnieć, ponieważ mówimy różnymi językami lub dlatego, że nie możemy mówić, pozostają gesty, uśmiech, ręce. Słowa są mostem, starym zniszczonym mostem pośrodku lasu. Most był tam od dawna. Ja jestem tutaj, ty jesteś po drugiej stronie i powoli zbliżamy się do siebie poprzez słowa. Jesteśmy trochę bezbronni, trochę bezradni. Ale wreszcie się spotykamy."

 

Mika „Stasera Casa Mika”

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pojawiam się częściej niż od czasu do czasu bo cały wolny czas spędzam tu a mam go trochę mniej ale staram się śledzić na bieżąco co tam się dzieje u Miki.Mógłby ten wątek trochę ożyć ale jest nas niestety za mało.I dziękuję Anno za tłumaczenie.I mój ulubiony monolog z SCM.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem nie, ale kurde ci nasi fani jacyś ciężcy w komunikacji są :lol:

tutaj nie jest nas zbyt wiele, ale np. na MIKA Poland też szału nie ma, a komentują i lajkują wciąż te same osoby :emot-sad: chyba rzeczywiście nie ma u nas zbyt dużego zainteresowania Miką :emot-sad:  

Link to comment
Share on other sites

Brak zainteresowania ciemno to widzę choć dalej mam nadzieję na koncert?Szkoda,że ludzie nie wiedzą jakim wspaniałym artystą jest Mika a Ci co tutaj byli wcześniej stracili zainteresowanie może.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niektórzy tylko rejestrują się po to, by mieć dostęp do różnych materiałów i przede wszystkim tłumaczeń. Też zarejestrowałam się, by obejrzeć Casa Mika, ale szybko zorientowałam się, że to miejsce to coś więcej niż baza informacji. Inni po prostu nie lubią się angażować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciężko być aktywnym fanem kogoś, o kim się prawie nie słyszy w radio czy telewizji.

A jak puszczą jakąś piosenkę, to tylko "Relax, Take It Easy"..... Ludzie, to było 10 lat temu!!!!!

 

Dlatego wielki szacun dla tych, którzy się nie poddają i aktywnie szukają informacji o Mice na własną rękę.

Zastanawiam się gdzie uderzyć, żeby zgrali coś nowszego: "Origin of Love", "Talk About You" czy "Staring At The Sun".

4FUN TV? Czy inne stacje muzyczne?

Jak myślicie?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dominika said:

Niektórzy tylko rejestrują się po to, by mieć dostęp do różnych materiałów i przede wszystkim tłumaczeń. Też zarejestrowałam się, by obejrzeć Casa Mika, ale szybko zorientowałam się, że to miejsce to coś więcej niż baza informacji. Inni po prostu nie lubią się angażować.

 

Ja też tu trafiłam przez Casa Mika :P

Inna sprawa to znajomość języków. Nie każdy radzi sobie z komunikacją po angielsku, francusku czy włosku.

 

No ale po to jest wątek polski.

Tak, Polacy nie są zbyt komunikatywnym narodem... :facepalm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ale też nie przesadzajmy z tą znajomością języków, większość już z angielskim jest zaznajomiona, a sama widzisz jak tu każdy chętny do pomocy i w ogóle żeby coś wytłumaczyć czy znaleźć :biggrin2: Monika też na początku cicho siedziała, a teraz jak szaleje! :naughty:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ale trzeba zrobić ten pierwszy krok. Przyznam szczerze, że ja na początku też nie za bardzo chciałam pisać, bo tu tyle się dzieje. najpierw musiałam nasiąknąć tematem.

No i jak nasiąknęłam, to kompletnie "wsiąknęłam" :roftl:

 

Mika jest jak Indie: albo go pokochasz albo nie będziesz chciała go znać. No ale jak można go nie kochać?????????

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja się zarejestrowałam żeby zdobyć więcej informacji o Mice kto to taki ten Mika.A jak wsiąknęłam to na dobre.I też na początku mało pisałam dalej nie pisze za dużo a szaleje tylko na pw tam nie muszę pisać po angielsku.:biggrin2: Anna ma rację albo się Go pokocha albo znienawidzi i jak Go tu nie kochać.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy