Jump to content

The Polish Thread? ..... Please!


xintra

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uff. Skończyłam podsumowanie piątego odcinka The Voice. Jestem wykończona! Chyba pobiłam rekord szybkości :lol3:

Dla wygody w czytaniu (ale i w uzupełnianiu) utworzyłam kolejną zakładkę na "Przesłuchania w ciemno część 2".

Myślę, że po 4 odcinki w zakładce wystarczą, żeby się przeglądarka "nie zapchała" :das:

 

https://mikapopolsku.com/przesluchania-w-ciemno-czesc-2/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Uwaga uwaga!!!

 

DO WSZYSTKICH POLSKICH FANÓW Z MFC!!!!

 

Radiowa "Trójka" podała na liście nowości "Tiny Love"!!!!

Mamy czas do piątku 23 sierpnia do południa, aby dodać jak największą ilość głosów.

Mamy szansę, aby Mika zaistniał w polskim radiu!!!!

 

Zarejestrujcie się na lp3.polskieradio.pl

Zagłosujcie na "Tiny Love"!!!!!

 

Przekażcie tę informację innym fanom i znajomym.

ROZPOCZYNAMY AKCJĘ "TINY LOVE" 

 

Wreszcie możemy się wykazać!!!

 

Poniżej kilka screenshotów ze stront "trójki".

 

Ci co się zarejestrują, niech napiszą dwa słowa pod tym postem.

 

 

image.thumb.png.850a87986ccbfd61c656ab26cc307c23.png

 

image.thumb.png.abe1bdbe4c2ad51f0e2c56155e4bb952.png

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
2 minutes ago, Dominika said:

I znowu pomimo naglaśniania akcji wszem i wobec nici wyszły :tears:

Słuchałam listy wtedy w piątek.

O Boże, co to się za audycja zrobiła! Albo polskie piosenki albo jakieś odgrzewane kotlety (nie obrażając nikogo): stare piosenki Queen, David Bowie. Nie wiem ile ludzi tego słucha. 

Żenada jednym słowem.

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dominika said:

Bo u nas to potrafią puszczać albo stare kawałki na okrągło albo te nowe, dla nich nie ma kompromisu :annoyed_h4h:

Myślę, że Trójka bardzo się zmieniła jako stacja państwa (PiS i spółka). Od dawna jej nie słucham. Nawet zdziwiłam się, że Marek Niedźwiecki tam jeszcze pracuje. Wydawało mi się że go już dawno wyrzucili. 

Kiedyś to była stacja awangardowa i pokazywała nowe trendy. Listy Przebojów Trójki słuchali wszyscy. Cóż, dawne czasy....

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Szara. said:

To smutne kiedy polskie stacje radiowe nie chcą promować Miki  u nas. Jest takim genialnym artysta a dalej mało ludzi o nim wie. :winksmiley02:

Ja się cieszę tym, że coraz więcej Polaków wchodzi na moją stronę internetową. Z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej wejść. Czyli polscy fani szukają informacji o Mice!!!!!

I jak to ostatnio Mika powiedział w swoich wywiadach: rynek muzyczny się zmienia. Bardzo dużo dzieje się na platformach muzycznych.

Tak więc niekoniecznie radio czy telewizja mają wpływ na to, co ludzie słuchają. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Hej fani z Polski.

Mam nadzieję, że przeczytacie ten wpis, bo potrzebuję Waszej pomocy.

Napiszę o tym również po angielsku i francusku gdzieś na forum. Ale zacznę tutaj.

 

Oczywiście wszyscy chcemy, żeby Mika wystąpił w Polsce. Ale póki co nie bardzo nam to wychodzi.

Postanowiłam zmobilizować fanów (nie tylko z Polski), którzy chcieliby przyjechać do nas na koncert - Czechy, Słowacja, Rosja, Węgry, Rumunia, Niemcy itp.

Powiem Wam, co dotychczas zrobiłam i co można zrobić teraz.

 

Najpierw skontaktowałam się z managerem Miki na Europę - Alexem. Wymieniliśmy kilka maili.

Wniosek ogólny - polskie agencje koncertowe (oni to nazywają promotorami) nie są zainteresowane Miką.

 

No to pomyślałam, że może uda się coś zorganizować lokalnie w Krakowie, no bo tutaj mieszkam.

Skontaktowałam się z dwiema salami, które są w stanie pomieścić co najmniej 2'000 widzów (mniejsza sala raczej nie pokryje kosztów koncertu).

To Tauron Arena i ICE.

Dostałam cenniki, ale jest jeden problem - firmy te nie organizują samego wydarzenia. Tylko wynajmują obiekt 😞

 

No to kolejny krok: znalazłam dwie duże agencje, które sprowadzają zagranicznych artystów. I napisałam do nich maila.

Jedna firma nie odpowiedziała, druga napisała grzecznego maila, że nic nie obiecują, ale należy śledzić ich stronę internetową.

To agencja ALTERART. To oni organizowali koncert Orange Warsaw Festiwal w 2010, na którym wystąpił Mika.

Oni też organizują Kraków Live Festival, na który zapraszają artystów takich jak na przykład Years&Years czy Dana Del Rey .

W tym roku festiwal odbędzie się 21-22 sierpnia i na razie nie podano, kto na nim wystąpi.

 

No i moja propozycja jest taka, żeby zasypać agencję mailami z prośbą o zaproszenie Miki. (Szczególnie, że już go kiedyś zaprosili).

Jeśli nie uda się w tym roku, to może agencja zapamięta naszą akcję i zainteresuje się Miką w przyszłości?

 

 

Co Wy na to?

Napiszcie mi w miarę szybko, czy chcecie się dołączyć. Zobaczymy ilu nas jest i ustalimy plan działania.

 

image.thumb.png.30a1a946e27fd7adff4876677e857d92.png

 

 

 

 

Edited by Anna Ko Kolkowska
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Anna Ko Kolkowska said:

Hej fani z Polski.

Mam nadzieję, że przeczytacie ten wpis, bo potrzebuję Waszej pomocy.

Napiszę o tym również po angielsku i francusku gdzieś na forum. Ale zacznę tutaj.

 

Oczywiście wszyscy chcemy, żeby Mika wystąpił w Polsce. Ale póki co nie bardzo nam to wychodzi.

Postanowiłam zmobilizować fanów (nie tylko z Polski), którzy chcieliby przyjechać do nas na koncert - Czechy, Słowacja, Rosja, Węgry, Rumunia, Niemcy itp.

Powiem Wam, co dotychczas zrobiłam i co można zrobić teraz.

 

Najpierw skontaktowałam się z managerem Miki na Europę - Alexem. Wymieniliśmy kilka maili.

Wniosek ogólny - polskie agencje koncertowe (oni to nazywają promotorami) nie są zainteresowane Miką.

 

No to pomyślałam, że może uda się coś zorganizować lokalnie w Krakowie, no bo tutaj mieszkam.

Skontaktowałam się z dwiema salami, które są w stanie pomieścić co najmniej 2'000 widzów (mniejsza sala raczej nie pokryje kosztów koncertu).

To Tauron Arena i ICE.

Dostałam cenniki, ale jest jeden problem - firmy te nie organizują samego wydarzenia. Tylko wynajmują obiekt 😞

 

No to kolejny krok: znalazłam dwie duże agencje, które sprowadzają zagranicznych artystów. I napisałam do nich maila.

Jedna firma nie odpowiedziała, druga napisała grzecznego maila, że nic nie obiecują, ale należy śledzić ich stronę internetową.

To agencja ALTERART. To oni organizowali koncert Orange Warsaw Festiwal w 2010, na którym wystąpił Mika.

Oni też organizują Kraków Live Festival, na który zapraszają artystów takich jak na przykład Years&Years czy Dana Del Rey .

W tym roku festiwal odbędzie się 21-22 sierpnia i na razie nie podano, kto na nim wystąpi.

 

No i moja propozycja jest taka, żeby zasypać agencję mailami z prośbą o zaproszenie Miki. (Szczególnie, że już go kiedyś zaprosili).

Jeśli nie uda się w tym roku, to może agencja zapamięta naszą akcję i zainteresuje się Miką w przyszłości?

 

 

Co Wy na to?

Napiszcie mi w miarę szybko, czy chcecie się dołączyć. Zobaczymy ilu nas jest i ustalimy plan działania.

 

image.thumb.png.30a1a946e27fd7adff4876677e857d92.png

 

 

 

 

 

No więc skoro poruszyłaś tę kwestię, na Twoją wiadomość mam następującą informację. Nie powinnam o tym pisać (i nigdzie o tym nie pisałam do tej pory), bo jednak poproszono mnie o dyskrecję, ale w takiej sytuacji i tak chyba nie ma sensu dalej siedzieć cicho. Jakiś czas temu skontaktował się ze mną pracownik agencji koncertowej na naszej stronie fejsbukowej MIKA Poland z zapytaniem, w jakim miejscu chcielibyśmy mieć koncert Miki? Ja to w ogóle szok, niedowierzanie, że ktoś się chce tego podjąć! No i drążąc temat dowiedziałam się, że ten gościu sam bardzo lubi Mikę, że jego firma (BS LIVE EVENT) już nie raz robiła rzeczy niemożliwe i ściągała do Polski różnych artystów. Poza tym napisał, że są w kontakcie z menagementem Miki i wykazują oni duże zainteresowanie koncertem w Polsce, tylko trzeba ustalić datę i miejsce wydarzenia. Po rozmowie doszliśmy do wniosku, że Torwar będzie najlepszą opcją, jednak trudno na nim dostać wolny termin i na ten rok niestety jest już zarezerwowany. W przypadku innych proponowanych miejsc np. Tauron Arena w Krakowie, Spodek w Katowicach czy Ergo Arena w Gdańsku odpisał mi, że nie ma pewności, że koncert Miki się wyprzeda, a im większa hala tym bilety droższe, więc im się to też nie kalkuluje. No więc koniec końców stanęło na tym, że ów jegomość organizator miał znaleźć wolny termin na Torwarze. Po pewnym czasie ponownie napisałam do gościa z zapytaniem jak tam idzie organizacja i otrzymałam odpowiedź, że została wysłana prośba do menagementu Miki o rider jakie są ich wymagania i nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Taką informację otrzymałam 13 lutego. Jak sprawy się mają obecnie tego nie wiem, ale po tej wymianie zdań nie liczę na cud. Pytałam się również, czy w jakiś sposób możemy pomóc, to że na chwilę obecną nie, ale jeśli by koncert został klepnięty, to w promocji możemy jak najbardziej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dominika said:

 

No więc skoro poruszyłaś tę kwestię, na Twoją wiadomość mam następującą informację. Nie powinnam o tym pisać (i nigdzie o tym nie pisałam do tej pory), bo jednak poproszono mnie o dyskrecję, ale w takiej sytuacji i tak chyba nie ma sensu dalej siedzieć cicho. Jakiś czas temu skontaktował się ze mną pracownik agencji koncertowej na naszej stronie fejsbukowej MIKA Poland z zapytaniem, w jakim miejscu chcielibyśmy mieć koncert Miki? Ja to w ogóle szok, niedowierzanie, że ktoś się chce tego podjąć! No i drążąc temat dowiedziałam się, że ten gościu sam bardzo lubi Mikę, że jego firma (BS LIVE EVENT) już nie raz robiła rzeczy niemożliwe i ściągała do Polski różnych artystów. Poza tym napisał, że są w kontakcie z menagementem Miki i wykazują oni duże zainteresowanie koncertem w Polsce, tylko trzeba ustalić datę i miejsce wydarzenia. Po rozmowie doszliśmy do wniosku, że Torwar będzie najlepszą opcją, jednak trudno na nim dostać wolny termin i na ten rok niestety jest już zarezerwowany. W przypadku innych proponowanych miejsc np. Tauron Arena w Krakowie, Spodek w Katowicach czy Ergo Arena w Gdańsku odpisał mi, że nie ma pewności, że koncert Miki się wyprzeda, a im większa hala tym bilety droższe, więc im się to też nie kalkuluje. No więc koniec końców stanęło na tym, że ów jegomość organizator miał znaleźć wolny termin na Torwarze. Po pewnym czasie ponownie napisałam do gościa z zapytaniem jak tam idzie organizacja i otrzymałam odpowiedź, że została wysłana prośba do menagementu Miki o rider jakie są ich wymagania i nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Taką informację otrzymałam 13 lutego. Jak sprawy się mają obecnie tego nie wiem, ale po tej wymianie zdań nie liczę na cud. Pytałam się również, czy w jakiś sposób możemy pomóc, to że na chwilę obecną nie, ale jeśli by koncert został klepnięty, to w promocji możemy jak najbardziej pomóc.

Hej,

 

dzięki Dominika za te informacje. To już jest coś, że jakiś promotor zainteresował się organizacją koncertu Miki tak sam z siebie. 

Ja pisałam do Alexa jeszcze w grudniu i on miał się zorientować czy Polska jest zainteresowana Miką. Pytałam zwłaszcza pod kątem festiwali.  31 stycznia Alex odpowiedział, że organizatorzy festiwali nie są zainteresowani Miką. Ty masz odpowiedź z 13 lutego. Więc liczę na to, że management Miki dostał jakieś zapytanie ze strony polskiej. (mogę go jeszcze pomęczyć o tę konkretną firmę).

 

Może jednak trzeba by zacząć pisać maile do agencji koncertowych, żeby ich trochę "otworzyć" na Mikę. Jak zaczną dostawać zgłoszenia od fanów, to może ujrzą potencjał w organizacji takiego eventu - nieważne, czy to będzie festiwal, czy pełny koncert. Festiwal wydaje mi się "bezpieczniejszym" rozwiązaniem, bo ludzie chętnie kupią bilety, żeby zobaczyć wielu innych artystów, nawet tych mniej znanych. Choć oczywiście marzę o pełnym koncercie.

Teraz w czasie trasy koncertowej łatwiej będzie agencjom znaleźć aktualne informacje. 

Fani z innych krajów też mogą pisać maile, bo to pokaże, że nie tylko polska publiczność jest zainteresowana. Myślałam, żeby skupić się na razie na jednej agencji, bo będziemy mieć większą siłę uderzenia.

 

A a propos Tauron Arena, to oni wynajmują płytę główną nie tylko w całości na 16 tysięcy miejsc (140.000 PLN) , ale już od 3 tysięcy (40.000 PLN netto) - oczywiście im większa publiczność, tym większe koszty.

Ja nawet jestem gotowa zainwestować oszczędności, jeśli to by było potrzebne.

 

Więc zastanówmy się, czy na przykład mamy pisać do tej firmy BS LIVE EVENT, żeby ich bardziej zmobilizować?

Czy do ALTERART.

 

Link to comment
Share on other sites

@Anna Ko Kolkowska Wiesz co ja myślę, żeby też tę agencję BS LIVE EVENT nie cisnąć od razu. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby to, żeby najpierw wybadać grunt, to znaczy ja bym się do tego gościa odezwała jak wygląda sytuacja i napisała, że polscy fani na własną rękę próbują skontaktować się zarówno z menagementem Miki jak i różnymi polskimi organizatorami koncertów, żeby tylko sprowadzić Mikę do Polski. I żeby właśnie nakierować tę agencję na Alexa skoro z nim jest jakiś kontakt. A powiedz mi jak ma na nazwisko ten agent Alex? To od razu napisałabym wiadomość do tego kolesia z BS LIVE EVENT. I jak się dowiem na czym stoimy, to możemy wystosować coś do nich. A Ty możesz wtedy napisać sama coś do Mikowego agenta. Co Ty na to?

Link to comment
Share on other sites

Z racji tego, iż dowiedziałam się, że z planowanego koncertu nici, postanawiamy się nie załamywać i działać dalej na własną rękę, przy waszym wsparciu. Pomysł jest taki, aby

spróbować zmobilizować siły i wysłać maila, o tym dlaczego chcielibyśmy zobaczyć Mikę w Polsce, na adres: kontakt@alterart.pl. Alter Art to organizacja zajmująca się koncertami i festiwalami. Mieli oni już do czynienia z Miką organizując Orange Warsaw Festival, dlatego po cichu liczymy, że nasz odzew mógłby wzbudzić zainteresowanie organizatorów Miką. Poza tym jeśli napotkacie na swojej drodze ankiety, proszące o podanie kogo chcielibyśmy usłyszeć na festiwalach, wpisujcie w komentarzach Mikę. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwa sprawa, ale hej! kto nie ryzykuje nie pije szampana! Także działamy moi drodzy, działamy! :biggrin2:

Edited by Dominika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dominika said:

Z racji tego, iż dowiedziałam się, że z planowanego koncertu nici, postanawiamy się nie załamywać i działać dalej na własną rękę, przy waszym wsparciu. Pomysł jest taki, aby

spróbować zmobilizować siły i wysłać maila, o tym dlaczego chcielibyśmy zobaczyć Mikę w Polsce, na adres: kontakt@alterart.pl. Alter Art to organizacja zajmująca się koncertami i festiwalami. Mieli oni już do czynienia z Miką organizując Orange Warsaw Festival, dlatego po cichu liczymy, że nasz odzew mógłby wzbudzić zainteresowanie organizatorów Miką. Poza tym jeśli napotkacie na swojej drodze ankiety, proszące o podanie kogo chcielibyśmy usłyszeć na festiwalach, wpisujcie w komentarzach Mikę. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwa sprawa, ale hej! kto nie ryzykuje nie pije szampana! Także działamy moi drodzy, działamy! :biggrin2:

 

 

Dokładnie, nie poddajemy się.

Obserwujcie media społecznościowe: Twitter, Instagram.

Alter Art obsługuje takie festiwale jak:

 

ORANGE WARSAW FESTIVAL

KRAKÓW LIVE FESTIVAL

OPEN'ER FESTIVAL (w Gdyni)

 

Piszcie komentarze na ich kontach. Wklejajcie linki z filmami z koncertów Miki.

Niech ludzie zobaczą, co im proponujemy. Niech się zainteresują Miką. Niech starzy fani przypomną sobie o nim!!!!!

 

image.thumb.png.1d0087c9f3c5a4083c47281016dd6736.png

 

 

 

 

Edited by Anna Ko Kolkowska
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dominika zmobilizowała mnie do przetłumaczenia komentarzy, które Mika wygłasza w trakcie koncertów Revelation Tour. Zabierałam się do tego od dawna i ciągle coś innego było ważniejsze. Intro zrobiłam już dawno i zamieściłam je w relacji z koncertu w Pau. Wczoraj usiadłam i dokładnie przesłuchałam i spisałam wszystkie komentarze, które są integralną częścią przedstawienia.

Czasami Mika dorzucał coś więcej, czasami dostosowywał komentarz do reakcji publiczności, ale baza pozostała niezmienna - każdy kolor dotyczy innej myśli przewodniej i łączy się z piosenką, która potem następuje.

Zapraszam na moją stronę internetową:

 

https://mikapopolsku.com/2020/03/07/revelation-tour-intro-i-cala-reszta/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Hejo, hejo! Co tam u was słychać nowego?

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale mam nadzieję, że chociaż na parę dni wróci jeszcze piękna złota jesień.

Muszę przyznać, że cała ta sytuacja z covidem coraz bardziej mi doskwiera, to co słyszę w telewizji i innych mediach to normalnie cyrk na kółkach, nie można nic planować, a najbardziej brakuje mi podróży.

Dobrze, że Mika trzyma nas w kupie silną ręką :naughty:

121695430_10158059517758040_2097726174384173122_o.thumb.jpg.4e75a828927884c1b99174585c6cc2ef.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy