Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part II


Barunka

Recommended Posts

Co doma nema? Urcite nema tolko srandy.

Anglicko dobre nepoznam, ale ked porovnam Belgicko a Slovensko, tak Slovensko jednoznacne vyhrava !!! (Mam v Belgicku dobru pracu, takze nebudem frflat - ale inak je tu nuda, domov chodim aj 2x do mesiaca).

 

Tu ked si ideme niekam sadnut (nasa cesko-slovenska partia), tak sme vzdy jedini v podniku, ktori sa SMEJU !! Ostatni na nas cumia ako na zazrak, tu su ludia sice mili, ale suchari.....

 

bt

 

Barunka, ty by si nemala nutkanie:shocked:...ved si moze v tej hypernove i privyrobit, keby mu nahodou klesla predajnost CD...ako spominala shirl 3 EUR za hodku su viac nez motivaciou:roftl:

 

anonymita:mf_rosetinted:...myslim, ze tu by sa nemusel bat chodit po uliciach...jedine, ze by sa mohol obavat tak troska aktivistov:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No mohli by sme mu poradit:blush-anim-cl:

Nech povie napriklad to, co povedal mne vcera moj sused:

 

Upozornujem, ze ide o chutne 5-rocne chlapciatko. Stretol ma na schodoch a vraj: "Ahoj Beata, vies, ze si dobra buchta"?

 

dievcata, skoro som padla na prdel a od smiechu mi tiekli slzy:roftl:

Teda, proti mladsiemu partnerovi nic nemam, ale toto je predsa len velky rozdiel:roftl::naughty:

 

Takze Mika moze zakricat, ze zdravi vsetky dobre buchy - urcite bude mat uspech :wink2:

 

Inak - ja si myslim, ze on ma tie preklady bud napisane, alebo mu to diktuje do mikrofonu v jeho neznom usku tlmocnika a on opakuje. Nechcem ho podcenovat, ale tolko jazykov predsa nemoze ovladat.... (alebo???)

 

bt

 

Jen počkej, až o něm budeš něco vykládat a on se k tobě otočí a zahlásí "Cožeeeee? :sneaky2:" :roftl: ... No dobře, moc divoká fantazie... Mika je sice několikanásobný polyglot, ale až takovej asi ne...

 

Stejně bychom mu nějak měly dát vědět, co přesně má říct na koncertě... :fisch:

Link to comment
Share on other sites

Dievcata, ja sa tu tak prijemne zabavam pri citani vasich spraviciek, ze som si ani nevsimla ako ten cas leti!

Ja to balim, prajem vam krasny vecer alebo rano (podla toho, kedy si to precitate:wink2:).

Zajtra (v piatok) cestujem DOMOV !!!! S mojimi slovenskymi kamaratkami z Bruselu si robime vylet do Bratislavy - "ladies only" ! Muzi a deti ostavaju doma:cowboy::clap:

 

Na plane su sampanske, dobre jedlo, thajske masaze, sauna, Bratislava by night (ktora je urcite zabavnejsia ako Brusel by night:thumbdown:

 

Je nas 5 a letime POVINNE v tyrkysovych trickach superman.

 

Vratim sa v pondelok, medzitym zelam krasny vikend!

 

bt

Link to comment
Share on other sites

No, Moravanku sice nie - ale Lucnicu a Sluk velmi casto!

Ja totiz odkedy zijem v Belgicku, tak je zo mna neskutocny patriot! Najradsej by som chodila do prace v ludovom kroji!

Raz som aj prisla a nikto ma nespoznal:roftl: Bolo to vtedy na pocest prveho vyrocia vstupu SK do EU.

Ako som tak isla po ulici z parkoviska do prace, tak ma ludia zastavovali a pytali sa, ze kde a kedy budem vystupovat:biggrin2::naughty:

 

A este pocuvam aj Kaju Gota - pre neho mam neskutocnu slabost. Toho pustam aj belgicanom. Mam taku oblubenu zabavku: vzdy ked sa vraciame v mojej Skodovecke nadradom z nejakej párty v dobrej naladicke, tak sa pristavim pri nejakom osamelom chodcovi (vacsinou si myslia, ze som zabludila a chcem sa spytat na cestu) a opytam sa: Dobre rano, poznate Kaju Gota? A ked samozrejme odpovie, ze nie, tak ja na to - "tak ja vam ho pustim" - a slahnem tam "Kde pak ty ptacku...." alebo "Kavu si osladim" a pod.

Zbytok posadky mojho auticka by sa najradsej niekam zahrabal:wink2:

 

 

Musím říct, že cítím přesně totéž - chci říct náhlý záchvat patriotismu, co jsem se přestěhovala do Francie :wink2:

V kroji sice nechodím (asi bych si to nedovolila, i tak si o Češích přítelova babička myslí něco ve smyslu že se přepravujeme koňmo a chodíme v dřevákách :shocked::biggrin2:) - nevím jak v Belgii, ale tady pořád Čechy (a Slovensko asi taky... i když počkat, oni mají pořád ještě Československo :aah:) považují za rozvojovou zemi :naughty:

Ale jinak cokoliv české nebo slovenské strašně žeru, i proto jsem tak ráda, že jsem našla tohle fórum :group_hug:

Link to comment
Share on other sites

Dievcata, ja sa tu tak prijemne zabavam pri citani vasich spraviciek, ze som si ani nevsimla ako ten cas leti!

Ja to balim, prajem vam krasny vecer alebo rano (podla toho, kedy si to precitate:wink2:).

Zajtra (v piatok) cestujem DOMOV !!!! S mojimi slovenskymi kamaratkami z Bruselu si robime vylet do Bratislavy - "ladies only" ! Muzi a deti ostavaju doma:cowboy::clap:

 

Na plane su sampanske, dobre jedlo, thajske masaze, sauna, Bratislava by night (ktora je urcite zabavnejsia ako Brusel by night:thumbdown:

 

Je nas 5 a letime POVINNE v tyrkysovych trickach superman.

 

Vratim sa v pondelok, medzitym zelam krasny vikend!

 

bt

 

Přeju super víkend a tiše závidím :wink2::thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Ano, Ceskoslovensko - ale este radsej mam "Vychodna Europa" - to je pre tych co ani to Ceskoslovensko nepoznaju :naughty:

 

Osobne som sa s nejakym podcenovanim nestretla casto.

A moje reakcie boli podla momentalnej nalady. Raz som si na trhu kupila taku peknu petrolejovu lampu - samozrejme na ozdobu - a jeden idiot sa ma pytal, ci to beriem domov. Bola som prave dobre naladena, tak som "smutne prikyvla", ze ano, lebo rodicia na Slovensku nemaju elektriku. On ze fakt? Tak to nemate ani televizor ani pracku? Ja ze: "nieeeeee, to my chodime prat k Dunaju". Vtedy sa zhacil, doslo mu, ze si z asi neho strielam - no co budes vysvetlovat primitivovi ???

Ale pokial som bojovo naladena (napriklad taky predmenstruacny syndrom ked ma chyti:biggrin2:), tak som schopna sa aj pobit.

Raz na diskoteke si nejaky Arab v mojej blizkosti dovolil nejaku blbu poznamku na "dievcata z vychodu", tak som ho najprv "nasilne usadila" a vzapati na neho neskutocne nakricala co mi prave prislo na um a na jazyk o slusnom chovani, o minimalnej kulture, tom ake su oni Araby prasce pokrytecke, lebo slintaju nad kazdou normalnou babou a tie svoje nutia chodit zahalene a na zaver som ho tusim poslala kamsi do jaskyne do Afganistanu. Tym som skoncila, lebo som si vykricala hlas. :boxed:

On a jeho kamarati sa nezmohli na slovo, cast ludi okolo nas mi tlieskala, dalsia cast sa rehotala - aj ked nevedeli presne o co ide - co ten moj zachvat sposobilo:naughty:

 

Belgicko je mozno trosku informovanejsie ako Francuzsko, tym ze su tu sidla medzinarodnych institucii a hlavne Brusel je naozaj multinarodny a multikulturny, takze v tomto ohlade su Belgicania vyspelejsi.

 

 

Musím říct, že cítím přesně totéž - chci říct náhlý záchvat patriotismu, co jsem se přestěhovala do Francie :wink2:

V kroji sice nechodím (asi bych si to nedovolila, i tak si o Češích přítelova babička myslí něco ve smyslu že se přepravujeme koňmo a chodíme v dřevákách :shocked::biggrin2:) - nevím jak v Belgii, ale tady pořád Čechy (a Slovensko asi taky... i když počkat, oni mají pořád ještě Československo :aah:) považují za rozvojovou zemi :naughty:

Ale jinak cokoliv české nebo slovenské strašně žeru, i proto jsem tak ráda, že jsem našla tohle fórum :group_hug:

Link to comment
Share on other sites

tak o tej epizodke som naozaj netusila:wink2:...tvoja reakcia pri otvoreni´darceka musela byt naozaj presvedciva:thumb_yello:

 

a od ktoreho kamarata si dostala cd MIKU :fisch:

 

To veru bola, len kamarat si to vysvetlil po svojom a moje presvedcania - to myslis vazne? Toto nemozem prijat..atd. ho este viac tesili.:teehee: Vlastne vtedy som si vravela, do slaka nemohol mi kupit radsej Cd Rammstein? Ale po vypocuti, som zmenila nazor a bola som nakoniec velmi rada, ze mi ho daroval :blush-anim-cl:

Cd Miku mi nikto nedaroval, kupovala som si ich sama. (Ale v aguste mam narodeniny, tak som dala vsetkym kamoskam/kamosom/rodine typ, ze by mi mohli dat to druhe DvD, to nemam, ale nerobim si ziadne iluzie, pretoze typicka reakcia ked spomeniem Miku - A to kto je? :exclamation: ) Ale samozrejme, ze si na tom nezakladam, narodeniny nie su pre mna "zdrojom" darcekov, aj ked vedia potesit- mne staci sadnut si so vsetkymi na kavu, (na ktoru ma pozvu, ked uz mam tie narodeniny :naughty:) a porozpravame sa :wink2: Specialne mam slabost na kvety - hlavne na gladiolu a laliu cize tym ma vzdy odzbroja :blush-anim-cl:

Edited by shirl
Link to comment
Share on other sites

Ano, Ceskoslovensko - ale este radsej mam "Vychodna Europa" - to je pre tych co ani to Ceskoslovensko nepoznaju :naughty:

 

Osobne som sa s nejakym podcenovanim nestretla casto.

A moje reakcie boli podla momentalnej nalady. Raz som si na trhu kupila taku peknu petrolejovu lampu - samozrejme na ozdobu - a jeden idiot sa ma pytal, ci to beriem domov. Bola som prave dobre naladena, tak som "smutne prikyvla", ze ano, lebo rodicia na Slovensku nemaju elektriku. On ze fakt? Tak to nemate ani televizor ani pracku? Ja ze: "nieeeeee, to my chodime prat k Dunaju". Vtedy sa zhacil, doslo mu, ze si z asi neho strielam - no co budes vysvetlovat primitivovi ???

Ale pokial som bojovo naladena (napriklad taky predmenstruacny syndrom ked ma chyti:biggrin2:), tak som schopna sa aj pobit.

Raz na diskoteke si nejaky Arab v mojej blizkosti dovolil nejaku blbu poznamku na "dievcata z vychodu", tak som ho najprv "nasilne usadila" a vzapati na neho neskutocne nakricala co mi prave prislo na um a na jazyk o slusnom chovani, o minimalnej kulture, tom ake su oni Araby prasce pokrytecke, lebo slintaju nad kazdou normalnou babou a tie svoje nutia chodit zahalene a na zaver som ho tusim poslala kamsi do jaskyne do Afganistanu. Tym som skoncila, lebo som si vykricala hlas. :boxed:

On a jeho kamarati sa nezmohli na slovo, cast ludi okolo nas mi tlieskala, dalsia cast sa rehotala - aj ked nevedeli presne o co ide - co ten moj zachvat sposobilo:naughty:

 

Belgicko je mozno trosku informovanejsie ako Francuzsko, tym ze su tu sidla medzinarodnych institucii a hlavne Brusel je naozaj multinarodny a multikulturny, takze v tomto ohlade su Belgicania vyspelejsi.

 

 

Nejlepší hláška co jsem tady slyšela bylo: "odkud jsi? Z Prahy? Tu neznám, ale byl jsme v Moskvě!" :shocked::roftl:

 

A jinak baička ze začátku měla otázk jako: "A máte u vás hrušky? A dělníci mají auto? .... ":naughty:

 

Jinak já mám většinou spíš tu bojovnou a vyrážím do útoku při každé jenom trochu negativní poznámce :das:

Edited by martinaP
Link to comment
Share on other sites

presne som tusila, ze pokoncertnu noc mas rozohratu priamo s maestom:naughty:...a prida sa tiez do nasho stanu?...

 

No predstavte si:

my + Mika v stane, niekde na travniku, pred arenou, v Prahe, pri ohniku ako si opekame spekacky :roftl:

Link to comment
Share on other sites

shirl, vyssie cisla nie su v rozpore s prvou radou priamo v strede :fisch:...dolezity bude sprint v cielovej rovinke:naughty:....

uz si zahajila kondicny trenink:wink2:

 

cisto hypoteticky hej:naughty:...to by sa uz z lekcie "ř" nevyzul:wink2:...a pridali by sme nase oblubene "čučoriedky"...:roftl:...

 

Hmmm... No sprint nikdy nebola moja zalezitost. Chodila som cca pred rokom behavat, tak 45 minut kazdy druhy den, ale prestala som s prichodom jesene/zimy. A teraz mam behy tak akurat na autobus, ked nestiham :naughty:cize v podstate ano, sprint mam nacviceny, vacsinou ten autobus stihnem, tak by to nemalo byt az take zle, dufam :wink2:

Link to comment
Share on other sites

a preco MIKA:shocked:...to iba mne nie je jasne:shocked:...rada sa dozviem viac:blush-anim-cl:

 

:roftl::roftl:

 

No neviem, myslim, ze moje vysvetlovanie si necham na nasu spolocnu cestu do Prahy, tam sice nebude dost casu predebatit celu temu Mika, ale hadam aspon par faktov :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Děkuju :) Beru to jako neodvolatelný slib :naughty: :naughty:

 

Božínku :shocked::lmfao: Jenom nechápu proč ten tvůj kamarád uhýbal :teehee:

 

To mi úplně připomnělo scénu z Friends jak chce Ross praštit Joeyho a který uhne a Ross si zlomí palec :naughty:

 

 

 

 

On sa uhol len tak - myslel si, ze ona zastavi..ale kedze jej brzdna draha bola troska dhlsia... Ono to vyzeralo velmi vtipne, aj ked to teda vtipne nedopadlo... :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

No predstavte si:

my + Mika v stane, niekde na travniku, pred arenou, v Prahe, pri ohniku ako si opekame spekacky :roftl:

 

:roftl: s těma špekáčkama jsi mě dostala :lmao:

 

 

třeba by to bylo TOHLE co by ho tak chytlo že by zůstal v Čechách :naughty:

Edited by martinaP
Link to comment
Share on other sites

Černej? Takoví se vidí málokdy... :) Ten musí být krásnej :wub2: ... Takže on není tvůj, ale máš přiděleno, aby ses o něj starala? :)

.. Tříměsíční svoboda je už už tu... :wink2:

 

Vies, teraz ked hovoris, ze cierne kone su vzacne - teraz mame v stajni dost silnu prevahu ciernych koni. Je ich az 7. A z toho o 3 sa staram ja/mam pridelenych. Z tohto zrebca nie som velmi nadsena, je to jeden z najhorsich koni z mastale - myslim co sa tyka povahy a spravania sa. Aj dnes ked ho kovac kul sme si uzili vela zabavy :no:

Link to comment
Share on other sites

Nevím, kde jsi přišla na to, že tě tu nikdo nemá rád, to je postoj, který jsi zaujala ty... shirl tu pravidelně odpovídá a dělá radost svými příspěvky.... a my odpovídáme.

Co kdybys zkusila to stejný :wink2:

 

Barunka dakujem :blush-anim-cl:

Priznam sa, ze ked zapnem pocitac precitam najprv nove prispevky na tomto fore a az potom facebook (predtym facebook nemohlo nic ohrozit, vzdy som popozerala najskor co sa deje tam).

 

Ta pohodova atmosfera co je tu je uzasna :thumb_yello:

Edited by shirl
Link to comment
Share on other sites

 

Mika dokáže zařídit zkrátka všechno.. nahazovat nám zpátky MFC servery, zastavit déšť... ještě by si ho měla povolat horská služba do Tater, třeba by zastavil i laviny :mf_rosetinted:

 

Everything is possible with Mika!

Zaujimala by ma jeho reakcia, keby mu zavolaju z Tatier, ze mu ponukaju pracovne miesto :naughty: Snad by sa mu tam aj pacilo, sankovat sa tam da tiez. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Je to rozhodně dobrej nápad... :) Reagoval na to někdo nějak?

 

Viem o 8 ludoch, ktori si to do statusu dali a aj poziadali o zdielanie.

Na druhy den sa predalo tusim okolo 20 listkov (uz si nepamatam presne cislo, ale viem, ze som to kontrolovala), ale tazko povedat, ci k tomu moja osveta pomohla :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Nejlepší hláška co jsem tady slyšela bylo: "odkud jsi? Z Prahy? Tu neznám, ale byl jsme v Moskvě!" :shocked::roftl:

 

A jinak baička ze začátku měla otázk jako: "A máte u vás hrušky? A dělníci mají auto? .... ":naughty:

 

Jinak já mám většinou spíš tu bojovnou a vyrážím při útoku při každé jenom trochu negativní poznámce :das:

 

Matka mam podobne skusenosti s reakciami nato odkial som. Ked som chodila na hodiny nemciny vo Svajciarsku ucitelka sa ma spytala, ci mame v obchodoch dostatok potravin. A este ci mame nejaky sirsi vyber oblecenia. :shocked:

Co nato povedat, SR maju niekori riadne zaskatulkovane.

Link to comment
Share on other sites

Ano, Ceskoslovensko - ale este radsej mam "Vychodna Europa" - to je pre tych co ani to Ceskoslovensko nepoznaju :naughty:

 

Osobne som sa s nejakym podcenovanim nestretla casto.

A moje reakcie boli podla momentalnej nalady. Raz som si na trhu kupila taku peknu petrolejovu lampu - samozrejme na ozdobu - a jeden idiot sa ma pytal, ci to beriem domov. Bola som prave dobre naladena, tak som "smutne prikyvla", ze ano, lebo rodicia na Slovensku nemaju elektriku. On ze fakt? Tak to nemate ani televizor ani pracku? Ja ze: "nieeeeee, to my chodime prat k Dunaju". Vtedy sa zhacil, doslo mu, ze si z asi neho strielam - no co budes vysvetlovat primitivovi ???

Ale pokial som bojovo naladena (napriklad taky predmenstruacny syndrom ked ma chyti:biggrin2:), tak som schopna sa aj pobit.

Raz na diskoteke si nejaky Arab v mojej blizkosti dovolil nejaku blbu poznamku na "dievcata z vychodu", tak som ho najprv "nasilne usadila" a vzapati na neho neskutocne nakricala co mi prave prislo na um a na jazyk o slusnom chovani, o minimalnej kulture, tom ake su oni Araby prasce pokrytecke, lebo slintaju nad kazdou normalnou babou a tie svoje nutia chodit zahalene a na zaver som ho tusim poslala kamsi do jaskyne do Afganistanu. Tym som skoncila, lebo som si vykricala hlas. :boxed:

On a jeho kamarati sa nezmohli na slovo, cast ludi okolo nas mi tlieskala, dalsia cast sa rehotala - aj ked nevedeli presne o co ide - co ten moj zachvat sposobilo:naughty:

 

Belgicko je mozno trosku informovanejsie ako Francuzsko, tym ze su tu sidla medzinarodnych institucii a hlavne Brusel je naozaj multinarodny a multikulturny, takze v tomto ohlade su Belgicania vyspelejsi.

 

 

Ahoj a vitaj :bye:

 

Hmm, no dovolim si povedat, ze ani toto nie je zrovna spravne napravovanie mienky o SR. Treba sa snazit odpovedat v priatelskom tone, vysvetlit im, ze nie sme v zaostalom vyvoji - lebo pokial agresivne vystartujes a vyslovene ironizujes, tak to teda este viac siris mylne informacie, ze Slovaci su agresivny a aroganty narod (co si teda ja o nas nemyslim). Jednoducho reagovat adekvatne na opytanu otazku. Aj ja som sa sice par krat musela nadychnut predtym, ako som na taketo otazky odpovedala niektorym ludom vo Svajciarsku, ale pokojne som im to vysvetlila - nakoniec sa mi ospravedlnili, ze si taketo bludy o SR mysleli.

 

 

A k tym Arabom - kamaratka ma jedneho kamarata moslima, je to uplne normalny chalan a vela narodov ma o nich mylne nazory. Vysvetloval jej, preco zeny chodia zahalene, aj vsetky ostatne veci. Vzhladom nato, ze po nej neslintal, ani nic podobne, je to zdvorili student mediciny, nemyslim si, ze jej klamal. (nehovorim, ze vsetci su taky, ako som pisala, to je fakt, ze su vynimky, rovnako ako aj u SR)

Ze si sa takto vyjadrila nelichotivo o nom - to je presne to, ako sa zahranicny vyjadruju o nas...mylne..lebo nevedia, ako to u nas funguje. To je taka davova psychoza, raz sa stane nieco/najde sa niekto co spravil nieco zle, alebo to pustia media a vsetkych ostatnych strcime do vreca s nimi.

 

Tot moj nazor - kolko ludi tolko chuti :wink2::)

Edited by shirl
Link to comment
Share on other sites

A co takhle dát Mikovi tričko s nápisem /samozřejmě v angličtině:teehee:/:

 

Stvořil jsem dvě geniální CD

Natočil jsem dvě geniální DVD

Mám nejodzbrojující úsměv na světě

Mám nejodzbrojující vlasy na světě

Přijel jsem za nimi až do Prahy

 

A jediné co mi zato daly je tohle tričko

:naughty:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A co takhle dát Mikovi tričko s nápisem /samozřejmě v angličtině:teehee:/:

 

Stvořil jsem dvě geniální CD

Natočil jsem dvě geniální DVD

Mám nejodzbrojující úsměv na světě

Mám nejodzbrojující vlasy na světě

Přijel jsem za nimi až do Prahy

 

A jediné co mi zato daly je tohle tričko

:naughty:

 

 

 

 

 

 

 

 

:roftl:

Už dlouho jsem se takhle nepobavila :wink2:

Skvělý :thumb_yello:

 

 

Myslím jak nápis na tričko tak vydání novin :wink2:

Edited by martinaP
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy