Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part III


Barunka

Recommended Posts

:roftl: To tě Marti moc dobře chápu... :( Kéž by, kéž by.... já už to ale nevidím... podle mě je už jedinou možností, jak by u nás mohl Mika vystoupit je to, kdyby někdo z nás vyhrál tu soutěž s body ... :roftl::(

 

Tak mě ale napadá, pro tebe přece musí být jednodušší se dostat na nějaký jeho francouzský koncert, nebo ne?

 

Napiseme manazerovi, nech pride na Slovensko do Bratislavy, tam je mensia hala, urcite by sa zaplnila :mf_rosetinted::wink2:

Link to comment
Share on other sites

:thumb_yello: To nás je tedy víc :wink2:

 

... Tak... když jsou tu určití lidi, kteří k nim mají nějaký vztah.... tak co by se neskloňovalo... třeba jako Martina dcerka a neteř... :wink2:

 

Jo, myslím, že se to takhle jmenuje, docela to jde :-) Akorát osobně se mi jejich tvorba líbí víc v němčině... angličtina mu moc nesedí... :teehee:

 

:naughty:...vidis, mne skor sedi v english:teehee:...sice s nou as ieste stale bojuje, ale na spievanie je pre mna pocuvatelnejsia:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Jak už jsem psala (zopakuju pro jistotu v novém threadu) - zvu vás všechny na víkend v Praze 30.7.-1.8., jak jsem říkala, můžu vás ubytovat u sebe (teda ubytovat - myslím tím spacáky a tak...:teehee:).

 

Jako jeden bod programu může být kino - hádejte jakej film? :wink2:

 

Skvely napad, suhlasim :thumb_yello: Dobrych ludi sa vsade vela zmesti :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Takže ty asi fanynka Krause nebudeš... :naughty: No já ho vidím z několika úhlů... na jednu stranu moderátor, který opravdu pohotový a inteligentní je... na druhou stranu to místama přehání... je to složitý....

 

Tak jako tak patřil k jedněm z těch lepších pořadů.... pochybuju, že Halina Pawlovská dokáže jeho místo zastoupit... silně pochybuju... :mf_rosetinted:

 

Ale Kraus a Mika.. no comment :roftl: Myslím, že by jeden nechápal z druhého... ani trochu :naughty:

Ale třeba by nás překvapili... no, alespoň by rozhodně nemlčeli :wink2:

 

vzhladom na to, ze telku nepozeram, nepozeram ani krausa:wink2:...obcas som ho zachytila to hej...mne len prisiel nezlucitelny s mikom:blush-anim-cl::wub2:...kazdy je uplne niekde inde :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Sunshine, děkuju za ten rozhovor s Mikou a Christianem Louboutinem.... moc příjemné počtení .... nezvyklé a skvělé :thumb_yello:

 

moc moc prijemne:blush-anim-cl::wub2:...rada sa ku nemu vraciam...ma zvlastnu atmosferu:blush-anim-cl:...:wub2:...som rada, ze sa pacil:wink2:

Link to comment
Share on other sites

"Myslíš? :mf_rosetinted:", řekla Barča, použila létající zelený prášek, dostala se do Příčné ulice, kde ji již nadšeně vyhlížel Ron a Hermiona :mf_rosetinted: Pak jí došlo, že zapomněla doodpovídat na MFC a řekla, že o Harry Potterovi téměř nic neví :cool:

 

Harryho Pottera mam tiez velmi rada, som zvedava v novembri na prvu cast filmu siedmeho dielu, z trailerov to vyzera super :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Dětem se prázdniny určitě líbí :wink2:

Mě by přišlo normálnější míň prázdnin a kratší školní den... No teď tady na to taky přišli, takže budou zkoušet model "dopoledne výuka odpoledne sport" a chtějí o dva týdny zkrátit LETNÍ prázdniny (nechápu - během roku jsou 4x2 týdny...)

Zákaz úkolů - prý to znevýhodňuje děti, kterým doma rodiče nepomáhají..:shocked:

Ono to ale jde dál - nejsou úkoly, nevíš co se tvoje dítě učí (učebnice nemají, místo sešitů velké šanony, takže mají zakázáno je nosit domů, protože je to moc těžké - naštěstí Tereza se učí dobře a je od malička velmi samostatná, jinak nechápu, jak to ty děti a rodiče zvládají :doh:) - jo a písemky ti ukážou až s vysvědčením (a dětem taky) :shocked: - takže to máš překvápko :naughty:

A jazyky - škoda mluvit... Taky jsem neměla iluze, ale skutečnost je ještě horší :naughty:

 

Fiha, to je velmi zvlastny system... Skor by som povedala, ze sa da fungovat bez zositov, ale bez ucebnic :shocked: A vlastne akym sposobom teda ucia, z coho sa ucia na tie pisomky, ked nic nesmu priniest domov?

Link to comment
Share on other sites

kocky, posledne dva dni som sa stihla riadne kulturne vyzit...vcera som bola v zuske na absolventskom koncerte...ako celok to bolo fajn...niektori ti mladi ludia su skutocne talentovani...klasicky klavir bol bezkonkurencny...no a shirl, specialne som si vychutnala akordeon...tanec motylov od castiglioneho mi este teraz znie v usiach...takze naozaj prijemny zazitok...jedine na konci to troska nezvladla, povedzme mlada nadejna spevacka...spievala pesnicku z avataru I see you a ja som sa pristihla pri tom, ze sa neviem dockat konca......

 

no a dnes sme zasa absolvovali vernisaz mladych potencionalnych umelcov...to bola ina krasa...rozne techniky...rozne motivy...ale vsetky uplne skvele...aaaaaaaaach...uplny balzam na moju umelecku dusicku...

 

a pri tej prilezitosti sa troska i pochvalim...moja michalka ziskala specialne uznanie na medzinarodnej sutazi bienale...z 5000 vytvarnych prac z celeho sveta, ktore boli nominovane cca 500 bolo ocenenych...tak sa vytesujem...

 

U vás se pořádají takový společný absolventský koncerty? U nás se to pořádá podle oddělení - dohromady zpěv, dohromady klavír... atd :wink2: A jak ses tam vůbec dostala? :-) Viděla jsi pozvánku a jen tak jsi šla? U nás se tohle neděje... publikum se skládá z učitelů, účinkujících a jejich rodičů + kamarádů :roftl: ...

U nás se na absolváku nějaký speciální talent bohužel nenašel - až na Janču, která ale neabsolvovala... její hlas, kterým trefuje noty jako c3 naprosto bez problémů, fakt stojí za to... :thumb_yello:

Ten pocit, kdy se těšíš, až to představení skončí, znám :teehee: U nás je to na pěveckým bohužel často... hlavně proto, že většina z nás není zvyklá vystupovat a to se pak projeví neuvěřitelně...

 

No a na jaké umění, co se maleb týče, jsi ty? ... U mě je to různý, asi jako u tebe, nicméně nikdy nepochopím malby ve stylu "tři modré tečky přes bílé plátno o rozměru 9m čtverečních" ... :wink2: ... Mě malba musí zaujmout a fascinovat v tom smyslu, že si řeknu, že za něco takovýho si ten člověk vážně zaslouží poklonu.. a že já bych tohle nikdy nezvládla :)

 

Mišce ještě dodatečně MOC gratuluju.... jak říkám vždycky... bude z ní strašná šikulka :thumb_yello: ... Co malovala? :-))

Link to comment
Share on other sites

Budu, budu :roftl:

 

Naše kapela - no hrajeme všechno možný od AC/DC a Beatles po Tři Sestry a Záviše, naprostou většinu coverujeme, vlastní máme (zatím) jenom tři :) A dvě z nich si můžete poslechnout tady:

 

Peterka:

 

Pálava:

 

Jinak koncerty jsme měli taky jenom tři (zatím :D ) ale máme už pár 'nabídek' a možností na další a strašně nás to baví! :wub2:

 

To je super! Len tak dalej :thumb_yello: Vidis, mohli ste byt predskokanom v Prahe :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Ta latina je volitelná, a tady kdyby chtěla později studovat něco humanitního nebo se změřit na jazyky, tak se bez latiny neobejde...

(a příští rok si může přidat řečtinu - to jsou jazyky, které tady frčí :das: Ale to už nebudeme přehánět:blink:)

 

Latincinu som sa ucila jeden rok a je to sice zaujimavy jazyk, ale nebola to moja silna stranka :blush-anim-cl: Z nasej triedy robilo 12 ludi reparat :teehee: Ja som k tym stastlivcom sice nepatrila, ale aj tak som mala co robit, aby som ju vytiahla aspon na 3 :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Jinak jak vidíte, queer parade jsem úspěšně i s Martinkou přežila.. :wink2:

 

Potkaly jsme i dva spolužáky z nižší třídy a poté i našeho němčináře s přítelem, tak jsme šli všichni... :wink2: Samotný pochod byl směs dvou naprosto protipólných pocitů - na jednu stranu strachu (i když letos na nás byla hozena jenom jedna dýmovnice, úspěch :naughty: ), přece jenom 150 odpůrců a situace, kde pochod musí hlídat stovky těžkooděnců, jízdní policie a vrtulník, je situace, která mírně připomíá nějakou válku :mf_rosetinted: ... na druhou stranu však radost z toho, že se oproti těm 150 nepřejícím sejde přes 600 lidí, kteří se nebojí jít vyjádřit svůj názor.... ta záplava barev... a trefných sloganů... a hlavně to, že jsem v davu viděla i plno lidí, kteří očividně jen přišli podpořit, přestože se k LGBT neřadí...

 

Samozřejmě je pořád neuvěřitelný, že se ten průvod nemůže dít bez jistých zásahů...:mf_rosetinted: ale v rámci mezí mě to pořád potěšilo :original:

Link to comment
Share on other sites

Jinak jak vidíte, queer parade jsem úspěšně i s Martinkou přežila.. :wink2:

 

Potkaly jsme i dva spolužáky z nižší třídy a poté i našeho němčináře s přítelem, tak jsme šli všichni... :wink2: Samotný pochod byl směs dvou naprosto protipólných pocitů - na jednu stranu strachu (i když letos na nás byla hozena jenom jedna dýmovnice, úspěch :naughty: ), přece jenom 150 odpůrců a situace, kde pochod musí hlídat stovky těžkooděnců, jízdní policie a vrtulník, je situace, která mírně připomíá nějakou válku :mf_rosetinted: ... na druhou stranu však radost z toho, že se oproti těm 150 nepřejícím sejde přes 600 lidí, kteří se nebojí jít vyjádřit svůj názor.... ta záplava barev... a trefných sloganů... a hlavně to, že jsem v davu viděla i plno lidí, kteří očividně jen přišli podpořit, přestože se k LGBT neřadí...

 

Samozřejmě je pořád neuvěřitelný, že se ten průvod nemůže dít bez jistých zásahů...:mf_rosetinted: ale v rámci mezí mě to pořád potěšilo :original:

 

barunka, rada ta vidim spat a hlavne bez ujmy:wink2:...ono v podstate ide o vojnu:mf_rosetinted:...podaktori tak tazko prijimaju realitu, ze nadobudli pocit, ze silou nad nou zvitazia:mf_rosetinted:...uplne mi to pripomenulo milka:blush-anim-cl:

 

verim, ze raz ako spolocnost dospejeme do akceptacie i tych druhych:wink2:

Link to comment
Share on other sites

a teraz uz mozem zelat pekny pondelok:wink2:...u nas sice brutus chladny a dazdivy - typicky na prvy letny den:naughty:...ale v podstate v pohodicke...

 

len sa mi potvrdilo ake je jednoduche vratit sa spat do detstva:wink2:...okolo tej 90-tky ti stari ludia uz maju uplne ine problemy...

 

a maskrtky boli super...:thumb_yello:...mnam mnam...

 

Vidim, ze na Slovensku bolo velmi prijemne. V Turecku bolo cez 36 stupnov este aj v noci, ked sme isli na diskoteku :naughty:

Link to comment
Share on other sites

 

100% souhlas :thumb_yello:

Prostě jestli chceme Miku, tak musíme jít do toho!:biggrin2::wink2:

Já mám kameru, tak můžu vzít...:wink2:

 

Could we make it better, stormy weather

so I dunno...

 

 

Třeba pak dostanem lístky zadarmo nebo tak něco :biggrin2:

 

Tak to střihnem "a capella" :roftl:

 

Ok, bude aj LG a BG? :teehee: Prinesieme nejake kostymy, nalepime kvetinky na celo... :wink2:

Link to comment
Share on other sites

U vás se pořádají takový společný absolventský koncerty? U nás se to pořádá podle oddělení - dohromady zpěv, dohromady klavír... atd A jak ses tam vůbec dostala? :-) Viděla jsi pozvánku a jen tak jsi šla? U nás se tohle neděje... publikum se skládá z učitelů, účinkujících a jejich rodičů + kamarádů

U nás se na absolváku nějaký speciální talent bohužel nenašel - až na Janču, která ale neabsolvovala... její hlas, kterým trefuje noty jako c3 naprosto bez problémů, fakt stojí za to... Ten pocit, kdy se těšíš, až to představení skončí, znám U nás je to na pěveckým bohužel často... hlavně proto, že většina z nás není zvyklá vystupovat a to se pak projeví neuvěřitelně...

 

No a na jaké umění, co se maleb týče, jsi ty? ... U mě je to různý, asi jako u tebe, nicméně nikdy nepochopím malby ve stylu "tři modré tečky přes bílé plátno o rozměru 9m čtverečních" ... ... Mě malba musí zaujmout a fascinovat v tom smyslu, že si řeknu, že za něco takovýho si ten člověk vážně zaslouží poklonu.. a že já bych tohle nikdy nezvládla :)

 

Mišce ještě dodatečně MOC gratuluju.... jak říkám vždycky... bude z ní strašná šikulka :thumb_yello: ... Co malovala? :-))

 

barunka, tento tyzden som bola na dalsom:wink2:...ale ten bol kraaaaaasny...jedna klaviristka, ktora i pokracuje na konzervatoriu a dve akordeonistky...u nas je to vsak velmi fajn robene...sprevadzali ich kamosi na bicich, husliach, cele, i kontrabase...koncert ako ma byt:thumb_yello:...klaviristka bola absolventkou nasje pani ucitelky a miska mala tu cest byt na podiu a na zaver odovzdavat kvietky...vobec to nebolo planovane, ale ucitelka, ked nas zbadala v publiku, tak si prisla po nu a super improvizaciou ju vniesla do deja:thumb_yello:...vsetko bolo super spontanne...ukoncila to vetou...a takto to vyzeralo pred 12 rokmi ked tu zuzanka - absolventka zacala spoznavat krasy hudby a toto je moja michalka suriova, ktora sa vydava rovnakou cestou:wink2: fakt to bolo mile...u nas nie je problem sa tam dostat, dostanes pozvanku a ides...aj ked je pravda, ze vacsian boli rodinni prislusnici..no my sa chodime hlavne kulturne dobit:blush-anim-cl:...

 

vytvarne umenie je u mna este o stupienok vyssie ako hudobne:blush-anim-cl:...tazku modernu nemusim vobec...paci sa mi, ked ma dielo myslienku troska skrytu...ked je to napadite a zvlast take, ze tuzim byt autorom ja:blush-anim-cl:...

 

konkretne v tejto sutazi mala ocenenych nejakych modrych konikov:wink2:...dielo som vsak nevidela, iba mi ucitelka povedala, co posielala...tych sutazi je strasne vela, takze snazia sa pokryt co najviacej:wink2:...proste umelecke dusicky:blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Barunka mas moj obdiv ako si odpovedala dodatocne na vsetky prispevky, je to ina fuska :sweatdrop: Ked som citala part II - to som len citala, ale ako uz odpovedam na prispevky vzdy sa niekde zamotam :naughty: Uz som na strane 27, tak zajtra budem pokracovat. :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

kocky, tak aby sme sa tu uplne neroztopili:blush-anim-cl: prinasam nieco chladive:blush-anim-cl:...tak ktora aku?:naughty:...smoatnovu...ci vanilkovu:wink2:...s topingom alebo bez:naughty:...sup sup, aby sa vam uslo:wink2:

 

91217205.jpg

:thumb_yello:

 

V jeho případě se divím, že se ta zmrzlina netopí... :wink2: Ale dala bych si vanilkovou s topingem... :wink2:

 

I když... nemohla by mi radši zmrzlina dát Miku? :original:

Link to comment
Share on other sites

Nemůžu se dočkat chvíle, kdy si budu moct z podpisu sundat ten odpočet...

 

A už len 8 dní a sme v Brne!!!

 

Nemůžu si pomoct, ale... :roftl: Docela jsi to zakřikla, Trifi :fisch: ... Ale budiž ti obranou, že nikdo z nás by neřekl, že se to odpočítávadlo dá sundat i za jiných okolností :mf_rosetinted:

 

Počuj, teraz ako, Česi budu rozprávať po slovensky a naopak alebo čo :mf_rosetinted::roftl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy