Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

:teehee:bine ca se termina totul cu bine!:thumb_yello:

 

eh,o rezolvam noi daca mai era de vanzare!iti puneam banii imediat pe card sau western union etc..dar ,asta e!nu a fost sa fie al nostru!

btw,iti trimit poza pe telefon,ca nu am ajuns acasa!sunt curioasa ce crezi!:blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:mf_rosetinted:ME?!

 

hmm,lista cu participantii ziceti?

 

pai,sa vedem,pana acum isi anuntara dorinta de participare urmatorii:

 

1 - Nicoleta (adica eu deja le-am cumparat/le voi cumpara!)

 

2 - B!anca

 

3 - Petra

 

4 - Vannesa

 

5 - Dianna ?!

 

6 - Madalina

 

:mf_rosetinted:am omis pe cineva?! sau am pus in plus?!

 

sa revin....deci,ia camasa e deja cumparata si ajunsa la mine ,a costa 160 RON(nu pun la socoteala Cargus sau sacose cadouri etc)

despre Brau nu am inca nici un raspuns ,in sensul ca a ramas varianta muzeu Constanta pt ca Ploiesti nu puteau aduce decat sapt viitoare(prea tarziu!),asa ca daca mai este acel brau si B!anca va reusi sa il cumpere,din cate imi amintesc,ea zicea ca ar costa 135 RON

 

in total,cadoul costa 295 RON ,daca ar fi sa impartim in mod egal,ar insemna aprox cate 50 RON de fiecare,dar tinand cont ca ,nah,sunt vremurile care sunt,m-am oferit sa suport eu diferenta fata de ceea ce ramane cand va hotara fiecare cate cat poate da.e OK asa?!

 

:mf_rosetinted:as vrea daca se poate un raspuns cat mai promt ,pt ca suntem oarecum in intarziere,iar daca nu vreti sa postati aici la vedere,astept PM voastre!

 

Eu as vrea sa ma implic, nu am reusit sa fiu categorica pana azi cu asta scuze.

 

Nu stiu daca s-a discutat pana acum asta dar azi m-am gandit ca poate pot sa va ajut si cu o felicitare handmade sau ceva de genul acesta.

Link to comment
Share on other sites

Eu as vrea sa ma implic, nu am reusit sa fiu categorica pana azi cu asta scuze.

 

Nu stiu daca s-a discutat pana acum asta dar azi m-am gandit ca poate pot sa va ajut si cu o felicitare handmade sau ceva de genul acesta.

 

mi-ar fi placut enorm sa particip cu ceva, va vad asa de entuziasmate, dar problemele din ultima vreme din viata mea, ma bucur ca pot macar sa fiu si eu acolo;divort, 3 copii, mutare ,problemele s-au adunat toate,anul cu cele mai mari schimbari, in bine,pana la urma,din viata mea. ne vedem la mamaia,daca mai aveti nevoie de ceva:contribui si eu cu cea mai mare placere,va pup

Link to comment
Share on other sites

:mf_rosetinted:so,cam cum arata braul si ia ...nu radeti de pozele mele "profesionale",PLEASE!:blush-anim-cl:

 

 

imag003p.th.jpg

 

fotografie0473.th.jpgfotografie0472.th.jpg

 

Hmm,mai vroiam niste papusi ,din alea facute traditional din lemn sculptat(nu f.mari,micute) imbracate in port popular,ca sa inteleaga si Mika ce primeste...dar nah,nu reusii sa fac rost de ele,poate voi gasi ceva in satul de vacanta..*cross fingers"

 

 

si daca nu vazurati reclama la concert,e deja postata online,numai ca fara sonor!pacat!

 

 

*reclama orange for MiKA Concert!

http://www.orange.ro/

 

*download

Orange Romania - Mika Concert 2010.07.24.swf

http://www.mediafire.com/?hbx5dr3ly5mbvt4

 

Orange Romania - Mika Concert 2010.07.24.avi

http://www.mediafire.com/?a06g5n795wo91eq

 

MULTIPLY

Orange Romania - Mika Concert 2010.07.24

http://alicepenniman.multiply.com/video/item/277

Link to comment
Share on other sites

YUP, ai dreptate (m-am uitat deja la ea de 200 de ori dar tot am zambit-o cand am vazut-o :) )

 

wow ,am fost la concert, in randul al treilea, am vazut tot si a fost super,nici acum nu mi-am revenit inca,ma simt euforica L-AM VAZUT PE MIKA!!!!!!IL IUBESC PE MIKA!!!!!! imi pare rau ca nu am primit macar un autograf din partea lui,dar nu poti sa le ai pe toate in viata. a fost incredibil!!!!!sunt cea mai fericita ,chiar daca sunt obosita dupa 900 km dus-intors

Link to comment
Share on other sites

wow ,am fost la concert, in randul al treilea, am vazut tot si a fost super,nici acum nu mi-am revenit inca,ma simt euforica L-AM VAZUT PE MIKA!!!!!!IL IUBESC PE MIKA!!!!!! imi pare rau ca nu am primit macar un autograf din partea lui,dar nu poti sa le ai pe toate in viata. a fost incredibil!!!!!sunt cea mai fericita ,chiar daca sunt obosita dupa 900 km dus-intors

:thumb_yello:bravo Izabella!

uite aici linkul pt a posta review,poze,video despre acest concert

 

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=24235&page=7

Link to comment
Share on other sites

Wow, ma bucur sa vad ca nu sunt singura care sufera de o usoara obsesie pt Mika de cand am vazut concertul... A fost abso-freakin-lutely great!!!! Nu imi mai revin, o sa devin o Mika-addicted :D

P.S: Poate imi explica si mie cineva cum functioneaza fanclubul asta, sunt total pierduta :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/#!/nicoletagenoveva

 

:thumb_yello:

 

@Darriah,ce anume ai vrea sa stii?!...:blink:ca nu iti inteleg exact problema cu forumul..

 

 

faaaankjoo :biggrin2:

 

v-am dat add

 

daca mai are cineva si nu vreti sa-l postti aici,dati un PM sau ceva,sa va adaug :)

 

Nico,n-am stiut cand ai plecat sambata seara! :( eram asa rupta si cu o durere intre ochi ca nu mai stiam cine ce face. numa dupa 3 cafele sanatoase a inceput sa-mi treaca durerea de cap.

 

imi pare rau ca nu te-am pupat cand ai plecat :( da lasa ca te mai prind candva :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

faaaankjoo :biggrin2:

 

v-am dat add

 

daca mai are cineva si nu vreti sa-l postti aici,dati un PM sau ceva,sa va adaug :)

 

Nico,n-am stiut cand ai plecat sambata seara! :( eram asa rupta si cu o durere intre ochi ca nu mai stiam cine ce face. numa dupa 3 cafele sanatoase a inceput sa-mi treaca durerea de cap.

 

imi pare rau ca nu te-am pupat cand ai plecat :( da lasa ca te mai prind candva :biggrin2:

 

:wub2:Abia astept!nu scapi tu asa usor de mine!:blush-anim-cl:

 

:wink2:inteleg perfect,toti eram bulversati,fericiti,un pic suparati..etc..dar in final eu zic ca a fost totusi o experienta superba,cel putin pt mine!:blush-anim-cl:

 

:boxed:stii cum ii cheama pe baietii cu masina ,cei cu care ati plecat?!..nu cred ca i-am intrebat..stiu ca erau din Iasi si extrem de cumsecade,dar ea a zis ca nu prea intra pe MFC.pacat!i-as fi vrut in cercul nostru ca si pe acea doamna dr. cu fetita ei,cred ca B!anca stie cum o cheama!o s-o intreb!

Link to comment
Share on other sites

:wub2:Abia astept!nu scapi tu asa usor de mine!:blush-anim-cl:

 

:wink2:inteleg perfect,toti eram bulversati,fericiti,un pic suparati..etc..dar in final eu zic ca a fost totusi o experienta superba,cel putin pt mine!:blush-anim-cl:

 

:boxed:stii cum ii cheama pe baietii cu masina ,cei cu care ati plecat?!..nu cred ca i-am intrebat..stiu ca erau din Iasi si extrem de cumsecade,dar ea a zis ca nu prea intra pe MFC.pacat!i-as fi vrut in cercul nostru ca si pe acea doamna dr. cu fetita ei,cred ca B!anca stie cum o cheama!o s-o intreb!

 

ana cred...adica de cand am vazut-o mi se parea foarte cunoscuta,numa ca asa de dublu vedeam si asa ma durea capu ca nici n-am putut sa ma gandesc de unde mi se pare cunoscuta. cred ca daca ma uit pe myspace'ul meu vechi,o am in lista.

da serios,eram total pe langa realitate,si nu stiam exact cum trec de noaptea respetciva fara sa aterizez pe o perna.

God bless coffee!

 

pe doamna dr cu fetita nu o stiu...a stat pe langa voi? ca eu cum am plecat in spate n-am mai vorbit cu nimeni si n-am mai vazut pe nimeni nou

Link to comment
Share on other sites

ana cred...adica de cand am vazut-o mi se parea foarte cunoscuta,numa ca asa de dublu vedeam si asa ma durea capu ca nici n-am putut sa ma gandesc de unde mi se pare cunoscuta. cred ca daca ma uit pe myspace'ul meu vechi,o am in lista.

da serios,eram total pe langa realitate,si nu stiam exact cum trec de noaptea respetciva fara sa aterizez pe o perna.

God bless coffee!

 

pe doamna dr cu fetita nu o stiu...a stat pe langa voi? ca eu cum am plecat in spate n-am mai vorbit cu nimeni si n-am mai vazut pe nimeni nou

 

oh,i forgot!tu ai venit mai tarziu..ea (d-na doctot)e cea care m-a ajutat sa ambalez cadourile.cred ca o am pe fetita in poze,dar cred ca nu si pe ea...

 

p1010794x.jpg

 

fetita e cea din partea dreapta cu parul lung si maieu roz-rosu.seamana f bine cu mamica ei!au stat mai tot timpul langa mine,dar in timpul spectacolului cred ca au fost dupa Vannesa..

Link to comment
Share on other sites

 

:boxed:stii cum ii cheama pe baietii cu masina ,cei cu care ati plecat?!..nu cred ca i-am intrebat..stiu ca erau din Iasi si extrem de cumsecade,dar ea a zis ca nu prea intra pe MFC.pacat!i-as fi vrut in cercul nostru ca si pe acea doamna dr. cu fetita ei,cred ca B!anca stie cum o cheama!o s-o intreb!

 

Tipa este Ana si a venit la mine si inainte sa inceapa concertul .Ea m-a recunoscut de pe myspace :teehee:

Doamne eu am crezut ca fata in roz este Petra .Atunci fata cea micuta cine este ?:aah:

Link to comment
Share on other sites

:blink:nu e Ruxy?!

 

in fine,in poza e asa ,de la stanga la dreapta:

 

Dianna,Vanessa,Petra,B!anca(in spatele lor),Ruxy(cred),Madalina,Adda,si Alle!Multumesc,Mada de informatie!poate reusesti sa iei legatura cu ea candva si sa imi spui si mie cum o cheama pe mamica ei,pt ca asa ma simt de aiurea ca nu stiu numele cuiva care a stat cu mine si m-a ajutat!

 

danke Vanessa,pt info!deci Ana din Iasi!poate va intra si ea pe MFC!mai stii..ar fi super!:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

stii cum ii cheama pe baietii cu masina ,cei cu care ati plecat?!..nu cred ca i-am intrebat..stiu ca erau din Iasi si extrem de cumsecade,dar ea a zis ca nu prea intra pe MFC.pacat!i-as fi vrut in cercul nostru ca si pe acea doamna dr. cu fetita ei,cred ca B!anca stie cum o cheama!o s-o intreb!

 

Buna, Nicoleta!

 

Intr-adevar, pe mine ma cheama Ana, iar pe sotul meu Mihai si suntem din Iasi.

Am reusit si eu in sfarsit sa intru un pic pe net. Inca suntem la mare (pana pe 5 august) si intru destul de rar... Cand voi ajunge in Iasi voi intra mai des.

 

A fost prima oara cand l-am vazut pe Mika la un concert. Am ramas foarte impresionata. Chiar si lui Mihai i-a placut foarte mult, cu toate ca a avut o perioada cand era cam gelos pe el... :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy