Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

Vanessa, Ioana,

 

cum ati rezistat in noaptea de dupa concert? Daca nu am fi fost obositi, nemancati si cu urgente la wc :dog:, am fi ramas cu voi!

 

hey salut! mersi mult de tot! eu eram cam paralela cu realitatile dupa atata soare in cap ,deci exista toate sansele sa fi aratat ca un zombi umblator :blush-anim-cl:

 

dupa 2 cafele,se rezolvase si durerea de cap si dorinta de somn,a fost ok

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha Petra este tipa in maieu mov de langa mine in poza deci.

 

Ana am rezistat o ora si ceva intr-o benzinarie unde am baut ceva si apoi am umblat pe strazi noroc ca nu era frig asa dimineata :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Buna, Nicoleta!

 

Intr-adevar, pe mine ma cheama Ana, iar pe sotul meu Mihai si suntem din Iasi.

Am reusit si eu in sfarsit sa intru un pic pe net. Inca suntem la mare (pana pe 5 august) si intru destul de rar... Cand voi ajunge in Iasi voi intra mai des.

 

A fost prima oara cand l-am vazut pe Mika la un concert. Am ramas foarte impresionata. Chiar si lui Mihai i-a placut foarte mult, cu toate ca a avut o perioada cand era cam gelos pe el... :naughty:

 

 

:wub2:yeeeeeeeeeee!ce bine imi pare ca ai intrat!well,Mihai joaca in liga cu sotul meu!:naughty:in fine...degeaba le explici ca e in van gelozia pt ca nici intr-un caz nu e vorba de iubire asemanatoare ,dar nah...unele lucruri nu le poti controla in totalitate asa ca le lasi sa se calmeze de la sine..:mf_rosetinted:

 

cel mai ciuda imi e ca ,al meu a fost atat de gelos incat a tarat-o pe sora mea inapoi in camera chiar in momentul in care a venit Mika pe scena..si nu a reusit saracuta sa se bucure si ea de concert...:boxed:imi venea sa ii dau doi pumni in gura cand imi povesti sor'mea...in fine,asta e...

 

sa il saluti pe Mihai!ma bucur mult ca v-am cunoscut,asa din fuga,cum a fost!:teehee:speram sa mai avem si alte ocazii,si atunci suntem veterani(ca Ioana,Vanesa,Bianca,Diana)si ne va fi ,cred,mult mai usor sa ne organizam!:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

:blink:nu e Ruxy?!

 

in fine,in poza e asa ,de la stanga la dreapta:

 

Dianna,Vanessa,Petra,B!anca(in spatele lor),Ruxy(cred),Madalina,Adda,si Alle!Multumesc,Mada de informatie!poate reusesti sa iei legatura cu ea candva si sa imi spui si mie cum o cheama pe mamica ei,pt ca asa ma simt de aiurea ca nu stiu numele cuiva care a stat cu mine si m-a ajutat!

 

danke Vanessa,pt info!deci Ana din Iasi!poate va intra si ea pe MFC!mai stii..ar fi super!:thumb_yello:

 

Haha, scuze.. pe mama o cheama Sidonia :biggrin2: si va saluta si ea pe toate!!

 

Nu am mai dat pe thread'ul asta de ceva vreme, dar it feels good to be back :mf_rosetinted:

 

xx

Edited by Cherisse
Link to comment
Share on other sites

Haha, scuze.. pe mama o cheama Sidonia :biggrin2: si va saluta si ea pe toate!!

 

Nu am mai dat pe thread'ul asta de ceva vreme, dar it feels good to be back :mf_rosetinted:

 

xx

 

:mf_lustslow::mf_lustslow:yeeeeeeeeeee!finally!bun!nici nu stii ce happy ma facusi!awww!

 

deci Cherisse is my cutest girl and her lovely mom is Cidonia!

:wub2:spune-i mii de multumiri mamei tale din partea mea,si transmite-i ca ma bucur din suflet ca v-am cunoscut!poate vom avea ocazia sa ne reintalnim,si atunci lucrurile,sunt convinsa,vor sta cu totul altfel!:thumb_yello:

 

:woot_jump: astia imi descriu f bine starea mea de acum! :teehee:

Edited by nicoleta
Link to comment
Share on other sites

sincer,eu abia astept sa ne reintalnim :wub2: au fost niste momente foarte frumoase!

poate ca odata cu lansarea celui de al3lea album va sustine alt concert aici :wub2:

 

 

:huglove:exact!si cu mamica ta,de asemenea!:wub2:

 

:mf_rosetinted:chiar daca "minunatul" comportament al domnului M fata de fanii sai romani(si nu,nu are nici o scuza chiar daca a fost un free Gig,sau festival sau ce vreti voi-si bine stiti ca in alte asemenea ocazii s-a comporta cu totul altfel) ma dezamagi profund si sunt chiar un pic mai mult decat "nervoasa " pe el,totusi,voi,exuberanta voastra,bucuria de a va vedea,de a va intalni,cat si ,de ce sa nu o recunoastem,prestatia sa uimitoare in concert,m-au facut sa imi doresc din nou un concert Mika in Romania!

 

:mf_rosetinted:Ioana,cred ca inteleg perfect sentimentele tale!si crede-ma ca de cate ori citesc tot felul de updates despre cat de"kind"/dragut etc se comporta cu alti fani de prin alte parti,furia mea creste si mai mult!(furia si nu gelozia ,sa fim bine intelesi!)

 

:sneaky2:sa speram ca imi vor trece dracii pe el pana la urmatorul GIG...dar,in general,nu prea sunt iertatoare,spre ghinionul sau (asta de parca l-ar durea undeva...):fisch:

Link to comment
Share on other sites

:mf_lustslow::mf_lustslow:yeeeeeeeeeee!finally!bun!nici nu stii ce happy ma facusi!awww!

 

deci Cherisse is my cutest girl and her lovely mom is Cydonia!

:wub2:spune-i mii de multumiri mamei tale din partea mea,si transmite-i ca ma bucur din suflet ca v-am cunoscut!poate vom avea ocazia sa ne reintalnim,si atunci lucrurile,sunt convinsa,vor sta cu totul altfel!:thumb_yello:

 

:woot_jump: astia imi descriu f bine starea mea de acum! :teehee:

 

Trebuie sa ne mai intalnim 100% !! La Mika sau nu, tot trebuie sa mai facem cate un meet up de proportii din cand in cand :wub2::mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa ne mai intalnim 100% !! La Mika sau nu, tot trebuie sa mai facem cate un meet up de proportii din cand in cand :wub2::mf_rosetinted:

 

agreed! deja mi-e dor de voi toate:wub2:

 

si Nicoleta,bineinteles ca toata lumea a fost dezamagita,am vazut destui fani asteptand acolo la gard si parca s-a naruit cerul pe ei cand au vazut cu cata ostilitate au fost tratati de catre bodyguarzi :blink: chiar am vazut pe cineva cu un tricou Mika si mi-a spus ca asteapta momentul asta de foarte mult timp.Unii dintre noi sunt mai norocosi ca am reusit sa il intalnim in trecut dar nu se poate sa nu imi para rau pentru ceilalti. in fond,e prima oara cand vine aici ... Dar nu il judec! Asta e. maybe next time.

Imi place totusi ca nu te-ai lasat batuta si ai avut initiativa :mf_rosetinted: sper ca respectivele cadouri au ajuns in mana domnului M :aah:

Link to comment
Share on other sites

:huglove:exact!si cu mamica ta,de asemenea!:wub2:

 

:mf_rosetinted:chiar daca "minunatul" comportament al domnului M fata de fanii sai romani(si nu,nu are nici o scuza chiar daca a fost un free Gig,sau festival sau ce vreti voi-si bine stiti ca in alte asemenea ocazii s-a comporta cu totul altfel) ma dezamagi profund si sunt chiar un pic mai mult decat "nervoasa " pe el,totusi,voi,exuberanta voastra,bucuria de a va vedea,de a va intalni,cat si ,de ce sa nu o recunoastem,prestatia sa uimitoare in concert,m-au facut sa imi doresc din nou un concert Mika in Romania!

 

:mf_rosetinted:Ioana,cred ca inteleg perfect sentimentele tale!si crede-ma ca de cate ori citesc tot felul de updates despre cat de"kind"/dragut etc se comporta cu alti fani de prin alte parti,furia mea creste si mai mult!(furia si nu gelozia ,sa fim bine intelesi!)

 

:sneaky2:sa speram ca imi vor trece dracii pe el pana la urmatorul GIG...dar,in general,nu prea sunt iertatoare,spre ghinionul sau (asta de parca l-ar durea undeva...):fisch:

 

 

a pai,eu ti-am zis cum am caracterizat personajul,si de la faza respectiva,pe mine nu ma mai socheaza sau deranjeaza nimic :roftl:

eu sunt imuna :naughty:

plus ca functionez pe idea de "daca nu ai asteptari,atunci iese cel mai bine" daca nu,e cam 99% sansa ca vei fi dezamagit. ca dovada,ca la mine numa bine a mers sambata :lmao:

 

imi pare numai rau ca n-ati apucat sa vorbiti cu el sau ceva,nu stiu care era graba,sau ce contracte semnasera ei...ai vazut ca nici interviu la nimeni nu au acordat.

deci probabil data viitoare :thumb_yello:

Edited by Ioana
Link to comment
Share on other sites

:mf_rosetinted:hmm,pai tocmai asta e,ca singura lui sansa de a fi iertat era sa aiba o "scuza" viabila pt a sa graba nemaiintalnita....in fine!:mf_rosetinted:dar nu pot sa nu remarc o schimbare "profunda" de comportament ,si nu in sens pozitiv,fata de 2007.asta e!e mai usor sa cazi in partea "rea " decat sa te pastrezi curat si inocent.oricum ,ii doresc sa aiba succes in continuare si pe noi sa ne incante cu uimitoare melodii si prestatii live!

 

:mf_rosetinted:cat despre asteptari...hmm,sa fim intelesi,asa cum am mai spus,nu doream deloc sa fiu remarcata personal in vreun fel,plus ca engleza mea de balta nici nu prea ma ajuta,dar imi doream f mult un altfel de comportament fata de ai sai fani romani...in fine,nu cred ca reusesc sa exprim exact ceea ce vreau...mai da-l in masa,ca iar ma umplu de nervi si nu are rost sa imi stric bucuria reintalnirii cu fanii nostri aici la topic!:thumb_yello:

 

:wub2:lovev ya girls!

Link to comment
Share on other sites

:floor: ce-mi place de tine cu "mai da-l in ma-sa!" :lmao:

 

bai deci,departe de mine sa incerc sa-i gasesc scuze. de mult mi-au trecut tendintele de genu. da poate are o scuza ,numa ca nu o stim noi.

ti-am zis,deja dinainte sa iesim pe scena la Lollipop ce zicea mama lui sa ne miscam foarte rapid,sa faca poza si sa plece,ca nu poate sa stea. Deci ma gandesc ca daca si pe noi ne-a grabit,ceva o fi fost. Ma rog,sa traiasca,sa nu pice cu avionu,sa cante si la anu,sanatate lui.

 

Oricum era el mult mai dragut acu 3 ani sau cand l-am intalnit prima data. Era asa un bebel foarte fericit ca ii place cuiva muzica lui.

Doar ai vazut,scopul meu in viata si asa nu este sa fiu prietena lui cea mai buna :lmao:

Link to comment
Share on other sites

:floor: ce-mi place de tine cu "mai da-l in ma-sa!" :lmao:

 

bai deci,departe de mine sa incerc sa-i gasesc scuze. de mult mi-au trecut tendintele de genu. da poate are o scuza ,numa ca nu o stim noi.

ti-am zis,deja dinainte sa iesim pe scena la Lollipop ce zicea mama lui sa ne miscam foarte rapid,sa faca poza si sa plece,ca nu poate sa stea. Deci ma gandesc ca daca si pe noi ne-a grabit,ceva o fi fost. Ma rog,sa traiasca,sa nu pice cu avionu,sa cante si la anu,sanatate lui.

 

Oricum era el mult mai dragut acu 3 ani sau cand l-am intalnit prima data. Era asa un bebel foarte fericit ca ii place cuiva muzica lui.

Doar ai vazut,scopul meu in viata si asa nu este sa fiu prietena lui cea mai buna :lmao:

 

 

:naughty:a mea nici atat,si nici masa nu vreau sa fiu))))

:sneaky2:in fine,sperante mai sunt ca poate a fost surprins ca are totusi atatia fani in Romania..habar nu am ce a fost in capul lui,dar din start nu a dat prea multe sanse unei baze de fani in tara noastra,sau poate ma insel?!:mf_rosetinted:(am o intuitie de fier,extrem de rar da gres)probabil ca in momentul in care i se va propune un nou show aici isi va aduce aminte ca totusi nu e chiar "un sat fara caini" aceasta tara "minunata" ...

 

:thumb_yello:bafta ,Mika!si la cat mai multi fani peste tot in lume!

Link to comment
Share on other sites

:naughty:a mea nici atat,si nici masa nu vreau sa fiu))))

:sneaky2:in fine,sperante mai sunt ca poate a fost surprins ca are totusi atatia fani in Romania..habar nu am ce a fost in capul lui,dar din start nu a dat prea multe sanse unei baze de fani in tara noastra,sau poate ma insel?!:mf_rosetinted:(am o intuitie de fier,extrem de rar da gres)probabil ca in momentul in care i se va propune un nou show aici isi va aduce aminte ca totusi nu e chiar "un sat fara caini" aceasta tara "minunata" ...

 

:thumb_yello:bafta ,Mika!si la cat mai multi fani peste tot in lume!

 

pai tin minte in 2007,cand am dat cap in cap cu el prima data si i-am zis ca "Szia,eu din romania,te-ai gandit sa vii pe la noi?" s-o uitat un pic blocat,dupa care o bagat un "oh yeaaaah,definitely planned"

 

imi place ca planifica pe 3 ani baietii :roftl:

 

pai cine stie ce credeau ca-i pe aici...poate o mai fi si dat peste romani care isi urasc tara,si cine stie ce povesti le-o tras.

Dup-aia te miri ca nu vor sa vina sa dea concerte la noi,daca sa gasesc oameni care le zic ca propria lor tara ii de cacao....

 

Asa-i romanu,stie sa-si traga cea mai nasoala publicitate dupa care se mira de ce nu vrea sa vina nimeni la ei :roftl:

 

 

si apropo de mama lu baiatu. toate respectele pentru ea,sincer. cred ca e genu de mama pe care daca o ai,reusesti in orice iti propui pt ca asa incredere are in tine,si asa te sustine incat nici tu nu mai ai timp sa te indoiesti. deci foarte norocos omu cu asa mama :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

:blush-anim-cl:aww!imi pare rau ca am "folosit-o" pe mamica lui pt a-mi exprima frustrarea si nervii vis-a-vis de comportamentul sau ,dar vreau sa mentionez CA O ADOR PE ACEASTA FEMEIE!si cred ca ea e esafodul pe care el sau ceilalti copii ai dansei au/vor construi orice in viata!JOS PALARIA IN FATA EI!:thumb_yello::wub2:

Link to comment
Share on other sites

:blush-anim-cl:aww!imi pare rau ca am "folosit-o" pe mamica lui pt a-mi exprima frustrarea si nervii vis-a-vis de comportamentul sau ,dar vreau sa mentionez CA O ADOR PE ACEASTA FEMEIE!si cred ca ea e esafodul pe care el sau ceilalti copii ai dansei au/vor construi orice in viata!JOS PALARIA IN FATA EI!:thumb_yello::wub2:

 

*I subscribe*

Link to comment
Share on other sites

:wub2:yeeeeeeeeeee!ce bine imi pare ca ai intrat!well,Mihai joaca in liga cu sotul meu!:naughty:in fine...degeaba le explici ca e in van gelozia pt ca nici intr-un caz nu e vorba de iubire asemanatoare ,dar nah...unele lucruri nu le poti controla in totalitate asa ca le lasi sa se calmeze de la sine..:mf_rosetinted:

 

cel mai ciuda imi e ca ,al meu a fost atat de gelos incat a tarat-o pe sora mea inapoi in camera chiar in momentul in care a venit Mika pe scena..si nu a reusit saracuta sa se bucure si ea de concert...:boxed:imi venea sa ii dau doi pumni in gura cand imi povesti sor'mea...in fine,asta e...

 

sa il saluti pe Mihai!ma bucur mult ca v-am cunoscut,asa din fuga,cum a fost!:teehee:speram sa mai avem si alte ocazii,si atunci suntem veterani(ca Ioana,Vanesa,Bianca,Diana)si ne va fi ,cred,mult mai usor sa ne organizam!:thumb_yello:

 

 

Pai ce treaba a avut cu sora ta? Nu putea sa plece singur? Ce pacat pentru ea ca a pierdut asa un concert de frumos... si cine stie cand o sa mai avem sansa sa il vedem pe Mika in Romania. Sora ta e si ea fan Mika?

 

Din fericire pentru mine, Mihai isi controleaza micile simtaminte mai negative... chiar el fiind cel care mi-a facut rost de cartela pentru bratara si a indurat o durere groaznica de picioare doar ca sa stea cu mine... "special pentru mine" (vorba lui) ar face multe lucruri care nu-i sunt tocmai pe plac. Totusi, recunoaste ca Mika e un adevarat artist si un foarte bun om de scena. In plus de asta, Mihai s-a simtit foarte bine la concert. Il pandeam cu coada ochiului sa vad cum reactioneaza: era foarte incantat si se amuza ori de cate ori spunea Mika ceva in romana.

 

Si eu sper sa avem ocazia sa ne mai intalnim si la alt concert. Poate tot la noi si nu prea departe ca perioada... 1 an ar fi perfect... chiar si mai devreme, nu ma supar :naughty:

Link to comment
Share on other sites

pai,el nu a avit nici o treaba cu sora mea,numai ca ea nu putea ramane de una singura in marea aia de oameni!:mf_rosetinted:

nop,ea nu e fana dar ,la fel ca multi prieteni si cunostinte de ai mei,a avut capul facut toba de muzica domnului M!:sneaky2:

 

in fine,ea a fost cea care m-a adus la mare cu masina ei(adica ea a fost soferul,si chia m-a uimit ce sange rece are si cat de bine conduce pt o "femeie" :shocked:) iar pe sot l-am tarat dupa noi pt ca ne era cam frica sa fim 2 femei singure pe drum...in fine,ea nu putea sa stea cu mine de la inceput pt ca ,sa fim seriosi,una e sa fii fan si sa induri orice pt favoritul tau:mf_rosetinted: si alta e sa stai de nebun in soare toata ziua...:sneaky2:

 

:mf_rosetinted:deocamdata,vis-a-vis de un viitor concert Mika in Romania nu prea cred ca se va intampla prea curand,iar dupa cum Universal ROMANIA se pricepe sa isi promoveze artistii (s-a vazut nu?!ca M.Badea nici nu stia cine e Mika.. + zero interviuri si alte cele,doamna de la UNI RO se poza cu M si crezu ca e suficient :mf_rosetinted:)concluzie:sa nu cumva sa mai treaca alti 3-4 ani pana mai pune piciorul iar pe la noi *bat in lemn!:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

In revista BRAVO nr 16 03.08.2010 - o pagina despre concertul lui MIKA in Romania - in case you forgot about it. :wub2: si concurs pe bravonet.ro pentru a aparea un poster cu MIKA in nr din 29 august.

 

In revista POPCORN - nr 8 ,august 2010 - poster cu MIKA. :wub2:

 

:huglove:

Link to comment
Share on other sites

In revista BRAVO nr 16 03.08.2010 - o pagina despre concertul lui MIKA in Romania - in case you forgot about it. :wub2: si concurs pe bravonet.ro pentru a aparea un poster cu MIKA in nr din 29 august.

 

In revista POPCORN - nr 8 ,august 2010 - poster cu MIKA. :wub2:

 

:huglove:

 

oh multumesc ca ne-ai zis! :biggrin2:

am vazut posterul din Popcorn,dar nu mi-am mai cumparat revista pentru ca am deja exact acelasi poster,varianta Bravo Serbia :mf_rosetinted:

desi...n-ar mai strica inca unul :naughty:

Link to comment
Share on other sites

oh multumesc ca ne-ai zis! :biggrin2:

am vazut posterul din Popcorn,dar nu mi-am mai cumparat revista pentru ca am deja exact acelasi poster,varianta Bravo Serbia :mf_rosetinted:

desi...n-ar mai strica inca unul :naughty:

 

Gandesti ca mine! (cand am vazut ca are popcorn poster m-am intors si am mai luat unul :roftl:)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, inainte puneau postere mai bune in Bravo, Cool Girl etc.. Dar tot mi-am luat ambele reviste.

 

Ma cam deranjeaza cum e facuta recenzia din Bravo si una din pozele puse, cu "fanii" detinatori de OTHER BANNER, pentru ca nici naiba din media romaneasca nu s-ar prinde de aluzia noastra cu Albert. Sub poza respectiva scrie: "Fanii au fost prezenti pe plaja H2O inca de la orele 18:00 pentru a prinde un loc cat mai aproape de scena."

 

Say what?!?!? Unii din noi am fost si de la 12-13 sau chiar mai devreme. Daca EI au aparut prea tarziu pe plaja, trist. Si oricum sunt foarte fail pentru ca gorilele ne-au lasat langa scena abia dupa ora 19..

Link to comment
Share on other sites

Sincer, inainte puneau postere mai bune in Bravo, Cool Girl etc.. Dar tot mi-am luat ambele reviste.

 

Ma cam deranjeaza cum e facuta recenzia din Bravo si una din pozele puse, cu "fanii" detinatori de OTHER BANNER, pentru ca nici naiba din media romaneasca nu s-ar prinde de aluzia noastra cu Albert. Sub poza respectiva scrie: "Fanii au fost prezenti pe plaja H2O inca de la orele 18:00 pentru a prinde un loc cat mai aproape de scena."

 

Say what?!?!? Unii din noi am fost si de la 12-13 sau chiar mai devreme. Daca EI au aparut prea tarziu pe plaja, trist. Si oricum sunt foarte fail pentru ca gorilele ne-au lasat langa scena abia dupa ora 19..

 

eu chiar nu am avut nicio asteptare de la revistele astea :blink: tot timpul mi s-au parut cheesy si de umplutura.

pe langa ce ai expus tu acolo,mai vreau sa adaug un alt epic fail din partea lor. ai vazut poza aia sus pe pagina care ii infatiseaza pe Mika + altii de la Universal Romania,iar Mika tine in mana TBWKTM inramat? textul de dedesubt de poza zice "Mika a primit Discul de Aur pentru vanzarile albumului 'Life in Cartoon Motion' in Romania" . i mean,WTF?:blink::roftl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy