Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

okay si ala n-a fost CHIAR intreg,daca stam bine sa ne gandim :naughty: ca a fost festival & stuff. mi se pare ca setlist-ul a fost cam ca si la noi,doar ca a avut Kick Ass in loc de Sweet Dreams :mf_rosetinted:

 

tot e bine. o prietena mi'a spus ca in general la world stage da mai multi artisti. si de asta am intrebat daca e un concert intreg. mai stiti daca au cantat si altii la murcia?

Link to comment
Share on other sites

tot e bine. o prietena mi'a spus ca in general la world stage da mai multi artisti. si de asta am intrebat daca e un concert intreg. mai stiti daca au cantat si altii la murcia?

 

din cate tin minte,au cantat 2 trupe nu foarte cunoscute inaintea lui. iar dupa el, parca a mai cantat cineva.nu sunt sigura.

Link to comment
Share on other sites

:wink2:La World Stage dau mai multi artisti,intradevar,dar nu toti odata:roftl:!

 

fiecare emisiune are programata cate o prestatie live/concert live a artistului respectiv,asa cum pt TH a fost prestatia/concertul de la MTV Day,Athena,Grecia asa pt MIKA va fi MTV Murcia Night! si dap,ei nu dau chiar tot setlistul,mai taie 1-2 cantece,dar tot e ceva!

 

 

:wub2:acum astept,prin toamna,TH de la World Stage Malaysia de pe 31 iulie 2010!:mf_lustslow::mf_lustslow:

 

 

 

apropo de MTV Murcia night , il puteti vedea aici

http://alicepenniman.multiply.com/video?&=&page_start=80

[e tot setlistul]

 

iar ce a fost dat in reluare la MTV Spain

 

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=24089&page=27

Link to comment
Share on other sites

HELLO!! :biggrin2: azi am un REMINDER si un VOTE! pentru voi:

 

1. Hey MFC-ers! Specially Romanian ones!!

VOTE!! To get a poster in the next issue of Bravo Romania (31st August 2010) --- WE NEED TO KEEP HIM IN TOP 8!

 

Currently he has 6.35% - which makes him no 4:thumb_yello:

 

So vote vote vote!! :wub2:

 

2. NU UITATI CA DISEARA LA ORA 1:00 va fi MIKA LIVE la WORLD STAGE la MTV ROMANIA!!! ... so throw your popcorn in the microwave and get your dancing shoes!! :huglove:

Link to comment
Share on other sites

Ovidiu Sirb, de pe sirb.net despre concertul lui Mika la Sziget:

 

"Dar inainte de el [n.r. Jared Leto - Twenty Seconds To Mars] a fost Mika. Mika, acest tanar libanez bucalat, datator de vise erotice fetelor si de realitati erotice baietilor. Cand a scris Piticu despre concertul din Mamaia am vrut sa-l cert. Ce, dom’le, crezi ca doar la romani vorbeste romaneste? Crezi ca daca merge la unguri nu vorbeste ungureste? Daca merge la francezi nu vorbeste franceza? Ei, aparent nu. Daca concertul de la Mamaia a fost vorbit efectiv jumatate in engleza si jumatate in romana de catre artist, aici a zis in maghiara doar un “multumesc”, un “scuze, da’ maghiara mea nu buna este” si un “are you ready?”. N-a fost dansul papusilor, n-a fost acelasi decor exploziv (au lipsit literele mari cu MIKA din spatele tobelor, in locul lor aparand ceva backdrop cu un craniu). Spectacolul a fost acelasi, doar ca la o intensitate mai scazuta. Da, Pitice, mare noroc pe tine, deci, ca ai ajuns sa-l vezi la Mamaia."

Link to comment
Share on other sites

Ovidiu Sirb, de pe sirb.net despre concertul lui Mika la Sziget:

 

"Dar inainte de el [n.r. Jared Leto - Twenty Seconds To Mars] a fost Mika. Mika, acest tanar libanez bucalat, datator de vise erotice fetelor si de realitati erotice baietilor. Cand a scris Piticu despre concertul din Mamaia am vrut sa-l cert. Ce, dom’le, crezi ca doar la romani vorbeste romaneste? Crezi ca daca merge la unguri nu vorbeste ungureste? Daca merge la francezi nu vorbeste franceza? Ei, aparent nu. Daca concertul de la Mamaia a fost vorbit efectiv jumatate in engleza si jumatate in romana de catre artist, aici a zis in maghiara doar un “multumesc”, un “scuze, da’ maghiara mea nu buna este” si un “are you ready?”. N-a fost dansul papusilor, n-a fost acelasi decor exploziv (au lipsit literele mari cu MIKA din spatele tobelor, in locul lor aparand ceva backdrop cu un craniu). Spectacolul a fost acelasi, doar ca la o intensitate mai scazuta. Da, Pitice, mare noroc pe tine, deci, ca ai ajuns sa-l vezi la Mamaia."

 

 

 

 

:mf_rosetinted:cam asta e norocul lui..ca a facut un SPECTACOL TOTAL la Mamaia!...ca altfel...nu imi mai vedeati 'picior" de Nico pe Mika forum,daramite sa ii mai fac si reclama/arhive etc...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

:mf_rosetinted:cam asta e norocul lui..ca a facut un SPECTACOL TOTAL la Mamaia!...ca altfel...nu imi mai vedeati 'picior" de Nico pe Mika forum,daramite sa ii mai fac si reclama/arhive etc...:mf_rosetinted:

 

buna asta Nicoleta :lmao: kudos to you! :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

buna asta Nicoleta :lmao: kudos to you! :mf_rosetinted:

 

 

:wink2:Si adevarata,crede-ma! eh,asta nu inseamna ca mi-a pierit amaraciunea sau ca el a scapat cumva de comentariile mele "dulci" vis-a-vis de tratamentul "special" aplicat fanilor sai romani,asta de cate ori am ocazia si oriunde aiurea pe net!:mf_rosetinted:si cred ca ar fi f bine daca si voi v-ati exprima "MULTUMIREA" pt acest tratament,pt ca stiu ca inca o simtiti,.nu-i asa?!:sneaky2:

 

altfel poate crede ca totul a fost PERFECT si ca noi suntem prea neinsemnati ca sa bagam de seama :fish::starwars:

Link to comment
Share on other sites

:wink2:Si adevarata,crede-ma! eh,asta nu inseamna ca mi-a pierit amaraciunea sau ca el a scapat cumva de comentariile mele "dulci" vis-a-vis de tratamentul "special" aplicat fanilor sai romani,asta de cate ori am ocazia si oriunde aiurea pe net!:mf_rosetinted:si cred ca ar fi f bine daca si voi v-ati exprima "MULTUMIREA" pt acest tratament,pt ca stiu ca inca o simtiti,.nu-i asa?!:sneaky2:

 

altfel poate crede ca totul a fost PERFECT si ca noi suntem prea neinsemnati ca sa bagam de seama :fish::starwars:

 

*cheering for nicoleta* Give me a N and then an I and C .. O! NICO!

 

:huglove:

Link to comment
Share on other sites

mi-am exprimat nemultumirea atat pe forum,cat si in real life de foarte multe ori. *cough* bine,poate mai mult in real life decat pe forum *cough* :mf_rosetinted:

oricum ar fi,fapta e consumata si nu are rost sa traim in trecut. trebuie sa ne gandim ca poate data viitoare(daca va exista o data viitoare,that is) vom fi mult mai organizate si totul va fi perfect :huglove: + sa speram ca omul va fi mult mai "comunicativ" :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

:teehee:thank you,my girls!love ya!grouphugz.gif

 

Never been a cheerleader:no: - but I'm proud of that! - even if my cheering wasn't that good :)

 

Miss you too! and nice :group_hug: smiley! :roftl:

Link to comment
Share on other sites

oare Cut Copy au facut m&g? :mf_rosetinted: vezi,asta n-am mai verificat:naughty:

haha scuze,fac haz de necaz.

atitudinea lui fata de concertul din romania eu cred ca s-a manifestat dupa. inainte de concert nu a facut nimic care sa ne supere :dunno: sau da? dar poate ca un tweet gen "i'm looking forward to the beach gig in Romania!" ne ambitiona si mai mult in legatura cu organizarea :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Nu am stat sa le citesc forumul privat al portughezilor, dar cu siguranta la ei a fost vorba de o organizare a evenimentului pe plan local. Dupa cum scria Mika pe twitter, ca 35000 de oameni au fluturat inimioarele aurii in timpul piesei We Are Golden.. si dupa cum se vede si in video, nu aveau cum sa fie toti strict de pe MFC or whatever.

 

Ca sa fi venit careva cu ideea si sa isi cumpere fiecare din ei cate o inimioara. Poate s-au vandut la intrare sau.. habar nu am. La noi a fost si problema cu locatia, daca nici macar frigiderele cu suc nu erau functionale devreme inainte de concert.. :roftl::aah:

 

Ni s-a promis poza de dupa.. prin mail. Si un feedback despre cadou. Desigur ca va trece peste o luna de la eveniment pana sa se linisteasca cu concertele si sa isi aminteasca si de noi. :(

Link to comment
Share on other sites

Simt ca si cum ar trebui sa inveselesc cumva atmosfera de pe thread-ul nostru dar nu stiu cum :no::crybaby:

 

:huglove:

 

 

uhm..uhm..ce ati facut aseara la worldstage? ati salivat? ati dansat? ati cantat?ati spart geamurile? ati trezit vecinii? :mf_rosetinted:

pacat ca a fost PREA scurt. au taiat incredibil de mult. si iata,inca un motiv de complain pe frumosul nostru thread :aah:

 

dar gata,a fost frumoooooooooooss:wub2:

Link to comment
Share on other sites

:huglove:

 

 

uhm..uhm..ce ati facut aseara la worldstage? ati salivat? ati dansat? ati cantat?ati spart geamurile? ati trezit vecinii? :mf_rosetinted:

pacat ca a fost PREA scurt. au taiat incredibil de mult. si iata,inca un motiv de complain pe frumosul nostru thread :aah:

 

dar gata,a fost frumoooooooooooss:wub2:

 

Frumos, frumos dar chiar ca au taiat foaarte mult :boxed:. Macar bine ca au difuzat..

Link to comment
Share on other sites

 

 

:roftl::roftl:sa stii ca nu era nevoie sa faca chiar asa Mika la Mamaia pt fanii sai,dar nah...maybe next time!:wink2::roftl::roftl::roftl:

 

Lol!you made my night!:thumb_yello:

 

 

cat despre ceilalti artisti,putin imi pasa Diana!pe mine ma deranjeaza tratamentul "SPECIAL PT FANII ROMANI" fata de toti ceilalti fani din alte parti ale lumii! sper ca imi intelegi acum "atitudinea plangacioasa" sau nu?!:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

:huglove:

 

 

uhm..uhm..ce ati facut aseara la worldstage? ati salivat? ati dansat? ati cantat?ati spart geamurile? ati trezit vecinii? :mf_rosetinted:

pacat ca a fost PREA scurt. au taiat incredibil de mult. si iata,inca un motiv de complain pe frumosul nostru thread :aah:

 

dar gata,a fost frumoooooooooooss:wub2:

 

Am stat in pat cu laptopul si mi-am notat trackist-ul si am fost furata de "peisaj" - dupa aceea n-am mai putut adormi in schimb :no:

 

ok,two options here:

35974_454874511102_695206102_6024018_8116394_n.jpg

 

or just this:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cqBYbqqH8q4

:roftl::roftl: U rock, girl:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy