Jump to content

Recommended Posts

l39b16c1904c12652d13559jl8.jpg

 

tak, kde sa vidime najblizsie???...

 

zeby to bolo CZ&SK...:punk:

Z kterýho je tohle koncertu? Na prvním, kde jsem byla, měl stejný třičko :-) Ale asi to on nebude.... - teda, nemám šanci to poznat, musela bych mu pořádně vidět do obličeje, měl ho tenkrát pomalovanej :)

 

Denodenně se už jen vidím, jak někde na novinkách čtu "Do Prahy přijede popová senzace Mika" :biggrin2:! Byla bych první, kdo by si koupil lístek :naughty:

 

Aaach... a pak by mohl ještě i do Bratislavy :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taky přeji hezký den! :)

 

Myslím, že já, až se odstěhuju od naších, budu žít na polotovaru...

:mf_rosetinted:

este je tu jedna moznost, zit z lasky:thumb_yello: ...no laska ku polotovarom sa ratat asi nebude:naughty: ...

 

 

:naughty: Pulp Fiction je klasika! Já si teď zase vzpoměla na jejich mazaný twist...
:thumb_yello: to travoltu vratilo spat na vyslnie...tych hlasok tam bolo pozehnane...nieco na styl: "to, ze ta niektol vychoval, neznamena, ze si vychovany"...:naughty:

 

tak dobru chut k obedu!

Link to comment
Share on other sites

Z kterýho je tohle koncertu? Na prvním, kde jsem byla, měl stejný třičko :-) Ale asi to on nebude.... - teda, nemám šanci to poznat, musela bych mu pořádně vidět do obličeje, měl ho tenkrát pomalovanej :)

Barunka, tak to teda netusim...mna zaujala fotka a to fluidum, co z nej sala, je plna spokojnosti a stastia...mam take rada:blush-anim-cl:, utvrdia ta v tom, ze sa oplati nevzdavat sa vlastnych snov...a treba verit v krajsie zajtrajsky:mf_rosetinted:

 

Denodenně se už jen vidím, jak někde na novinkách čtu "Do Prahy přijede popová senzace Mika" :biggrin2:!

Aaach... a pak by mohl ještě i do Bratislavy :cool:

:thumb_yello: ...hlasim sa ako doprovod...:punk:

Link to comment
Share on other sites

Vedela som že si to všimneš :original: Hebrejčina a arabčina sú si veľmi podobné?Tam odkiaľ to mám ja to malo byť po arabsky :blink: Hm nečítala si náhodou knižku Alchymista od Paola Coelha?:wub2:Je to tá najneuveriteľnejšia kniha akú som kedy čítala a podľa toho si myslím že to slovo platí o celom Vesmíre takže sa k tomu môže dať vlastne čokoľvek napr.súčasť môjho príbehu.

 

Aha. Hebrejcina a arabcina su naozaj dost podobne, ved su to obidva semitske jazyky. Takze "maktub" po arabsky znamena "napisane". Citala som tu knihu a pacila sa mi, od Coelha som citala aj Magov dennik, ta bola tiez fajn.

 

...dnes som sa opat na chvilku dostala ku mojim oblubenym basnam a nadabila som na tuto...mozno sa vam bude pacit...

 

...she is fragile and young, two woo her...

 

...the tears of the rain slipped with its slim flesh to absolute substance...

...the thirsty roots drank them there...

 

...sadness passed, the happiness grows already...

...but she posts the letters of love to sun again...

 

...the sun burns she and sends a warm kiss and accepts the game...

 

...the affection glares...

...tender love pours into the flower...

 

...it desires and lures...

 

Slnecnica, to si pisala ty, vsak? :wink2: A preco si to prelozila do anglictiny?

Je v tom taka sentimentalna atmosfera.. a taky iny druh lasky.. paci sa mi to! Aj ja som volakedy pisala take basnicky, ale o kus divokejsie nez tato. A tiez mam niektore aj v anglictine. Aj na tomto fore som uz nieco postla, myslim.

 

...btw, zit tak koncom 19. storocia, tak by sme sa mohli zaradit medzi take mena ako Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Paul Verlaine, ci Arthur Rimbaud:naughty: ...ich tvorba tazila z predstav snov v podvedomi...

 

Keby sme zili v 19. storoci, tak nas nasi otcovia "predaju" este ako tinedzerky nejakemu cudziemu chlapovi, s ktorym by sme mali kazdy rok dieta, a nas zivot, ktory by sa pravdepodobne skoncil okolo 50, po 13. porode, by sa tocil okolo domacich prac a starostlivosti o muza a o deti. A nemali by sme volebne pravo, nehovoriac o ostatnych pravach.

Rimbauda mam precitaneho, a citat z neho mam v sigu - vid dole - ostatnych poznam len zbezne. Rimbaud a Verlain boli milenci, to asi vies, len som mala naladu to sem napisat :naughty:

Link to comment
Share on other sites

 

Je v tom taka sentimentalna atmosfera.. a taky iny druh lasky.. paci sa mi to! Aj ja som volakedy pisala take basnicky, ale o kus divokejsie nez tato. A tiez mam niektore aj v anglictine. Aj na tomto fore som uz nieco postla, myslim.

REBEKA, tak nieco postni...s radostou si to precitam...tato ma vystihuje asi najviac...:blush-anim-cl: ...potom to boli basne uz len skor o smrti...neviem, nechcela som nikdy zomriet...

 

Keby sme zili v 19. storoci, tak nas nasi otcovia "predaju" este ako tinedzerky nejakemu cudziemu chlapovi, s ktorym by sme mali kazdy rok dieta, a nas zivot, ktory by sa pravdepodobne skoncil okolo 50, po 13. porode, by sa tocil okolo domacich prac a starostlivosti o muza a o deti. A nemali by sme volebne pravo, nehovoriac o ostatnych pravach.
vidis, toto ma fakt vydesilo:shocked: ...posuniem sa radsej este par storoci spat a radsej skoncim na hranici...upalili by ma totiz ako prvu...to som si ista...:roftl:

 

Rimbauda mam precitaneho, a citat z neho mam v sigu - vid dole - ostatnych poznam len zbezne. Rimbaud a Verlain boli milenci, to asi vies, len som mala naladu to sem napisat :naughty:

este vediet po francuzsky:wink2: ...moj naj je Baudelaire a Kvety zla...o tych dvoch to viem, aj to ze Verlainova manzelka to nezvladla...a od Rimbaunda sa mi pacia najviac samohlasky...dokonca, ked som ich videla vo farbe, pripomenulo mi to Grace Kelly...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

REBEKA, tak nieco postni...s radostou si to precitam...tato ma vystihuje asi najviac...:blush-anim-cl: ...potom to boli basne uz len skor o smrti...neviem, nechcela som nikdy zomriet...

 

vidis, toto ma fakt vydesilo:shocked: ...posuniem sa radsej este par storoci spat a radsej skoncim na hranici...upalili by ma totiz ako prvu...to som si ista...:roftl:

 

este vediet po francuzsky:wink2: ...moj naj je Baudelaire a Kvety zla...o tych dvoch to viem, aj to ze Verlainova manzelka to nezvladla...a od Rimbaunda sa mi pacia najviac samohlasky...dokonca, ked som ich videla vo farbe, pripomenulo mi to Grace Kelly...:mf_rosetinted:

 

Napr. http://www.mikafanclub.com/forums/showpost.php?p=985311&postcount=1211

 

Aj ja som si ista, ze by ma upalili, o tom niet pochyb.

Link to comment
Share on other sites

dnesok bol naozaj krasny den...dufam kocky, ze i u vas...:wink2:

ja som vsak ani paty z domu nevytiahla...z ciest som si doniesla zapal mocovych ciest...tak si to "uzivam"...pijem teple cajiky a sedim zabalena v deke...a vy ako?

 

No to je neprijemne.. Ak ta to ale potesi, ani ja som dnes nebola vonku, nechcelo sa mi, nemala som potrebu. Povedala som si, ze to slnko vidim aj cez okno :naughty: Vcera som bola v meste, ked som vyrazala z Race bolo krasne, a potom sa zrazu rozprsalo, no co uz.

Link to comment
Share on other sites

No to je neprijemne.. Ak ta to ale potesi, ani ja som dnes nebola vonku, nechcelo sa mi, nemala som potrebu. Povedala som si, ze to slnko vidim aj cez okno :naughty:
to poznam:naughty: , no dnes som sa nemusela vyhovarat, dovod sa nasiel...

 

Vcera som bola v meste, ked som vyrazala z Race bolo krasne, a potom sa zrazu rozprsalo, no co uz.

vieklo sa to uz od viedne, ked som prechadzala vecer BA mala som tu cest...no uz od piestan sa vyjasnilo...

 

vyzera, ze dnes zlomime 100...huraaaaa

Link to comment
Share on other sites

...REBEKA, nasla som nieco z mojich prvotin, ale z ineho sudku...rozumiet tomu vsak budete teraz len vy:mf_rosetinted: ...je to SK verzia...

 

SAMOTA

 

...to bezodne ticho v mojej dusi stale ma desi...

SOM PRAZDNA.

...hltat chcem tvoje slova, no tvoj hlas neprestajne vezi...

SOM PRAZDNA.

 

...podaj mi ruku a ved ma cestou...

...stoj pri mne ako zenich s nevestou...

SOM PRAZDNA.

...zobral si mi vsetko, co daku cenu malo...

...zobral si mi vsetko - i to sa ti malo zdalo...

SOM PRAZDNA.

 

...lasku si mi vzal...na SAMOTU premenil...

Link to comment
Share on other sites

Mmmm.. dobre!

 

Tak aj ja dam este jednu. Napisala som to v aprili 1995 (!), cize presne pred 13 rokmi, ked nasa Barunka mala len tri roky :naughty: a niektore nase ostatne clenky este ani neboli na svete! A ja som mala rovnych 20 rokov. Fascinujuce!

 

NEURASTENIA

 

Nemozem rozpravat,

tak kricim.

Nemozem chodit,

tak bezim.

Nemozem sa dotykat,

tak driapem.

 

A ci si moja neurastenia

nezasluzi uctu,

ako vsetko vecne?

Link to comment
Share on other sites

Mmmm.. dobre!

 

Tak aj ja dam este jednu. Napisala som to v aprili 1995 (!), cize presne pred 13 rokmi, ked nasa Barunka mala len tri roky :naughty: a niektore nase ostatne clenky este ani neboli na svete! A ja som mala rovnych 20 rokov. Fascinujuce!

 

NEURASTENIA

 

Nemozem rozpravat,

tak kricim.

Nemozem chodit,

tak bezim.

Nemozem sa dotykat,

tak driapem.

 

A ci si moja neurastenia

nezasluzi uctu,

ako vsetko vecne?

 

dnes sa mi tu paci...ma to ducha...:wink2:

 

dnes mozu vsetci prichadzat do mojich snov bez obav...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy