Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

Huh?:shocked: saraca... or fi Cut Copy hot,dar nu mai hot ca si Mika. asa ca putea sa lesine si ea mai pe inserate:mf_rosetinted: okay,glumesc. poate a avut prea multe emotii.

 

 

i knoooooooooow :fangurl: si tot simt asa niste mici fluturi in stomac cand le vad :teehee:

 

I agree:mf_rosetinted:

 

 

si eu la feeeeeel:wub2: e ceva gen "nu muta ca sunt reclameeee :fangurl:"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:mf_rosetinted:Ma bucur ca sunteti inca "HIGH" ,cum se zice ,dupa minunatul si nemaiintalnitul Mika,dar asta nu inseamna ca nu am tot dreptul sa ma "plang/complang" sau sa "il altoiesc" de cate ori am ocazia!:sneaky2: ce e facut e bine facut!adica ,totusi,CONCERTUL A FOST SUPER,MEGA,EXTRA,nu asta regret sau contest,ci doar tratamentul/comportamentul fata de fani "SPECIAL PT.ROMANIA"!

[faza cu singura intamplare de la Udine,nu tine,tinand cont la cate au primit si primesc fanii italieni..]

 

aaaaa,uitai sa punctez alta chestie,care pe mine,sincer,nu ma bucura la fel de tare ca pe multimea entuziasmata de la Mamaia,si anume cand spuse el ca ,dupa mexicani,romanii sunt a doua natie cel mai des intalnita in casa sa....*cough...ca servitori,bineinteles,ca doar nu ca doctor/profesor/etc personal...(((.probabil asa se explica si de ce a vorbit atat de bine romana si destul de mult.A tradus cam tot ce vorbea in engleza,si nu in fraze chiar simple,plus folosirea timpului trecut!Eh,i-a fost oricum usor pt ca e vorbitor de limba fraceaza,dar ,totusi,am fost impresionata de reusita sa !

[asta ca sa nu ziceti ca nu fac decat sa ma plang!))))]

 

 

 

:biggrin2:sorry,dragele,dar am antrenament EXTRA de la TOKIO HOTEL FANDOM!cine stie,cunoaste!:naughty:

Link to comment
Share on other sites

btw,Catalina, care va fi urmatorul tau concert? ca ai zis ca o sa mergi la unul curand:blush-anim-cl:

 

 

 

voi merge pe 19 august la gig-ul de la Arena della Regina - Cattolica, Italia, iar primul a fost acum o luna, pe 7 iulie in Codroipo - Udine, Italia...asta e :teehee:...am fost o data si am mai vrut inca o data...:blush-anim-cl::wub2:

Link to comment
Share on other sites

voi merge pe 19 august la gig-ul de la Arena della Regina - Cattolica, Italia, iar primul a fost acum o luna, pe 7 iulie in Codroipo - Udine, Italia...asta e :teehee:...am fost o data si am mai vrut inca o data...:blush-anim-cl::wub2:

 

ah that's great!! have loads of fun :huglove::wub2:

Link to comment
Share on other sites

:mf_rosetinted:Ma bucur ca sunteti inca "HIGH" ,cum se zice ,dupa minunatul si nemaiintalnitul Mika,dar asta nu inseamna ca nu am tot dreptul sa ma "plang/complang" sau sa "il altoiesc" de cate ori am ocazia!:sneaky2: ce e facut e bine facut!adica ,totusi,CONCERTUL A FOST SUPER,MEGA,EXTRA,nu asta regret sau contest,ci doar tratamentul/comportamentul fata de fani "SPECIAL PT.ROMANIA"!

[faza cu singura intamplare de la Udine,nu tine,tinand cont la cate au primit si primesc fanii italieni..]

 

aaaaa,uitai sa punctez alta chestie,care pe mine,sincer,nu ma bucura la fel de tare ca pe multimea entuziasmata de la Mamaia,si anume cand spuse el ca ,dupa mexicani,romanii sunt a doua natie cel mai des intalnita in casa sa....*cough...ca servitori,bineinteles,ca doar nu ca doctor/profesor/etc personal...(((.probabil asa se explica si de ce a vorbit atat de bine romana si destul de mult.A tradus cam tot ce vorbea in engleza,si nu in fraze chiar simple,plus folosirea timpului trecut!Eh,i-a fost oricum usor pt ca e vorbitor de limba fraceaza,dar ,totusi,am fost impresionata de reusita sa !

[asta ca sa nu ziceti ca nu fac decat sa ma plang!))))]

 

 

 

:biggrin2:sorry,dragele,dar am antrenament EXTRA de la TOKIO HOTEL FANDOM!cine stie,cunoaste!:naughty:

 

you're absolutely right :thumb_yello:...fanii italieni primesc din plin de la el...cred k jumatate din concertele lui de anul asta (poate nu chiar jumatate, dar f multe) le da in italia...asa ca probabil fanii il iarta repede daca nu sunt bagati in seama o data sau de doua ori la vreun gig pt ca il vor prinde pe urmatorul :wink2:

cat despre faptul ca romanii lucreaza in casa lui, nu-mi trezeste nici mie nici o bucurie din aceleasi motive expuse de tine...cine stie ce i-or fi zis acei romani din casa lui despre tara noastra :sneaky2:...poate chiar de acolo au plecat ideile lui preconcepute despre noi ...

Link to comment
Share on other sites

:mf_rosetinted:Ma bucur ca sunteti inca "HIGH" ,cum se zice ,dupa minunatul si nemaiintalnitul Mika,dar asta nu inseamna ca nu am tot dreptul sa ma "plang/complang" sau sa "il altoiesc" de cate ori am ocazia!:sneaky2: ce e facut e bine facut!adica ,totusi,CONCERTUL A FOST SUPER,MEGA,EXTRA,nu asta regret sau contest,ci doar tratamentul/comportamentul fata de fani "SPECIAL PT.ROMANIA"!

[faza cu singura intamplare de la Udine,nu tine,tinand cont la cate au primit si primesc fanii italieni..]

 

aaaaa,uitai sa punctez alta chestie,care pe mine,sincer,nu ma bucura la fel de tare ca pe multimea entuziasmata de la Mamaia,si anume cand spuse el ca ,dupa mexicani,romanii sunt a doua natie cel mai des intalnita in casa sa....*cough...ca servitori,bineinteles,ca doar nu ca doctor/profesor/etc personal...(((.probabil asa se explica si de ce a vorbit atat de bine romana si destul de mult.A tradus cam tot ce vorbea in engleza,si nu in fraze chiar simple,plus folosirea timpului trecut!Eh,i-a fost oricum usor pt ca e vorbitor de limba fraceaza,dar ,totusi,am fost impresionata de reusita sa !

[asta ca sa nu ziceti ca nu fac decat sa ma plang!))))]

 

 

 

:biggrin2:sorry,dragele,dar am antrenament EXTRA de la TOKIO HOTEL FANDOM!cine stie,cunoaste!:naughty:

 

Eu nu am inteles asta, ca ar fi cea mai des intalnita natie in casa sa dupa mexicani, esti sigura ca a zis asa? *goes to search*

Link to comment
Share on other sites

 

Eu nu am inteles asta, ca ar fi cea mai des intalnita natie in casa sa dupa mexicani, esti sigura ca a zis asa? *goes to search*

 

eu am inteles ca dupa mexicani,de la romani primeste cele mai multe scrisori in fanmail. si dupa aceea binecunoscuta poveste despre romanul care a dormit la el la usa.:aah:

Link to comment
Share on other sites

eu am inteles ca dupa mexicani,de la romani primeste cele mai multe scrisori in fanmail. si dupa aceea binecunoscuta poveste despre romanul care a dormit la el la usa.:aah:

 

si eu la fel :blink:

 

daca a vazut omu o usa roz si parea primitoare:aah: - this is the perfect smiley:thumb_yello::naughty::mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

sounds good :mf_rosetinted: ai avut timp sa studiezi toti tipii de la hotel Vega in timp ce il asteptai pe tipul suprem :naughty:

 

daaah si ahh am vrut sa fac si poze :roftl: dar m-am pastrat pentru gig:wub2:

Link to comment
Share on other sites

*deschide video-ul de la concert cu Billy Brown si asculta*

 

"Apart from probably Mexico, Romania is the second place that I've received the most mail from to my house."

 

Personal, cand am aflat ca va concerta Mika in Romania, lucram pe post de chelnerita la un restaurant. Eram in tura, era ceva lume, dar eu stateam (si) pe net. Deschizand radio playerul de pe profm.ro.... la stiri era "Mika va concerta in Romania." Atunci am lasat totul si m-am dus in baie and I screamed at the top of my lungs.. Si am revenit ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, all warm and fuzzy inside.

 

Degeaba ma supar eu pe el din cand in cand, e irezistibil... Acum ca iar am deschis videourile de la concert pe youtube... E fantastic, filmat din primul rand, cu each and every one of you singing along to Mika's songs... :blush-anim-cl::wub2:

 

Imi aminteste de cat de fangirlish eram la inceput, cand impreuna cu alte doua fete de pe forumul Bravo eram into the song Grace Kelly. Nici macar nu incepuse mania la noi. Toata lumea s-a trezit ca wow, Mika, abia cu Relax promovat in special la radio... :teehee:

Link to comment
Share on other sites

*deschide video-ul de la concert cu Billy Brown si asculta*

 

"Apart from probably Mexico, Romania is the second place that I've received the most mail from to my house."

 

Personal, cand am aflat ca va concerta Mika in Romania, lucram pe post de chelnerita la un restaurant. Eram in tura, era ceva lume, dar eu stateam (si) pe net. Deschizand radio playerul de pe profm.ro.... la stiri era "Mika va concerta in Romania." Atunci am lasat totul si m-am dus in baie and I screamed at the top of my lungs.. Si am revenit ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, all warm and fuzzy inside.

 

Degeaba ma supar eu pe el din cand in cand, e irezistibil... Acum ca iar am deschis videourile de la concert pe youtube... E fantastic, filmat din primul rand, cu each and every one of you singing along to Mika's songs... :blush-anim-cl::wub2:

 

Imi aminteste de cat de fangirlish eram la inceput, cand impreuna cu alte doua fete de pe forumul Bravo eram into the song Grace Kelly. Nici macar nu incepuse mania la noi. Toata lumea s-a trezit ca wow, Mika, abia cu Relax promovat in special la radio... :teehee:

 

Stiam eu:mf_rosetinted:

 

Wow that is such a nice fan story :wub2:

 

:huglove:

Link to comment
Share on other sites

Va tot urmaresc discutia de ceva timp dar nu stiam cand (si daca) sa ma bag in ea :blush-anim-cl:

 

Si eu am crezut la inceput ca atitudinea lui si a celorlalti fata de romani si Romania a fost de vina pt ce s-a intamplat, dar am luat in calcul si posibilitatea ca pur si simplu nu a avut o zi buna... mai ales dupa ce nu s-a dat bine startul la Lollipop, s-a vazut ca asta a pus capac la tot.

In plus, sa nu uitam ca M&G'ul dupa concerte nu e o regula si ar trebui sa fim foarte multumiti ca macar le face, daca ne gandim ca e unul din putinii artisti care mai tin legatura cu fanii atat de strans in ziua de azi... a fost si un paragraf in articolul ala nou din Sunday Telegraph (articol care chiar merita citit, btw!):

'This one is more prestigious,’ he says in the plain-speaking, unthinkingly bumptious manner into which he can lapse.‘ Which is unfortunate, because the tickets are too expensive. And I know that all my fans aren’t the wealthy people in this country. But I did it because it’s an important event in a region that is still considered contentious. I was like, f---it, I wanna do something that I’ve heard about my whole life.’

 

Si mai am o intrebare... voi tineti minte dupa BIOTG cand ne-a spus "you're amazing, thank you", respectiv "sunteti uimitori" ? :blink: ma uitam la o filmare acum 2 seri si am ramas interzisa cand l-am auzit pt prima oara zicand asta, desi am fost acolo :lmfao::wub2:

Link to comment
Share on other sites

Cand am vorbit "in culise" cu Maria, i-am spus "Wow, Mika's Romanian is brilliant! Whoever taught him did a very good job!" "Yeah, thank you! He's got a very good interpreter..." :thumb_yello:

 

Petra, in ce filmare de la BIOTG? 5 dintre videourile de pe youtube se termina chiar la finalul piesei. Do share the link, will you? :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Va tot urmaresc discutia de ceva timp dar nu stiam cand (si daca) sa ma bag in ea :blush-anim-cl:

 

Si eu am crezut la inceput ca atitudinea lui si a celorlalti fata de romani si Romania a fost de vina pt ce s-a intamplat, dar am luat in calcul si posibilitatea ca pur si simplu nu a avut o zi buna... mai ales dupa ce nu s-a dat bine startul la Lollipop, s-a vazut ca asta a pus capac la tot.

In plus, sa nu uitam ca M&G'ul dupa concerte nu e o regula si ar trebui sa fim foarte multumiti ca macar le face, daca ne gandim ca e unul din putinii artisti care mai tin legatura cu fanii atat de strans in ziua de azi... a fost si un paragraf in articolul ala nou din Sunday Telegraph (articol care chiar merita citit, btw!):

'This one is more prestigious,’ he says in the plain-speaking, unthinkingly bumptious manner into which he can lapse.‘ Which is unfortunate, because the tickets are too expensive. And I know that all my fans aren’t the wealthy people in this country. But I did it because it’s an important event in a region that is still considered contentious. I was like, f---it, I wanna do something that I’ve heard about my whole life.’

 

Si mai am o intrebare... voi tineti minte dupa BIOTG cand ne-a spus "you're amazing, thank you", respectiv "sunteti uimitori" ? :blink: ma uitam la o filmare acum 2 seri si am ramas interzisa cand l-am auzit pt prima oara zicand asta, desi am fost acolo :lmfao::wub2:

 

:boing: dadada sunt total de acord cu tine! :thumb_yello::wub2::huglove: - as scrie mai mult dar din pacate acuma I gotta run :group_hug:

Link to comment
Share on other sites

Va tot urmaresc discutia de ceva timp dar nu stiam cand (si daca) sa ma bag in ea :blush-anim-cl:

 

Si eu am crezut la inceput ca atitudinea lui si a celorlalti fata de romani si Romania a fost de vina pt ce s-a intamplat, dar am luat in calcul si posibilitatea ca pur si simplu nu a avut o zi buna... mai ales dupa ce nu s-a dat bine startul la Lollipop, s-a vazut ca asta a pus capac la tot.

In plus, sa nu uitam ca M&G'ul dupa concerte nu e o regula si ar trebui sa fim foarte multumiti ca macar le face, daca ne gandim ca e unul din putinii artisti care mai tin legatura cu fanii atat de strans in ziua de azi... a fost si un paragraf in articolul ala nou din Sunday Telegraph (articol care chiar merita citit, btw!):

'This one is more prestigious,’ he says in the plain-speaking, unthinkingly bumptious manner into which he can lapse.‘ Which is unfortunate, because the tickets are too expensive. And I know that all my fans aren’t the wealthy people in this country. But I did it because it’s an important event in a region that is still considered contentious. I was like, f---it, I wanna do something that I’ve heard about my whole life.’

 

Si mai am o intrebare... voi tineti minte dupa BIOTG cand ne-a spus "you're amazing, thank you", respectiv "sunteti uimitori" ? :blink: ma uitam la o filmare acum 2 seri si am ramas interzisa cand l-am auzit pt prima oara zicand asta, desi am fost acolo :lmfao::wub2:

 

*powerpuff girls intro playing* ta ta tananananaa

aaand Petra saves the day once again:mf_rosetinted:

(nu fac referire la nimic aici...:fisch:)

 

 

 

nu serios,wise words. :huglove:

Link to comment
Share on other sites

:thumb_yello:welcome,Catalina!

 

:mf_rosetinted:ma abtin in a comenta asemanarea cu Italia!si cred ca stii f bine ca in Romania a stat 2 zile!!!! si ,sa fim seriosi,ce contract ii interzice sa mizgaleasca 2-3 autografe la 3 fani romani amarati?!culmea este ca nici macar nu vroiam autografe ci sa ii inmanam cadourile pregatite!:mf_rosetinted:TARE,NU?!

 

 

cat despre Italia,inca odata,nu incape comparatie nici comportam lui vis a vis de fanii Italieni dar nici promovarea profesionala facuta de Universal Italia,si UNI Italia fac o treaba excelenta si cu TOKIO HOTEL!:wub2:[ultimul DVD live e filmat la concertul din Milano]

 

daca tot te duci la un nou Gig ,sau ce o fi cu Mika,poate ai ocazia sa il intrebi daca a avut timp sa se uite peste cadourile trimise de fanii romani la Mamaia,ca de primit le-a primit garantat,iar mai nou ,el sau cineva din ecchipa lui,a citit si mesajul de pe myspace in care ii explicam ce semnificatie au fiecare in parte!:sneaky2:

 

:mf_rosetinted:asta daca ar mai conta cumva...ce pot sa va spun e ca imaginea lui de ARTIST CE SE COMPORTA EXCEPTIONAL CU FANII SAI a avut de suferit/palit in randul fanilor TH,si nu vorbesc de cei romani :naughty:

a confirmat inca odata ca asa este OMUL,indiferent de rasa/clasa/educatie/tara - UITA DE UNDE A PLECAT + COMITE ACEEASI GRESEALA DE PRECONCEPTIE APLICATA SI IN CAZUL LUI CAND ERA "NECUNOSCUT"

 

mai exista o singura zicala de care nu tine cont :

 

ROATA SE INVARTESTE...INTOTDEAUNA,SPRE NEFERICIREA UNORA SI BUCURIA ALTORA!

 

sa pun oare mai multa sare pe rana?? :mf_rosetinted:...uitati-va pe thread-ul concert reviews la Foire aux Vins de Colmar, Franta si vedeti de ce tip de m&g au parte francezii...nici macar italienii nu au parte de asa ceva ...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Champagne, accessories, Mika with the Kick-Ass glasses... the whole shebang! :shocked::boxed:

 

Macar si aici a fost un pic de fail (ma mir, totusi), pentru ca la party-ul "privat" nu a ajuns doar cine trebuia, aka doar cei din fanclub. Au mai ramas si pe dinafara, ceea ce e foarte trist pentru ei, ca nici macar nu erau din Franta, erau nemtoaice fetele...

 

Si le-a zis cum il cheama pe catzelashhhhh.... :crybaby: Wouldn't want to ruin that any more than it is already, so go read it yourselves... on.their.thread

 

*jealous. and hurt. goes into hiding :sneaky2::tears:*

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy