Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

scuze :blu sh-anim-cl:

a fost doar o replica *inocenta* la ceea ce spusese Vanessa:b iggrin2:

 

everything is fine now ! *throws confetti all over the place* :teehee :

 

Wish it was just that simple. :huglove:

 

sa pun oare mai multa sare pe rana?? :m f_rosetinted:...uitati-va pe thread-ul concert reviews la Foire aux Vins de Colmar, Franta si vedeti de ce tip de m&g au parte francezii...nici macar italienii nu au parte de asa ceva ...: mf_rosetinted:

 

Champagne, accessories, Mika with the Kick-Ass glasses... the whole shebang! :shock ed: :box ed:

 

Macar si aici a fost un pic de fail (ma mir, totusi), pentru ca la party-ul "privat" nu a ajuns doar cine trebuia, aka doar cei din fanclub. Au mai ramas si pe dinafara, ceea ce e foarte trist pentru ei, ca nici macar nu erau din Franta, erau nemtoaice fetele...

 

Si le-a zis cum il cheama pe catzelashhhhh.... :cry baby: Wouldn't want to ruin that any more than it is already, so go read it yourselves... on.their.thread

 

*jealous. and hurt. goes into hiding :sneaky 2: :tear s:*

 

I really shouldn't :no: I don't know if I'm hurt cuz you're hurt or just because of what happened. I'm still not mad at anybody. :dunno:

 

Unde te ascunzi Madeline? *wants to join and sob*

 

EDIT: ma simt vinovata ca ma simt asa intr-un fel.

Edited by adda
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu va spun ca la Brixton Academy in Londra la private party unde am fost si eu era mai groaznic de la Colmar .A fost inghesuiala cred ca eram vreo 150 de oamenii daca nu mai multi :aah:

 

Madalina si restu fetelor sper sa aveti si voi noroc in viitor cand o sa mai vina (sper) si sa aveti parte de un private party .

Edited by vanessa
Link to comment
Share on other sites

Nu va spun ca la Brixton Academy in Londra la private party unde am fost si eu era mai groaznic de la Colmar .A fost inghesuiala cred ca eram vreo 150 de oamenii daca nu mai multi :aah:

 

Madalina si restu fetelor sper sa aveti si voi noroc in viitor cand o sa mai vina (sper) si sa aveti parte de un private party .

 

Aww multumim! Si sper sa ne revedem in curand. :huglove:

 

Link to comment
Share on other sites

Cand am vorbit "in culise" cu Maria, i-am spus "Wow, Mika's Romanian is brilliant! Whoever taught him did a very good job!" "Yeah, thank you! He's got a very good interpreter..." :thumb_yello:

 

Petra, in ce filmare de la BIOTG? 5 dintre videourile de pe youtube se termina chiar la finalul piesei. Do share the link, will you? :wub2:

 

Aici :shocked:

Nici tu nu tii minte, asa-i? :roftl::blink:

 

sa pun oare mai multa sare pe rana?? :mf_rosetinted:...uitati-va pe thread-ul concert reviews la Foire aux Vins de Colmar, Franta si vedeti de ce tip de m&g au parte francezii...nici macar italienii nu au parte de asa ceva ...:mf_rosetinted:

 

Nu stiu ce sa spun dar cred ca in cazul asta ar trebui luati in considerare si cei 8 ani pe care i-a petrecut in Franta... practic e a doua casa pentru el :dunno:

Link to comment
Share on other sites

Aici :shocked:

Nici tu nu tii minte, asa-i? :roftl::blink:

 

 

 

Nu stiu ce sa spun dar cred ca in cazul asta ar trebui luati in considerare si cei 8 ani pe care i-a petrecut in Franta... practic e a doua casa pentru el :dunno:

 

Si faptul ca ambele dvd-uri au fost filmate in Paris :) Da, sunt de acord cu tine :thumb_yello:

 

EDIT: eram sigura ca sunt 7 ani :blink:

Edited by adda
Link to comment
Share on other sites

@ Petra, nu e vorba ca nu tin minte, inafara de faptul ca poate nu s-a auzit de unde eram noi, B, LG si BG. Dar si chestia ca toate videourile pe care le-am vazut se terminau imediat after he takes a bow. :aah: Thank you! :blush-anim-cl:

 

Stiu ca Franta e Franta, dar poate meritam si noi un m&g dupa 4 ani. Poate nu stia pe cine sa lase in culise? No idea.. anyways, the Hu festival had it worse than us. Nu ca la noi ar fi fost rau.

 

E inca dream-like totul... In principal, pentru mine a contat imens experienta alaturi de fane adevarate ca voi... :group_hug: Totul s-a meritat, the scorching heat, gorilele nemiloase care ne tineau in enclosure-ul ala, bratarile si menirea lor fantastica de a ne oferi un tzarc privilegiat departe de scena... :roftl::blush-anim-cl::wub2: As if it was yesterday...

Link to comment
Share on other sites

STATI. WAIT. WAIT. WAIT.. DECI.

 

VOI VEDETI CE POZA E LA INCEPUTUL BLOGULUI IMMEI??!?!?!

 

http://www.theplayground.co.uk/profile/blog.php?userID=96&ubID=48

 

Eu acum am intrat prima oara pe el si ... eram atunci suparata ca in Tallinn erau incantati de baloane si ca sfat le-am zis ei si lui Jimmy pe twitter sa se mandreasca si de balonasele de sapun romanesti.

 

AND.THEY.DID.

 

Trebuie "mustrata" Imma. Sau nu? Face(m) reclama cui nu trebuie. :teehee::roftl:

Link to comment
Share on other sites

STATI. WAIT. WAIT. WAIT.. DECI.

 

VOI VEDETI CE POZA E LA INCEPUTUL BLOGULUI IMMEI??!?!?!

 

http://www.theplayground.co.uk/profile/blog.php?userID=96&ubID=48

 

Eu acum am intrat prima oara pe el si ... eram atunci suparata ca in Tallinn erau incantati de baloane si ca sfat le-am zis ei si lui Jimmy pe twitter sa se mandreasca si de balonasele de sapun romanesti.

 

AND.THEY.DID.

 

Trebuie "mustrata" Imma. Sau nu? Face(m) reclama cui nu trebuie. :teehee::roftl:

 

Still, e poza mea deci sunt happy :biggrin2::biggrin2: however.. nu a mea, a lui mama, dar ce conteaza :roftl:

Link to comment
Share on other sites

*deschide video-ul de la concert cu Billy Brown si asculta*

 

"Apart from probably Mexico, Romania is the second place that I've received the most mail from to my house."

 

Personal, cand am aflat ca va concerta Mika in Romania, lucram pe post de chelnerita la un restaurant. Eram in tura, era ceva lume, dar eu stateam (si) pe net. Deschizand radio playerul de pe profm.ro.... la stiri era "Mika va concerta in Romania." Atunci am lasat totul si m-am dus in baie and I screamed at the top of my lungs.. Si am revenit ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, all warm and fuzzy inside.

 

Degeaba ma supar eu pe el din cand in cand, e irezistibil... Acum ca iar am deschis videourile de la concert pe youtube... E fantastic, filmat din primul rand, cu each and every one of you singing along to Mika's songs... :blush-anim-cl::wub2:

 

Imi aminteste de cat de fangirlish eram la inceput, cand impreuna cu alte doua fete de pe forumul Bravo eram into the song Grace Kelly. Nici macar nu incepuse mania la noi. Toata lumea s-a trezit ca wow, Mika, abia cu Relax promovat in special la radio... :teehee:

 

 

 

thanks God! another Stone is gone from my heart!

:wub2:thank you!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Usk78GawWs4

Edited by nicoleta
Link to comment
Share on other sites

STATI. WAIT. WAIT. WAIT.. DECI.

 

VOI VEDETI CE POZA E LA INCEPUTUL BLOGULUI IMMEI??!?!?!

 

http://www.theplayground.co.uk/profile/blog.php?userID=96&ubID=48

 

Eu acum am intrat prima oara pe el si ... eram atunci suparata ca in Tallinn erau incantati de baloane si ca sfat le-am zis ei si lui Jimmy pe twitter sa se mandreasca si de balonasele de sapun romanesti.

 

AND.THEY.DID.

 

Trebuie "mustrata" Imma. Sau nu? Face(m) reclama cui nu trebuie. :teehee::roftl:

 

 

 

 

:wub2:i love iMMa so much!

 

yeeee!Cherisse and her mom are our stars!

 

:thumb_yello:Multumesc iubitele pt un Mika Gig superb!si dap,Gigul a fos UBER AMAZING!eu zic ca a fost mai frumos decat MTV Murcia Night dat pe MTV!:teehee:

 

:mf_rosetinted:vom vedea ce va mai fi pe viitor cu Mika si concertele sale in Romania.Cand o sa fac comanda de noul DVD TH de la GetMusic o sa il intreb pe tipul de la Uni Romania care suna pt confirmare cum stam cu vanzarile la Mika ,ultima oara [cred ca pe la incep anului] cand am comandat TBWKTM De Luxe ,tipul zicea ca Mika se vinde chiar bine si ca el ar avea cumva o idee ca Mika va veni in 2010 in Romania,si uite ca veni [numai ca el zicea de Bestival,probabil asta s-a intentionat]

in fine,cred [ la naiba,sunt convinsa de asta] ca daca Universal Romania si-ar face treaba [nu mai bine sau in mod deosebit,ci doar sa si-o faca si nu sa frece mente pitipoancele alea pe acolo] lucrurile ar sta mult mai bine in Romania si cu TH si cu Mika :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

STATI. WAIT. WAIT. WAIT.. DECI.

 

VOI VEDETI CE POZA E LA INCEPUTUL BLOGULUI IMMEI??!?!?!

 

http://www.theplayground.co.uk/profile/blog.php?userID=96&ubID=48

 

Eu acum am intrat prima oara pe el si ... eram atunci suparata ca in Tallinn erau incantati de baloane si ca sfat le-am zis ei si lui Jimmy pe twitter sa se mandreasca si de balonasele de sapun romanesti.

 

AND.THEY.DID.

 

Trebuie "mustrata" Imma. Sau nu? Face(m) reclama cui nu trebuie. :teehee::roftl:

 

Si eu am vazut blogul ala si am ramas tot asa :shocked: dar punandu-ma sa-l citesc, primul gand care mi-a venit in minte a fost "oh great, acum a pus poza de la concertul nostru si vorbeste de concertul din Tallinn..." apoi a second thought "dar oare de unde a luat poza noastra?" :blink: eu o am la pozele mele pe Facebook dar ma indoiesc ca a gasit-o fix acolo :insane:

 

As vrea sa cred ca iMMa a pus poza aia stiind ca a fost facuta in Romania, dar... blogul asta incepe cu Lituania :aah:

Link to comment
Share on other sites

So, povestea mai indetaliat:

 

Pe twitter, cei 3 erau psyched in legatura cu balonasele. Din Estonia.

 

Mika: "At a bar in Tallinn. Three days off ahead of me couldn't be happier right now. Tonight's show will be known as the bubble gig. Amazing"

 

iMMa: "All I can say is.... "bubbles" OH MY GOSH... SO PRETTY... nearly cried... thank you x"

 

Jimmy: "Bubbles!!! Lots of bubbles in Estonia :)) made me shed a tear (hope no one saw) and got thrown a gun?! What are you saying I should do?"

 

Si la intrebarea lui Jimmy am raspuns in felul urmator: "@iMMamusic & @jimmyplaysbass Well, you should also appreciate the Romanian bubbles during Happy Ending! :Dhttp://bit.ly/bzTTZz"

 

And so, the pic ended up in iMMa's hands, who, knowingly or not, put it in her blog about the Tallinn concert.

Link to comment
Share on other sites

@adda multumiiiiiiiiiiim :wub2: *goes to buy it*

@madeline da,asa m-am gandit si eu ca e povestea. am intrat exact in ziua cand a postat blogul ala (pt ca votez in fiecare zi bla bla) si cand am vazut poza,n-am avut nicio reactie. stiam ca probabil o confunda cu vreo poza din Estonia. si cel mai probabil a luat-o prin intermediul tweet-ului tau,desi nu imi pot da seama cum o poate confunda din moment ce tu ai mentionat ca e facuta in Romania :boxed:

Link to comment
Share on other sites

AHHH :wub2:

Sper sa puna si un poster nou cat de curand :naughty:

 

Mersi pentru poza! :biggrin2:

@adda multumiiiiiiiiiiim :wub2: *goes to buy it*

@madeline da,asa m-am gandit si eu ca e povestea. am intrat exact in ziua cand a postat blogul ala (pt ca votez in fiecare zi bla bla) si cand am vazut poza,n-am avut nicio reactie. stiam ca probabil o confunda cu vreo poza din Estonia. si cel mai probabil a luat-o prin intermediul tweet-ului tau,desi nu imi pot da seama cum o poate confunda din moment ce tu ai mentionat ca e facuta in Romania :boxed:

 

Cu placere :huglove:

 

O sa fie daca ramane in top 8 aici : Posterele Bravo

 

AICI ORDONATE DE MINE (ca ei nu's in stare:sneaky2:)

34.37% - Justin Bieber

14.19% - Tokio Hotel

10.2% - Miley Cyrus

6.43% - Narcotic Sound feat Christian D.

5.54% - Mika

5.54% - Ruby

4.66% - Eclipsa

4.21% - Britney Spears

3.99% - Inna

2.44% - Muse

2.22% - Kesha

2% - Rihanna

1.33% - David Guetta

1.11% - Beyonce

0.89% - Stromae

0.44% - Christina Aguilera

0.44% - Altii

% -

________________________________

EDIT:

In caz ca ati "ratat" COOL Girl Stars din iulie...

scaled.php?tn=0&server=824&filename=srtd.jpg&xsize=640&ysize=640

[click on it to make it bigger]

 

 

 

________________________________

EDIT 2:

 

Daca tot suntem la capitolul "Revista Presei"

Mika in Cool Girl de nu stiu cand la capitoul "de cucerit"..... da:mf_rosetinted:

 

Edited by adda
Link to comment
Share on other sites

i'm gonna put my hands on that man very soon :mf_rosetinted: thanks for the tips,Cool Girl.very useful :mf_rosetinted:

 

Yeah we're gonna FIGHT! like in cheesy chick flicks:roftl:

 

Teen magazines ... :teehee: I buy them only to cut up the pictures like in kidergarden ! :lmfao:

Link to comment
Share on other sites

 

Yeah we're gonna FIGHT! like in cheesy chick flicks:roftl:

 

Teen magazines ... :teehee: I buy them only to cut up the pictures like in kidergarden ! :lmfao:

 

hands off,he's totally mine!! :mf_rosetinted:

 

 

i used to buy them when i was 11 for the make-up thingies and horoscope :mf_rosetinted:

now i only buy them when a *certain* man sneaks in there.:naughty:

Link to comment
Share on other sites

hands off,he's totally mine!! :mf_rosetinted:

 

 

i used to buy them when i was 11 for the make-up thingies and horoscope :mf_rosetinted:

now i only buy them when a *certain* man sneaks in there.:naughty:

 

Si eu! Inainte luam numai pt postere... now it's all about the M and the I, never forgetting the K or the A. :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Si eu! Inainte luam numai pt postere... now it's all about the M and the I, never forgetting the K or the A. :wub2:

 

MIKA. yay,i can spell ! :mf_rosetinted:

what's up with me being extremely sarcastic today? :aah:

 

anyway,sunt sigura ca daca nu concerta in Romania anul asta,nu se deranjau revistele sa scrie despre el :naughty:

Link to comment
Share on other sites

MIKA. yay,i can spell ! :mf_rosetinted:

what's up with me being extremely sarcastic today? :aah:

 

anyway,sunt sigura ca daca nu concerta in Romania anul asta,nu se deranjau revistele sa scrie despre el :naughty:

 

de ce esti asa de pesimista? :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

 

de ce esti asa de pesimista? :mf_rosetinted:

 

poate pentru ca in 2008 n-am vazut aproape niciun articol cu el (bine,2008 a fost perioada aia mai tough) ... iar in 2009 nici atat.(exceptand revista Glamour) doar niste anunturi here and there cum ca "Mika lanseaza noul album in toamna".. iar apoi dupa lansarea albumului,Bravo sau nu mai stiu care revista i-a dat 2 stele din 5 :sneaky2:

 

EDIT : Maine e 18 august!!!!! :wub2:

Edited by dianaa
Link to comment
Share on other sites

poate pentru ca in 2008 n-am vazut aproape niciun articol cu el (bine,2008 a fost perioada aia mai tough) ... iar in 2009 nici atat.(exceptand revista Glamour) doar niste anunturi here and there cum ca "Mika lanseaza noul album in toamna".. iar apoi dupa lansarea albumului,Bravo sau nu mai stiu care revista i-a dat 2 stele din 5 :sneaky2:

 

2 stele din 5? :yikes:

 

Nici nu ma mir, chiar azi umblam in revista Bravo, cea cu review-ul concertului, si ma miram cum de i-au acordat mai mare importanta lui Mika decat la Liberty Parade :blink: o pagina intreaga pt Mika si un articol mic, o stire de colt pt Liberty Parade... ca acolo "is 70 000 de oameni taica, si e muzica adevarata, spectacol adevarat..." citez o gramada de batuti in cap din orasul meu.

 

@Diana, edit: undeva ESTE 18 august! :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy