Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

2 stele din 5? :yikes:

 

Nici nu ma mir, chiar azi umblam in revista Bravo, cea cu review-ul concertului, si ma miram cum de i-au acordat mai mare importanta lui Mika decat la Liberty Parade :blink: o pagina intreaga pt Mika si un articol mic, o stire de colt pt Liberty Parade... ca acolo "is 70 000 de oameni taica, si e muzica adevarata, spectacol adevarat..." citez o gramada de batuti in cap din orasul meu.

 

@Diana, edit: undeva ESTE 18 august! :wub2:

 

Liberty Parade s*cks. period.

 

daaa,am vazut ca s-a deschis deja un thread. dar am de gand sa postez doar atunci cand la NOI in tara e 18 :wub2: ahhh acum mi-am dat seama,dar puteam sa facem un mesaj de Happy Bday acolo pe plaja din partea fanilor romani :tears: ar fi fost frumos.

 

right,i'm off. see ya later :huglove:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Liberty Parade s*cks. period.

 

daaa,am vazut ca s-a deschis deja un thread. dar am de gand sa postez doar atunci cand la NOI in tara e 18 :wub2: ahhh acum mi-am dat seama,dar puteam sa facem un mesaj de Happy Bday acolo pe plaja din partea fanilor romani :tears: ar fi fost frumos.

 

right,i'm off. see ya later :huglove:

 

ooi, o sa pice Twitter si tot ce vrei pe rand, la fiecare ora fixa, cum intra fiecare tara in ziua de 18 :lmfao:

Nu cred ca voi fi pe taramul asta cand e randul nostru sa intram in 18 :( dar presimt ca iar ma voi trezi la 3-4 dimineata cu mesaje cand mi-e lumea mai draga :lmfao: sau wait, ala e Jimmy, el tot scrie la ore din astea in ultima vreme. Need to unfollow him on my phone! :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

2 stele din 5? :yikes:

 

Nici nu ma mir, chiar azi umblam in revista Bravo, cea cu review-ul concertului, si ma miram cum de i-au acordat mai mare importanta lui Mika decat la Liberty Parade :blink: o pagina intreaga pt Mika si un articol mic, o stire de colt pt Liberty Parade... ca acolo "is 70 000 de oameni taica, si e muzica adevarata, spectacol adevarat..." citez o gramada de batuti in cap din orasul meu.

 

@Diana, edit: undeva ESTE 18 august! :wub2:

 

Care revista BRAVO? ce numar? :boing: - tin minte unul cu o pagina de MIKA, dar nu cred ca il am aici...

Link to comment
Share on other sites

 

Care revista BRAVO? ce numar? :boing: - tin minte unul cu o pagina de MIKA, dar nu cred ca il am aici...

 

Numarul ala cu Inna pe coperta.

Din care eu una nu gasesc nimic interesant in afara de articolul cu Mika si cel cu Stromae :fangurl: (pardon my fangurliness)

 

Btw, daca tot veni vorba: a participat cineva la vreun concurs din revistele astea romanesti? Peste tot scrie sa trimiti "scrisoarea impreuna cu datele personale si nr de telefon" dar nu stiu exact cum vine asta...

Mi-e sa nu scriu prea multe sau prea putine date personale, si nici nu stiu la ce se refera exact :blink: plus ca daca nu castigi, ce fac ei cu toate scrisorile si atatea informatii? :huh:

 

Ataaaaaaat de tare vreau sa particip la concursul cu Stromae :tears:

Link to comment
Share on other sites

MIKA despre Lady Gaga pe prima pagina MTV Romania

"LADY GAGA, motivul unei crize de personalitate in muzica pop!"

 

*poza lady gaga*

 

"Mika este de parere ca Lady Gaga a starnit o "criza de personalitate" printre starurile pop.

 

Artistul este de parere ca autoarea hit-ului "Alejandro" a innebunit marea majoritate a vedetelor cu stilul ei nonconformist si fresh.

 

"Muzica pop este chiar ciudata in acest moment. Gaga a indus toate femeile din industria pop intr-o nebuneasca criza de personalitate" a explicat Mika.

 

"Nu cred ca barbatii au simtit asta, este o chestie feminina".

 

Se pare ca Mika a sesizat o noua miscare printre colegii sai de breasla, un nou trend in industria pop."

 

:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

MIKA despre Lady Gaga pe prima pagina MTV Romania

"LADY GAGA, motivul unei crize de personalitate in muzica pop!"

 

*poza lady gaga*

 

"Mika este de parere ca Lady Gaga a starnit o "criza de personalitate" printre starurile pop.

 

Artistul este de parere ca autoarea hit-ului "Alejandro" a innebunit marea majoritate a vedetelor cu stilul ei nonconformist si fresh.

 

"Muzica pop este chiar ciudata in acest moment. Gaga a indus toate femeile din industria pop intr-o nebuneasca criza de personalitate" a explicat Mika.

 

"Nu cred ca barbatii au simtit asta, este o chestie feminina".

 

Se pare ca Mika a sesizat o noua miscare printre colegii sai de breasla, un nou trend in industria pop."

 

:mf_rosetinted:

 

Are dreptate. Mai nou, toate incearca sa adauge un pic de 'Gaga' in stilul lor.. criza indeed :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Wow... :D Imi pare bine! Pacat ca nu l-a cantat si la noi in concert, s-o fi gandit ca nu ii stie lumea versurile... cum si Lollipop a fost prea putin mediatizat la noi.

 

Dar stiu MULT PREA MULTI baieti care au vazut Kick-Ass due to Mika's song, desi piesa apare propriu-zis doar in credits, la finalul filmului.

 

LE: Poate baga de un TOP 10 Mika Videos maine, ca tot e son anniversaire... :x

Link to comment
Share on other sites

Eu incerc sa termin un desen ca sa fie gata de ziua lui, chiar daca n-o sa-l vada niciodata :blush-anim-cl:

 

ooh exciting!!:biggrin2: abia astept sa vad,toate desenele tale sunt incredibile :wub2:

 

si deci,ce faceti maine? :naughty: eu anul trecut am facut prima mea prajitura chiar de ziua lui si am mancat-o s.i.n.g.u.r.a:mf_rosetinted: ah si i-am trimis o poza pe twitter.

Link to comment
Share on other sites

ooh exciting!!:biggrin2: abia astept sa vad,toate desenele tale sunt incredibile :wub2:

 

si deci,ce faceti maine? :naughty: eu anul trecut am facut prima mea prajitura chiar de ziua lui si am mancat-o s.i.n.g.u.r.a:mf_rosetinted: ah si i-am trimis o poza pe twitter.

 

Wow! Thank you very much! :huglove:

 

Eu nu stiu ce fac maine. A DA! O sa-i zic la multi ani daca nu uit :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Adda... Keep the faith! Nu se stie niciodata, crede-ma ca mi s-au intamplat lucruri la care nici macar nu visam. :) Mai ales atunci cand iti doresti ceva cu adevarat si crezi ca este posibil!

 

Eu o sa ies cu prietenele mele in club haha (doar una dintre ele este fan Mika). Intai o sa mergem la o prajiturica si apoi la dans. Ma gandeam sa fac si un video pentru el cu ce o sa facem maine. :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy