Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

guuuys ce ziceti de Melachi? :wub2:

e asa de cute! ( si nu zic asta doar pt ca ii apartine lui) :naughty:

i wanna hug her now :wub2:

 

Ahahah in sfarsit ai reusit sa o vezi :wub2: si eu eram la fel ca tine ieri, primisem tweeturile dar eram in pat, m-am gandit ca ma duc sa vad pozele mai incolo :mf_rosetinted: pe urma cand mi-ai trimis mesaj am sarit ca arsa "omfg omfg omfg am uitat sa verific pozele" :shocked:

 

O ador pe Melachi, o adooor! Fata ei in a 2a poza e totala :naughty: Am o slabiciune pt cateii care isi tin capul intr-o parte sau si-l inclina cand fluieri sau faci chestii ciudate :roftl::wub2:

Link to comment
Share on other sites

love love love the hair :wub2:

great job!! :biggrin2:

 

It's all about his hair:mf_rosetinted:

 

 

Ahh, love the eyes!! :wub2:

 

I did exaggerate on that, didn't I?:blink:

 

 

Yes, the eyes seem so lively! And the curls must be really bouncy and soft.. *caresses locks* :boxed::roftl:

 

Oh :roftl: My turn! *caresses locks too*:biggrin2:

 

 

thank you all! *bows*

 

 

 

Melachi e asaaa draguta! :mf_lustslow: dar tot sunt geloasa pe el ca nu am si eu un golden:mf_rosetinted:

 

Link to comment
Share on other sites

helloooo everybody :X:X:X:X

 

ooooo Cattolica :mf_lustslow:...superb...desi ziua imi incepuse oribil (pierdusem 2 autobuze si un tren - nu ma intrebati cum k habar n-am :boxed:) si mai aveam un pic si plangeam la gandul k pierd gig-ul, norocul mi s-a schimbat si am ajuns chiar inainte sa se intre in venue...tare mi s-a mai parut lunga asteptarea de data asta pana sa inceapa show-ul :sneaky2:...

 

in fine...conceptul, dupa cum stiti, a fost acelasi, improvizatiile au facut diferenta, dar si niste...ganganii zburatoare :roftl: care l-au tot necajit pe Mika, chiar de la a doua mel (SITM), cand a sarit ca ars de la pian, de am crezut sincer k s-a electrocutat...rasete si distractie la max...

 

o mana de fani (italieni si nu numai) f zelosi au pregatit urmatoarele pt ziua lui :wink2:: un tort imens (aceeasi mana de fani a apucat sa si manance din tort alaturi de Mika - i wonder how they felt :mf_rosetinted:), + o "tona" de confetti, + flori care au fost aruncate pe scena in timpul HE, + baloane aurii pt WAG, + 2 "tone" post-uri pe care era scris HB...florile + confetti +post-urile au fost impartite tuturor celor prezenti inainte de inceputul gig-ului... felicitari acelor fani, caci au avut destul de muncit, dar s-au organizat fb si au obtinut ce si-au propus: sa-l vada pe MIka fericit de ziua lui (daca o sa va uitati pe thread-ul Cattolica veti vedea k au fost si ajutati de cineva din interior, pe nume John - l-am vazut, dar nu-i stiu exact rolul acolo)

 

alte mici "incidente" :biggrin2: : inainte de HE, Dave l-a smuls cu "forta" pe Mika de la pian pt a-i lua locul si ca sa dea tonul pt Happy Birthday...au bubuit confetti, publicul a ridicat post-urile si a inceput sa cante, iar tortul a fost adus pe scena... sarbatoritul a ramas speechless pt cateva mom, dar apoi si-a revenit si a multumit tuturor...apoi au urmat bataile cu confetti aplicate de Mika band-ului, cea mai victimizata fiind Cherise :teehee:...avea parul plin, saracutza...

 

la momentul OMS Mika si-a propus sa fie "serios", dar a purtat o pereche de ochelari just hilarious :roftl: (mai jos atasez pic, dar pt o calitate mai buna, pls see thread Cattolica)...si pt k a fost o ocazie speciala, bineinteles, a existat si un m&g, unde de asemeni au fost confuzii de gen cine se presupunea ca trebuia sa participe n-a participat...a fost cat pe ce sa obtin si eu un pass permit, crezand k daca ma dau pe langa cine trebuie (asa merg lucrurile si aici) pot fi si eu prezenta la m&g...dar pe sistemul "esti fan nou in club, nu poti intra", am ramas pe dinafara (asta este, m-am resemnat :mf_rosetinted:)...iata ce am pierdut:http://www.youtube.com/user/tibsu14#p/u/0/h2iKlSwHSz8

 

anyway, m-am simtit minunat si ma bucur k am avut sansa sa merg la inca un show...asa mi-am facut si niste prietene minunate (din Turcia, Polonia, Italia)...tot ele m-au gazduit peste noapte "pe ascuns" :blush-anim-cl: in camera lor de hotel (astfel incat n-a fost nevoie sa dorm din nou in toaleta garii) fara sa imi ceara bani...f dragut din partea lor, mai ales k era prima data cand ma vedeau...

 

cam atat dragele mele...scz pt un post asa lung...dupa ce vedeti si voi thread-ul Cattolica astept comentariile voastre...

 

:huglove:

post-19934-14298368962_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

helloooo everybody :X:X:X:X

 

ooooo Cattolica : mf_lustslow:...superb...desi ziua imi incepuse oribil (pierdusem 2 autobuze si un tren - nu ma intrebati cum k habar n-am : boxed:) si mai aveam un pic si plangeam la gandul k pierd gig-ul, norocul mi s-a schimbat si am ajuns chiar inainte sa se intre in venue...tare mi s-a mai parut lunga asteptarea de data asta pana sa inceapa show-ul :sneaky2:...

 

in fine...conceptul, dupa cum stiti, a fost acelasi, improvizatiile au facut diferenta, dar si niste...ganganii zburatoare :roftl: care l-au tot necajit pe Mika, chiar de la a doua mel (SITM), cand a sarit ca ars de la pian, de am crezut sincer k s-a electrocutat...rasete si distractie la max...

 

o mana de fani (italieni si nu numai) f zelosi au pregatit urmatoarele pt ziua lui :wink2:: un tort imens (aceeasi mana de fani a apucat sa si manance din tort alaturi de Mika - i wonder how they felt : mf_rosetinted:), + o "tona" de confetti, + flori care au fost aruncate pe scena in timpul HE, + baloane aurii pt WAG, + 2 "tone" post-uri pe care era scris HB...florile + confetti +post-urile au fost impartite tuturor celor prezenti inainte de inceputul gig-ului... felicitari acelor fani, caci au avut destul de muncit, dar s-au organizat fb si au obtinut ce si-au propus: sa-l vada pe MIka fericit de ziua lui (daca o sa va uitati pe thread-ul Cattolica veti vedea k au fost si ajutati de cineva din interior, pe nume John - l-am vazut, dar nu-i stiu exact rolul acolo)

 

alte mici "incidente" : biggrin2: : inainte de HE, Dave l-a smuls cu "forta" pe Mika de la pian pt a-i lua locul si ca sa dea tonul pt Happy Birthday...au bubuit confetti, publicul a ridicat post-urile si a inceput sa cante, iar tortul a fost adus pe scena... sarbatoritul a ramas speechless pt cateva mom, dar apoi si-a revenit si a multumit tuturor...apoi au urmat bataile cu confetti aplicate de Mika band-ului, cea mai victimizata fiind Cherise : teehee:...avea parul plin, saracutza...

 

la momentul OMS Mika si-a propus sa fie "serios", dar a purtat o pereche de ochelari just hilarious : roftl: (mai jos atasez pic, dar pt o calitate mai buna, pls see thread Cattolica)...si pt k a fost o ocazie speciala, bineinteles, a existat si un m&g, unde de asemeni au fost confuzii de gen cine se presupunea ca trebuia sa participe n-a participat...a fost cat pe ce sa obtin si eu un pass permit, crezand k daca ma dau pe langa cine trebuie (asa merg lucrurile si aici) pot fi si eu prezenta la m&g...dar pe sistemul "esti fan nou in club, nu poti intra", am ramas pe dinafara (asta este, m-am resemnat : mf_rosetinted:)...iata ce am pierdut:http://www.youtube.com/user/tibsu14#p/u/0/h2iKlSwHSz8

 

anyway, m-am simtit minunat si ma bucur k am avut sansa sa merg la inca un show...asa mi-am facut si niste prietene minunate (din Turcia, Polonia, Italia)...tot ele m-au gazduit peste noapte "pe ascuns" : blush-anim-cl: in camera lor de hotel (astfel incat n-a fost nevoie sa dorm din nou in toaleta garii) fara sa imi ceara bani...f dragut din partea lor, mai ales k era prima data cand ma vedeau...

 

cam atat dragele mele...scz pt un post asa lung...dupa ce vedeti si voi thread-ul Cattolica astept comentariile voastre...

 

: huglove:

 

hey hey hey :huglove: am citit tot thread-ul cu reports&pics de la Cattolica (mai mentionez si faptul ca am inceput sa plang ca o idioata cand am vazut faza cu tortul pe scena si m-a impresionat si yadda yadda yadda :mf_rosetinted::wub2:)

voiam doar sa aflu experienta ta proprie de acolo :biggrin2: i'm glad you had such an amazing time :wub2:

Link to comment
Share on other sites

helloooo everybody :X:X:X:X

 

ooooo Cattolica..superb...desi ziua imi incepuse oribil (pierdusem 2 autobuze si un tren - nu ma intrebati cum k habar n-am ) si mai aveam un pic si plangeam la gandul k pierd gig-ul, norocul mi s-a schimbat si am ajuns chiar inainte sa se intre in venue...tare mi s-a mai parut lunga asteptarea de data asta pana sa inceapa show-ul ..

 

in fine...conceptul, dupa cum stiti, a fost acelasi, improvizatiile au facut diferenta, dar si niste...ganganii zburatoare :roftl: care l-au tot necajit pe Mika, chiar de la a doua mel (SITM), cand a sarit ca ars de la pian, de am crezut sincer k s-a electrocutat...rasete si distractie la max...

 

o mana de fani (italieni si nu numai) f zelosi au pregatit urmatoarele pt ziua lui :wink2:: un tort imens (aceeasi mana de fani a apucat sa si manance din tort alaturi de Mika - i wonder how they felt :mf_rosetinted:), + o "tona" de confetti, + flori care au fost aruncate pe scena in timpul HE, + baloane aurii pt WAG, + 2 "tone" post-uri pe care era scris HB...florile + confetti +post-urile au fost impartite tuturor celor prezenti inainte de inceputul gig-ului... felicitari acelor fani, caci au avut destul de muncit, dar s-au organizat fb si au obtinut ce si-au propus: sa-l vada pe MIka fericit de ziua lui (daca o sa va uitati pe thread-ul Cattolica veti vedea k au fost si ajutati de cineva din interior, pe nume John - l-am vazut, dar nu-i stiu exact rolul acolo)

 

alte mici "incidente" :biggrin2: : inainte de HE, Dave l-a smuls cu "forta" pe Mika de la pian pt a-i lua locul si ca sa dea tonul pt Happy Birthday...au bubuit confetti, publicul a ridicat post-urile si a inceput sa cante, iar tortul a fost adus pe scena... sarbatoritul a ramas speechless pt cateva mom, dar apoi si-a revenit si a multumit tuturor...apoi au urmat bataile cu confetti aplicate de Mika band-ului, cea mai victimizata fiind Cherise :teehee:...avea parul plin, saracutza...

 

la momentul OMS Mika si-a propus sa fie "serios", dar a purtat o pereche de ochelari just hilarious :roftl: (mai jos atasez pic, dar pt o calitate mai buna, pls see thread Cattolica)...si pt k a fost o ocazie speciala, bineinteles, a existat si un m&g, unde de asemeni au fost confuzii de gen cine se presupunea ca trebuia sa participe n-a participat...a fost cat pe ce sa obtin si eu un pass permit, crezand k daca ma dau pe langa cine trebuie (asa merg lucrurile si aici) pot fi si eu prezenta la m&g...dar pe sistemul "esti fan nou in club, nu poti intra", am ramas pe dinafara (asta este, m-am resemnat :mf_rosetinted:)...iata ce am pierdut:http://www.youtube.com/user/tibsu14#p/u/0/h2iKlSwHSz8

 

anyway, m-am simtit minunat si ma bucur k am avut sansa sa merg la inca un show...asa mi-am facut si niste prietene minunate (din Turcia, Polonia, Italia)...tot ele m-au gazduit peste noapte "pe ascuns" :blush-anim-cl: in camera lor de hotel (astfel incat n-a fost nevoie sa dorm din nou in toaleta garii) fara sa imi ceara bani...f dragut din partea lor, mai ales k era prima data cand ma vedeau...

 

cam atat dragele mele...scz pt un post asa lung...dupa ce vedeti si voi thread-ul Cattolica astept comentariile voastre...

 

:huglove:

 

 

 

:wub2:MA BUCUR PT TINE DIN SUFLET!SUNT FERICITA CA TE-AI DISTRAT SI CA FETELE AU FOST DRAGUTE CU TINE!

MULTUMIM MULT DE REVIEW!:thumb_yello:

 

 

@Vanessa,n semnatura ta e pisicul tau?!e superb!:mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

Si eu m-am indragostit de el .

Mama are o pisica dar este mai mare si ma scoate din minti.Cand sunt mici sunt draguti :wub2:

 

Si mie imi plac pisicile! Si ele par sa ma placa pe mine:teehee:

Your sig is so cute:mf_lustslow:

 

 

Tocmai am vazut ca merg bine lucrarile la Lia Manoliu (stadionul din bucuresti) --- stiu ca suna ciudat dar ascultati pana la capat --- si singurul lucru la care m-am gandit a fost "awww va fi perfect pentru un concert Mika:mf_rosetinted:". :blink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ Vanessa: Mor dupa pisicutii mici.. Initial vroiam unul dintre pisicii tigrati din poza asta: http://img265.imageshack.us/img265/8549/40172423403733669255509.jpg dar nu sunt in Cluj acum in vacanta si s-au dat toti. :(

 

@ Nicoleta.. Trebuie sa continuam sa speram ca ii putem aduce pe baieti in Romania.. Imi permit sa spun ca fanbase-ul TH e mai mare decat cel al lui Mika in mod infinit..

 

Si a trecut o luna......... :wub2:

Link to comment
Share on other sites

@ Vanessa: Mor dupa pisicutii mici.. Initial vroiam unul dintre pisicii tigrati din poza asta: http://img265.imageshack.us/img265/8549/40172423403733669255509.jpg dar nu sunt in Cluj acum in vacanta si s-au dat toti. :(

 

@ Nicoleta.. Trebuie sa continuam sa speram ca ii putem aduce pe baieti in Romania.. Imi permit sa spun ca fanbase-ul TH e mai mare decat cel al lui Mika in mod infinit..

 

Si a trecut o luna......... :wub2:

 

o luna..O LUNA!! :tears:

time flies.. *sigh*

 

you're so right girls...:wub2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

*bump*

a aparut cumva revista Tabu de septembrie?:teehee:

trebuie sa fie un articol cu Mika in ea,nu?:naughty:

daca am inteles bine.

 

Ah da!

Am fost azi la chiosc si am vazut ca a aparut - costa 11.5 RON si are un CD cu INNA:sneaky2: Nu am luat-o inca dar sper ca are un articol cu mika si poze bune de ciopartit. Intuitia imi spune ca in articol nu va fi mai mult decat pe pagina de internet pe care a aparut articolul.:mf_rosetinted:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy