Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

urat....am stiut ca ceva de genu se intampla in anglia

e mult prea multa lume acolo inghesuita sa vb cu toti si cu toate

 

cred ca nicaieri in anglia nu as fi putut sta singura sa vb cu luke 15 min ca si in germania...si la fel si cu cherisse

 

 

mi-e si frica de oamenii care incearca sa afle unde e casa lui mika :blink:

banuiesc ca te-a dus cineva acolo,nu?

 

dar sa stii la sfarsit nu am asteptat asa de multi !Dar el nu s-a simtit prea bine si arata cam palid :boxed:

 

am fost singura :cool: !!!Stiam ca este pe undeva pe la South Kensington !dar nu stiu daca era intradevar casa lui caci avea usa roz cum a zis el intr-un interviu !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dar sa stii la sfarsit nu am asteptat asa de multi !Dar el nu s-a simtit prea bine si arata cam palid :boxed:

 

am fost singura :cool: !!!Stiam ca este pe undeva pe la South Kensington !dar nu stiu daca era intradevar casa lui caci avea usa roz cum a zis el intr-un interviu !

 

oricum erati mai multi decat eu singura :lol3:

 

si bine ca in munchen la astia le era rusine sa vorbeasca cu luke ,era geniala chestia

toti il ocoleau sau numa zambeau de parca acuma i-ar fi muscat

sa vezi tu om fericit cand m-o vazut,cunostea si el un om acolo :lol3:

si cherisse,degeaba,cea mai dulce ramane

jur ca nu te astepti sa vina si sa te ia in brate

 

 

pai ma,tu incepi sa ma sperii,ai fost in pelerinaj la mika? :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

oricum erati mai multi decat eu singura :lol3:

 

si bine ca in munchen la astia le era rusine sa vorbeasca cu luke ,era geniala chestia

toti il ocoleau sau numa zambeau de parca acuma i-ar fi muscat

sa vezi tu om fericit cand m-o vazut,cunostea si el un om acolo :lol3:

si cherisse,degeaba,cea mai dulce ramane

jur ca nu te astepti sa vina si sa te ia in brate

 

 

pai ma,tu incepi sa ma sperii,ai fost in pelerinaj la mika? :sneaky2:

 

Ce ?Erai doar tu acolo ?:shocked:

 

Luke este chiar linistit de felul lui sau asa mi s-a parut !:blink:

Cherisse este o scumpa !!!Iti vine s-o mananci !!!

Am si o poza cu ea !!!!!Dar e la Rose !!!:shocked:

Mi-a zis ca o pune pe myspace si ca mi-o da si mie !

 

Nu am vrut sa vad unde sta !

Link to comment
Share on other sites

Ce ?Erai doar tu acolo ?:shocked:

 

Luke este chiar linistit de felul lui sau asa mi s-a parut !:blink:

Cherisse este o scumpa !!!Iti vine s-o mananci !!!

Am si o poza cu ea !!!!!Dar e la Rose !!!:shocked:

Mi-a zis ca o pune pe myspace si ca mi-o da si mie !

 

Nu am vrut sa vad unde sta !

 

in Frankfurt da,numa eu si luke,dupa care eu si cherisse,ca reese a venit dupa

 

si in munchen iarasi,numa eu am stat sa vb cu el...da eram vreo 5 cred in total si asa ,din care 2 lipite de sara,2 sau 3 pe mikey mirti oera ocupata cu martin la un mom dat (dupa care am vb si eu cu el de plictiseala,da e genial) si eu iar cu ai mei doi preferati

 

acuma imi pare rau,ca in frankfurt baietu avea chef de photoshooting,da am zis sa nu abuzam :lol3:

Link to comment
Share on other sites

in Frankfurt da,numa eu si luke,dupa care eu si cherisse,ca reese a venit dupa

 

si in munchen iarasi,numa eu am stat sa vb cu el...da eram vreo 5 cred in total si asa ,din care 2 lipite de sara,2 sau 3 pe mikey mirti oera ocupata cu martin la un mom dat (dupa care am vb si eu cu el de plictiseala,da e genial) si eu iar cu ai mei doi preferati

 

acuma imi pare rau,ca in frankfurt baietu avea chef de photoshooting,da am zis sa nu abuzam :lol3:

 

Cine e Reese ?

 

Martin e foarte funny !:roll1: El a fost si la bar 38 cu noi caci ne vazuse pe fereastra si l-am invitat inauntru la un paharel !!

 

Voia sa faci poza cu el adica ?De ce nu ai facut ?

Link to comment
Share on other sites

Cine e Reese ?

 

Martin e foarte funny !:roll1: El a fost si la bar 38 cu noi caci ne vazuse pe fereastra si l-am invitat inauntru la un paharel !!

 

Voia sa faci poza cu el adica ?De ce nu ai facut ?

 

E Cherisse

 

da stiu,primeam mesaje in timp ce era acolo

 

pai vroia mai multe poze,am facut numa una...data viitoare iti dai seama ca va fi interesant :lol3:mai vreau concerte prin germaniaa...is cele mai misto,in special alea mai retrase asa :das:

Link to comment
Share on other sites

E Cherisse

 

da stiu,primeam mesaje in timp ce era acolo

 

pai vroia mai multe poze,am facut numa una...data viitoare iti dai seama ca va fi interesant :lol3:mai vreau concerte prin germaniaa...is cele mai misto,in special alea mai retrase asa :das:

 

Poate data viitoare vin si eu in Germania !!Vreau sa-l urmaresc prin Europa !:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Poate data viitoare vin si eu in Germania !!Vreau sa-l urmaresc prin Europa !:mf_rosetinted:

 

in franta de exemplu nu are sens,pe acolo sunt oameni dementzi...mi si frica de aia jur,sunt fanatici rau

 

 

acuma nu stiu daca l-as chiar urmari,da daca e in zona ma duc,clar

 

da stiu ca vorbeam cu cineva de acolo (nu dau nume..:blush-anim-cl: ) de astia care merg la cate 10 concerte peste tot,si ca e totusi cam mult si din punctu lor de vedere (the mika side) ,adica dau deja impresia de fanatism

Link to comment
Share on other sites

in franta de exemplu nu are sens,pe acolo sunt oameni dementzi...mi si frica de aia jur,sunt fanatici rau

 

 

acuma nu stiu daca l-as chiar urmari,da daca e in zona ma duc,clar

 

da stiu ca vorbeam cu cineva de acolo (nu dau nume..:blush-anim-cl: ) de astia care merg la cate 10 concerte peste tot,si ca e totusi cam mult si din punctu lor de vedere (the mika side) ,adica dau deja impresia de fanatism

 

Stiu sunt agresivi !

 

Daca e prin zona insemnand Europa !

Ce as vrea sa vina in Ungaria la festival !!!

 

Am vazut ca multi merg la peste 10 concerte !

Eu nu as avea bani sa merg la atatea !

Link to comment
Share on other sites

Stiu sunt agresivi !

 

Daca e prin zona insemnand Europa !

Ce as vrea sa vina in Ungaria la festival !!!

 

Am vazut ca multi merg la peste 10 concerte !

Eu nu as avea bani sa merg la atatea !

 

eu n-as avea energie

 

e miso,da chiar 10 e deja obositor rau,si ti-am zis...astia deja incep sa te vada putin fanatic daca tot apari la concerte

dupa munchen ma intrebau daca merg si la urmatoru lor concert da le-am zis ca,oricat de mult mi-a placut,mor acolo de oboseala daca mai merg la unu

la tine a fost ok,ca toate 3 erau in londra

 

prin zona inseamna sa zicem pe la 500-600km de mine

oricum stau jumate de an in germania,deci raza e ok

sau na,daca vine in romania,logic

cu toate ca nu stiu daca m-as duce pe la bulgari sau ucrainieni de exemplu...

 

da romania,ungaria..polonia..cehia poate,merge :naughty:

Link to comment
Share on other sites

eu n-as avea energie

 

e miso,da chiar 10 e deja obositor rau,si ti-am zis...astia deja incep sa te vada putin fanatic daca tot apari la concerte

dupa munchen ma intrebau daca merg si la urmatoru lor concert da le-am zis ca,oricat de mult mi-a placut,mor acolo de oboseala daca mai merg la unu

la tine a fost ok,ca toate 3 erau in londra

 

prin zona inseamna sa zicem pe la 500-600km de mine

oricum stau jumate de an in germania,deci raza e ok

sau na,daca vine in romania,logic

cu toate ca nu stiu daca m-as duce pe la bulgari sau ucrainieni de exemplu...

 

da romania,ungaria..polonia..cehia poate,merge :naughty:

 

10 este super mult mai ales canta aceleasi melodii !!:naughty:

Cred ca ar fi bucurosi sa ne vada din ce in ce mai multe concerte de ale lui !

la mine a fost doar un concert !!!Si sper sa nu mai pateasca nimic acum in Februarie !!

 

Ce misto de tine ca stai in germania jumatate de an !

Eu cred ca o sa-l vedem pe la noi cel mai devreme la anul daca nu cel mai tarziu in 2010 !!

Bulgarii am inteles ca sunt si ei foarte agresivi !Nu-asi merge nici eu acolo !

Link to comment
Share on other sites

10 este super mult mai ales canta aceleasi melodii !!:naughty:

Cred ca ar fi bucurosi sa ne vada din ce in ce mai multe concerte de ale lui !

la mine a fost doar un concert !!!Si sper sa nu mai pateasca nimic acum in Februarie !!

 

Ce misto de tine ca stai in germania jumatate de an !

Eu cred ca o sa-l vedem pe la noi cel mai devreme la anul daca nu cel mai tarziu in 2010 !!

Bulgarii am inteles ca sunt si ei foarte agresivi !Nu-asi merge nici eu acolo !

 

nu e chestia de melodii,ca de fiecare data e genial sa-l vezi

initial am crezut ca nu se poate m tare ca la frankfurt,si munchen a fost genial...deci ma gandesc ca urmatoru va fi si mai tare

 

da serios acuma,sa mergi la 10 e chiar f mult

 

pai ar fi bucurosi,numa ca eu nu vreau neaparat sa devin 'fanul aproape obsedat'

statutu de acuma numa bun,om care iubeste muzica lui,care merge la concerte da nu prea multe...in limitele normalului

 

probabil vine candva pe la sfaritu anului,eu de abea astept :punk:

daca nu...'planu,mika misca-ti freza la noi'

 

asa vreau sa-l mai vad odata! si daca are ceva festivaluri in vara ar fi genial sa ma duc sa-l vad

Link to comment
Share on other sites

nu e chestia de melodii,ca de fiecare data e genial sa-l vezi

initial am crezut ca nu se poate m tare ca la frankfurt,si munchen a fost genial...deci ma gandesc ca urmatoru va fi si mai tare

 

da serios acuma,sa mergi la 10 e chiar f mult

 

pai ar fi bucurosi,numa ca eu nu vreau neaparat sa devin 'fanul aproape obsedat'

statutu de acuma numa bun,om care iubeste muzica lui,care merge la concerte da nu prea multe...in limitele normalului

 

probabil vine candva pe la sfaritu anului,eu de abea astept :punk:

daca nu...'planu,mika misca-ti freza la noi'

 

asa vreau sa-l mai vad odata! si daca are ceva festivaluri in vara ar fi genial sa ma duc sa-l vad

 

De acord !!!E fenomenal !!!!Dar care ti-a placut mai mult ?La frankfurt sau Munchen sau ambele ?:naughty:

 

Eu ma gandeam sa fac un banner "Mika come to Romania" pe care sa-l iau cu mine in Anglia !:roftl:

 

Eu cred ca la vara isi ia o vacanta lunga !

Link to comment
Share on other sites

De acord !!!E fenomenal !!!!Dar care ti-a placut mai mult ?La frankfurt sau Munchen sau ambele ?:naughty:

 

Eu ma gandeam sa fac un banner "Mika come to Romania" pe care sa-l iau cu mine in Anglia !:roftl:

 

Eu cred ca la vara isi ia o vacanta lunga !

 

in Frankfurt a fost primul,si a fost incredibil

Cred ca am slabit 2 kg cat am sarit acolo..nici nu ma mir ca ranjea cand m-a vazut dupa

probabil aveam cea mai multa energie de pe acolo

In munchen m-am prins cat sarisem numa cand am simtit ca am stropi de transpiratie pe spate :lol3: e incredibil cum poti sari o ora jumate si sa nu obosesti. ce face omu asta cu muzica lui din tine e incredibil

in Munche a fost super misto ca tot concertu m-am distrat cu martin

e super genial,sa vezi cum ne izbea cateodata rasu pe amandoi...la el era mai grav ca era pe scena :naughty:

da tot timpu am avut ceva de impartit cu omu,a fost cumva concert dublu,Mika si martin,foarte tare :biggrin2:

 

eu zi sa duci banneru ala in anglia,f serios

sa isi aduca aminte,ca eu deja i-am zis,da are nevoie de memory boost sigur

 

in vara zicea ca face ceva festivaluri sigur,da evident nu asa de multe...si oricum festivalurile nu sunt ca si concertele,da oricum

Link to comment
Share on other sites

in Frankfurt a fost primul,si a fost incredibil

Cred ca am slabit 2 kg cat am sarit acolo..nici nu ma mir ca ranjea cand m-a vazut dupa

probabil aveam cea mai multa energie de pe acolo

In munchen m-am prins cat sarisem numa cand am simtit ca am stropi de transpiratie pe spate :lol3: e incredibil cum poti sari o ora jumate si sa nu obosesti. ce face omu asta cu muzica lui din tine e incredibil

in Munche a fost super misto ca tot concertu m-am distrat cu martin

e super genial,sa vezi cum ne izbea cateodata rasu pe amandoi...la el era mai grav ca era pe scena :naughty:

da tot timpu am avut ceva de impartit cu omu,a fost cumva concert dublu,Mika si martin,foarte tare :biggrin2:

 

eu zi sa duci banneru ala in anglia,f serios

sa isi aduca aminte,ca eu deja i-am zis,da are nevoie de memory boost sigur

 

in vara zicea ca face ceva festivaluri sigur,da evident nu asa de multe...si oricum festivalurile nu sunt ca si concertele,da oricum

 

Nici eu nu eram sanatoasa !

Saream fara sa ma opresc si nici nu mi-am dat seama !!!:roftl:

Haha Martin s-a facut de ras acolo !Dar de ce va izbea rasu ?:naughty:

Ma bucur ca te-ai distrat asa de mult la concert si ai avut aventuri !!:)

Dar mie mi se pare ca concertul se termina foarte repede !

 

 

Bine o sa-l duc atunci !Sper sa-ma filmeze cineva cand o sa-l tin sus in aer !

 

Sper sa vina la unguri !!!Atunci 100%vin !

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu eram sanatoasa !

Saream fara sa ma opresc si nici nu mi-am dat seama !!!:roftl:

Haha Martin s-a facut de ras acolo !Dar de ce va izbea rasu ?:naughty:

Ma bucur ca te-ai distrat asa de mult la concert si ai avut aventuri !!:)

Dar mie mi se pare ca concertul se termina foarte repede !

 

 

Bine o sa-l duc atunci !Sper sa-ma filmeze cineva cand o sa-l tin sus in aer !

 

Sper sa vina la unguri !!!Atunci 100%vin !

 

mie mi s-a parut ok ca durata,plus ca imi si place Yelle super mult

deci a fost perfect

 

pai martin la un mom dat a inceput sa ranjeasca catre mine,ca saream acolo vesela

si normal ca ii ranjeam inapoi,dupa care stii semnu ala din mana cu "rock on" ? ala cu 2 degete in sus?

Na in fine,ii faceam faza aia si el tot dadea din cap pe acolo ca ceva rocker dement in return

de izbit ne izbea rasu din diverse motive,ca ne uitam unu la altu si incepeam sa radem ca doi cretini

da faza misto a fost ca la 'girl in the blue(asa a decis el) with a big bust on'

de mentionat,aveam un tricou albastru

na si imi face semn ca se uita la mine cu degetu ,dupa care numa il vad ca incepe sa faca ceva semne de "big bust on" :roftl: :roftl:

am crezut ca nu mai am aer de ras

 

dupa concert evident ca m-a vazut si cu un zambet d-asta -> :naughty: face "da da...si te-ai distrat la concert din cate am vazut"

 

 

Vezi sa fie imens banneru ala,sa nu cumva sa nu-l vada

chiar,poti sa faci ceva cu romanii de pe forum sa semneze ,sau ma rog sa le scrii numele pe banner,sa vada ca are de ce

Link to comment
Share on other sites

mie mi s-a parut ok ca durata,plus ca imi si place Yelle super mult

deci a fost perfect

 

pai martin la un mom dat a inceput sa ranjeasca catre mine,ca saream acolo vesela

si normal ca ii ranjeam inapoi,dupa care stii semnu ala din mana cu "rock on" ? ala cu 2 degete in sus?

Na in fine,ii faceam faza aia si el tot dadea din cap pe acolo ca ceva rocker dement in return

de izbit ne izbea rasu din diverse motive,ca ne uitam unu la altu si incepeam sa radem ca doi cretini

da faza misto a fost ca la 'girl in the blue(asa a decis el) with a big bust on'

de mentionat,aveam un tricou albastru

na si imi face semn ca se uita la mine cu degetu ,dupa care numa il vad ca incepe sa faca ceva semne de "big bust on" :roftl:

am crezut ca nu mai am aer de ras

 

dupa concert evident ca m-a vazut si cu un zambet d-asta -> :naughty: face "da da...si te-ai distrat la concert din cate am vazut"

 

 

Vezi sa fie imens banneru ala,sa nu cumva sa nu-l vada

chiar,poti sa faci ceva cu romanii de pe forum sa semneze ,sau ma rog sa le scrii numele pe banner,sa vada ca are de ce

 

Yelle este simpatica dar mie mi-a placut doar o melodie de la ea !

Bine ca o sa-i avem si pe cei de la Palladium la unu dintre concerte !:cool:

 

haha tu ai avut faze super marfa nu ca mine !!!:roftl:

Tu ai fost pe primul rand deci ai vazut totul perfect !

Sper sa nimeresc data viitoare si eu macar la unu dintre concerte pe primul rand !!

 

Pai am eu grija sa se vada !!!:mf_rosetinted: Este super imens panou !:das:

Eu nu am mai fost pe forumul romanesc de mult timp am si uitat de el!!:shocked:

Link to comment
Share on other sites

Yelle este simpatica dar mie mi-a placut doar o melodie de la ea !

Bine ca o sa-i avem si pe cei de la Palladium la unu dintre concerte !:cool:

 

haha tu ai avut faze super marfa nu ca mine !!!:roftl:

Tu ai fost pe primul rand deci ai vazut totul perfect !

Sper sa nimeresc data viitoare si eu macar la unu dintre concerte pe primul rand !!

 

Pai am eu grija sa se vada !!!:mf_rosetinted: Este super imens panou !:das:

Eu nu am mai fost pe forumul romanesc de mult timp am si uitat de el!!:shocked:

 

sa o vezi live ca e super geniala :punk:

pai lasa ca m-am stresat sa ajung in primu rand,da am zis ca daca merg la mika tre sa fie primu rand,deci am facut tot posibilu sa ajung,si am reusit

e tare matrin,tot pe partea lui am stat,nush daca ar fi fost asa misto pe partea lui mikey..cu toate ca o vedeam m bine pe cherisse

DAR,cand mi-a dat batu cu care batusera ,am avut noroc ca eram in partea buna si m-a vazut din start

 

pai nu,da zic sa scrii si numele celor de aici,sigur si a lor ,da nici nu m tre sa intrebi,ca 100% oricare din ei ar vrea sa vina in romania

Link to comment
Share on other sites

sa o vezi live ca e super geniala :punk:

pai lasa ca m-am stresat sa ajung in primu rand,da am zis ca daca merg la mika tre sa fie primu rand,deci am facut tot posibilu sa ajung,si am reusit

e tare matrin,tot pe partea lui am stat,nush daca ar fi fost asa misto pe partea lui mikey..cu toate ca o vedeam m bine pe cherisse

DAR,cand mi-a dat batu cu care batusera ,am avut noroc ca eram in partea buna si m-a vazut din start

 

pai nu,da zic sa scrii si numele celor de aici,sigur si a lor ,da nici nu m tre sa intrebi,ca 100% oricare din ei ar vrea sa vina in romania

 

Eu m-am dus pe la ora 10 acolo si na na-m nimerit primul rand !

Data viitoare ma duc la 8 si nu m-ai iau nici o gentuta cu mine !:mf_rosetinted:

Nu-mi place sa ma verifice cineva !

Eu am stat in partea stanga si de aceea nu am nimerit sa prind si eu batu !:sneaky2:

 

 

Bine am sa le scriu !!:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am dus pe la ora 10 acolo si na na-m nimerit primul rand !

Data viitoare ma duc la 8 si nu m-ai iau nici o gentuta cu mine !:mf_rosetinted:

Nu-mi place sa ma verifice cineva !

Eu am stat in partea stanga si de aceea nu am nimerit sa prind si eu batu !:sneaky2:

 

 

Bine am sa le scriu !!:thumb_yello:

 

inca o problema cu anglia...stai la coada ca nebunu

eu de la 3 am stat in munchen si de la 4 jumate in frankfurt

oricum te controleaza aia,orice ar fi...ca asa e regula

 

mie batu mi l-a dat :naughty: unu ce-i drept l-a aruncat,da unu a venit cu el la mine

in stanga am stat si eu

Link to comment
Share on other sites

inca o problema cu anglia...stai la coada ca nebunu

eu de la 3 am stat in munchen si de la 4 jumate in frankfurt

oricum te controleaza aia,orice ar fi...ca asa e regula

 

mie batu mi l-a dat :naughty: unu ce-i drept l-a aruncat,da unu a venit cu el la mine

in stanga am stat si eu

 

Tu te-ai dus foarte tarziu !!!:blink: oricum este foarte bine in Germania fata de Anglia !!

Da dar la mine m-a controlat vreo 5 minute !!!

 

Te-a placut din prima Cherisse !!

Link to comment
Share on other sites

Tu te-ai dus foarte tarziu !!!:blink: oricum este foarte bine in Germania fata de Anglia !!

Da dar la mine m-a controlat vreo 5 minute !!!

 

Te-a placut din prima Cherisse !!

 

pai ti-am zis,ne stiam deja din frankfurt si a fost foarte dulce si dupa concert in munchen cand a venit la mine

 

pei ne-am dus la ora normala,ca nu e asa disperare ca si in anglia

 

eu prima data aveam o tipa in fata care avea ditamai camera la ea si au stat...ce m-a stresat

si a doua oara imi rascoleau prin geanta ca dementii :lol3:

Link to comment
Share on other sites

pai ti-am zis,ne stiam deja din frankfurt si a fost foarte dulce si dupa concert in munchen cand a venit la mine

 

pei ne-am dus la ora normala,ca nu e asa disperare ca si in anglia

 

eu prima data aveam o tipa in fata care avea ditamai camera la ea si au stat...ce m-a stresat

si a doua oara imi rascoleau prin geanta ca dementii :lol3:

 

Wow ce memorie are Cherisse !Ne tine minte pe toti !!

 

pai anglia e un oras super imens si sunt mult mai multi fani disperati

 

Si mie imi rascoleau !Eu credeam ca vreau bani de la mine dar nu aveam !

Dar mi-au sticla cu apa !!:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Wow ce memorie are Cherisse !Ne tine minte pe toti !!

 

pai anglia e un oras super imens si sunt mult mai multi fani disperati

 

Si mie imi rascoleau !Eu credeam ca vreau bani de la mine dar nu aveam !

Dar mi-au sticla cu apa !!:naughty:

 

pai nush cata e memoria aia,ca trecusera numa 3 zile de la frankfurt

luke in schimb are memorie selectiva ,numa pe cine vrea tine minte

 

 

mie mi-au lasat tot,din partea muea puteau sa ia numa sa ma lase odata sa intru,ca aia era problema mea principala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy