Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

buna,tuturor fanilor MIKA,eu sper,totusi sa ajunga la Mamaia,chiar daca are concert in Franta pe 23,voi lipsi de la locul de munca in sambata aceea,sper sa nu raman dezamagita,astept cu nerabdare sa-l vad pe MIKA,am ceva de mers din sf ghe-covasna pana la mamaia,dar va merita,va pup pe toti,LOVE MIKA:thumb_yello::mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

Buna Izabella .

Suntem vreo 5-6 fete de aici care merg in Mamaia :biggrin2:

 

Doar atat? Hai ma, puteam sa pun pariu ca eram mai multe. :lol3:

 

buna,tuturor fanilor MIKA,eu sper,totusi sa ajunga la Mamaia,chiar daca are concert in Franta pe 23,voi lipsi de la locul de munca in sambata aceea,sper sa nu raman dezamagita,astept cu nerabdare sa-l vad pe MIKA,am ceva de mers din sf ghe-covasna pana la mamaia,dar va merita,va pup pe toti,LOVE MIKA:thumb_yello::mf_lustslow:

 

CUM SA NU AJUNGA? :aah: Even if I had to go sa-l iau de mana sa-l aduc aici si tot o sa vina. :lmfao:....nu ca m-ar deranja...:wub2:

 

Scuze...Salut, Izabela! :biggrin2: Lasa...cunosc altii care au mers si mai departe de atat pentru Mika. :fisch:

 

In Franta are pe 22 concert asa ca are tot timpul sa ajunga la noi pe 23. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Bianca concertul e pe 24 nu pe 23 :roftl:

 

Are 2 zile la dispozitie sa ajunga la Mamaia :wink2:

Corect! :doh:

 

Iti dai seama? Sunt atat de nerabdatoare incat am uitat data... :lmfao:

 

Nu, faza e ca ma refeream k in ziua de 23 are timp sa ajunga in Romania. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

buna,tuturor fanilor MIKA,eu sper,totusi sa ajunga la Mamaia,chiar daca are concert in Franta pe 23,voi lipsi de la locul de munca in sambata aceea,sper sa nu raman dezamagita,astept cu nerabdare sa-l vad pe MIKA,am ceva de mers din sf ghe-covasna pana la mamaia,dar va merita,va pup pe toti,LOVE MIKA:thumb_yello::mf_lustslow:

 

:thumb_yello:buna,Izabella!ai reusit sa te loghezi pana la urma!:wub2:

 

abia astept sa va intalnesc pe toate!

 

eu cred ca mai vin cu vreo 4-5 fani Tokio Hotel care il adora pe MIKA!:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Eu probabil ca dupa concert nu mai raman in Mamaia pt ca nu mi-o prea pot permite :aah: de aia vreau sa va intreb... care statiune e cea mai buna avand in vedere raportul calitate-pret?

 

Majoritatea celor pe care i-am mai intrebat imi sugereaza Eforie... poate daca ati mai fost pe acolo mi-ati putea da niste detalii despre cum v-ati cazat si cum v-a iesit vacanta? (ma refer atmosfera si statiunea in general, dar si costuri, daca se poate) :naughty:

 

EDIT: nu ca as crede in superstitii dar am ramas un pic :blink: cand am vazut ca am postarea 667 :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Eu probabil ca dupa concert nu mai raman in Mamaia pt ca nu mi-o prea pot permite :aah: de aia vreau sa va intreb... care statiune e cea mai buna avand in vedere raportul calitate-pret?

 

Majoritatea celor pe care i-am mai intrebat imi sugereaza Eforie... poate daca ati mai fost pe acolo mi-ati putea da niste detalii despre cum v-ati cazat si cum v-a iesit vacanta? (ma refer atmosfera si statiunea in general, dar si costuri, daca se poate) :naughty:

 

EDIT: nu ca as crede in superstitii dar am ramas un pic :blink: cand am vazut ca am postarea 667 :teehee:

 

Eu de fiecare data cand am fost la mare,am fost la Eforie. Asa ca nu stiu daca ti-as putea da niste sfaturi concrete,sau sa fac o comparatie intre Eforie si celelalte statiuni. Dar pot sa zic ca e o zona frumoasa cu preturi okay. (cel putin la pensiuni. nu am stat niciodata la hotel) .

Anyway...Si anul asta tot acolo ma duc :biggrin2:

E decizia ta pana la urma,mult succes:wink2:

Link to comment
Share on other sites

nu vrea nimeni sa campeze cu mine si vanessa pe plaja? tis utterly romantic :naughty: si am zis ca daca tot e mare si nisip si cald,sa stam sa vegetam in nisip si sa povestim nepotilor cum bunica a fost badass in tinerete

Link to comment
Share on other sites

Ati vazut noua reclama de la Orange? e cu tipul ala cu catelul care alearga si ajunge la o fata pe o banca. Au GGG pe fundal. :aah:

 

Aseara am auzit deodata GGG din camera si am sarit si ce sa vad: o reclama la Orange. :lmfao:

 

hai ca incet incet o sa promoveze si gigul. :boing:

Link to comment
Share on other sites

same here :lmfao:

mama era la calculator si ce sa fac, ma plictiseam schimband canalele... dar cand am prins reclama am ramas atat de :blink: incat nici nu mi-am dat seama cand se terminase :roftl: (nu am prins-o de la inceput)

 

sa nu mai zic ca de fiecare data am vazut doar jumate din ea, azi dimineata cand am prins-o de la inceput am zis "da ce naiba, au pus toata melodia? cand se termina?" nu stiam ca are in jur de 1min :aah:

 

Bianca daca apar afise in oras cu concertul imi pastrezi unul, asa-i? :pinkbow:

Link to comment
Share on other sites

Ati vazut noua reclama de la Orange? e cu tipul ala cu catelul care alearga si ajunge la o fata pe o banca. Au GGG pe fundal. :aah:

 

Aseara am auzit deodata GGG din camera si am sarit si ce sa vad: o reclama la Orange. :lmfao:

 

hai ca incet incet o sa promoveze si gigul. :boing:

 

:wub2:SAME HERE!AM RAMAS MASCA!

 

:mf_rosetinted:colegele mele nu stiau cine canta in schimb au remarcat catelul!:roftl:..bineinteles ca acum stiu si ele cine canta...:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

same here

mama era la calculator si ce sa fac, ma plictiseam schimband canalele... dar cand am prins reclama am ramas atat de incat nici nu mi-am dat seama cand se terminase (nu am prins-o de la inceput)

 

sa nu mai zic ca de fiecare data am vazut doar jumate din ea, azi dimineata cand am prins-o de la inceput am zis "da ce naiba, au pus toata melodia? cand se termina?" nu stiam ca are in jur de 1min

 

Bianca daca apar afise in oras cu concertul imi pastrezi unul, asa-i? :pinkbow:

 

:lol3:

 

Da, sigur ca da. Doar ca ma astept sa puna billboard-uri din alea, nu afise mici...imi si imaginez cum m-as duce noaptea sa dezlipesc afise de pe stalpi :lmfao:

 

Chiar am trecut azi pe langa magazinul central Orange care e la parterul unui bloc si de obicei acopera blocul ala cu un afis din ala mare de plasa cu reclamele la ofertele lor si azi am vazut ca nu mai e niciuna. :teehee: Poate pregatesc ceva special! :wub2:

 

Imi tot imaginez cum o sa reactionez cand o sa vad primul poster...dar ca de obicei cred ca o sa fiu: :shun: Ah, da, uite-l pe Mika! :roftl:

 

:wub2:SAME HERE!AM RAMAS MASCA!

 

:mf_rosetinted:colegele mele nu stiau cine canta in schimb au remarcat catelul!:roftl:..bineinteles ca acum stiu si ele cine canta...:thumb_yello:

 

Catelul e super cute! :wub2:

 

 

EDIT: de vreo 2 saptamani urmaresc http://www.orangemusic.ro si tot "Pagina in constructie" zice... hmmmm....

Link to comment
Share on other sites

dude,am ajuns sa cunosc toate reclamele de la tv din cauza asta :mf_rosetinted:

 

apropo de afise,sper sa fie totusi :biggrin2:

ma bucura numai gandul ca un afis cu mika sta lipit pe un geam/stalp/whatever la noi in tara :wub2::aah:

Link to comment
Share on other sites

dude,am ajuns sa cunosc toate reclamele de la tv din cauza asta :mf_rosetinted:

 

apropo de afise,sper sa fie totusi :biggrin2:

ma bucura numai gandul ca un afis cu mika sta lipit pe un geam/stalp/whatever la noi in tara :wub2::aah:

 

cel mai des o da pe Antena 3 in Prime time! :aah:

 

In fine, tocmai am vazut-o de la cap la coada si iata ce parte din melodie are:

 

"Could you believe, the same old story

It never bores me, though I've heard it all before

[...]

Like a movie that is filled with lust,

Comin' at you with a double D bust,

At a bed of a wounded soldier

In a rush, cuz it's gettin' older

Hangin' out in the fancy bars,

With the boys that can play guitar

It's enough cuz I've got to warn ya,

She's gonna make it out to California

[...]

Hey you, what's a good girl like you

Doing in this crazy world?

oooooh ooooh ooooohh Good Gone Girl

 

could you believe..."

 

:biggrin2:

Edited by B!anka
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy