Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

Este ft interesant sa aflu despre experientele voaste scolare ca sa observ ca peste tot este la fel in general. Eu pot spune ca nu simt ca a inceput scoala pana nu stau noaptea pana tarziu sa fac o tema kilometrica sau imposibila (sau amadoua la un loc:boxed: ). Sunt sigura ca scoala are si ea partile ei bune:mf_rosetinted:

 

PS - eu inca mai am pe mana bratara de la Orange Summer Party:roftl:

 

that's right...*sigh* sa inteleg ca esti la un profil real?(ca tot mentionai fizica la un moment dat)

 

oo da si eu! :roftl: am purtat-o (inca o port) atat de mult incat s-a incretit si scrie pe ea "O-ange Smmer Pa-ty" :naughty:

btw,am primit TBWKTM Magazine edition si vreau sa spun ca imi place mai mult ca si Songs for Sorrow:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu simt ca a inceput scoala abia noaptea, cand sunt atat de obosita ca nu mai adorm :a ah:

 

Ceee? Eu nu am nici o bratara, nici nu stiam ca au dat... :tea rs:

Oricum, te inteleg perfect, nici eu nu as fi dat-o jos, poate doar daca se distrugea complet si cadea singura :ori ginal:

same here. :biggrin2:

 

Nu a fost nu-stiu ce. Initial era pt zona vip, dar asta insemna undeva diametral opus fata de scena. Nu cred ca s-a dus cineva acolo:naughty: E doar o amintire frumoasa, dar de plastic care face urme si e un motiv in plus ca lumea sa ma intrebe "de ce porti chestia aia:blink:?"

 

that's right...*sigh* sa inteleg ca esti la un profil real?(ca tot mentionai fizica la un moment dat)

 

oo da si eu! :roft l: am purtat-o (inca o port) atat de mult incat s-a incretit si scrie pe ea "O-ange Smmer Pa-ty" :nau ghty:

btw,am primit TBWKTM Magazine edition si vreau sa spun ca imi place mai mult ca si Songs for Sorrow:mf_ rosetinted:

*puts on pink sun glasses* :mf_rosetinted:

dap asa e:biggrin2:. tu la ce profil esti (nu stiu daca te-am mai intrebat:blush-anim-cl:)

 

si a mea s-a incretit, dar singurele litere care au mai ramas sun un r si un e si franturi in rest...:naughty:

vrei sa ma faci geloasa sau ce?:shun: (:mf_lustslow:)

Just joking.. stiu cum e sa iti iei ceva nou MIKA- related - you're all fuzzy and warm inside I know I know - si iti urez sa te bucuri de el! :huglove: and miss you!:mf_rosetinted:

 

Link to comment
Share on other sites

Buna fetelor.. ma asteptam sa gasesc mai multi fani romani pe aici :original: asta e,suntem putini si buni :thumb_yello: eu ma numesc ynna sunt din Bucuresti si ma bucur sa va cunosc :biggrin2:

 

Hello, Ynna! :biggrin2:

Well, da.. ar fi trebuit sa fim mai multi, dar e ok si asa decat nimic :aah: Welcome here! :wub2:

 

Ai fost la Mamaia sau la alte concerte pana acum??

Link to comment
Share on other sites

Este ft interesant sa aflu despre experientele voaste scolare ca sa observ ca peste tot este la fel in general. Eu pot spune ca nu simt ca a inceput scoala pana nu stau noaptea pana tarziu sa fac o tema kilometrica sau imposibila (sau amadoua la un loc:boxed: ). Sunt sigura ca scoala are si ea partile ei bune:mf_rosetinted:

 

PS - eu inca mai am pe mana bratara de la Orange Summer Party:roftl:

 

Si eu mai am bratara, chiar azi am purtat-o :wub2: Dar a mea e inca rotunda si se vad toate literele :blink: atata doar ca i-am taiat capatul sa fie ca o bratara normala... voi ce ati facut, chiar asa des le-ati purtat incat au inceput sa se duca literele si asa?

Link to comment
Share on other sites

 

*puts on pink sun glasses* :mf_rosetinted:

dap asa e:biggrin2:. tu la ce profil esti (nu stiu daca te-am mai intrebat: blush-anim-cl:)

si a mea s-a incretit, dar singurele litere care au mai ramas sun un r si un e si franturi in rest...: naughty:

vrei sa ma faci geloasa sau ce?: shun: (: mf_lustslow:)

Just joking.. stiu cum e sa iti iei ceva nou MIKA- related - you're all fuzzy and warm inside I know I know - si iti urez sa te bucuri de el! : huglove: and miss you!: mf_rosetinted:

 

filologie bilingv engleza:mf_rosetinted:

doar anuntam :fisch: awww multumesc multumesc:wub2: miss you too! :huglove:

 

 

Buna fetelor.. ma asteptam sa gasesc mai multi fani romani pe aici : original: asta e,suntem putini si buni : thumb_yello: eu ma numesc ynna sunt din Bucuresti si ma bucur sa va cunosc : biggrin2:

Hello there! bine ai venit aici! :huglove: suntem putini,dar cool:mf_rosetinted:

 

Si eu mai am bratara, chiar azi am purtat-o : wub2: Dar a mea e inca rotunda si se vad toate literele :blink: atata doar ca i-am taiat capatul sa fie ca o bratara normala... voi ce ati facut, chiar asa des le-ati purtat incat au inceput sa se duca literele si asa?

si eu i-am taiat capatul si sincer,n-am nicio idee de ce s-a degradat asa ... poate ca a ta e magica:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Si eu mai am bratara, chiar azi am purtat-o :wub2: Dar a mea e inca rotunda si se vad toate literele :blink: atata doar ca i-am taiat capatul sa fie ca o bratara normala... voi ce ati facut, chiar asa des le-ati purtat incat au inceput sa se duca literele si asa?

 

Inca am/port bratara si se vede O - ang. Cred ca am facut dus cu ea cam mult si am testat cu unghiile daca se duc literele by scratching. They do. :teehee::blush-anim-cl:

 

@Diana, si eu am fost in liceu la profilul de Filologie, bilingv engleza. Sa NU te duci la facultate la LMA (limbi moderne aplicate) unless you really love foreign languages, faci fata stressului si esti sado-maso. Cam regret asa pe alocuri. DAR! Happy ca fac japoneza ca limba D incepand de semestrul asta ^__^

Link to comment
Share on other sites

Buna fetelor.. ma asteptam sa gasesc mai multi fani romani pe aici : original: asta e,suntem putini si buni :thum b_yello: eu ma numesc Ynna sunt din Bucuresti si ma bucur sa va cunosc :bigg rin2:

 

Hello Ynna! nu buni... foarte buni:thumb_yello: :naughty:

 

Si eu mai am bratara, chiar azi am purtat-o :wub 2: Dar a mea e inca rotunda si se vad toate literele :b link: atata doar ca i-am taiat capatul sa fie ca o bratara normala... voi ce ati facut, chiar asa des le-ati purtat incat au inceput sa se duca literele si asa?

 

Eu nu i-am facut absolut nimica - si cred ca asta e problema:roftl:

 

filologie bilingv engleza:mf_ rosetinted:

doar anuntam :fisch: awww multumesc multumesc:wub 2: miss you too! :hug love:

 

 

 

Hello there! bine ai venit aici! :huglo ve: suntem putini,dar cool:mf_ros etinted:

 

 

si eu i-am taiat capatul si sincer,n-am nicio idee de ce s-a degradat asa ... poate ca a ta e magica:mf_r osetinted:

 

:mf_rosetinted:ce frumos.:wub2::thumb_yello:

awww :huglove:

 

Inca am/port bratara si se vede O - ang. Cred ca am facut dus cu ea cam mult si am testat cu unghiile daca se duc literele by scratching. They do. :tee hee: :blush-an im-cl:

 

@Diana, si eu am fost in liceu la profilul de Filologie, bilingv engleza. Sa NU te duci la facultate la LMA (limbi moderne aplicate) unless you really love foreign languages, faci fata stressului si esti sado-maso. Cam regret asa pe alocuri. DAR! Happy ca fac japoneza ca limba D incepand de semestrul asta ^__^

 

Si eu am facut cam la fel cu bratara:naughty:

 

Japoneza cat de tare!:wub2:

 

Succes la scoala tuturor! Eu momentan sunt intr-o criza de teme si fac cam asa:

funny-pictures-gif-spider-cat.gif?w=235&h=238

 

Bye Bye!

catgif11.gif

Link to comment
Share on other sites

Hello, Ynna! :biggrin2:

Well, da.. ar fi trebuit sa fim mai multi, dar e ok si asa decat nimic :aah: Welcome here! :wub2:

 

Ai fost la Mamaia sau la alte concerte pana acum??

 

Nu,din pacate n-am mai fost la un alt concert in afara de cel de la Mamaia.Sincera sa fiu,l-am descoperit mai tarziu pe Mika :aah: s-a intamplat la inceputul anului cand intamplator am ascultat piesa Rain,care e una din preferatele mele:original:

Link to comment
Share on other sites

 

@Diana, si eu am fost in liceu la profilul de Filologie, bilingv engleza. Sa NU te duci la facultate la LMA (limbi moderne aplicate) unless you really love foreign languages, faci fata stressului si esti sado-maso. Cam regret asa pe alocuri. DAR! Happy ca fac japoneza ca limba D incepand de semestrul asta ^__^

japoneza! trebuie sa fie interesant :biggrin2: ce post poti sa iti gasesti mai exact dupa ce termini LMA? :dunno:

 

 

:mf_rosetinted:ce frumos.: wub2:: thumb_yello:

awww : huglove:

 

Succes la scoala tuturor!

 

:huglove:!

eu momentan sunt la scoala. TIC rulz:mf_rosetinted:

 

Nu,din pacate n-am mai fost la un alt concert in afara de cel de la Mamaia.Sincera sa fiu,l-am descoperit mai tarziu pe Mika :aah: s-a intamplat la inceputul anului cand intamplator am ascultat piesa Rain,care e una din preferatele mele:original:

 

cel mai important e ca l-ai descoperit.:thumb_yello: mai avem pe cineva aici care a devenit fan dupa ce a ascultat Rain...asa-i,Petra? :fisch:

Link to comment
Share on other sites

cel mai important e ca l-ai descoperit.:thumb_yello: mai avem pe cineva aici care a devenit fan dupa ce a ascultat Rain...asa-i,Petra? :fisch:

 

:blush-anim-cl:

pacat ca nu mai tin minte ziua exacta... dar mi-am ales 1 martie ca ziua 1 de fanhood :lmfao:

se pare ca Rain are in componenta sa un lipici care te face sa devii fan :mf_rosetinted:

 

 

as sta si eu pe forum la TIC daca mi-ar merge calculatorul :aah: stau intr-o zona in laborator unde de obicei se intampla sa nu mearga cel putin unul sau sa dea erori :roftl:

Link to comment
Share on other sites

@Diana: Poti deveni fie traducator, fie interpret de conferinte. In functie de masterul ales. :mf_rosetinted:

 

@Petra: Random thought: si prietenul meu e "mai fan" dupa ce a ascultat Rain, ca sa spun asa. :roftl: Desi l-a dat gata Mika cu Grace Kelly si Love Today. :teehee:

 

La TIC de obicei nu era bandwidth suficient de mare pt toate pc-urile.. Nici la facultate nu e mai presus situatia, aici toate sunt CRT-uri!, nu LCD si daca vii cu laptopul, nu e wireless, thus no internet access. :aah:

 

Sa aveti o dupa-amiaza placuta si no homework for the weekend! :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai m-am intors de la Let's do it Romania, a fost ge-ni-al :biggrin2: Am plecat cu 3 microbuze din fata liceului si am mers intr-o padure de langa Bucuresti... ne-au spus ca am fost cea mai mare echipa din zona :naughty: Any of you girlz has participated? :original:

P.S: Are cineva facebook? Pana acum am dat doar de diana si cherisse :teehee:

 

edit: ca tot veni vorba de facebook, I found this guy, Joe Boyle... are un grup numit "The 'I Hate Mika' Society" ... L-am gasit si pe twitter, am de gand sa ii fac viata un cosmar :bash: Astept sugestiile voastre :boxing:

Edited by Darriah
Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai m-am intors de la Let's do it Romania, a fost ge-ni-al :biggrin2: Am plecat cu 3 microbuze din fata liceului si am mers intr-o padure de langa Bucuresti... ne-au spus ca am fost cea mai mare echipa din zona :naughty: Any of you girlz has participated? :original:

P.S: Are cineva facebook? Pana acum am dat doar de diana si cherisse :teehee:

 

edit: ca tot veni vorba de facebook, I found this guy, Joe Boyle... are un grup numit "The 'I Hate Mika' Society" ... L-am gasit si pe twitter, am de gand sa ii fac viata un cosmar :bash: Astept sugestiile voastre :boxing:

 

Mpai nu am mers, sa fiu sincera. Mi sa parut foarte OK, dar nu am putut ajunge si oricum.. cred ca e important sa fi in primul rand un cetatean bun si daca iti faci datoria fata de natura & stuff in felul asta, este mai mult decat suficient. However, va felicit pentru ce ati facut :wub2:

Link to comment
Share on other sites

@Diana: Poti deveni fie traducator, fie interpret de conferinte. In functie de masterul ales. :mf_rosetinted:

 

n-ai prea multe optiuni...:boxed:

 

Eu tocmai m-am intors de la Let's do it Romania, a fost ge-ni-al : biggrin2: Am plecat cu 3 microbuze din fata liceului si am mers intr-o padure de langa Bucuresti... ne-au spus ca am fost cea mai mare echipa din zona : naughty: Any of you girlz has participated? :original:

am vrut sa particip,jumatate de liceu s-a dus:aah: dar imi pare bine ca totul a mers foarte okay si proiectul in sine a functionat de minune:biggrin2:

 

Aww acum am inceput sa ma uit printre pozele de la Mamaia cu MFC si mi s-a facut asa un dor de voi, fetelor! :sad: Parca doar ieri stateam acolo la coada si faceam bannerul si ne agitam :roftl:. Ahh, I miss you & those times hardlyyy!

 

aaawwwwwwwwwww :tears: :tears: si mie mi-e foarte dor de voi :huglove: abia astept sa ne intalnim iarasi! sper sa nu treaca prea mult timp..:sad:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ati ascultat emisiunea radio la care a fost Imma invitata aseara (gateway978), dar puteam trimite mail cu intrebari pentru Imma, iar ea raspundea live la ele. Am intrebat-o in ce tari dintre cele care le-a vizitat s-ar mai intoarce sa petreaca mai mult timp, iar din Europa a ales Romania!! :mf_lustslow:

 

I was like.. OMG! Ah si nu a stiut ca intrebarea vine din Romania sau ceva.. she was honest! :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ati ascultat emisiunea radio la care a fost Imma invitata aseara (gateway978), dar puteam trimite mail cu intrebari pentru Imma, iar ea raspundea live la ele. Am intrebat-o in ce tari dintre cele care le-a vizitat s-ar mai intoarce sa petreaca mai mult timp, iar din Europa a ales Romania!! :mf_lustslow:

 

I was like.. OMG! Ah si nu a stiut ca intrebarea vine din Romania sau ceva.. she was honest! :wub2:

 

Daca ar fi si Mika de aceeasi parere... :wub2: Oricum cred ca feedbackul pe care l-au primit la mamaia nu a fost neglijabil, si sper ca asta a inclus Romania pe harta concertelor viitoare :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi si Mika de aceeasi parere... :wub2: Oricum cred ca feedbackul pe care l-au primit la mamaia nu a fost neglijabil, si sper ca asta a inclus Romania pe harta concertelor viitoare :teehee:

 

Mda, sa speram :aah: Desi nu cred ca la un concert cu bilete ar strange atatia oameni, to be entirely honest.. dar chiar imi doresc din tot sufletul sa ne includa pe lista!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ati ascultat emisiunea radio la care a fost Imma invitata aseara (gateway978), dar puteam trimite mail cu intrebari pentru Imma, iar ea raspundea live la ele. Am intrebat-o in ce tari dintre cele care le-a vizitat s-ar mai intoarce sa petreaca mai mult timp, iar din Europa a ales Romania!! :mf_lustslow:

 

I was like.. OMG! Ah si nu a stiut ca intrebarea vine din Romania sau ceva.. she was honest! :wub2:

 

A, deci asa a fost? :shocked: N-am mai putut sta pana la partea aia din interviu, dar am citit un tweet de-al tau parca si intelesesem ca intrebarea a fost daca va mai veni in Romania. My bad then... si wow! :yay:

 

In caz ca nu o mai ia Mika (,) cu el in turneul urmator, nu cred ca o s-o vedem prea rapid pt ca e abia la inceput si na, mai intai cred ca o sa urmareasca sa se faca cunoscuta prin zona si in tarile din imprejurimi... dar m-as bucura sa continue sa cante cu el macar inca un turneu! :wub2:

 

Oricum o intoarcem, va trebui sa mai asteptam cel putin un an-doi pana ii vedem pe oricare dintre ei inapoi aici... as vrea sa cred ca succesul din estul Europei l-a convins pe Mika sa-i mai dea (a se citi si "sa ne mai dea") o tura :groovy:

Link to comment
Share on other sites

Okay folks,time to chase commercials AGAIN. a aparut o noua reclama Orange care are pe fundal Grace Kelly :pinkbow::biggrin2: (din pacate n-am vazut doar sfarsitul -- cand se prezinta ofertele & etc,deci nu stiu despre ce e vorba in reclama :naughty: )

 

 

Nu stiu daca ati ascultat emisiunea radio la care a fost Imma invitata aseara (gateway978), dar puteam trimite mail cu intrebari pentru Imma, iar ea raspundea live la ele. Am intrebat-o in ce tari dintre cele care le-a vizitat s-ar mai intoarce sa petreaca mai mult timp, iar din Europa a ales Romania!! : mf_lustslow:

 

I was like.. OMG! Ah si nu a stiut ca intrebarea vine din Romania sau ceva.. she was honest! :wub2:

 

 

holy sh*t!! :shocked::swoon::fangurl:

Link to comment
Share on other sites

Okay folks,time to chase commercials AGAIN. a aparut o noua reclama Orange care are pe fundal Grace Kelly :pinkbow::biggrin2: (din pacate n-am vazut doar sfarsitul -- cand se prezinta ofertele & etc,deci nu stiu despre ce e vorba in reclama :naughty: )

 

 

My oh my, abia astept sa o vad! La stilul la care ma uit eu la TV.. nu stiu cate sanse am, dar fingers crossed :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Okay folks,time to chase commercials AGAIN. a aparut o noua reclama Orange care are pe fundal Grace Kelly :pinkbow::biggrin2: (din pacate n-am vazut doar sfarsitul -- cand se prezinta ofertele & etc,deci nu stiu despre ce e vorba in reclama :naughty: )

 

 

 

 

 

holy sh*t!! :shocked::swoon::fangurl:

 

:shocked:

 

*prepares to get rid of school-stuff fast and then abuse the TV*

Link to comment
Share on other sites

Yeehah, am vazt si eu reclama! :mf_rosetinted:

 

eu tot n-am apucat sa o mai prind inca o data...cum e? despre ce e vorba?mai apare tipul ala blond?:mf_rosetinted: glumeam.

 

anywayz... noul articol din La Repubblica XL e extraordinar. adica inca stau sa il analizez. cred ca e inca o dovada a geniului lui Mika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy