Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part III


Barunka

Recommended Posts

Aby som tam v tom kroji len tak nestala - tak mozem busit do plechoveho suda - to kludne zvladnem:wink2:

 

Tak za iMMu bych si klidně i zazpívala :roftl::roftl::roftl:

 

Sestavíme Alternative-when-Mika-is-not-available-band! :teehee::biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Sunshine, aka bola oslava? Vidim, ze vasa rodinka ma tuhy korienok - to je super!:thumb_yello:

 

kocky, prajem peknu nedelu :fisch:...sice usmoklenu, ale aspon nejaku...

 

o chvilocku cupitam na party...babka mala v stredu 90 rokov:wink2:...tak si ideme troska posediet v kruhu rodiny...

 

p.s.: a budu sameeeeeeeee máskrtky...:roftl::roftl:

Link to comment
Share on other sites

No problem! na to som tu expert ja:teehee:

Sluk uz mi raz kroje pozical, urcite sa daju prehovorit znova:biggrin2:

 

hmmmmmm...dobre teda, tak sa budeme spolocne tesit na "niekedy v 2012":roftl:...znie mi to vsak stale strasne vtipne:naughty:...

 

ale iba ak v krojoch:roftl:

Link to comment
Share on other sites

hm.... tiez som nad tym rozmyslala.... ale praveze ta suma je celkom zavratna - nejak do 5.000 Euro na tych 500.000 bodov.... alebo sa mylim ???

 

A su tu ludia, co nemaju financne problemy? Takym prudko zavidim......:blush-anim-cl:

Ja mam v prachoch furt bordel - a zaujimave je, ze cim viac zarabam, tym sa nachadzam vo vacsom negative na konte.... :boxed:

To je velmi zaujimava priama umera....

 

sukromny koncert by asi bola jedina istota, ze ho nic nenarusi:roftl:...len stale mi nejde do hlavy, ze keby to bolo take jednoduche s tymi bodmi, ze by ich uz tie ine fanaticky nemali:wink2:...ta finalna suma vobec nie je taka dramaticka a kedze vieme, ze su tu napr. nemenovane polky, ktore financne nemaju problem, tak mi je fakt divne, ze to este nikto nevyuzil :fisch:...alebo, ked si uvedomis, ze by sa par kociek spojilo a zbierali by tie body na jedno meno, tiez by to bolo dost jednoduche...tak, kde je zadrhel???
Link to comment
Share on other sites

Dievcence moja zlate,

opat ste boli take aktivne, ze neviem neviem, ako a hlavne kedy to precitam :thumb_yello:

 

Tak idem na to.....

Pozdravujem z Bruselu, tu mame krasny novembrovy (listopadovy den).

Doobeda bola uplna tma, potom sa to vyprsalo a teraz dokonca slniecko vykuklo.

Aj teplota stuplna - z ranajsich 12 na popoludnajsich 15 stupnov....

Ako vravim - prijemny novembrovy den...:wink2:

 

papa

 

Bei, a to tu teď ještě není Trifi, shirl a Jacksie, představ si, čím by ses musela prokousávat pak... :teehee: I když fakt je, že hlavní spammer tu pořád je :fisch:

 

Každopádně - ahoj do Bruselu! Taky tu máme krásný první podzimní den (nebo asi spíš jak říkáš, tak 50. :naughty: )

 

Koukám, že teď se zase mám čím prokousávat já :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Vies, ze ja by som tym nasim podakovala? Teda tym zo zakladnej skoly - nasa slovencinarka si vymyslala basnicky, aby nas naucila gramatiku. A myslim, ze nas ju naucila naozaj dobre... Aj ked sa mi obcas stane, ze si nie som ista i/y , pripadne podla akeho vzoru sa sklonuje "Eurovea" :blush-anim-cl:.... po 16 rokoch v Belgicku sa to moze stat....:wink2:

 

Že bychom ještě šly učitelům opravdu děkovat, jak to říkal jeden z našich kantorů?

 

Hmmm... přece jenom...

 

NOOOOOT. :roftl:

Link to comment
Share on other sites

A do prdele! o jeden bod!?! To bolo fakt o chlp.....skoda.....

 

Ale aj tak gratulujem! A mozno k tej japanistike nejakym sposobom dostanes neskor....:thumb_yello:

 

Tak jsem přijata na všechny školy, kromě té své vysněné - japanistiky.... :tears: O jednu otázku....
Link to comment
Share on other sites

No teda, decka, vy ste hviezdy!:thumb_yello:

 

 

Nechám v zásadě odpovědět Martinku, ale jenom si dovolím sem hodit tohle
z prvního vystoupení v Praze, je to první z jejich tří autorských písniček, v zásadě biografie spolužáka/kamaráda (v kapele jsou členové z naší třídy a ze třídy o ročník níž, ze které je i hrdina této písničky) .... :roftl::roftl:

 

Snad mě Martinka nezabije, že to sem takhle bezostyšně dávám, ale tak co, propagace :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Barunko - ved to uz je super!

Ja by som sa presla maximalne tak do hviezdnej roty:roftl:

 

Nechci, aby sis nasadila očekávání nějak vysoko.... uznávám, že umím docela dobře zpívat, ale je to taková ta úroveň.. "projde prvním kolem v superstar" ... :roftl: ... tak aby ses pak nedivila :wink2:
Link to comment
Share on other sites

hm....mne sa velmi paci ta "Pálava" - len tak dalej !!!:thumb_yello:

 

Budu, budu :roftl:

 

Naše kapela - no hrajeme všechno možný od AC/DC a Beatles po Tři Sestry a Záviše, naprostou většinu coverujeme, vlastní máme (zatím) jenom tři :) A dvě z nich si můžete poslechnout tady:

 

Peterka:

 

Pálava:

 

Jinak koncerty jsme měli taky jenom tři (zatím :D ) ale máme už pár 'nabídek' a možností na další a strašně nás to baví! :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Francuzstina je krasny jazyk, ale kam sa hrabe na cestinu a slovencinu...:blush-anim-cl: Darmo maju Moliera ci Baudelaire, ked nemaju zdrobneliny.

Vo francuzstine nemozes dietatku povedat: umyjes si zubky, precitame si rozpravocku, potom ta ulozim do postielky a budes spinkat....

Alebo pozri - slniecko, kvetinka,....

 

Mne sa jednoducho tie nase slovanske jazyky pacia viac :mf_lustslow::blush-anim-cl:

 

Jee to je mazec! To jim (a tobě) úplně závidím :teehee: Budou mít do budoucna velkou výhodu. A hlavně francouzština je nááádhernej jazyk..:wub2:

A to mluví francouzsky i spolu? Nebo teda jedinej kontakt s češtinou mají u tebe?

 

Snad nevadí, že se tak vyptávám, jsem strašně zvědavá :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Veru veru, je to obrovska vyhoda, ked od malicka vedia dva jazyky.

Potom aj tie dalsie sa ucia ovela jednoduchsie...

 

Napriklad moja pani veduca je Talianka, jej muz je Grek a ich dcerka chodi do francuzskej skolky - takze v 4 rokoch plynule rozprava 3 jazykmi. To je obrovsky dar do zivota....

 

Jo, určitě je prima že budou válet fráninu. Ale zase s angličtinou je to tu nalevačku...:sneaky2:

Spolu mluví většinou francouzsky, když začnou česky, tak Verunka po chvíli přejde do frániny, a Terka, které je to jedno, se přidá...

Jenom když děláme něco dohromady, tak je okřikuju, ať mluví česky :teehee:

 

Klidně se ptej...:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Sikulka! povedz jej, ze nielen ty - ale my vsetky sme na nu hrde !:thumb_yello::blush-anim-cl:

 

[

QUOTE=Barunka;3055209]Šikula :thumb_yello: Asi si uvědomovala, že musí zamakat, aby byla v tom jazyce dobrá a zamakala tak, až je předběhla :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

tak to je skvele:roftl:

A pani ucitelka dostane co jej patri :roftl::naughty:

 

To doufám, strašně mě to baví a pokračovat určitě chci :teehee:

 

Jee to mi připomnělo - ani u nás to s angličtinou asi nebude tak slavný :roftl: Nebo určitě záleží na tom kde, ale nedávno jsem se učila se sestřenkou (9) po telefonu, protože mají nějakou pofidérní učitelku, která jim prostě třeba nadiktuje slovíčka, aby si je zapsali do sešitku, ani jim to nijak nezkontroluje, u většiny jim ani pořádně neřekne výslovnost a pak to po nich chce všechno na písemkách. Vůbec nebere v potaz, že ty děti doma třeba žádnýho angličináře nemají a nemá jim s tím kdo pomoct... Baba jedna :sneaky2:

A když jsem Aničku zkoušela ze sloves, ptám se 'Jak se řekne počítat?' a Anička na to suverénně: 'c-u-n-t.' :roftl::roftl::roftl:

Upřímně řečeno, doufám, že to té učitelce někdy řekne taky :teehee::biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Ak vies aspon priemerne, uz to je dobre - najhorsi je zaciatok, potom uz to mozu zvladat aj samy.....

 

Ale na Slovensku to s tou vyucbou jazykov nie je o nic lepsie.... Sestrine deti maju sice z agliny stale jednotky, aj diktak dobre napisu, ale konverzacia veskera zadna...

 

:roftl::roftl:

Mě už nepřekvapí nic... Terka se učí (teoreticky) 3 roky, a doteď nedělali ani žádný minulý ani žádný budoucí čas :blink: Takže když jsem s ní dělala překlad, kde bylo "I was", tak nevěděla, co to je...:boxed:

 

Takže... to teď do ní hustím já, děláme překlady, cvičení, pojede na tábor s angličtinou... A to moje anglina není nic moc...

Link to comment
Share on other sites

tazko na cvicisku.... ved vies, Martinka.:thumb_yello:

 

 

Ještě dělá němčinu a příští rok začína latinu...:teehee:

 

Jenom je pro ní dost těžký, že přijde ze školy nejdřív v pět, má úkoly a učení do školy, a já na ní chci práci na víc... To už jí moc času na zábavu nezbyde :blink:

Link to comment
Share on other sites

Co s latinou ? "Nu, i skladnik ve sroubarne si muze precist Vergilia v originale :roftl::roftl: Tak si vas pisi, Mlho"

Keby ste, tie mladsie, nahodou nevedeli o co ide - to je citat z jedneho z mojich najoblubenejsich filmov "Marecku, podejte mi pero":naughty::naughty:

 

Tak to jo... :) No já jsem zaměřená humanitně celá a latině se teda úspěšně vyhýbám a vyhýbat se budu :teehee: Někdy mám pocit, že se to spíš hodí medikům a tak... :blink: Nicméně to nikdy nezaškodí umět, to je fakt :thumb_yello:

 

Řečtina frčí i v Německu... a to teda ale nechápu už vůbec :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Neviem, ci to budem stihat - ja mam totiz listok na 17 v Cagliari :thumb_yello:

Ale v Colmare je festival, nie ??

 

Tak dnes jsem si konečně pustila JEHO cd, a zjistila jsem, že je pořád tak skvělej, i když ruší koncerty :roftl::wub2:

 

A prostě ho MUSÍM vidět naživo - takže holky, kdo se mnou jede 15.8. do Colmaru? :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Tak vidim, ze dnes vynimocne nebol brusel vynimka....

Vacsinou je to tak, ze v celej Europe je leto a v BXL mame stabilny celorocny priemer - okolo 17 stupnov:teehee:

 

a teraz uz mozem zelat pekny pondelok:wink2:...u nas sice brutus chladny a dazdivy - typicky na prvy letny den:naughty:...ale v podstate v pohodicke...

 

len sa mi potvrdilo ake je jednoduche vratit sa spat do detstva:wink2:...okolo tej 90-tky ti stari ludia uz maju uplne ine problemy...

 

a maskrtky boli super...:thumb_yello:...mnam mnam...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam okolo 13.000 + zajtra mi ma prist dalsi balik :biggrin2:

 

super:thumb_yello:...ja uz mam nejakych 20 000...tak sa nam to zacina hromadit:naughty:...este zopar tisic a mame to v suchu:naughty:
Link to comment
Share on other sites

Nic si z toho nerob, Martinka, ja tiez len objavujem niektore skladby .... :teehee:

vy se asi chytnete za hlavu, skoro se to stydím přiznat, ale já jsem teprve dneska na svém cd objevila "Over my shoulder" .... :blush-anim-cl::shocked:
Link to comment
Share on other sites

Nastroje si mozeme vyrobit z polystirenu:mf_rosetinted:

 

No, s naším "všeobecným talentem" by nás určitě nepřehlídl :roftl: Fakt je, že by se mu nás třeba zželelo a to video bychom dostaly, nebo i koncert, řekl by si, že takovým ztraceným případům prostě zazpívat musí... třeba by z toho ještě udělal benefiční koncert, aby nám pomohl :roftl: Ale fakt je, že by byla sranda, se "nastajlovat" jako Mikova kapela a něco natočit, jen nám tak "trochu" chybí nástroje :roftl:

 

Říkám si, že bychom ale měli coby čeští fanoušci něco zorganizovat měli. Ať už je to co to je. Aby se o nás vědělo. :original:

Link to comment
Share on other sites

HURA !!!!:naughty::blush-anim-cl:

 

 

100% souhlas :thumb_yello:

Prostě jestli chceme Miku, tak musíme jít do toho!:biggrin2::wink2:

Já mám kameru, tak můžu vzít...:wink2:

 

Could we make it better, stormy weather

so I dunno...

 

 

Třeba pak dostanem lístky zadarmo nebo tak něco :biggrin2:

 

Tak to střihnem "a capella" :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy