Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Girls, sunt eu singura care nu a reusit sa reziste mai mult de 13 minute de 'Kick Ass' ?:teehee:

 

Da oare sunt eu singura care s-a uitat si a 2a oara la el? :blush-anim-cl:

 

Ba a 2a oara m-am distrat parca si mai mult :lmfao: era si seara si ma uitam cu frate-meu, dupa care n-am ezitat la sfarsit sa dam un pic mai tare volumul cand a inceput Mika sa cante Kick Ass, si-apoi ne vedeai cantand pe geam ca aiuritii (era ora 11) :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Hello girls! :bye:

 

Mie ideea de film in sine mi s-a parut super tare, dar except that... :mf_rosetinted: Recunoosc ca am rezistat pana la capat doar su speranta ca apare melodia la un moment dat... Si merita vazut numai pentru ca pe Mika l-a impresionat inr-atat incat sa ii scrie o melodie :naug hty:

 

Same here! :thumb_yello: maine sigur ma uit la el:mf_rosetinted:

 

pacat insa ca melodia e chiar la credits,la sfarsit. ultima din tot filmul. rar mai vad oameni care sa stea la cinema si pentru credits. de aceea sansele sunt *destul* de mici ca el sa fie descoperit prin intermediul filmului :thumb down:

asta,daca nu cumva descarci filmul de pe internet si te uiti acasa cu prietenii si eventual asistati si la credits poate se mai intampla ceva interesant:mf_rosetinted:

 

Howdy partner:mf_rosetinted: trebuia sa fie tot filmul de la inceput la sfarsit - dar atunci nu mai eram atenti la actiune:mf_rosetinted: - SAU mai bine MIKA trebuia sa scrie 'the score' pt Kick Ass:glasses3: - imagine that:wub2:

 

Da oare sunt eu singura care s-a uitat si a 2a oara la el? :blush-an im-cl:

 

Ba a 2a oara m-am distrat parca si mai mult :lm fao: era si seara si ma uitam cu frate-meu, dupa care n-am ezitat la sfarsit sa dam un pic mai tare volumul cand a inceput Mika sa cante Kick Ass, si-apoi ne vedeai cantand pe geam ca aiuritii (era ora 11) :teeh ee:

 

cred ca daca trec cu bine de prima data nimic nu ma mai opreste :roftl:

 

ce tare :) -- hmm cred ca si lui fratimiu i-ar placea :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Eu am descarcat de pe net Kick ass .Ce film plictisitor si numai cu impuscaturi :blink:

 

Mda, impuscaturile si bataile m-au tinut si pe mine la distanta... dar in afara de ele sunt atatea faze si glumite raspandite prin film, mai mult alea fac filmul... o, si Hit Girl e cam violenta verbal :aah: mi-a placut cum ii face pe toti praf dar cred ca au cam ruinat personajul cu injuraturile si felul ei de a fi asa badass :boxed: totusi tipa (si actrita si personajul) nu are mai mult de 10-12 ani...

 

Edit: eu ma duc, noapte buna! :huglove:

Edited by petra_ale
Link to comment
Share on other sites

Da oare sunt eu singura care s-a uitat si a 2a oara la el? :blush-anim-cl:

 

Ba a 2a oara m-am distrat parca si mai mult :lmfao: era si seara si ma uitam cu frate-meu, dupa care n-am ezitat la sfarsit sa dam un pic mai tare volumul cand a inceput Mika sa cante Kick Ass, si-apoi ne vedeai cantand pe geam ca aiuritii (era ora 11) :teehee:

 

nu esti singura! *raises hands* :biggrin2:

 

you guys are nuts:mf_rosetinted:

 

 

Howdy partner:mf_rosetinted: trebuia sa fie tot filmul de la inceput la sfarsit - dar atunci nu mai eram atenti la actiune:mf_rosetinted: - SAU mai bine MIKA trebuia sa scrie 'the score' pt Kick Ass:glasses3: - imagine that:wub2:

 

 

 

howdy:mf_rosetinted:

...SAU sa joace chiar el in film:mf_rosetinted: putea oricand sa fie dublura aluia.seamana la par:naughty:

Link to comment
Share on other sites

nu esti singura! *raises hands* :biggrin2:

 

you guys are nuts:mf_rosetinted:

 

 

 

howdy:mf_rosetinted:

...SAU sa joace chiar el in film:mf_rosetinted: putea oricand sa fie dublura aluia.seamana la par:naughty:

 

sau mai bine ala (Aaron Johnson:glasses3:) trebuia sa fie dublura lui MIKA:mf_rosetinted:

 

Link to comment
Share on other sites

ey, que pasa aqui con este silencio? :blink::teehee:

 

(scuzati-ma :lmfao: sunt inca uimita de faptul ca la mine in scoala, s-a inlocuit germana cu spaniola la optionale)

 

va invit sa readuceti threadul la viata si sa povestiti cum ati inceput scoala sau cum va simtiti ca si anul de facultate se deschide imediat, ce schimbari s-au petrecut si cum incercati (sau reusiti) sa va readaptati la program :aah:

 

eu una stiu ca ma chinui sa adorm seara cand ma culc cu vreo 2-3 ore mai devreme decat m-am obisnuit :insane:

Link to comment
Share on other sites

ey, que pasa aqui con este silencio? :blink::teehee:

 

(scuzati-ma :lmfao: sunt inca uimita de faptul ca la mine in scoala, s-a inlocuit germana cu spaniola la optionale)

 

va invit sa readuceti threadul la viata si sa povestiti cum ati inceput scoala sau cum va simtiti ca si anul de facultate se deschide imediat, ce schimbari s-au petrecut si cum incercati (sau reusiti) sa va readaptati la program :aah:

 

eu una stiu ca ma chinui sa adorm seara cand ma culc cu vreo 2-3 ore mai devreme decat m-am obisnuit :insane:

 

Todo el mundo duerme :original: (hmm, germana e mai putin populara deci mai valoroasa intr-un CV decat spaniola... still, eu am avut de ales intre astea 2 si iata-ma, facand al 3lea an de spaniola :teehee: )

 

Eu am un program groaznic, oribil, incep la 8 si termin la 6, cu o ora, 2 de pauza pe zi. :mf_rosetinted: Deja sunt un zombie, dorm pe mine all day long, nu stiu cum o sa rezist un an intreg :crybaby:

 

Offtopic: stie cineva ceva in legatura cu mika si romania libera? :biggrin2: Am vazut un afis la metrou, dar nu am apucat sa citesc mai mult, cred doar ca scria marti sau miercuri... cred ca o sa fie un articol special sau ceva de genu... daca aflati ceva PLZZZ let me know :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Todo el mundo duerme :original: (hmm, germana e mai putin populara deci mai valoroasa intr-un CV decat spaniola... still, eu am avut de ales intre astea 2 si iata-ma, facand al 3lea an de spaniola :teehee: )

 

Eu am un program groaznic, oribil, incep la 8 si termin la 6, cu o ora, 2 de pauza pe zi. :mf_rosetinted: Deja sunt un zombie, dorm pe mine all day long, nu stiu cum o sa rezist un an intreg :crybaby:

 

Offtopic: stie cineva ceva in legatura cu mika si romania libera? :biggrin2: Am vazut un afis la metrou, dar nu am apucat sa citesc mai mult, cred doar ca scria marti sau miercuri... cred ca o sa fie un articol special sau ceva de genu... daca aflati ceva PLZZZ let me know :wink2:

 

Eu am intrebat niste buddies care merg cu metroul si mi-au spus k ei au vazut doar de la Jurnalul National si era legat de asta : http://colectie.jurnalul.ro/stire-muzica/lumea-lui-mika-550408.html

Am cautat si pe net si e singurul lucru legat de mika si vreun ziar romanesc care ar putea avea reclama la metrou:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

it seems no one else from my country loves mika. and we are 22 millions. so silly people to say nicelly. but if will ever be one join this thread.

anyway, i don't feel lonelly here cause everybody is so friendly and i'm like in a big family . thank you all.

 

it seems that my try got a feed back. thanks romanian fellows mika's fans.

CRINA ROMANIAN #1

HUNNYANGEL HONOURARY MEMBER #1

MAD ABOUT MIKA ROMANIAN #2

VANESSA ROMANIAN #3

IOANA ROMANIAN #4

ANNIE ROMANIAN #5

JULEY ROMANIAN #6

Ssnakey romanian #7

ERISED_X ROMANIAN #8

PAPUCUROZ ROMANIAN #9

SUGAR_DEPRAVED #10

AMICA # 11

 

Salut! daca vrei poti sa ma adaugi si pe mine la lista de mai sus :). Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Eu am intrebat niste buddies care merg cu metroul si mi-au spus k ei au vazut doar de la Jurnalul National si era legat de asta : http://colectie.jurnalul.ro/stire-muzica/lumea-lui-mika-550408.html

Am cautat si pe net si e singurul lucru legat de mika si vreun ziar romanesc care ar putea avea reclama la metrou:biggrin2:

 

Merci mult mult mult Adda :huglove: Nici nu stii cat ma stresa chestia asta, am cumparat tone de ziare in ultimul timp :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Merci mult mult mult Adda :huglove: Nici nu stii cat ma stresa chestia asta, am cumparat tone de ziare in ultimul timp :mf_rosetinted:

 

Cu multa placere :huglove: Si eu la fel am fost cu revistele cheesy asta vara:blush-anim-cl:

 

ar putea cineva sa faca scoala sa dispara ca prin minune?:rolls_eyes:

 

 

kthxbai:mf_rosetinted:

Doar daca te oferi sa-mi faci temele:glasses3: pe o luna:mf_rosetinted:

 

Link to comment
Share on other sites

Eu nu ma duc in asa o directie extrema, as vrea doar sa ne scoata toate orele de umplutura si sa nu mai avem ore "libere" cand stam pe coridor :sneaky2:

Parca e mai obositor sa stai si sa te gandesti cum sa-ti pierzi vremea decat sa fii implicat intr-o ora importanta :aah:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu ma duc in asa o directie extrema, as vrea doar sa ne scoata toate orele de umplutura si sa nu mai avem ore "libere" cand stam pe coridor :sneaky2:

Parca e mai obositor sa stai si sa te gandesti cum sa-ti pierzi vremea decat sa fii implicat intr-o ora importanta :aah:

 

isn't it??!! :aah:

Link to comment
Share on other sites

hola chicas! astazi am avut si eu prima ora de spaniola ever :mf_rosetinted:

si maine ar trebui sa am in maini tbwktm magazine edition.

si stramb din nas cand vad pozele astea http://www.facebook.com/album.php?aid=239040&id=103922678983#!/album.php?aid=239040&id=103922678983

 

cam atat:mf_rosetinted:

voi?:biggrin2:

 

Hey uite :mf_rosetinted:

3.JPG

multumesc de idee:mf_rosetinted:

 

Eu nu ma duc in asa o directie extrema, as vrea doar sa ne scoata toate orele de umplutura si sa nu mai avem ore "libere" cand stam pe coridor :sneaky2:

Parca e mai obositor sa stai si sa te gandesti cum sa-ti pierzi vremea decat sa fii implicat intr-o ora importanta :aah:

 

la ce ore stati pe coridor?:naughty:

Link to comment
Share on other sites

hola chicas! astazi am avut si eu prima ora de spaniola ever :mf_rosetinted:

si maine ar trebui sa am in maini tbwktm magazine edition.

si stramb din nas cand vad pozele astea http://www.facebook.com/album.php?aid=239040&id=103922678983#!/album.php?aid=239040&id=103922678983

 

Mi se pare mie sau aici http://www.facebook.com/album.php?aid=239040&id=103922678983#!/photo.php?pid=4928060&id=103922678983&ref=fbx_album&fbid=438829158983 are o fata de parca nu ar fi el? Zici ca e din muppets or something :roftl:

 

la ce ore stati pe coridor?:naughty:

 

La engleza cand asteptam dupa profi sa vina sa ne descuie sala...

La TIC azi, ca profu' a fost plecat si ne-a lasat abia la jumatatea orei in sala (unde oricum facem ce vrem, ca nu facem TIC pe bune)

si la o multime de alte ore care sunt puse catre sfarsit - pt ca avem un coleg care a venit la filo doar ca sa scape de mate-info si el are impresia ca aici scapi mereu cu 1-2 ore mai repede :aah: (NOT to mention, noi am fost 26 la inceput si planuiam sa ramanem asa, dar intre timp ne-am facut 33 cu astia de la real care au crezut ca scapa venind la noi :glasses3:)

Edited by petra_ale
Link to comment
Share on other sites

Este ft interesant sa aflu despre experientele voaste scolare ca sa observ ca peste tot este la fel in general. Eu pot spune ca nu simt ca a inceput scoala pana nu stau noaptea pana tarziu sa fac o tema kilometrica sau imposibila (sau amadoua la un loc:boxed: ). Sunt sigura ca scoala are si ea partile ei bune:mf_rosetinted:

 

PS - eu inca mai am pe mana bratara de la Orange Summer Party:roftl:

Link to comment
Share on other sites

Este ft interesant sa aflu despre experientele voaste scolare ca sa observ ca peste tot este la fel in general. Eu pot spune ca nu simt ca a inceput scoala pana nu stau noaptea pana tarziu sa fac o tema kilometrica sau imposibila (sau amadoua la un loc:boxed: ). Sunt sigura ca scoala are si ea partile ei bune:mf_rosetinted:

 

PS - eu inca mai am pe mana bratara de la Orange Summer Party:roftl:

 

Eu simt ca a inceput scoala abia noaptea, cand sunt atat de obosita ca nu mai adorm :aah:

 

Ceee? Eu nu am nici o bratara, nici nu stiam ca au dat... :tears:

Oricum, te inteleg perfect, nici eu nu as fi dat-o jos, poate doar daca se distrugea complet si cadea singura :original:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy