Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

eu tot n-am apucat sa o mai prind inca o data...cum e? despre ce e vorba?mai apare tipul ala blond?:mf_rosetinted: glumeam.

 

anywayz... noul articol din La Repubblica XL e extraordinar. adica inca stau sa il analizez. cred ca e inca o dovada a geniului lui Mika.

 

isn't it??!! deci e absolut brilliant.

 

si cu reclama.. nu mai e tipul blond :aah: adica eu nu l-am vazut ca oricum am vazut doar de la jumatate, dar aparea ca la reclama cu WAG. :teehee:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu n-am reusit sa prind nicicum reclama :aah:

cred ca au o perioada in care o dau mai rar, ca dupa aia sa vad iar ca la orice pauza de reclame de pe posturile muzicale asta e mereu prima care apare :lmfao: asa a fost cu celelalte reclame :teehee:

 

PS: ... stiti ca le mai avem pe alea pe youtube, nu? mai ma uit din cand in cand :fangurl:

Link to comment
Share on other sites

 

si cu reclama.. nu mai e tipul blond :aah: adica eu nu l-am vazut ca oricum am vazut doar de la jumatate, dar aparea ca la reclama cu WAG. :teehee:

da,am vazut si eu.hm,credeam ca Orange sunt mai inventivi :aah:

 

salutari si aici :biggrin2:

 

hey hey!:biggrin2: bine ai venit :wink2:

eu zic ca tot e bine ca ai apucat sa il vezi chiar si numai la Mamaia. :teehee:

sa speram ca vor mai fi oportunitati de astea :wub2:

p.s. : statistic vorbind,ne-am inmultit considerabil din cauza concertului astuia:naughty: presimt ca vor mai veni cativa oameni convertiti sa se alature fan clubului cat de curand:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Uhh... Stiu ca ma bag aiurea in discutie, dar vroiam sa stiu daca cineva are un Mika TShirt sau daca stiti de unde pot sa imi cumpar :blush-anim-cl: Eu am gasit doar un site care le livra din USA... it doesn't really help :aah:

 

Pai poti sa comanzi de pe http://www.mikasounds.com aka sursa principala de Mika goodies :mf_rosetinted: Este si US store si International store acolo! Sper ca reusesti sa iti comanzi! :wink2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

*ahem*

Dap, oficial de anul trecut nimeni n-a mai dat pe aici, si asa cum mi-a spus si Diana mai devreme, acest thread este DEAD... sau nu?

 

ah si La multi ani toata lumea! Fie ca 2011 sa va aduca multe bucurii si iubire si sa vi se implineasca toate dorintele! (nu ma pricep la urari so... :flowers2:)

 

Daca pot ajuta cu traduceri din engleza in romana sau altceva nu ezitati sa ma intrebati!

 

Altceva nu mai stiu ce sa spun, probabil voi face un sum-up al stirilor MIKA-related din ultimul timp.

 

:huglove:

EDIT!

 

3 Decembrie 2010 - a donat sange la un spital din Milan (Italia) - thread + poze

 

6 Decembrie 2010( am dreptate ) - s-a vizitat la muzeul Grévin thread + mikasounds post (tot acolo si poze... peste tot)

 

<insert vacanta de iarna> + "Let it snow, let it snow, let it snow"

 

4 Ianuarie 2011 - Yayy pt castigatorii misteriosi - Mika's Magic Numbers (presupun ca de aceea se numesc magice, nu? )

 

5 Ianuarie 2011 - Londra (Anglia) - Mika isi face aparitia la premiera Cirque du Soleil - "Totem" (Royal Albert Hall) - thread + poze + mai multe poze

 

Sper ca n-am spus prostii..

Edited by adda
Link to comment
Share on other sites

*ahem*

Dap, oficial de anul trecut nimeni n-a mai dat pe aici, si asa cum mi-a spus si Diana mai devreme, acest thread este DEAD... sau nu?

 

ah si La multi ani toata lumea! Fie ca 2011 sa va aduca multe bucurii si iubire si sa vi se implineasca toate dorintele! (nu ma pricep la urari so... :flowers2:)

 

:huglove:

EDIT!

 

5 Ianuarie 2011 - Londra (Anglia) - Mika isi face aparitia la premiera Cirque du Soleil - "Totem" (Royal Albert Hall) - thread + poze + mai multe poze

 

Sper ca n-am spus prostii..

 

La multi ani si tie Adda! :original:

Si in legatura cu ultima stire... :blush-anim-cl: Numai mie mi se pare ceva in neregula cu noua lui tunsoare?? Asa cum vad eu, ori a incercat sa faca o schimbare in viata lui, sa demonstreze ca se maturizeaza sau ceva de genu, ori... he's getting bald :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Awww adda,multumim de update-uri,as always :huglove:

nu-mi dau seama cum niciunul dintre noi n-am mai dat pe aici de ceva vreme...cand te gandesti ce activitate intensa era :das:

 

@Daria, i'm not gonna comment on that :fisch: prefer sa raman neutra.

Link to comment
Share on other sites

Awww adda,multumim de update-uri,as always :huglove:

nu-mi dau seama cum niciunul dintre noi n-am mai dat pe aici de ceva vreme...cand te gandesti ce activitate intensa era :das:

 

@Daria, i'm not gonna comment on that :fisch: prefer sa raman neutra.

That's wise! Eu nu am putut sa ma abtin, scuze :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

That's wise! Eu nu am putut sa ma abtin, scuze :blush-anim-cl:

 

ohh te inteleg perfect, nici eu nu ma abtin la destul de multe lucruri ce-l privesc pe Mika, mai ales cand vine vorba de critica :naughty: asta e, nu il vad ca pe un saint :mf_rosetinted: cateodata ma intreb de ce il critic asa de mult.

 

ps : we reached 100 pages! :teehee:

Link to comment
Share on other sites

ohh te inteleg perfect, nici eu nu ma abtin la destul de multe lucruri ce-l privesc pe Mika, mai ales cand vine vorba de critica :naughty: asta e, nu il vad ca pe un saint :mf_rosetinted: cateodata ma intreb de ce il critic asa de mult.

 

ps : we reached 100 pages! :teehee:

 

Exact! Dar eu cu cat il critic mai mult cu atat mi se pare mai dragutz :wub2: Mika's not a saint and that brings him closer to us, humans :naughty:

 

Ohh, that's amazing!! :partytime2:

Link to comment
Share on other sites

ohh te inteleg perfect, nici eu nu ma abtin la destul de multe lucruri ce-l privesc pe Mika, mai ales cand vine vorba de critica :naughty: asta e, nu il vad ca pe un saint :mf_rosetinted: cateodata ma intreb de ce il critic asa de mult.

 

ps : we reached 100 pages! :teehee:

 

ahaha i know what you mean :mf_rosetinted: like.. i really do

Link to comment
Share on other sites

Yay pt pagina 100!

 

@ his hair: nu prea sunt indreptatita sa comentez avand in vedere ca si eu posed o "podoaba capilara" (:boxed:gah, intotdeauna am urat expresia asta) destul de nonconformista sa zic asa, dar hei.. at least I'm not going bald.:mf_rosetinted:

 

@ Diana: un singur lucru: :mf_rosetinted:

 

@Cherisse nu am inteles deloc ultimul tau post :( desi se pare ca tb sa fie funny, so please ai putea sa imi traduci si mie?:blush-anim-cl:

 

@Darriah multumesc :D Mika, maturizare... think again :lmfao: - good point though

 

:huglove: everybody! & miss u gurlz:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Yay pt pagina 100!

 

@ his hair: nu prea sunt indreptatita sa comentez avand in vedere ca si eu posed o "podoaba capilara" (:boxed:gah, intotdeauna am urat expresia asta) destul de nonconformista sa zic asa, dar hei.. at least I'm not going bald.: mf_rosetinted:

 

@Cherisse nu am inteles deloc ultimul tau post :'( desi se pare ca tb sa fie funny, so please ai putea sa imi traduci si mie?: blush-anim-cl:

 

:huglove: everybody! & miss u gurlz:mf_rosetinted:

 

1) 'bout his hair, si raspunzand si la intrebarea Dariei, ne lamureste the man himself in articolul asta nou din Luna Teen (?) :

 

LT: You've cut your hair!

M: Yes, it's a sign of change, simbolic.I love changing, I think that being contradictory makes you more interesting, that you never know what you are going to find next day

 

2) si inca CE podoaba capilara ai,adda:wub2: (sper ca nu te-ai tuns...?)

3) uhm, faza cu pacman era un fel de inside joke intre mine si Alle. cand ne-am intalnit,we made fun of Mika in every single way,dar mai ales despre un interviu din Brazilia in care Mika avea la un moment dat o fata care semana cu pacman:mf_rosetinted: sorry we got carried away:blush-anim-cl:

4) miss you too! badly! :huglove:

Link to comment
Share on other sites

1) 'bout his hair, si raspunzand si la intrebarea Dariei, ne lamureste the man himself in articolul asta nou din Luna Teen (?) :

 

LT: You've cut your hair!

M: Yes, it's a sign of change, simbolic.I love changing, I think that being contradictory makes you more interesting, that you never know what you are going to find next day

 

2) si inca CE podoaba capilara ai,adda:wub2: (sper ca nu te-ai tuns...?)

3) uhm, faza cu pacman era un fel de inside joke intre mine si Alle. cand ne-am intalnit,we made fun of Mika in every single way,dar mai ales despre un interviu din Brazilia in care Mika avea la un moment dat o fata care semana cu pacman:mf_rosetinted: sorry we got carried away:blush-anim-cl:

4) miss you too! badly! :huglove:

 

1) oh m-a convins. Great excuse for going bald ( I'm just JOKING!) vorba lui cine stie ce ce vei gasi a doua zi...

 

2) oh *blushes* nup eu nu ma tund :no: but i could surely lend Mika some... :mf_rosetinted:

 

3) oh dah totally PacMan ... Mai ales la .. Uhm .. Nas! Da:rofl: you girls! :D

 

4) We just NEEEEED to meet again. Mika owes us sum dancin' on the stage:mf_rosetinted:

 

:huglove:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy