Jump to content

MIKA @ Orange Pre-pay Party, H20 Beach, Mamaia, Romania - 24 July 2010


dcdeb

Recommended Posts

:mf_rosetinted:dap!si eu sper ca e pe drum cu tot cu breloc,ca numai asa putem ajunge in zona A la concert!adica in fata!asta daca suntem primele 200 care ajung acolo avand brelocul si jumatatea sau chiar cartela la indemana!:mf_rosetinted:

 

in fine,tocmai asta e ideea cu cadoul,pt ca pe noi romanii orice ne costa f mult,ca asa e " minunata " asta de tara!(nu vreau sa spun mai multe,ca am destui draci ca dumnezeu ma pedepsi si ma facu sa ma nasc aici,in acest popor "minunat!)astfel incat daca participam mai multi la cadou,cu atat mai ieftin va fi!

 

:blink:dar ce credeti ca pt mine va fi ieftin?!vin cu masina si cu sora mea(am scapat de sot!:biggrin2:) dar o sa ne coste benzina,cazarea etc...in plus,amandoua suntem "bugetare"!cred ca stiti ce inseamna!:mad3:

dap,e minunat sa fii farmacist dar nu in ROMANIA!:badmood:

 

Dar unde va cazati? Si eu am cautat cazare peste tot si pana la urma n-am gasit nimic care sa merite, am zis ca vin cu cortul (si cu frate-meu :naughty:) si ma duc la Hanul Piratilor care din cate am vazut e fix pe plaja cu pricina. Asa ca eu de la vreo 11-12 voi fi acolo probabil (la 10 ajung in gara Constanta) :wink2:

Eventual Bianca, poate stii tu de preturile de anul asta la camping? Eu cand am cautat pe net am gasit doar din anii trecuti si iesea cam 15-20 de lei de persoana :dunno:

Sa speram ca ne ajung la toate cartelele si atunci putem fi sigure ca seara o sa fie a noastra :groovy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hey everybody...abia astept concertul :biggrin2:

 

Eu si prietenii mei ne-am hotarat sa mergem la mare in aceeasi perioada cu concertul ca sa impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura :biggrin2: . Stie careva, dupa ce se termina concertul, cum putem sa ajungem inapoi in Eforie Nord?

Link to comment
Share on other sites

hey everybody...abia astept concertul :biggrin2:

 

Eu si prietenii mei ne-am hotarat sa mergem la mare in aceeasi perioada cu concertul ca sa impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura :biggrin2: . Stie careva, dupa ce se termina concertul, cum putem sa ajungem inapoi in Eforie Nord?

 

Salut si bine ai venit pe MFC:biggrin2:

sunt in aceeasi situatie ca si tine.:naughty:

initial am hotarat sa ma cazez la Eforie Nord,iar apoi am inceput sa am niste dubii pt ca nu stiam cu ce sa ma intorc de la gig.

eventual iei un taxi :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Dar unde va cazati? Si eu am cautat cazare peste tot si pana la urma n-am gasit nimic care sa merite, am zis ca vin cu cortul (si cu frate-meu :naughty:) si ma duc la Hanul Piratilor care din cate am vazut e fix pe plaja cu pricina. Asa ca eu de la vreo 11-12 voi fi acolo probabil (la 10 ajung in gara Constanta) :wink2:

Eventual Bianca, poate stii tu de preturile de anul asta la camping? Eu cand am cautat pe net am gasit doar din anii trecuti si iesea cam 15-20 de lei de persoana :dunno:

Sa speram ca ne ajung la toate cartelele si atunci putem fi sigure ca seara o sa fie a noastra :groovy:

 

CAMPING? :lmfao: EU? ...nu prea stiu sincer...:huh: stiu doar ca e la H2o camping.

 

 

hey everybody...abia astept concertul :biggrin2:

 

Eu si prietenii mei ne-am hotarat sa mergem la mare in aceeasi perioada cu concertul ca sa impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura :biggrin2: . Stie careva, dupa ce se termina concertul, cum putem sa ajungem inapoi in Eforie Nord?

 

auch. Cam greu pana in Eforie.:boxed: adica oricum concertul e la capatul Mamaiei - adica spre Navodari, nu spre Constanta. O solutie ar fi sa iei un taxi pana la gara- care va costa foarte mult, dar de acolo, nu stiu daca mai merge ceva la ora aia pana la Eforie. :huh: Puteti sa stati in Mamaia pana a doua zi. :naughty:

 

Fetele, check the romanian thread pt niste informatii.

Link to comment
Share on other sites

Deci nu-mi vine sa cred ca doar azi am aflat de concertul din 24, vai mie! :( As avea si eu doua intrebari pentru voi, dragi fani romani: am citit mai sus ca va fi camping la 'locul faptei', mai este valabil? Si in al doilea rand, daca se mai face ceva cu cadoul - in cazul in care vin, as dori si eu sa ajut cu ce pot :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Deci nu-mi vine sa cred ca doar azi am aflat de concertul din 24, vai mie! :( As avea si eu doua intrebari pentru voi, dragi fani romani: am citit mai sus ca va fi camping la 'locul faptei', mai este valabil? Si in al doilea rand, daca se mai face ceva cu cadoul - in cazul in care vin, as dori si eu sa ajut cu ce pot :teehee:

 

Salut, bine ai venit aici!

Cred ca Bianca si cu mine ne-am referit la acelasi camping - Bianca, tu ai pus niste harti la inceputul threadului si pe una din ele era un X rosu cu locul unde e plaja, si langa scria "Camping Hanul Piratilor" :aah:

 

Celor care v-ati inscris pe MFC acuma recent, va sfatuiesc sa va uitati pe prima pagina a threadului :naughty: sunt mai multe informatii acolo, inclusiv cum ajungeti pe plaja H2O si altele.

 

Cat despre brau, mai pastrez slabe sperante sa pot spune ca voi participa, dar nu cred ca o s-o pot face :boxed: am primit ieri niste facturi monstruoase fix cand nimeni nu se astepta :blink::mad3:

Edited by petra_ale
Link to comment
Share on other sites

Deci nu-mi vine sa cred ca doar azi am aflat de concertul din 24, vai mie! :( As avea si eu doua intrebari pentru voi, dragi fani romani: am citit mai sus ca va fi camping la 'locul faptei', mai este valabil? Si in al doilea rand, daca se mai face ceva cu cadoul - in cazul in care vin, as dori si eu sa ajut cu ce pot :teehee:

 

hey! :biggrin2:

 

1. camping ESTE la locul faptei! :wink2: insa chiar nu stiu cum sta treaba cu asa ceva...o sa ajung intr-o seara pe acolo, promit si va spun macar cum se numeste. :wink2:

 

2. wow! Ar fi foarte tare daca ai vrea. CU cat mai multi cu atat mai bine pentru fiecare, nu?

 

Bine ai venit pe MFC!:biggrin2:

 

Salut, bine ai venit aici!

Cred ca Bianca si cu mine ne-am referit la acelasi camping - Bianca, tu ai pus niste harti la inceputul threadului si pe una din ele era un X rosu cu locul unde e plaja, si langa scria "Camping Hanul Piratilor" :aah:

:

 

Hanul Piratilor e aproape de Navodari, nu e aproape de H20 adica...mai sunt vreo 5km de mers prin camp. :lol3: hai ca o sa ma interesez si va spun. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Bianca to the rescue :mf_rosetinted:

 

ce facem cu cadoul pana la urma? ar trebui alcatuita o lista cu cei care vor sa participe.

 

To the rescue indeed!

Sper totusi ca nu e groaznic de departe campingul ala... nu prea mai sunt multe zile si nu stiu daca as putea sa incropesc un alt plan :aah:

Link to comment
Share on other sites

:Update:

Pentru toti doritorii de Camping langa plaja H2O, aveti aici toate informatiile de care aveti nevoie. :biggrin2:

 

P7130984.jpg

 

Thank you! :huglove:

Si asta cat de departe e de plaja H2O? :biggrin2:

 

B T W

Am primit azi cartelele! :pbjt:

Voi nu le-ati primit inca? Intreb pt ca n-am vazut pe nimeni sa anunte... si ar fi putin surreal sa fi ajuns mai repede la mine decat in orasele voastre care nu sunt chiar in coltul extrem al tarii :aah:

Link to comment
Share on other sites

N-AM PRIMIT NICIO CARTELA :hair:

deci trebuia sa vina si aici. simeria e in drum spre arad,ffs! :aah:

 

apropo,Bianca a gasit *neintentionat* ca este un articol despre Mika in suplimentul ziarului Romania Libera :naughty:

Link to comment
Share on other sites

:wub2:si la mine a ajuns cartela!!btw,ati primit si brelocul?sau ce zice acolo?!eu inca nu am vazut plicul de la Orange!

 

 

wow!e interesant acel champing!multumim Bianca!:thumb_yello:

am sa sun pt rezervare!si surorii mele ii suna interesant!si ea e destul de pretentioasa...

 

sa nu uitati sa ma treceti pt lista de cadou!!!..pana la urma cum a ramas?!:blink:

 

 

 

 

aw!am uitat sa va spun ca in ultimul catalog Orange au o prezentare Mika ,plus el pe coperta,exact ca in afis!arata interesant revista!am luat vreo 4...daca vreti sa va fac rost de asa ceva sa imi spuneti ca OrangeShop e chiar sub apartamentul meu si mai aveau cataloage!

Edited by nicoleta
Link to comment
Share on other sites

Thank you! :huglove:

Si asta cat de departe e de plaja H2O? :biggrin2:

 

vezi in spate acolo unde e chestia aia mov? in spate in spate e H2O :lol3:

 

Nu am primit. Cred ca le primesc maine. :wink2:

 

:wow!e interesant acel champing!multumim Bianca!:thumb_yello:

am sa sun pt rezervare!si surorii mele ii suna interesant!si ea e destul de pretentioasa...

 

sa nu uitati sa ma treceti pt lista de cadou!!!..pana la urma cum a ramas?!:blink:

 

sa stii ca arata foarte dragutz campingul si curat!

 

Nu a ramas nimic cu cadoul. :boxed:

Link to comment
Share on other sites

:wub2:si la mine a ajuns cartela!!btw,ati primit si brelocul?sau ce zice acolo?!eu inca nu am vazut plicul de la Orange!

 

 

wow!e interesant acel champing!multumim Bianca!:thumb_yello:

am sa sun pt rezervare!si surorii mele ii suna interesant!si ea e destul de pretentioasa...

 

sa nu uitati sa ma treceti pt lista de cadou!!!..pana la urma cum a ramas?!:blink:

 

 

aw!am uitat sa va spun ca in ultimul catalog Orange au o prezentare Mika ,plus el pe coperta,exact ca in afis!arata interesant revista!am luat vreo 4...daca vreti sa va fac rost de asa ceva sa imi spuneti ca OrangeShop e chiar sub apartamentul meu si mai aveau cataloage!

 

Sa-ti explic cum e cu cartela... pe o parte e cartela aia mica-mica pe care o bagi in telefon, si cealalta jumatate, daca ai grija sa o rupi cum trebuie, ar trebui sa rezulte intr-un patratel mic si cu gaura in coltul sus-stanga :biggrin2: Ala e brelocul cu care trebuie sa venim :wink2:

 

Wow, ciudati mai sunt astia :blink: cand am primit eu cartela, azi dupa-masa, ma intrebam daca nu e greseala :lmfao: ca ma asteptam sa fiu ultima care il primeste :aah:

Edited by petra_ale
Link to comment
Share on other sites

:blink:merci de explicatie!eu inca nu o vazui ca veni pe adresa de la soacra!:mf_rosetinted:

 

btw,daca tot ai primit-o ai vrea sa o activezi ca sa te pot suna?!Nu mai stiu daca ti-am dat nr.meu de telefon?!

in fine,astept mesajul tau aici sun primn PM cu noul tau nr.Orange!pt mine e perfect pt ca am f multe minute orange si mai putine nationale dar care imi trebuiesc si pt telefoanele de la serviciu.ca asa e in ziua de azi,muncesti la stat(buget) si cheltui din banii proprii ca din salariul care ti-l dau ei iti iei chunga,asta daca gasesti una ieftina!:sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

eu n-am primit cartela :tears:

si m-am uitat de 1375628364 de ori pe emailul de confirmare sa vad daca e totul bine :tears:

in fine...

Nicoleta,poti sa imi salvezi si mie un catalog din acela? :biggrin2: arata foarte bine :wub2:

Link to comment
Share on other sites

eu n-am primit cartela

si m-am uitat de 1375628364 de ori pe emailul de confirmare sa vad daca e totul bine

in fine...

Nicoleta,poti sa imi salvezi si mie un catalog din acela? :biggrin2: arata foarte bine

 

:thumb_yello:s-a facut!

am 3 in plus si le voi lua cu mine la mare!unul este al tau!

 

 

apropo de cazare,am sunat la camping,si din nefericire nu au locuri libere pe 24 iulie (la casute,unde ma interesa..)

 

acum am gasit altceva,dar astia vor cel putin 2 zile de cazare(din nefericire sotul si sora mea nu pot veni de vineri...)

 

http://www.turistinfo.ro/mamaia/cazare-mamaia/complex_turistic_marina_surf-c1088.html

 

:mf_rosetinted:

 

 

aaaaaaaa!uitai sa va zic vestea cea mai faina!prietena mea din Ploiesti (fana TH) gasi camasa populara superba pt Mika!(ea il stie cum arata,de la mine..e chiar un picut fana,deci ii cunoaste cat de cat si gusturile,plus dimensiunile:naughty:)

mai tarziu poate o sa reuseasca sa imi trimita o poza cu aceasta camasa,iar fetele de la aceL magazin de arta populara i-au promis ca luni ii aduc si brau asortat ,lat asa cum as vrea pt ea!pret,si aici am ramas masca,160 camasa(panza topita ,brodata,lucrata manual etc) si maxim 50 Ron Braul lat aferent!

:wub2:abia astept sa imi ajunga in posesie aceste minunatii!banuiesc ca cel tarziu marti!:thumb_yello:

 

in concluzie,rezolvaram cu cadoul pt Mika,iar daca voi veti vrea sa contribuiti atunci va fi si mai bine,dar oricum eu le-am comandat deja!:wub2:

 

 

 

:mf_rosetinted:partea care ma intristeaza este ca ea nu poate merge la concert(eterna noastra problema ,banii) pt ca asta presupune o cheltuiala destul de mare pt aceste vremuri "tulburi" si in plus nu e singura,ar trebui sa mearga si cu fetita ei de 17 ani...:mf_rosetinted:urasc ROMANIA din tot sufletul meu!credeti-ma!:bash:sau mai bine zis CONDUCATORII EI EXTREM DE INSPIRATI!:furious::rocket:

 

edit:

 

am gasit ceva dragut,si aveau si camere diponibile cu cazare chiar si pt o noapte!

 

http://www.turistinfo.ro/mamaia/cazare-mamaia/hotel_sulina-c58896.html

 

tipa a zis 210 Ron/camera/zi cu mic dejun inclus!ea stia ca am nevoie pt 24 iulie!

 

mie ,sincer,mi se pare convenabil!

Edited by nicoleta
Link to comment
Share on other sites

:thumb_ yello:s-a facut!

am 3 in plus si le voi lua cu mine la mare!unul este al tau!

 

 

apropo de cazare,am sunat la camping,si din nefericire nu au locuri libere pe 24 iulie (la casute,unde ma interesa..)

 

acum am gasit altceva,dar astia vor cel putin 2 zile de cazare(din nefericire sotul si sora mea nu pot veni de vineri...)

 

http://www.turistinfo.ro/mamaia/cazare-mamaia/complex_turistic_marina_surf-c1088.html

 

:mf_ rosetinted:

 

 

aaaaaaaa!uitai sa va zic vestea cea mai faina!prietena mea din Ploiesti (fana TH) gasi camasa populara superba pt Mika!(ea il stie cum arata,de la mine..e chiar un picut fana,deci ii cunoaste cat de cat si gusturile,plus dimensiunile:nau ghty:)

mai tarziu poate o sa reuseasca sa imi trimita o poza cu aceasta camasa,iar fetele de la aceL magazin de arta populara i-au promis ca luni ii aduc si brau asortat ,lat asa cum as vrea pt ea!pret,si aici am ramas masca,160 camasa(panza topita ,brodata,lucrata manual etc) si maxim 50 Ron Braul lat aferent!

:wub 2:abia astept sa imi ajunga in posesie aceste minunatii!banuiesc ca cel tarziu marti!:thumb_ yello:

 

in concluzie,rezolvaram cu cadoul pt Mika,iar daca voi veti vrea sa contribuiti atunci va fi si mai bine,dar oricum eu le-am comandat deja!:wub2:

 

 

 

:mf_rosetinted:partea care ma intristeaza este ca ea nu poate merge la concert(eterna noastra problema ,banii) pt ca asta presupune o cheltuiala destul de mare pt aceste vremuri "tulburi" si in plus nu e singura,ar trebui sa mearga si cu fetita ei de 17 ani...:mf_rosetinted:urasc ROMANIA din tot sufletul meu!credeti-ma!:bash:sau mai bine zis CONDUCATORII EI EXTREM DE INSPIRATI!:furious::rocket:

 

edit:

 

am gasit ceva dragut,si aveau si camere diponibile cu cazare chiar si pt o noapte!

 

http://www.turistinfo.ro/mamaia/cazare-mamaia/hotel_sulina-c58896.html

 

tipa a zis 210 Ron/camera/zi cu mic dejun inclus!ea stia ca am nevoie pt 24 iulie!

 

mie ,sincer,mi se pare convenabil!

 

oau, ce preturi :blink: eu cand am cautat am gasit si cu 50-60 de lei/zi/camera dubla... dar tu stii cel mai bine :thumb_yello:

 

Imi poti pastra si mie un catalog, daca te rog frumos? :wub2:

Link to comment
Share on other sites

:thumb_yello:dap!sigur ca da!

 

am sa trec pe la Orange Shop,ca tot sunt vecinii mei si sa le zic sa imi mai dea cataloage!:wink2:

 

cat despre cazare..hmm,cu 50-60 RON/zi si doar o singura noapte,slabe sperante in Mamaia...poate la cort?!

sincer,210 ron/camera cu 2 paturi si mic dejun inclus,si la cum arata(Are poze pe site puse) mi se pare acceptabil!daca te gandesti ,la casuta de lemn in camping,cea cu 3 locuri era 150 Ron..totusi e o casuta de lemn!dar nah,avantajul enorm era ca pozitia campingului era chiar langa plaja Ozone.

 

:mf_rosetinted:mai era o garsoniera f aproape de mamaia sat si doar cu 90/Ron pe noapte ,dar nu era libera(arata f bine si aia cu tot felul de facilitati).

 

 

:thumb_yello:in fine,sa zicem ca in mare parte ma simt oarecum "linistita"...cazare rezervata,cadou "ca si facut",traseu stabilit....:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy