Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

Cred ca mai trebuie sa anunte desi multi din ei nu ii cunoaste lumea .Iti dai seama ca o sa cante si formatii romanesti .

In tara asta nu multa lume sta sa astepte ,se duc direct acasa sau la club .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

El e headline-ul cred asa ca el e ultimul care canta asa mi se pare normal :blink:

Ati vazut comentarile negative pe facebookul celor de la Bestfest

Am fost acum si le-am citit... am vrut sa pregatesc si eu un raspuns dar n-am inspiratie... dupa commentul tau insa toti au tacut :teehee: way to go!

 

well, pe pagina oficiala B'estfest scrie ca Mika completeaza line-up-ul. Deci e unul din headlineri. sincer, nu inteleg deloc politica B'estfestului de anul asta,e o mare varza.Au mai putin de 10 artisti invitati si toti sunt headlineri :blink:

Eu ziceam ca daca Mika e intre Lamb si Asian Dub Foundation avem *ceva* sanse ca dupa concertul lui sa ne strecuram pentru un m&g (as if...). Asa,daca e la sfarsit, poate atrage mult mai multa lume :dunno: (nu vreau sa sune egoist)

 

De asta mi-e frica... sa nu putem iesi de acolo. De fapt, asa de mari sunt Lamb si ADF? Scuzati cunostintele mele muzicale cam absente la faza asta dar mi se pare ca Mika e cel mai "mare" dintre ei... totusi, fiind un festival si mai ales B'estfest poate ca nu va fi asa mare valva la M&G, daca va fi asa ceva. trebuie sa vedem pe parcurs ce si cum se mai afla :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Citat de pe wikipedia: (sursa - http://en.wikipedia.org/wiki/BestFest )

 

"July 2 (Day Two): Asian Dub Foundation, Lamb, Mika"

 

Deci cu Mika se incheie spectacolul... oricum, ma astept la un val de public care sa se care dupa primele 2 trupe, intrucat unii chiar nu sunt fani/nu vor sa aiba de a face cu el/nu au venit pentru el. Sau altii care au fost doar de gura-casca pe plaja la Mamaia, ca era fara intrare... Anyhow, more Mika left for us! :biggrin2:

 

Inca sper la un m&g, si.. va trebui sa rabd celelalte 2 trupe si like camping outside in front of the stage de cu jumatate de zi inainte ca sa prind loc in fata...

 

*random rant* Azi in Cluj, vreme ploioasa si un tip la semafor cu geamurile deschise la masina, bubuind cu Mika - Rain. :wub2::mf_lustslow: Se pare ca vestea concertului bucura deja lumea! :biggrin2: Plus in statie o fetita sufla dintr-un betisor din acela de facut baloane........ :wub2:

Link to comment
Share on other sites

eu vin pt ADF :mf_rosetinted:

 

Bianca aici! :biggrin2:

Nu ma intrebati de ce numi folosesc contul meu. Nu il mai am si nici nu am de gand sa ma leg de MFC prea mult. E doar strictul necesar.

 

asa...deci...mai guys. pe mine ma cam inspaimanta bestfestul asta. Adica o sa vina o gloata de oameni nebuni pt ceilalti doi, pt k sincer, stii cand zice cineva ca: yeah, well, i listen to dub. nu prea tin ei cont de CINE canta dub. Ei doar vin. :roftl: asa ca, vanessa cel putin stiu ca a mai fost la bestfest, poti sami explici cum naiba ajungem in front row (cuz I won't have it any other way! de data asta am dat si bani ...:roftl: )

 

si cu m&g-ul...:huh: trebuie sa cercetez...pt k ...honestly nu imi imaginez in campia aia minunata cum o sa reusim noi sa ne dam seama unde sa il gasim. Chiar si anul trecut, daca nu eram BG, m-ar cam fi pus la incercare cu locul unde s-ar fi putut tine un M&G decent. :lol3:

 

so...got ticket yet? :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

eu vin pt ADF :mf_rosetinted:

 

Bianca aici!

Nu ma intrebati de ce numi folosesc contul meu. Nu il mai am si nici nu am de gand sa ma leg de MFC prea mult. E doar strictul necesar.

 

asa...deci...mai guys. pe mine ma cam inspaimanta bestfestul asta. Adica o sa vina o gloata de oameni nebuni pt ceilalti doi' date=' pt k sincer, stii cand zice cineva ca: yeah, well, i listen to dub. nu prea tin ei cont de CINE canta dub. Ei doar vin. :roftl: asa ca, vanessa cel putin stiu ca a mai fost la bestfest, poti sami explici cum naiba ajungem in front row (cuz I won't have it any other way! de data asta am dat si bani ...:roftl: )

 

si cu m&g-ul...:huh: trebuie sa cercetez...pt k ...honestly nu imi imaginez in campia aia minunata cum o sa reusim noi sa ne dam seama unde sa il gasim. Chiar si anul trecut, daca nu eram BG, m-ar cam fi pus la incercare cu locul unde s-ar fi putut tine un M&G decent.

 

so...got ticket yet?[/quote']

 

 

1) de unde ti-ai luat bilet?:mf_rosetinted: vreau sa dau comanda de pe myticket.ro dar am zis ca prima data ma duc sa vad daca nu are la Diverta cumva. desi...slabe sanse.

 

Editia de anul asta de B'estfest mi se pare FOARTE diferita fata de anii precedenti.Atunci au venit nume mari si foarte cool. Chiar m-am mirat ca acum a "decazut" asa de mult. Ziua de 2 iulie mi se pare cea mai chill,daca pot sa folosesc cuvantul asta. Cred ca e de bine (sper). Din ce am auzit,multimea de oameni ce vine la B'estfest e destul de civilizata si nu cred ca o sa avem parte de pushing (din nou,sper). Daca pur si simplu asteptam de mai devreme,n-o sa avem probleme cu front row-ul :dunno:

just my opinion.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat biletul de pe myticket dar cred ca gasesti si la Diverta :thumb_yello:

Am fost la Bestfest acum 2 ani si lumea a fost extrem de civilizata m-am si mirat :NO PUSHING va vine sa credeti ?

Bianca eu am ajuns pe la vreo 16 jumate acum doi ani si nu prea era nimeni in fata scenei in afara de mine si inca vreo 4 fani Franz Ferdinand :teehee:

Cred ca ar trebui sa discutam cu John inainte de concert despre M&G .Eu sper sa iasa sa se plimbe pe acolo langa scena .

Eu de Lamb am auzit sunt un fel de Massive Attack dar a la feminin si vocea femeii ma cam irita la ureche :roftl:

Link to comment
Share on other sites

1) de unde ti-ai luat bilet?:mf_rosetinted: vreau sa dau comanda de pe myticket.ro dar am zis ca prima data ma duc sa vad daca nu are la Diverta cumva. desi...slabe sanse.

 

Editia de anul asta de B'estfest mi se pare FOARTE diferita fata de anii precedenti.Atunci au venit nume mari si foarte cool. Chiar m-am mirat ca acum a "decazut" asa de mult. Ziua de 2 iulie mi se pare cea mai chill,daca pot sa folosesc cuvantul asta. Cred ca e de bine (sper). Din ce am auzit,multimea de oameni ce vine la B'estfest e destul de civilizata si nu cred ca o sa avem parte de pushing (din nou,sper). Daca pur si simplu asteptam de mai devreme,n-o sa avem probleme cu front row-ul :dunno:

just my opinion.

 

Sweetie, daca ai Diverta, ia-ti de la Diverta. It's quite fun! de la Diverta mi-am luat. Le scoate le imprimanta tzac-pac. :aah:

 

Honestly, I don't even care. Ma bucur ca nu sunt Skunk inainte. No offence, vanessa! :naughty: ok, vedem cum facem.

 

Eu mi-am luat biletul de pe myticket dar cred ca gasesti si la Diverta :

Am fost la Bestfest acum 2 ani si lumea a fost extrem de civilizata m-am si mirat :NO PUSHING va vine sa credeti ?

Bianca eu am ajuns pe la vreo 16 jumate acum doi ani si nu prea era nimeni in fata scenei in afara de mine si inca vreo 4 fani Franz Ferdinand ::

Cred ca ar trebui sa discutam cu John inainte de concert despre M&G .Eu sper sa iasa sa se plimbe pe acolo langa scena .

Eu de Lamb am auzit sunt un fel de Massive Attack dar a la feminin si vocea femeii ma cam irita la ureche ::

 

mai imi vine sa cred, pt k am vazut cu ochii mei sapt trecuta. Am intrat la M&G la 7 si lumea era in front row deja. la 7 jumate erau MAI PUTINI oameni decat la 7 fix in front rows. :roftl: Romanii astia cred k orice concert e festivalu' berii. :lol3:

 

off, mai bine veneau tot cut copy, nu Diana?! :teehee:

 

Vanessa, daca il mai vad o data pe DJ leo cred ca innebunesc, desi baga muzica buna. That Bronski Beat a fost: :wub2: :

 

A da, nu v-a spus Vanessa, saptamana trecuta am fost la gig la Hurts si in deschidere a fost celebrul DJ Leo de la Mamaia! :fangurl:

Link to comment
Share on other sites

Okay, I'll be honest with you, daca nu venea Mika nu calcam pe meleagurile Bestfest anul asta :blush-anim-cl:

Am dat un quick search pt ADF si am gasit mel. asta

unde refrenul parca e "Craiova, Craiova". Sau perceptia mea e varza :roftl:

Ziceati ceva de front row? Cred ca trebuie sa fie obiectivul nostru #1 :naughty: Iar cand multimea va vedea un grup galagios cu pancarte MIKAAAA sigur ne va face loc fara prea multe comentarii. Sau isi asuma consecintele :mf_rosetinted:

Cat despre M&G, nu putem decat sa speram si sa ne rugam... :dunno:

Link to comment
Share on other sites

Sweetie' date=' daca ai Diverta, ia-ti de la Diverta. It's quite fun! de la Diverta mi-am luat. Le scoate le imprimanta tzac-pac. :aah:

 

 

off, [b']mai bine veneau tot cut copy[/b], nu Diana?! :teehee:

 

Vanessa, daca il mai vad o data pe DJ leo cred ca innebunesc, desi baga muzica buna. That Bronski Beat a fost: :wub2: :

 

A da, nu v-a spus Vanessa, saptamana trecuta am fost la gig la Hurts si in deschidere a fost celebrul DJ Leo de la Mamaia! :fangurl:

:mf_rosetinted::mf_rosetinted: Cut Copy & Dj Leo ftw.

 

De la Diverta imi iau,atunci:biggrin2: can't wait 4 tomorro

 

 

Okay, I'll be honest with you, daca nu venea Mika nu calcam pe meleagurile Bestfest anul asta :blush-anim-cl:

Am dat un quick search pt ADF si am gasit mel. asta

unde refrenul parca e "Craiova, Craiova". Sau perceptia mea e varza :roftl:

:roftl::roftl:

EDIT : just found a new name for them. Craiova Dub Foundation :mf_rosetinted:

Edited by dianaa
Link to comment
Share on other sites

Avantajul la concertele din Romania :lumea nu se inghesuie in primul rand :naughty:

Ar fi fost minunant sa vina Cut Copy dar as fi vrut nume britanice noi pe scena ca Clare Maguire de exemplu

Dj Leo nu vine la Bestfest sa mixeze .

Mi-a placut mai mult muzica care a pus-o la Mamaia .

Si el de obicei este DJ la club Control nu stiu ce cauta la Fratelli :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Avantajul la concertele din Romania :lumea nu se inghesuie in primul rand :naughty:

Ar fi fost minunant sa vina Cut Copy dar as fi vrut nume britanice noi pe scena ca Clare Maguire de exemplu

Dj Leo nu vine la Bestfest sa mixeze .

Mi-a placut mai mult muzica care a pus-o la Mamaia .

Si el de obicei este DJ la club Control nu stiu ce cauta la Fratelli :roftl:

 

da mah stiu...la Viena nu o sa uit. AM intrat si nu vedeam unde e scena. Alergam dar nici eu nu stiam unde. :roftl:

 

stiu ca nu vine, dar acelasi lucru am fi putut afirma si despre Mika acum o saptamana, nu? :das:

 

Evident, trebuia sa "aibe grija" de mai multi oameni decat la Fratelli, era alt context.

Presupun ca a are o colaborare cu Orange, avand in vedere ca ambele giguri au fost organizate de Orange. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

da mah stiu...la Viena nu o sa uit. AM intrat si nu vedeam unde e scena. Alergam dar nici eu nu stiam unde. :roftl:

 

good ol' times:mf_rosetinted:

 

btw,am fost azi la doua magazine Diverta si nu au bilete :boxed: le-am explicat ce si cum sta treaba,am insistat,dar tot degeaba. Se pare ca cele 2 femei de peste 50 de ani de la Diverta nu stiu sa foloseasca un pc. Ramane sa iau de pe myticket:sneaky2:

This city of mine is a piece of sh*t

Link to comment
Share on other sites

good ol' times:mf_rosetinted:

 

btw,am fost azi la doua magazine Diverta si nu au bilete :boxed: le-am explicat ce si cum sta treaba,am insistat,dar tot degeaba. Se pare ca cele 2 femei de peste 50 de ani de la Diverta nu stiu sa foloseasca un pc. Ramane sa iau de pe myticket:sneaky2:

This city of mine is a piece of sh*t

 

I haven't yet, dar nu ma gandeam ca nu gasesti :blink: fingers crossed.

 

 

On a side note, hi there everybody! it's been a while :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Mergi cu metro pana la Pipera si de acolo se ia un maxi taxi 445

 

Exista cumva vreo gara care sa fie mai aproape de zona cu festivalul in afara de Bucuresti Nord? Am vazut pe infofer.ro ca sunt o gramada de gari in capitala... :teehee:

 

EDIT: Retrag ce-am zis... am avut asa niste idei mai fanteziste in cap dar care nu se potrivesc cu realitatea :doh::lol3:

Edited by petra_ale
Link to comment
Share on other sites

Exista cumva vreo gara care sa fie mai aproape de zona cu festivalul in afara de Bucuresti Nord? Am vazut pe infofer.ro ca sunt o gramada de gari in capitala... :teehee:

 

EDIT: Retrag ce-am zis... am avut asa niste idei mai fanteziste in cap dar care nu se potrivesc cu realitatea :doh::lol3:

 

o sa fie un drum luuuuuuuuuuuuuuuuuung:mf_rosetinted: trebuie sa ne echipam cum se cuvine:naughty:

 

presimt ca drumul asta pana la campul/padurea/ce o fi, o sa ne dea batai de cap:aah:

Link to comment
Share on other sites

Hey!

 

Oh:wub2:... vine MIKA, huh?:mf_rosetinted:

 

Abia astept sa ne revedem si sa ne distram :boing:

 

@Vanessa & Bianka sper ca vorbiti de ore PM, nu AM:boxed: ... pt front row.:biggrin2:

 

Vreo idee de ce props am avea nevoie anul asta? (just realised... Mamaia a fost anul trecut:tears:)

 

ah si sa nu uit in caz ca nu mai comunicam prea curand...

 

7easter20.gif

Link to comment
Share on other sites

o sa fie un drum luuuuuuuuuuuuuuuuuung:mf_rosetinted: trebuie sa ne echipam cum se cuvine:naughty:

 

presimt ca drumul asta pana la campul/padurea/ce o fi, o sa ne dea batai de cap:aah:

 

Amen! :naughty:

 

Hey!

 

Oh... vine MIKA, huh?

 

Abia astept sa ne revedem si sa ne distram

 

@Vanessa & Bianka sper ca vorbiti de ore PM, nu AM:boxed: ... pt front row.:biggrin2:

 

Vreo idee de ce props am avea nevoie anul asta? (just realised... Mamaia a fost anul trecut:tears:)

 

ah si sa nu uit in caz ca nu mai comunicam prea curand...

 

7easter20.gif

 

mda...cam vine...inapoi!!! :excite:

 

da, vorbim de super PM! :lol3:

 

ah, nush...no idea, problema mea principala e sa ajung pana acolo. :roftl: si sa termin cu bacul. :aah:

Link to comment
Share on other sites

Hey!

 

Oh:wub2:... vine MIKA, huh?:mf _rosetinted:

 

Abia astept sa ne revedem si sa ne distram :b oing:

 

@Vanessa & Bianka sper ca vorbiti de ore PM, nu AM:boxed: ... pt front row.:biggrin2:

 

Vreo idee de ce props am avea nevoie anul asta? (just realised... Mamaia a fost anul trecut:tears:)

 

ah si sa nu uit in caz ca nu mai comunicam prea curand...

 

7easter20.gif

 

One of the props, bannerul de anul trecut pe care fii sigura ca o sa-l vezi si anul asta :teehee:

Apoi, ... ma gandeam sa mai facem unul cu "Bine a(t)i revenit" (ca tot a demonstrat M ca se descurca cu romana :winner_first_h4h:) , dar sa-l proiectam cumva in asa fel in cat sa lasam loc pt semnaturile noastre (adica toate bucatile din MFC ce vor fi prezente). si poate un alt spatiu in caz ca reusim sa-i gasim pe Mika & the band dupa concert. sau inainte :roftl:

 

Sunt aproape sigura ca mai am material in case you want to do this one :wink2:

 

Paste Fericit si tie, Adda si tuturor celorlalte! :huglove::harp:

 

 

@Diana: se pare ca pana la urma e in avantajul nostru sa ajungem in Bucuresti la 6-7 dimineata... :lmfao:

Link to comment
Share on other sites

Gurls, don't worry bout the location!! :smoke:

Pipera chiar nu mai poate fi considerata in afara Bucurestiului, sunt mii de mijloace de transport pana acolo... + ma gandeam ca am putea face un gathering intr-un loc din centru unde poate ajunge toata lumea, cu tren/masina/bike etc etc si sa plecam impreuna spre bestfest park. Much more fun this way :das: Si avem timp si pentru ultimele aranjamente de props :teehee:

 

Hope you had a lovely Easter :original:

Link to comment
Share on other sites

Pare o idee foarte buna si probabil ca asa nimeni nu se poate pierde sau sa greseasca ruta sa ajunga cine stie pe unde :teehee:

Am vazut ca au pus niste informatii pe site-ul de la B'estfest in legatura cu drum/cazare & Co. si uite ce scrie:

 

 

Linii de transport speciale: vor exista microbuze la intervale regulate de timp ce vor asigura transportul din puncte "cheie" ale orasului spre B’ESTFEST PARK si invers, chiar si pe timp de noapte. Detalii cat de curand pe site.

 

Deci vom putea scapa din pustietatea aia inca din timpul noptii probabil. Cel putin cei care nu ne vom caza niciunde nu prea vrem sa ramanem toata noaptea dand tarcoale la parcul B'estfest unde n-ai voie sa campezi daca nu ai abonament :aah::doh:

Ma gandesc ca vizionarea Palatul Parlamentului pe timp de noapte will do, pana a doua zi la pranz la tren :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Pare o idee foarte buna si probabil ca asa nimeni nu se poate pierde sau sa greseasca ruta sa ajunga cine stie pe unde :teehee:

Am vazut ca au pus niste informatii pe site-ul de la B'estfest in legatura cu drum/cazare & Co. si uite ce scrie:

 

 

Linii de transport speciale: vor exista microbuze la intervale regulate de timp ce vor asigura transportul din puncte "cheie" ale orasului spre B’ESTFEST PARK si invers, chiar si pe timp de noapte. Detalii cat de curand pe site.

 

Deci vom putea scapa din pustietatea aia inca din timpul noptii probabil. Cel putin cei care nu ne vom caza niciunde nu prea vrem sa ramanem toata noaptea dand tarcoale la parcul B'estfest unde n-ai voie sa campezi daca nu ai abonament :aah::doh:

Ma gandesc ca vizionarea Palatul Parlamentului pe timp de noapte will do, pana a doua zi la pranz la tren :naughty:

 

ce romantic,Petra!:mf_rosetinted: dintotdeauna am vrut sa fac chestia asta:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy