Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

De data asta chiar ar fi bine sa ne adunam din timp si sa fim multe... desi nu-mi imaginez sa fie 1000 de oameni pe MFC in acelasi timp :aah: (you know.. sa anuntam ca a inceput sesiunea de tweets, cum stam, etc)

Altfel n-avem nicio sansa, ajungem la limita de tweets pentru o zi degeaba :boxed:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si eu tin minte cand avea 23 :shocked::roftl:

Anu trecut am sarbatorit ziua lui cu negrese :teehee:

 

negrese,how cute!

spune tu, Vanessa, cum era omu' cand avea 23:naughty:... asa de chill si cu parul pana la cer:roftl: awh *sigh* i really miss those days:wub2:

 

about the #happybirthdaymika thing...imi amintesc ca de dimineata pana seara am fost pe twitter ( cu ceva pauze) si ajunsesem chiar si sa mananc la pc:roftl: eram si cu cafeaua langa mine. a fost prima mea incercare de a aduce ceva in trending topics:aah: bineinteles, FAILED miserably.

Link to comment
Share on other sites

negrese,how cute!

spune tu, Vanessa, cum era omu' cand avea 23:naughty:... asa de chill si cu parul pana la cer:roftl: awh *sigh* i really miss those days:wub2:

 

 

haha, si-acum imi amintesc cat am ras cand am aflat ca ii place sa glumeasca ca e mai inalt cu vreo 2-3 cm din cauza parului:lmfao:

Link to comment
Share on other sites

Salut fetelor,imi pare tare rau ca nu m-am intalnit cu voi,am ajuns pe la ora 19 si m-am plimbat prin campus incercand sa-mi dau seama unde sunteti dar e greu daca nu stii nici o fatza.M-am uitat dupa banner-ul cu MFC,nu l-am vazut si mi-a fost jena sa intreb lumea,mai ales ca erau multi pentru Suie Paparude.La Asian am stat deoparte cand am vazut o tipa cu tricou Mika negru,am luat-o la fuga dupa ea dar am pierdut-o in multime.Bineinteles ca sotul meu a ras de mine toata seara ca numai eu sunt singura fana venita acolo pentru EL si ca l-am pus sa vina 400 de km aiurea pana la Bucuresti (fiind bineinteles amenintat cu divortul pentru a 2 oara:sneaky2:,prima oara fiind anul trecut inainte de Mamaia:mf_lustslow:).Dupa Asian am facut prostia sa plecam sa mancam si cand ne-am intors deja era aglomerat.Oricum am fost in randul 3,a fost bine,(am vazut f.bine toate alunitele pe care le stiam pe de rost din poze:blush-anim-cl:),am stat in fata lui Imma.A fost incredibil si f.rapid si nici acum nu-mi vine sa cred ca a fost...La fel am patit si anul trecut la Mamaia(atunci in saptamana de dupa am slabit 3 kg).Ma asteptam sa fie mai multa lume,sa fie Mika multumit si sa mai vina,dar asta e!Nu stiu ce parere si-a facut dar multi se uitau fara sa se miste,nu pot sa-i inteleg.Cum poti sta pe loc cand ai parte de asa show? Ma scuzati ca am scris asa mult dar sper sa ma intalnesc cu voi candva(sper cat mai curand)Macar daca aveam un nr.de tel...Am si eu niste poze dar nu stiu cum sa le postez,help!!

 

Heeeey there!!

Nu cred ca eram asa de greu de reperat: ocupam TOT front rowul, urlam isteric inclusiv la trupe care nu ne plac usually si am reactionat cel mai deplasat cand a ajuns Meeks pe scena. :mf_rosetinted: Deci, your hubby should know that, chiar nu erai singura de-acolo venita pentru Mika :aah:

Si noua ni s-a parut teribil de rapid..

+1 pentru faza cu slabitul, nici eu nu pot sa mai mananc dupa gigurile lui :roftl:

Eu cred ca a primit mai multe feedbackuri decat se astepta, si SPER ca o sa se intoarca in 2012.. Ai putea sa postezi un link spre album de facebook daca ai, asa au facut majoritatea.. :original:

 

Intre timp, ladies, cred ca trebuie sa ne obisnuim cu idea de Mika-rap :mf_rosetinted: :mf_rosetinted: :mf_rosetinted: WHO'S READY FOR SOME PHARREL WILLIAMS IN ZA HOOOOOUSEEE??

Link to comment
Share on other sites

BRING IT ON. :mf_rosetinted:

 

@krysady well, deobicei noi Mika fans suntem mai tot timpul in primul rand :) asta ca sa stii pe viitor, pentru ca sunt sigura ca se va intoarce in Romania. nu stiu, dar mie mi s-a parut foarte entuziasmat publicul:biggrin2: sigur,se mai gasesc cativa care pur si simplu doar privesc, dar majoritatea lumii a fost foarte prinsa de concert:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Intrerup conversatia pentru un moment de :wub2: :wub2: :wub2: .. well, ziceti voi:

 

Sfarsitul e f.cked up, l-am vazut si in forma mai buna, dar FELUL in care e filmat m-a dat gata :swoon: cred ca sunt cele mai frumoase close-upuri pe buzele lui la microfon pe care le-am vazut ever :mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAA,am uitat,felicitari pentru toate care ati fost pe scena,sunteti tari,eu cred ca nu puteam sa fac un pas..:emot-sad:.Cica au fost vreo 7000 de oameni dar tot mi se pare putin,e MIKA totusi.Cand ma uit la PDP visez ca va fi si la noi asa un gig(poate cu noul album).Cred ca la Compiegne va fi BIG,francezii stiu sa aprecieze.Ok,deci front row&scream,o sa tin minte:thumb_yello:

 

yeah, francezii stiu sa aprecieze way more decat noi cand vine vorba de Mika-related stuff. DAAR, trebuie sa recunoastem ca si el pune accentul pe Franta si Anglia waaay more decat pe restul tarilor europene, mai ales est europene. Deci daca oameni astia au platit biletul ala si au fost 7,000 de persoane in mijlocul campului si au stat sa il vada pana la ora aia, bravo lor. Sincer, sunt super multumita de neamul nostru in cazul asta :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Intrerup conversatia pentru un moment de : wub2: : wub2: : wub2: .. well, ziceti voi:

 

Sfarsitul e f.cked up, l-am vazut si in forma mai buna, dar FELUL in care e filmat m-a dat gata : swoon: cred ca sunt cele mai frumoase close-upuri pe buzele lui la microfon pe care le-am vazut ever : mf_lustslow:

 

HOLY SH*T.:wub2::wub2:

 

yeah, francezii stiu sa aprecieze way more decat noi cand vine vorba de Mika-related stuff. DAAR, trebuie sa recunoastem ca si el pune accentul pe Franta si Anglia waaay more decat pe restul tarilor europene, mai ales est europene. Deci daca oameni astia au platit biletul ala si au fost 7,000 de persoane in mijlocul campului si au stat sa il vada pana la ora aia, bravo lor. Sincer, sunt super multumita de neamul nostru in cazul asta :ro ftl:

 

Eu am feeling-ul ala ca se va intoarce pe plaiuri mioritice, la fel cum l-am avut si dupa concertul de la Mamaia si nu am gresit:mf_rosetinted::wub2: Anyway, eu, Daria si Sonia am experimentat concertul din mai multe perspective si unghiuri(front row,partea dreapta a scenei cu mai putini oameni,spatele scenei si PE scena) si vreau sa spun ca the overall vibe a fost ceva de genul :mf_lustslow::punk::woot_jump::dance_man:.

Link to comment
Share on other sites

HOLY SH*T.:wub2::wub2:

 

 

 

Eu am feeling-ul ala ca se va intoarce pe plaiuri mioritice, la fel cum l-am avut si dupa concertul de la Mamaia si nu am gresit:mf_rosetinted::wub2: Anyway, eu, Daria si Sonia am experimentat concertul din mai multe perspective si unghiuri(front row,partea dreapta a scenei cu mai putini oameni,spatele scenei si PE scena) si vreau sa spun ca the overall vibe a fost ceva de genul :mf_lustslow::punk::woot_jump::dance_man:.

 

anul trecut cand eram cu my time's lollipops in partea dreapta a scenei oamenii erau ceva in genul "who the **** is this man and why the **** are these girls going crazy? :boxed:" but yeaaaah :blush-anim-cl:. Cred ca totusi la B'estfest (I mean, B fest) si-or mai intrat in atmosfera romanii nostrii :mf_rosetinted:.

Link to comment
Share on other sites

anul trecut cand eram cu my time's lollipops in partea dreapta a scenei oamenii erau ceva in genul "who the **** is this man and why the **** are these girls going crazy? :boxed:" but yeaaaah :blush-anim-cl:. Cred ca totusi la B'estfest (I mean, B fest) si-or mai intrat in atmosfera romanii nostrii :mf_rosetinted:.

 

"GOOD EVENING B FEST!!!"

"C'MOOOON B FEST!!!"

"THANK YOU B FEST!!!"

:mf_rosetinted::mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Aici sunt pozele mele (nu prea buna calitatea),sper sa le puteti vedea.http://www.facebook.com/media/set/?set=a.119318724826175.26098.100002441431695&l=d019e6e92a

Link to comment
Share on other sites

Aici sunt pozele mele (nu prea buna calitatea),sper sa le puteti vedea.http://www.facebook.com/media/set/?set=a.119318724826175.26098.100002441431695&l=d019e6e92a

 

Sunt GENIALEE!! :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Aici sunt pozele mele (nu prea buna calitatea),sper sa le puteti vedea.http://www.facebook.com/media/set/?set=a.119318724826175.26098.100002441431695&l=d019e6e92a

 

super pozele:thumb_yello: pe acolo am stat si eu:mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu voi fetelor...sa vina 7000 de oameni (platitori de bilet, nu festival gratis) la un concert in camp la miezul-noptii nu mi se pare putin...i get the feeling ca vom fi pe lista lui de concerte si la anul (*prays for that*) ...se vedea pe fata lui ca era incantat de reactia publicului...doar pt asta si "i love ma people..." :naughty:

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu voi fetelor...sa vina 7000 de oameni (platitori de bilet, nu festival gratis) la un concert in camp la miezul-noptii nu mi se pare putin...i get the feeling ca vom fi pe lista lui de concerte si la anul (*prays for that*) ...se vedea pe fata lui ca era incantat de reactia publicului...doar pt asta si "i love ma people..." :naughty:

 

 

about pharell collaboration...can't barely waaaaiiiiit :wub2:

Link to comment
Share on other sites

negrese,how cute!

spune tu, Vanessa, cum era omu' cand avea 23:naughty:... asa de chill si cu parul pana la cer:roftl: awh *sigh* i really miss those days:wub2:

 

about the #happybirthdaymika thing...imi amintesc ca de dimineata pana seara am fost pe twitter ( cu ceva pauze) si ajunsesem chiar si sa mananc la pc:roftl: eram si cu cafeaua langa mine. a fost prima mea incercare de a aduce ceva in trending topics:aah: bineinteles, FAILED miserably.

 

Am o cofetarie chiar langa colt. ;)

Avea parul lung si cret si imi aduc aminte ca imi placea hanoracul ala albastru cu alb :teehee:

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate, si eu vorbeam cu o prietena de cat de incantat parea:wub2::wub2:in sfarsit incep si romanii sa asculte muzica buna:teehee:

 

Daca am scapa de Profm,Zu,Radio 21 si kiss fm :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Daca am scapa de Profm,Zu,Radio 21 si kiss fm :boxed:

 

you've said it, girl :thumb_yello:...

 

pe alte thread-uri se vorbeste de o incercare de a ne reuni fortele si, prin tweeter, sa determinam radiourile sa difuzeze elle me dit...ceea ce la noi in tara e clar IMPOSIBIL tocmai din cauza acestor posturi pomenite de tine, vanessa :sneaky2:...nici nu stiu if it's worth trying:blink:

Link to comment
Share on other sites

you've said it, girl :thumb_yello:...

 

pe alte thread-uri se vorbeste de o incercare de a ne reuni fortele si, prin tweeter, sa determinam radiourile sa difuzeze elle me dit...ceea ce la noi in tara e clar IMPOSIBIL tocmai din cauza acestor posturi pomenite de tine, vanessa :sneaky2:...nici nu stiu if it's worth trying:blink:

 

LET'S TRY!! Oare daca am incerca sa le lasam linkuri cu piesa pe Facebook sau alte locuri, nu ne-ar baga in seama? :roftl: I mean, toate raspunsurile vor fi "NU" pana nu incercam, isn't it? :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

you've said it, girl :thumb_yello:...

 

pe alte thread-uri se vorbeste de o incercare de a ne reuni fortele si, prin tweeter, sa determinam radiourile sa difuzeze elle me dit...ceea ce la noi in tara e clar IMPOSIBIL tocmai din cauza acestor posturi pomenite de tine, vanessa :sneaky2:...nici nu stiu if it's worth trying:blink:

 

Poate o sa il dea vara viitoare !:roftl:

Eu nu am auzit nicaieri We are young doar pe UTV am vazut ca au dat :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy