Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part III


Barunka

Recommended Posts

hmmmmmm...dobre teda, tak sa budeme spolocne tesit na "niekedy v 2012":roftl:...znie mi to vsak stale strasne vtipne:naughty:...

 

ale iba ak v krojoch:roftl:

 

Zní to docela tragikomicky, no... ale bohužel docela reálně :boxed:

 

A co takhle capoeiru v našich krojích? :roftl:

Link to comment
Share on other sites

:fisch: :fisch:...dufam, ze budeme mat tu cest i my:wink2:

... Měly bychom domluvit sraz.... jak to vlastně vypadá s tím, co navrhovala Marťa? :) Já v zásadě říkám jo, a myslím, že i ty, Martinka a Trifi byly pro... nebo se pletu? :)

Link to comment
Share on other sites

ja cislo sice mam, ale som kamoska:wink2:, tak viem, ze bude lepsie ju nerusit s novinkami tohto typu:mf_rosetinted:...nech len pekne relaxuje...nacerpaniu energiu bude mat rozhodne do coho investovat:wink2:

To bude strašná facka... no... ale ještě skoro týden bude žít ve sladkém nevědomí....

Link to comment
Share on other sites

to je mi luto...sme sa tu troska minuli:mf_rosetinted:...bola som relaxovat v horskom prostredi:wink2:...no doma je doma...:blush-anim-cl:

Stane se.... vrátila ses rychle... :wink2:

 

Člověče... ty letos cestuješ mnohem víc než já :original:

Link to comment
Share on other sites

:blush-anim-cl: absolutny suhlas...ten text je uplne :wub2::blush-anim-cl:...uplne do bodky...aaaaaaaach...vzdy ho mam na blizku...:blush-anim-cl:

 

Byla by sranda mít ho jako domovskou stránku :wub2::thumb_yello:

 

Mimochodem, můj google:

post-7341-142983686326_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

noooo...myslim, ze toho justina by si ozelela:naughty:...na par vynimiek ma skvely vkus a hudobne citenie:wink2:...

...si ma potesila, vobec sa nemusim bat v co vyrastie:wink2:...:thumb_yello:

 

Ale co povídáš.... Justin je super...ty jeho vlásky... super texty...ale hlavně ta hudba... :mf_rosetinted::roftl: A ta jeho kuráž - pozval na rande Rihannu :roftl:

No dobře, není to můj šálek kávy, ale musím se přiznat, že i když má hodně aktorů, kvůli kterým bych ho mohla označit za něco, co fakt ráda nemám, nějak mi nevadí... :)

 

Už od malička takový hudební intelektuál... :) ... ona má velkej potenciál, z ní bude (resp. už je) velká šikulka... :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

sukromny koncert by asi bola jedina istota, ze ho nic nenarusi:roftl:...len stale mi nejde do hlavy, ze keby to bolo take jednoduche s tymi bodmi, ze by ich uz tie ine fanaticky nemali:wink2:...ta finalna suma vobec nie je taka dramaticka a kedze vieme, ze su tu napr. nemenovane polky, ktore financne nemaju problem, tak mi je fakt divne, ze to este nikto nevyuzil :fisch:...alebo, ked si uvedomis, ze by sa par kociek spojilo a zbierali by tie body na jedno meno, tiez by to bolo dost jednoduche...tak, kde je zadrhel???

 

Taky mě to zaráží... a dokonce prý ti co jsou první, to doopravdy dohromady sbírají (nebo nevím, jestli teď, ale jednu dobu byla první skupina Belgičanů, kteří to sbírali dohromady, což je mimochodem prý proti pravidlům) ... a tak mě napadá, že by se to vlastně dalo, i přes to, co jsi říkala.... já bych ten svůj způsob ozkoušela, kdybych měla tolik peněz :teehee:

Link to comment
Share on other sites

matka, tak pekne trenuj, aby sme mali nachystanu zalohu:roftl:

 

a ked tu bola zmienka o vasej kapele...budu i nejake detailiky?...aku hudbu hrate...kde vystupujete...co si v kapele ty...pripadne nejaka repre vzorka...:fisch:

 

Budu, budu :roftl:

 

Naše kapela - no hrajeme všechno možný od AC/DC a Beatles po Tři Sestry a Záviše, naprostou většinu coverujeme, vlastní máme (zatím) jenom tři :) A dvě z nich si můžete poslechnout tady:

 

Peterka:

 

Pálava:

 

Jinak koncerty jsme měli taky jenom tři (zatím :D ) ale máme už pár 'nabídek' a možností na další a strašně nás to baví! :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Tereza (11) do šesti let neuměla francouzsky ani slovo, a teď je ve škole ve fránině nejlepší :teehee:

Verunka (6) byla v Čechách do dvou let, teď mluví oběma jazyky, ale líp francouzsky - v češtině má menší slovní zásobu (normálka, česky s ní mluvím jenom já ) a troška gramatiky jí taky utekla:naughty:

 

Jee to je mazec! To jim (a tobě) úplně závidím :teehee: Budou mít do budoucna velkou výhodu. A hlavně francouzština je nááádhernej jazyk..:wub2:

A to mluví francouzsky i spolu? Nebo teda jedinej kontakt s češtinou mají u tebe?

 

Snad nevadí, že se tak vyptávám, jsem strašně zvědavá :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Jooo! :naughty: Ale víš o tom, že iMMa má hodně, hodně pasáží, kde zpívá, místama bych řekla někdy snad i víc než Mika :roftl:

 

Já bych to tak viděla! Pak se můžeme natočit a poslat to Mikovi, aby viděl, jak nám z toho absťáku hrabe :roftl:

 

Nevadí, já to zvládnu! :roftl:(Nooooooooot! :D )

 

A naprosto souhlasím :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Jee to je mazec! To jim (a tobě) úplně závidím :teehee: Budou mít do budoucna velkou výhodu. A hlavně francouzština je nááádhernej jazyk..:wub2:

A to mluví francouzsky i spolu? Nebo teda jedinej kontakt s češtinou mají u tebe?

 

Snad nevadí, že se tak vyptávám, jsem strašně zvědavá :blush-anim-cl:

 

Jo, určitě je prima že budou válet fráninu. Ale zase s angličtinou je to tu nalevačku...:sneaky2:

Spolu mluví většinou francouzsky, když začnou česky, tak Verunka po chvíli přejde do frániny, a Terka, které je to jedno, se přidá...

Jenom když děláme něco dohromady, tak je okřikuju, ať mluví česky :teehee:

 

Klidně se ptej...:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Tereza (11) do šesti let neuměla francouzsky ani slovo, a teď je ve škole ve fránině nejlepší :teehee:

Verunka (6) byla v Čechách do dvou let, teď mluví oběma jazyky, ale líp francouzsky - v češtině má menší slovní zásobu (normálka, česky s ní mluvím jenom já ) a troška gramatiky jí taky utekla:naughty:

Šikula :thumb_yello: Asi si uvědomovala, že musí zamakat, aby byla v tom jazyce dobrá a zamakala tak, až je předběhla :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Jj, děsivej je, chtěla jsem tě varovat, ale pak by se ztratilo to překvapení, co se objeví až na ten odkaz klikneš :teehee: No, sluch máš očividně v pořádku, tak to bude něčím jiným :teehee:

 

Myslíš v akváriu pro mé imaginární želé rybičky a mém imaginárním jezírku? Že bych vzala balení kyselých rybiček a hodila je do vody? :roftl:

Nezničím, nezničím a nezničím, i kdybys mi dala způsob, jak se mp3 soubory dají zničit ve vodě :roftl::cool: (Kazety se sice dají, ale ani ty ničit nebudu :wink2: )

 

Já mám moc ráda tvoje imaginární žele rybičky v tvém imaginárním jezírku :roftl::teehee::roftl:

 

Tak mi je musíš zase někdy poslat, ať se taky zasměju, bůhví kde skončily :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Šikula :thumb_yello: Asi si uvědomovala, že musí zamakat, aby byla v tom jazyce dobrá a zamakala tak, až je předběhla :thumb_yello:

 

Já bych řekla, že ani moc nemakala, prostě to tak samo přišlo :teehee:

Ona je na jazyky fakt šikovná, ale byl to docela zajímavý proces: dva roky chodila v Praze do francouzské školky, a za ty dva roky se naučila sotva pár slov. Než šla do první třídy (taky francouzské), tak jsme se fakt báli, jak to zvládne, protože se vážně vůbec nedomluvila ani moc nerozuměla, a výuka byla jen ve fránině :blink: No a po prvním trimestru už měla z frániny lepší známky než francouzské děti, a to jí zatím zůstalo... Bez nějakého cíleného učení jazyka...

Link to comment
Share on other sites

Tak to vypadá že francouzský školský systém vás pobouřil :das:

 

není divu, mě taky :naughty:

No zakázaný jsou písemný úkoly, takže občas mají něco přečíst nebo se naučit (to pak nosí na jednotlivých listech), ale přehled o tom, co se učí a jak jsou na tom je fakt malej

No a když se na konci trimestru dozvíš, že v září zvorala písemku z dějáku - co s tím můžeš udělat? (už vidím, jak se nějaký dítě učí jen tak pro svoje osobní vzdělání něco co už po něm nikdy nikdo nebude chtít )

Nehledě na to, že se nám stalo, že učitelka Tereze špatně spočítala body a ubrala jí 5 bodů (z 20!!!), no a když se to dozvíš až s vsvědčením v ruce, tak už s tím nenaděláš vůbec nic...

 

 

Nebouří se nikdo, přijde jim to normální...

 

No ale je pravda, že mám zkušnost hlavně z jedné školy, možná se to co škola trochu liší... Ale například ten zákaz písemnejch úkolů je ze zákona)

 

Tak jsem si zanadávala, a už vás s tím přestanu otravovat...:das:

 

No přímo nám to rozvařilo krev :teehee:

 

Taky se divím, že se tam ty děti vůbec někdy něco naučí... ale na střední se to už asi změní, ne?

 

S tou učitelkou.. no comment...jak mají ty děti potom vůbec motivaci se učit :blink:

 

Klidně si postěžuj, já si tu stěžuju pravidelně :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Jo, určitě je prima že budou válet fráninu. Ale zase s angličtinou je to tu nalevačku...:sneaky2:

Spolu mluví většinou francouzsky, když začnou česky, tak Verunka po chvíli přejde do frániny, a Terka, které je to jedno, se přidá...

Jenom když děláme něco dohromady, tak je okřikuju, ať mluví česky :teehee:

 

Klidně se ptej...:wink2:

 

To rozhodně! Já se učila rok a půl a teď jsem na půl roku vynechala kvůli maturitě a přijímačkám a tak a příští rok se asi budu hlásit do toho stejnýho kurzu, co letos, nebo možná ještě někam do začátečníků, protože jsem všechno strašně rychle pozapomínala.. :aah:

 

Jo ono je pravda že francouzsko-anglické vztahy byly vždycky tak nějak nalevačku, asi se to podepsalo i ve školských systémech :boxed::roftl:

 

Je dobře, že je trochu 'cepuješ', určitě se jim to bude hodit :) A taková francouzsko česká konverzace musí vypadat zajímavě :roftl: S přízvukem ale určitě problémy nemají, že? Děti všechno chytají strašně rychle :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Já mám moc ráda tvoje imaginární žele rybičky v tvém imaginárním jezírku :roftl::teehee::roftl:

 

Tak mi je musíš zase někdy poslat, ať se taky zasměju, bůhví kde skončily :biggrin2:

 

To jsem ráda, nechceš se na ně přes týden přijít podívat? :original:

 

Už je hledám :roftl::roftl:

Link to comment
Share on other sites

To rozhodně! Já se učila rok a půl a teď jsem na půl roku vynechala kvůli maturitě a přijímačkám a tak a příští rok se asi budu hlásit do toho stejnýho kurzu, co letos, nebo možná ještě někam do začátečníků, protože jsem všechno strašně rychle pozapomínala.. :aah:

 

Jo ono je pravda že francouzsko-anglické vztahy byly vždycky tak nějak nalevačku, asi se to podepsalo i ve školských systémech :boxed::roftl:

 

Je dobře, že je trochu 'cepuješ', určitě se jim to bude hodit :) A taková francouzsko česká konverzace musí vypadat zajímavě :roftl: S přízvukem ale určitě problémy nemají, že? Děti všechno chytají strašně rychle :biggrin2:

 

Neboj, zase si rychle na všechno vzpomeneš...:thumb_yello:

 

No, myslím že na vině ani nejsou francouzsko-anglické vztah, tady je prostě nalevačku sytém výuky jakéhokoliv cizího jazyka :blink: (snad kromě latiny a řečtiny :naughty:)

 

Tereza nemá problémy s přízvukem vůbec, Verunka trochu v češtině :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Já bych řekla, že ani moc nemakala, prostě to tak samo přišlo :teehee:

Ona je na jazyky fakt šikovná, ale byl to docela zajímavý proces: dva roky chodila v Praze do francouzské školky, a za ty dva roky se naučila sotva pár slov. Než šla do první třídy (taky francouzské), tak jsme se fakt báli, jak to zvládne, protože se vážně vůbec nedomluvila ani moc nerozuměla, a výuka byla jen ve fránině :blink: No a po prvním trimestru už měla z frániny lepší známky než francouzské děti, a to jí zatím zůstalo... Bez nějakého cíleného učení jazyka...

 

Tyjo... šikula... taky bych chtěla mít tuhletu vlastnost, pochytávat ty jazyky tak bleskurychle.... no jo, musím se smířit s tím, že to je výsada dětí :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Tyjo... šikula... taky bych chtěla mít tuhletu vlastnost, pochytávat ty jazyky tak bleskurychle.... no jo, musím se smířit s tím, že to je výsada dětí :thumb_yello:

 

No jo, výsada dětí, a taky by to chtělo se stěhovat z jedné země do druhé :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Neboj, zase si rychle na všechno vzpomeneš...:thumb_yello:

 

No, myslím že na vině ani nejsou francouzsko-anglické vztah, tady je prostě nalevačku sytém výuky jakéhokoliv cizího jazyka :blink: (snad kromě latiny a řečtiny :naughty:)

 

Tereza nemá problémy s přízvukem vůbec, Verunka trochu v češtině :teehee:

 

To doufám, strašně mě to baví a pokračovat určitě chci :teehee:

 

Jee to mi připomnělo - ani u nás to s angličtinou asi nebude tak slavný :roftl: Nebo určitě záleží na tom kde, ale nedávno jsem se učila se sestřenkou (9) po telefonu, protože mají nějakou pofidérní učitelku, která jim prostě třeba nadiktuje slovíčka, aby si je zapsali do sešitku, ani jim to nijak nezkontroluje, u většiny jim ani pořádně neřekne výslovnost a pak to po nich chce všechno na písemkách. Vůbec nebere v potaz, že ty děti doma třeba žádnýho angličináře nemají a nemá jim s tím kdo pomoct... Baba jedna :sneaky2:

A když jsem Aničku zkoušela ze sloves, ptám se 'Jak se řekne počítat?' a Anička na to suverénně: 'c-u-n-t.' :roftl::roftl::roftl:

Upřímně řečeno, doufám, že to té učitelce někdy řekne taky :teehee::biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy