Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part III


Barunka

Recommended Posts

:roftl::thumb_yello: ... Nebo by spíš od nás dostali :teehee:

Ty kdybych viděla, asi by se plně projevila má jižanská stránka :mf_rosetinted:

 

:roftl: Teď bych si popovídat potřebovala. Kde jsi :mf_rosetinted::wink2:

 

to je mi luto...sme sa tu troska minuli:mf_rosetinted:...bola som relaxovat v horskom prostredi:wink2:...no doma je doma...:blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

:wub2: ... Ta je skvělá... :wub2:

 

Pro mě má naprosto největší význam asi hned začátek:

 

I’m a wind-up toy in an up down world

If you leave me all alone, I’ll make a mess for sure

I’ve a heart of gold in the smallest size

Leave me in the dark, you’ll never hear me cry

 

... :wub2: ... ale u té písničky je skoro marno hledat... ten text je do posledního slova geniální... :wub2:

 

 

:blush-anim-cl: absolutny suhlas...ten text je uplne :wub2::blush-anim-cl:...uplne do bodky...aaaaaaaach...vzdy ho mam na blizku...:blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Tak to se s Michalkou shodnu... i když Green Day do mé hudební sbírky patří neodmyslitelně pořád... :thumb_yello: A jejich koncert byla naprostá špička :thumb_yello:

 

:roftl: ... Úplně se v ní vidím :naughty: Takže žádná "Dáda Patrasová" a jiné podobné dětské zpívánky... :roftl::thumb_yello:

 

noooo...myslim, ze toho justina by si ozelela:naughty:...na par vynimiek ma skvely vkus a hudobne citenie:wink2:...

...si ma potesila, vobec sa nemusim bat v co vyrastie:wink2:...:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Dětem se prázdniny určitě líbí :wink2:

Mě by přišlo normálnější míň prázdnin a kratší školní den... No teď tady na to taky přišli, takže budou zkoušet model "dopoledne výuka odpoledne sport" a chtějí o dva týdny zkrátit LETNÍ prázdniny (nechápu - během roku jsou 4x2 týdny...)

Zákaz úkolů - prý to znevýhodňuje děti, kterým doma rodiče nepomáhají..:shocked:

Ono to ale jde dál - nejsou úkoly, nevíš co se tvoje dítě učí (učebnice nemají, místo sešitů velké šanony, takže mají zakázáno je nosit domů, protože je to moc těžké - naštěstí Tereza se učí dobře a je od malička velmi samostatná, jinak nechápu, jak to ty děti a rodiče zvládají :doh:) - jo a písemky ti ukážou až s vysvědčením (a dětem taky) :shocked: - takže to máš překvápko :naughty:

A jazyky - škoda mluvit... Taky jsem neměla iluze, ale skutečnost je ještě horší :naughty:

 

matka, si ma uplne sokovala...vobec si neviem predstavit ako taketo nieco moze fungovat:shocked:...vedia tie deti vobec nieco?...ved ked si uvedomis, ze sustredenost deti na hodine je povedzme hodne rozlietana...tak mozno niekedy ani nevedia o com bola hodina...a kedze si to nemaju, kde zopakovat...tak sa im to nema sancu udrzat v hlavickach...ja stale hovorim, ze u nas su naroky v skolach ovela vacsie ako v zahranici a hlavne vseobecne zamerane...musis byt dobry celoplosne, ked chces postupit dalej, nielen uzko specializovany...uprimne vsak povedane, ze ked vidim tu uroven v skole dnes - hlavne co sa tyka 1. stupna, chytam sa obcas za hlavu...ale to som netusila, ze u vas je to este uplne o niecom inom...a o dlzke prazdnin nehovoriac...ale predpokladam, ze ich nemaju vcelku...a ako potom hodnotia ziakov?...co nejake aktivity? sutaze? olympiady?...a ved ked nevies vysledky, nemozes na sebe ani popracovat...nevies o svojich silnych, ci slabych miestach...to sa este nikto neburil?:shocked:

Link to comment
Share on other sites

Tak do práce, děvčata, ještě máme na tu soutěž měsíc :das::roftl:

 

sukromny koncert by asi bola jedina istota, ze ho nic nenarusi:roftl:...len stale mi nejde do hlavy, ze keby to bolo take jednoduche s tymi bodmi, ze by ich uz tie ine fanaticky nemali:wink2:...ta finalna suma vobec nie je taka dramaticka a kedze vieme, ze su tu napr. nemenovane polky, ktore financne nemaju problem, tak mi je fakt divne, ze to este nikto nevyuzil :fisch:...alebo, ked si uvedomis, ze by sa par kociek spojilo a zbierali by tie body na jedno meno, tiez by to bolo dost jednoduche...tak, kde je zadrhel???

Link to comment
Share on other sites

:roftl::roftl::roftl:

No tak snad kdyby hodil duetko s Darinkou....:das:

 

:lmao: Zvonky šťastia 2010 - Mika & Darinka :lmfao: ... Tak to automaticky řadím do kategoie "noční můra" ... a hlavně sci-fi s tím, jaký druh hudby, ale hlavně textů (:boxed:) teď dělá, tak asi ne... nicméně fakt je, že kdyby si takovej duet střihli, aspoň někdo by ho poslouchal :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Dětem se prázdniny určitě líbí :wink2:

Mě by přišlo normálnější míň prázdnin a kratší školní den... No teď tady na to taky přišli, takže budou zkoušet model "dopoledne výuka odpoledne sport" a chtějí o dva týdny zkrátit LETNÍ prázdniny (nechápu - během roku jsou 4x2 týdny...)

Zákaz úkolů - prý to znevýhodňuje děti, kterým doma rodiče nepomáhají..:shocked:

Ono to ale jde dál - nejsou úkoly, nevíš co se tvoje dítě učí (učebnice nemají, místo sešitů velké šanony, takže mají zakázáno je nosit domů, protože je to moc těžké - naštěstí Tereza se učí dobře a je od malička velmi samostatná, jinak nechápu, jak to ty děti a rodiče zvládají :doh:) - jo a písemky ti ukážou až s vysvědčením (a dětem taky) :shocked: - takže to máš překvápko :naughty:

A jazyky - škoda mluvit... Taky jsem neměla iluze, ale skutečnost je ještě horší :naughty:

 

No právě.... jak říkám, vůbec nechápu, že těm dětem nevybouchne už po obědě hlava... chudinky malý...

Že jim to trvalo, nicméně pořád to není ideální model :boxed:

A to s těma letníma prázdninama.. taky no comment :roftl:

No a ty úkoly už tuplem... copak jsou úkoly nějaká soutěž? :boxed: Asi nepochopili podstatu úkolů.. tedy, aby si děti mohly látku zopakovat a procvičit. ... :boxed: Což naprosto ničí i tím, že si nemůžou nic brát domů - jakej smysl má ta škola potom? To jako kdo něco nepochytí ve škole, má smůlu? Cože? :roftl:

 

No, začínám si říkat, že na tom tady nebudeme až TAK hrozně...

Link to comment
Share on other sites

Co je to za systém!? To je fakt postavený na hlavu :shocked:

Jak se mají třeba připravovat doma, když mají všechny materiály ve škole? To je šílený :blink:

A já si říkala, jak je u nás pošahanej školskej systém..

 

A tvoje holky umí česky i francouzsky, Marti? :teehee:

 

Tereza (11) do šesti let neuměla francouzsky ani slovo, a teď je ve škole ve fránině nejlepší :teehee:

Verunka (6) byla v Čechách do dvou let, teď mluví oběma jazyky, ale líp francouzsky - v češtině má menší slovní zásobu (normálka, česky s ní mluvím jenom já ) a troška gramatiky jí taky utekla:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Tak za iMMu bych si klidně i zazpívala :roftl::roftl::roftl:

 

Sestavíme Alternative-when-Mika-is-not-available-band! :teehee::biggrin2:

 

Jooo! :naughty: Ale víš o tom, že iMMa má hodně, hodně pasáží, kde zpívá, místama bych řekla někdy snad i víc než Mika :roftl:

 

Já bych to tak viděla! Pak se můžeme natočit a poslat to Mikovi, aby viděl, jak nám z toho absťáku hrabe :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Co je to za systém!? To je fakt postavený na hlavu :shocked:

Jak se mají třeba připravovat doma, když mají všechny materiály ve škole? To je šílený :blink:

A já si říkala, jak je u nás pošahanej školskej systém..

 

A tvoje holky umí česky i francouzsky, Marti?

 

matka, si ma uplne sokovala...vobec si neviem predstavit ako taketo nieco moze fungovat:shocked:...vedia tie deti vobec nieco?...ved ked si uvedomis, ze sustredenost deti na hodine je povedzme hodne rozlietana...tak mozno niekedy ani nevedia o com bola hodina...a kedze si to nemaju, kde zopakovat...tak sa im to nema sancu udrzat v hlavickach...ja stale hovorim, ze u nas su naroky v skolach ovela vacsie ako v zahranici a hlavne vseobecne zamerane...musis byt dobry celoplosne, ked chces postupit dalej, nielen uzko specializovany...uprimne vsak povedane, ze ked vidim tu uroven v skole dnes - hlavne co sa tyka 1. stupna, chytam sa obcas za hlavu...ale to som netusila, ze u vas je to este uplne o niecom inom...a o dlzke prazdnin nehovoriac...ale predpokladam, ze ich nemaju vcelku...a ako potom hodnotia ziakov?...co nejake aktivity? sutaze? olympiady?...a ved ked nevies vysledky, nemozes na sebe ani popracovat...nevies o svojich silnych, ci slabych miestach...to sa este nikto neburil?:shocked:

 

No právě.... jak říkám, vůbec nechápu, že těm dětem nevybouchne už po obědě hlava... chudinky malý...

Že jim to trvalo, nicméně pořád to není ideální model :boxed:

A to s těma letníma prázdninama.. taky no comment :roftl:

No a ty úkoly už tuplem... copak jsou úkoly nějaká soutěž? :boxed: Asi nepochopili podstatu úkolů.. tedy, aby si děti mohly látku zopakovat a procvičit. ... :boxed: Což naprosto ničí i tím, že si nemůžou nic brát domů - jakej smysl má ta škola potom? To jako kdo něco nepochytí ve škole, má smůlu? Cože? :roftl:

 

No, začínám si říkat, že na tom tady nebudeme až TAK hrozně...

 

Tak to vypadá že francouzský školský systém vás pobouřil :das:

 

není divu, mě taky :naughty:

No zakázaný jsou písemný úkoly, takže občas mají něco přečíst nebo se naučit (to pak nosí na jednotlivých listech), ale přehled o tom, co se učí a jak jsou na tom je fakt malej

No a když se na konci trimestru dozvíš, že v září zvorala písemku z dějáku - co s tím můžeš udělat? (už vidím, jak se nějaký dítě učí jen tak pro svoje osobní vzdělání něco co už po něm nikdy nikdo nebude chtít )

Nehledě na to, že se nám stalo, že učitelka Tereze špatně spočítala body a ubrala jí 5 bodů (z 20!!!), no a když se to dozvíš až s vsvědčením v ruce, tak už s tím nenaděláš vůbec nic...

 

 

Nebouří se nikdo, přijde jim to normální...

 

No ale je pravda, že mám zkušnost hlavně z jedné školy, možná se to co škola trochu liší... Ale například ten zákaz písemnejch úkolů je ze zákona)

 

Tak jsem si zanadávala, a už vás s tím přestanu otravovat...:das:

Link to comment
Share on other sites

Ten test je děsivej, nejdřív jsem nic neslyšela a pak mi to rvalo uši, tak jsem to radši vypla :aah::D

 

Saaakra! Ne počkat, ony by tou autodestrukcí zničily jak sebe, tak všechno okolo, takže je raši rychle někde utop v jezírku nebo v akváriu pro rybičky :roftl:

 

Jj, děsivej je, chtěla jsem tě varovat, ale pak by se ztratilo to překvapení, co se objeví až na ten odkaz klikneš :teehee: No, sluch máš očividně v pořádku, tak to bude něčím jiným :teehee:

 

Myslíš v akváriu pro mé imaginární želé rybičky a mém imaginárním jezírku? Že bych vzala balení kyselých rybiček a hodila je do vody? :roftl:

Nezničím, nezničím a nezničím, i kdybys mi dala způsob, jak se mp3 soubory dají zničit ve vodě :roftl::cool: (Kazety se sice dají, ale ani ty ničit nebudu :wink2: )

Link to comment
Share on other sites

Zatím nikde nic, v HD jenom trailery...:boxed: Ale to určitě stihne vyjít :D

Určitě jo :) A když ne, vezmu svoji verzi, na to, že to není DVDRip, je to fakt dost slušný :wink2::thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

kocky, prajem peknu nedelu :fisch:...sice usmoklenu, ale aspon nejaku...

 

o chvilocku cupitam na party...babka mala v stredu 90 rokov:wink2:...tak si ideme troska posediet v kruhu rodiny...

 

p.s.: a budu sameeeeeeeee máskrtky...:roftl::roftl:

 

Tobě taky hezkou neděli! :) (A vesměs vlastně všem ostatním :wink2: )

 

Teda, 90, to se musí oslavit ve velkém... :thumb_yello:

 

Tak doufám, že ty máškrtky budou několikalevelové jako vždy :das::mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

martinka, len bacha, aby sme nevypredali celu teslu:roftl:...to by bol asi podraz:mf_rosetinted:...

 

To by podraz byl, hlavně by nás Mika zažaloval kvůli copyrightu písniček a do Prahy by už na beton nepřijel :roftl:

 

My si ten koncert uděláe soukromě :shun::wink2:

Link to comment
Share on other sites

Co je to za systém!? To je fakt postavený na hlavu :shocked:

Jak se mají třeba připravovat doma, když mají všechny materiály ve škole? To je šílený :blink:

A já si říkala, jak je u nás pošahanej školskej systém..

 

A tvoje holky umí česky i francouzsky, Marti? :teehee:

 

Že bychom ještě šly učitelům opravdu děkovat, jak to říkal jeden z našich kantorů?

 

Hmmm... přece jenom...

 

NOOOOOT. :roftl:

Link to comment
Share on other sites

neboj, prilezitost sa vzdy najde...:wink2:...nechapem ako si vzdy mohla od tvojho spevu odputat pozornost az tak, ze sme sa vlastne ku nemu nikdy nedostali :mf_rosetinted:...budes mat co dohanat:wink2:

 

Nevím, asi jsme se o zpěvu nikdy nějak pořádně nebavily :original:

 

Dobrá, ale budu i po tobě chtít nějaký talent... např. ... polymeraci PVC :das::lmao:

 

Dobře, tak tedy nebudu... ale jen čistě proto, že mě to vůbec nezajímá :teehee::roftl:

 

My tě taky ještě donutíme zazpívat :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

:roftl::roftl::roftl: Ještě pár Mikových koncertů tady zruší a vážně bych se nedivila :sneaky2::biggrin2:

Že by zavedli každoroční letní tradici rušení Mikových koncertů? :lmao:

V roce 2110 se lidi sejdou a oslaví to.. :roftl:

Link to comment
Share on other sites

poslusne hlasim, ze som uz som pritomna...boli sme na dva dni na chate, tak som sa troska odreagovala...:wink2:....cerstvy vzduch pomoze...len stale som mala pocit, ze mi nieco chyba:wink2:...stale som chcela niekde klikat na cz/sk:roftl:...

 

barunka a u vas nie je zima????:shocked:...my sme isli radsej z chaty skor, lebo zacalo byt riadne kosno...

 

Jsem moc ráda :thumb_yello: .... Vy máte chatu? :shocked: Nebo to nějaká pronajatá.. :wink2:

No vidíš.... ještě že ti došlo, co že to vlastně chybělo :teehee:

 

Zima tu je solidní, ale až ode dneška... 13°C celý den... ale kvůli tomu se voda nerušila, jen se včera pozdě veče vyskytla krize, na kterou jsem nebyla připravena a zkrátka se vyskytla nejistota a tak... no a místo toho, aby mi bylo pomoženo krizi překonat, mi to bylo spíše rozmluveno... a s nedostatkem času, ve kterém jsem se měla rozhodnout... zkrátka moc nátlaku, tak jsem to odvolala... pak mě to hodně mrzelo... ale dneska je to už OK :)

 

(Jsem naštvaná ještě víc kvůli jiným věcem :roftl::teehee: )

Link to comment
Share on other sites

barunka, to bude tymi zivotnymi skusenostami:roftl:...proste, zivot ide dalej:wink2:...nie ako my chceme, ale cochvila zasa zapadne do tych starych kolaji a zasa bude na co sa tesit:wink2:...po parizi som proste uz imunnejsia:biggrin2:

 

a btw, ked spominas jacksie, tu kocku som tu uz pekne davno nevidela:wink2:...:fisch:...len dufam, ze nestratila motivaciu pri uzatvarani znamok...

 

No to si dobře uvědomuju i já, ale v prvopočátcích si nějakou tu depresi dovolit můžu :roftl: Juchů, už aby byl další týden... říct, že tenhle stojí za starou belu je podceňování situace :original: Ale ano, budou to životní zkušenosti, ty máš několik let navrch co se týče učení se jak se obrňovat proti nemilým zkušenostem :mf_rosetinted:

 

s Jacksie jsem skoro denně v kontaktu, ona má až do středy co dělat, tak sem pořádně nakoukne asi až potom, nicméně motivaci už ztratila - jedna trojka přece jenom asi bude (a to bohužel dost nespravedlivě), takže teď už je jí jedno, jestli ta trojka bude jedna, nebo dvě... :dunno:

Link to comment
Share on other sites

matka, tak pekne trenuj, aby sme mali nachystanu zalohu:roftl:

 

a ked tu bola zmienka o vasej kapele...budu i nejake detailiky?...aku hudbu hrate...kde vystupujete...co si v kapele ty...pripadne nejaka repre vzorka...:fisch:

 

Nechám v zásadě odpovědět Martinku, ale jenom si dovolím sem hodit tohle

z prvního vystoupení v Praze, je to první z jejich tří autorských písniček, v zásadě biografie spolužáka/kamaráda (v kapele jsou členové z naší třídy a ze třídy o ročník níž, ze které je i hrdina této písničky) .... :roftl::roftl:

 

Snad mě Martinka nezabije, že to sem takhle bezostyšně dávám, ale tak co, propagace :teehee:

Link to comment
Share on other sites

barunka, suhlasim:wink2:...rada si to vypocujem v tvojom prevedeni:thumb_yello:...matka ma riadne navnadila, takze kludne si to mozte strihnut vo dvojke:thumb_yello:

 

Nechci, aby sis nasadila očekávání nějak vysoko.... uznávám, že umím docela dobře zpívat, ale je to taková ta úroveň.. "projde prvním kolem v superstar" ... :roftl: ... tak aby ses pak nedivila :wink2:

Link to comment
Share on other sites

aha, uz je to tady...pocko asi zmenilo plany...:mf_rosetinted:...kazdopadne som rada, by sme minali, ja v nedelu prcham zasa do germanska:mf_rosetinted:...fakt sa tesim...:mf_rosetinted:

 

Tak aspoň že tak.. :wink2:

Nechceš vyměnit... já bych do Německa jela hned... :wink2: Ale nejradši do Hamburgu... nebo Berlína :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy