Jump to content

The Ex-Yu Thread


Freya

Recommended Posts

Ohoho, to su već krenule pripreme za NG? Ja čim napravim kolače, počastiću vas. Da, da...ja i kolače znam da pravim, a ne samo bivšetinu na sve načine!:wink2:

:lol3:

Ali bivšetina ti je super...njami, već dugo je nismo jele. Možemo je imati za novogodišnju večeru. :roftl:

Veselim se i kolačima.

 

Ana, jel tebi 25. Božić? Da znam...da ti čestitam kad bude?:biggrin2:

 

Am, da...jel ga vi ne slavite?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Naš je 7.1....znaš ono...gregorijanski kalendar i slične zavrzlame.

 

Nama sve "kasni" dve nedelje!:naughty:

 

Al mi to kući baš i ne slavimo...

 

E da, kad smo kod "kašnjena"...ima jedan fenomenalan film...zove se "Sivi kamion crvene boje"...ne znam da li si gledala? Tu jedan pravoslavni sveštenik objašnjava kako su Grci ispali pametni, jer su prihvatili julijanski kalendar, kao i ceo svet...iako su pravoslavci. A mi i Rusi smo ostali na gregorijanskom. I onda...nije u tome stvar da su na nas i Bog i sveci zaboravili...nego npr. kad nama po kalendaru pada sv. Nikola, i mi mu se molimo...on ne može da čuje, kad je on tu bio pre dve nedelje...a mi nismo znali!:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

:naughty:

Ma sad možemo slaviti 2x. Prvo ''naš'' i onda ''vaš'' Božić.:bleh: Hmm...to znači dvojno porcijo kolača. :biggrin2:

 

A na Novu godinu si zaboravila???

 

Pa te kg do leta neće biti moguće skinuti!:shocked: :shocked: :shocked:

Link to comment
Share on other sites

E da, kad smo kod "kašnjena"...ima jedan fenomenalan film...zove se "Sivi kamion crvene boje"...ne znam da li si gledala? Tu jedan pravoslavni sveštenik objašnjava kako su Grci ispali pametni, jer su prihvatili julijanski kalendar, kao i ceo svet...iako su pravoslavci. A mi i Rusi smo ostali na gregorijanskom. I onda...nije u tome stvar da su na nas i Bog i sveci zaboravili...nego npr. kad nama po kalendaru pada sv. Nikola, i mi mu se molimo...on ne može da čuje, kad je on tu bio pre dve nedelje...a mi nismo znali!:biggrin2:

 

Ne poznajem filma i nisam ga gledala ali čuje se dobro.:thumb_yello:

I mi ne slavimo Božića kod kuće kako ga slavi večina...za nas je to više kao nekakav ''familijski'' praznik. Dobro se najedemo i poslje se sve završi, ne idemu u crkvu. Ali bez obzira na sve se mi jako sviđa...ali samo zato što sam još uvijek takvo dijete.:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Već videla sličice...a šta da kažem?? :wub2: :wub2: :wub2:

On je nešto najlijepše...nešto najpopolnije...on je---!

 

 

A zamisli kad on za sebe misli da je ružan!?!?!?!?!?!?! :boxed:

 

Šta znači to "najpopolnije"?

Link to comment
Share on other sites

A zamisli kad on za sebe misli da je ružan!?!?!?!?!?!?! :boxed:

 

Šta znači to "najpopolnije"?

 

Ma da...nisam mogla vjerovati.:blink:

 

najpopolnije...hmmm, na engleskom- he's perfect!!:mf_rosetinted: Ali riječnik mi kaže da mi na srpskom to značilo potpun.:o

Link to comment
Share on other sites

E da, kad smo kod "kašnjena"...ima jedan fenomenalan film...zove se "Sivi kamion crvene boje"...ne znam da li si gledala? Tu jedan pravoslavni sveštenik objašnjava kako su Grci ispali pametni, jer su prihvatili julijanski kalendar, kao i ceo svet...iako su pravoslavci. A mi i Rusi smo ostali na gregorijanskom. I onda...nije u tome stvar da su na nas i Bog i sveci zaboravili...nego npr. kad nama po kalendaru pada sv. Nikola, i mi mu se molimo...on ne može da čuje, kad je on tu bio pre dve nedelje...a mi nismo znali!:biggrin2:

 

Ma Inče da li si ti sigurna da su oni pravoslavci?Ja mislim da su oni grko-katolici što znači da imaju pravoslavne običaje a da su priznali papu za vrhovnog vladara i pridržavaju se katoličkog kalendara...ne znam!

Što se tiče filma,tu glumi neka slovenačka glumica Aleksandra...

 

sivi_kamion.jpg

 

Inače kod mene je Božić isto porodično okupljanje...Bodini roditelji ga ne slave pošto su ateisti,ali moji sve slave pa idemo kod njih na ručak...moja mama ide u crkvu,a ranijih godina(dok se nisam udala) išla sam i ja sa njom....

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče filma,tu glumi neka slovenačka glumica Aleksandra...

 

sivi_kamion.jpg

 

Inače kod mene je Božić isto porodično okupljanje...Bodini roditelji ga ne slave pošto su ateisti,ali moji sve slave pa idemo kod njih na ručak...moja mama ide u crkvu,a ranijih godina(dok se nisam udala) išla sam i ja sa njom....

 

Ah da Aleksandra Balmazović, znam koja je, mislim već sam čula za njo.

 

Ne znam jel sam to samo ja ili što se događa ali ove godine nemam nikakvog božićnog uzdošja/raspoloženja...sve je tako...prazno.:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Ma Inče da li si ti sigurna da su oni pravoslavci?Ja mislim da su oni grko-katolici što znači da imaju pravoslavne običaje a da su priznali papu za vrhovnog vladara i pridržavaju se katoličkog kalendara...ne znam!

 

Inače kod mene je Božić isto porodično okupljanje...Bodini roditelji ga ne slave pošto su ateisti,ali moji sve slave pa idemo kod njih na ručak...moja mama ide u crkvu,a ranijih godina(dok se nisam udala) išla sam i ja sa njom....

 

 

Postoje i grko-katolici...a i Grci pravoslavci. Pravoslavci su u većini...Ali Božić slave 25.12. kao i katolici, jer su samo preuzeli julijanski kalendar. Svi ostali običaji su ostali kao kod pravoslavaca...Znam sigurno!:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Guest Gashomir
I meni je sve bezveze!Nema snega, napolju je jako hladno...:emot-sad: :emot-sad: Ka i da nije decembar!!!

 

Ok za Grke...ja sam mislila da su grko -katolici...eto naučih nešto!:wink2:

 

Nema snega?!

Link to comment
Share on other sites

Evo i meni se isto čini...i pošto svega sad i imamo neke posjete i poljudit ću.:thumbdown:

 

Ma preživećeš...i ja nekad mrzim goste nedeljom, pogotovo popodne:thumbdown:.Ako me večeras nema znajte da sam u gostima!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy