Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

Szia! Együtt írhattunk, mert nem láttam a kommentedet.

 

A lényeg: "Éppen Sheffieldbe utazom, és egy magyar népdalokból álló CD-t hallagtok, amit egy rajongó küldött. Imádom. A show pedig napról-napra változik és egyre jobb lesz!"

 

Szia, köszi hogy lefordítottad :)

 

Szóval, akkor ezt Mika írta a twitterén?

Mika és a magyar népdalok... Valahogy nagyon nem fér össze a 2 :aah:

Link to comment
Share on other sites

Én is ezt kérdezem magamtól!!! Meg tőle, ha már Twitter, bár választ nem várok. (El is ájulnék, ha válaszolna, asszem:roftl:)

 

És én is pesti vagyok, a fene egye meg. Utálom a nagyvárosokat. :boxed::aah:

 

Bocs, hogy én sem voltam egy ideig, de az a helyzet, hogy miutá dec. 30.-án meghalt a nagynéném, múlt hét végén kaptam reggel ötkor anyuéktól a hírt, hogy meghalt a nagymamám. 96 éves volt. Imádtam. Élete utolsó tizennyolc évét velünk töltötte. Szóval múlt héten megint temettünk, ugyanott, hóban-fagyban, még a nagynénémről a koszorúkat se vették le, mikor már az újakat vittük. Kissé magam alatt vagyok még mindig, túl sok ez így.:tears:

 

óóó, részvétem

Link to comment
Share on other sites

Szia, köszi hogy lefordítottad :)

 

Szóval, akkor ezt Mika írta a twitterén?

Mika és a magyar népdalok... Valahogy nagyon nem fér össze a 2 :aah:

 

Mint utóbb kiderült, nem népdalokról volt szó, vagyis nagyobbrészt nem. Igaz, azt nem tudom, hogy Suzie posztja erről hova lett. :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Mint utóbb kiderült, nem népdalokról volt szó, vagyis nagyobbrészt nem. Igaz, azt nem tudom, hogy Suzie posztja erről hova lett. :shocked:

 

Meggondoltam magam, és inkább töröltem...Majd inkább elmondom személyesen Bécsben. :wink2:

Szerintem csak azért írta így, hogy egyértelmű legyen, hogy meghallgatta azt, amit kapott. Már elég sok koncerten voltam, és épp ideje volt, hogy adjak neki valamit, mert a sorbaállás autogrammért program nem annyira nyerő nálam. :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Meggondoltam magam, és inkább töröltem...Majd inkább elmondom személyesen Bécsben. :wink2:

Szerintem csak azért írta így, hogy egyértelmű legyen, hogy meghallgatta azt, amit kapott. Már elég sok koncerten voltam, és épp ideje volt, hogy adjak neki valamit, mert a sorbaállás autogrammért program nem annyira nyerő nálam. :teehee:

 

Gondoltam, hogy ez történt. :) Semmi gond, lesz miről beszélgetnünk az úton meg a sorban. XD

 

Amúgy meg: GRATULÁLOK! Már ahhoz, hogy eljuttattad hozzá a CD-t ő pedig nemcsak hogy meghallgatta, de még a Twitteren is bejelentette. :clap::cheers:

Link to comment
Share on other sites

Éppen a szövegmemorizálással vagyok elfoglalva. Énekelni akarok azon a koncerten, elsősorban, csak másodsorban akarok agyvérzést kapni a puszta ténytől és a boldogságtól, hogy ott lehetek. :roftl:

 

Ehhez pedig elég gyakran kell igénybe vennem azokat a threadeket, ahol a szövegeket boncolgattátok. Merthogy első blikkre bizonyos számoknál csak néztem, hogy mostmivan? pl. One foot boy, Good gone girl itt-ott. Néha egyes sorokat olyan gyorsan/sűrítva énekel, hogy még ha akarnám, se tudnám kibogozni. :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Ha már a szövegeknél tartunk, megvan mindenkinek minden dalnak a szövege?

 

Azt tudni kell, hogy a lemezen szereplő szöveg nem mindig egyezik a lemezborítón megjelent szöveggel és a koncerten is néha mást énekel...

 

Ha nem ugyanazt látjátok, mint amit hallotok, megbeszélhetjük. Az interneten is rengeteg szöveg kering, sokszor teljesen más verzió egy-két dal esetén..:blink: (pl. Big Girl, Lollipop, stb)

 

Én is éneklős vagyok, néhány lassú szám kezdő versszakain kívül általában mindent énekelek. Az előbbit is csak azért nem, mert néhány dalnál inkább jobb hallgatni. :pinkbow:

:teehee:

Link to comment
Share on other sites

Ha úgy adódik, hogy elénekli a By the time-ot, esetleg az Over my shouldert, akkor én is csupán tátott szájjal fogok hallgatni. Főleg az utóbbinál, bár nem hiszem, hogy elénekelné.

 

Az meg, ha ő maga változtat a szövegeken itt-ott (bármilyen okból:roftl:) engem nem zavar: én azt éneklem, amit megtanultam, oszt jónapot. Úgysem lehet majd kihallani a tömegből az én gyengusz kis brekegésemet. :aah:

Link to comment
Share on other sites

Suzie, akkor most mit is csesztem el, hogy az aláírásomban az eredetileg 400*210 körüli kép ilyen picuriban jött elő?:hair::lmao:

 

hát, jótól kérdezed...Az én aláírásomban azért nincs kép, mert eddig nem sikerült beszerkesztenem...:teehee:

én nem tudok képeket feltenni csak internetes portárról. De épp gondolkodtam, hogy egy kis képet esetleg betehetnék az aláírásomba. A te képed mérete épp jó lenne, csak valami mást akartam...:naughty:

Ha rájövök, szólok. Illetve ilyen technikai dolgokat meg lehet kérdezni bármikor a moderátoroktól:

 

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=12388&highlight=mod+squad

Link to comment
Share on other sites

Suzie, akkor most mit is csesztem el, hogy az aláírásomban az eredetileg 400*210 körüli kép ilyen picuriban jött elő?:hair::lmao:

 

Nem így kell csinálni....:teehee:

 

Igényessen, csodálllatossan fel kell tölteni imageshack-ra, vagy photobucket-ra a kiválasztott képet a gépedről,olyan méretben és formában amilyenben látni szeretnéd, aztán ha ez megvan akkor arról az oldalról ki kell másolni a feltöltött képed URL-jét, amit itt a Signature résznél be kell illeszteni, az kód közé!

 

Remélem tudtam segíteni! :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Nem így kell csinálni....:teehee:

 

Igényessen, csodálllatossan fel kell tölteni imageshack-ra, vagy photobucket-ra a kiválasztott képet a gépedről,olyan méretben és formában amilyenben látni szeretnéd, aztán ha ez megvan akkor arról az oldalról ki kell másolni a feltöltött képed URL-jét, amit itt a Signature résznél be kell illeszteni, az kód közé!

 

Remélem tudtam segíteni! :biggrin2:

 

Egyébként körülnéztem a deviantartos oldaladon - a Mika rajzok lenyűgözőek! :mf_lustslow:

 

Főleg nekem, aki egy pálcikaemberkét is el tud rontani. :roftl:

Link to comment
Share on other sites

Nekem is lassan nézegetni kéne a dalszövegeket... A nagyrészét megértem és fejből fújom, de ha valami kimarad vagy nem emlékszek rá átköltöm és úgy ragad meg :mf_rosetinted::naughty:

 

Ezzel de ugyanígy vagyok!! Éppen azért nézegetem erősen a szövegeket innen-onnan, mert én is hajlamos vagyok átkölteni azokat a részeket, amiket nem értek - vagy értek, csak nem áll rá a szám. Aztán rögzül a rossz.:sneaky2::bleh:

 

Erre példa az Aerosmith mint zenekarnév - máig sz-el ejtem (már a végén a th-t), holott a hétköznapi angolomban ilyesmivel soha nem volt problémám. De ezt a nevet alig tíz évesen véstem a fejembe, így most már mindig így fogom kiejteni. :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Meggondoltam magam, és inkább töröltem...Majd inkább elmondom személyesen Bécsben. :wink2:

Szerintem csak azért írta így, hogy egyértelmű legyen, hogy meghallgatta azt, amit kapott. Már elég sok koncerten voltam, és épp ideje volt, hogy adjak neki valamit, mert a sorbaállás autogrammért program nem annyira nyerő nálam. :teehee:

 

őőő, akkor ebből télleg nem értek semmit. Tőled kapta azt a cd-t? Én nem tudok Bécsbe menni sajnos, és így személyesen nem tudod nekem elmagyarazázni, szóval légyszi magyarázd el itt :)

Link to comment
Share on other sites

Jaj, Zsina, én már szerintem beszéltem is veled deviantarton! az ottani nevem solanoza:D annyira jól rajzolsz :mf_lustslow:

 

Ezzel de ugyanígy vagyok!! Éppen azért nézegetem erősen a szövegeket innen-onnan, mert én is hajlamos vagyok átkölteni azokat a részeket, amiket nem értek - vagy értek, csak nem áll rá a szám. Aztán rögzül a rossz.

 

Erre példa az Aerosmith mint zenekarnév - máig sz-el ejtem (már a végén a th-t), holott a hétköznapi angolomban ilyesmivel soha nem volt problémám. De ezt a nevet alig tíz évesen véstem a fejembe, így most már mindig így fogom kiejteni.

de legalább kreatívan megoldjuk a dolgot xD nekem van egy csomó ismerősöm, akik nem tudnak normálisan kiejteni dolgokat angolul, és kicsit már beépült, hogy próbálok nekik segíteni (- ők is viszont segítenek, mert gyakran hihetetlen magyartalan tudok lenni...). mik nem szoktak ott elhangzani xD

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mivel 2007-ben egyszer már jött volna a Szigetre Mika, csak lemondta egy amerikai tv fellépés miatt, azóta minden évben reménykedem, hogy csak be tudják ide préselni.

 

Most még csak a kívánsággép megy a honlapon, ami azt jelenti: lehet szavazni, kiket hívjanak meg a Szigetre. Ha ráértek, esetleg szavazhattok Ti is:

http://www.sziget.hu/fesztival/kivansaggep

 

Beírjátok, hogy Mika, és a gép egy pár lehetőséget feldob, onnan kell kiválasztani a nevet.

 

(Én egyébként Mika mellett a The Killers és az REM együttesekre szavaztam, de be lehet írni 8-10 kérést is.)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mivel 2007-ben egyszer már jött volna a Szigetre Mika, csak lemondta egy amerikai tv fellépés miatt, azóta minden évben reménykedem, hogy csak be tudják ide préselni.

 

Most még csak a kívánsággép megy a honlapon, ami azt jelenti: lehet szavazni, kiket hívjanak meg a Szigetre. Ha ráértek, esetleg szavazhattok Ti is:

http://www.sziget.hu/fesztival/kivansaggep

 

Beírjátok, hogy Mika, és a gép egy pár lehetőséget feldob, onnan kell kiválasztani a nevet.

 

(Én egyébként Mika mellett a The Killers és az REM együttesekre szavaztam, de be lehet írni 8-10 kérést is.)

 

Nah, kívánság leadva. :thumb_yello:

 

Mellesleg: vasárnap fél kilenckor (mikor máskor) mentem bevásárolni a közeli Lidlibe, és visszafelé masszív fejfájás és hideg mellé még a nyavalyás busz se akart jönni. Hallgattam a Neot, amikor hirtelen WAG első taktusai, én meg úgy felvidultam, hogy elkezdtem énekelni és körbetáncolni a szatyrommal, igaz, nem volt a világon senki más rajtam kívül a megállóban, de az autósok egy része nagyon megbámult. :roll1: Persze kit érdekel, még a fejfájásomat is elfeledtem arra a pár percre. :biggrin2:

 

Ezt csak azért írtam, mert ez volt az első eset, hogy tetszett a WAG, eleddig ugyanis ez volt az új album egyetlen száma, amiért nem lelkesedtem különösebben. :doh:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Mivel 2007-ben egyszer már jött volna a Szigetre Mika, csak lemondta egy amerikai tv fellépés miatt, azóta minden évben reménykedem, hogy csak be tudják ide préselni.

 

Most még csak a kívánsággép megy a honlapon, ami azt jelenti: lehet szavazni, kiket hívjanak meg a Szigetre. Ha ráértek, esetleg szavazhattok Ti is:

http://www.sziget.hu/fesztival/kivansaggep

 

Beírjátok, hogy Mika, és a gép egy pár lehetőséget feldob, onnan kell kiválasztani a nevet.

 

(Én egyébként Mika mellett a The Killers és az REM együttesekre szavaztam, de be lehet írni 8-10 kérést is.)

 

úú, én jó sokat szavaztam már. De sosem elég! :D A The killers-t én is nagyon szeretném, ha jönne. a 2007-es szigeten rengeteg olyan együttes volt akiket nagyon szeretek... :tears:

Link to comment
Share on other sites

Ezt csak azért írtam, mert ez volt az első eset, hogy tetszett a WAG, eleddig ugyanis ez volt az új album egyetlen száma, amiért nem lelkesedtem különösebben. :doh:

 

ha ha ha hasonló az ízlésünk...:naughty:

 

De jó, hogy játsza a Neo a WAG-et. Kár, hogy maga a szám nem reprezentálja jól Mika zenéjét...:cool:.. de ez már az ő baja... Már valószínűleg rájött, hogy nem jött át az üzenet az első kislemezzel..

 

úú, én jó sokat szavaztam már. De sosem elég! :D A The killers-t én is nagyon szeretném, ha jönne. a 2007-es szigeten rengeteg olyan együttes volt akiket nagyon szeretek... :tears:

 

 

Nagyon tuti lenne, ha eljönne a Szigetre. Néhány nyári fesztivál megjelenését már bejelentették, remélem, ezúttal nem marad ki Magyarország.

Link to comment
Share on other sites

Képzeljétek..aminap elmentem szoliba...(ami már önmagában is furcsa) ....és miközben fekszem bent az irtózatos fényben...szólt vmi rádió.....és mi ment? Mika- Rain. NEm akartam hinni a fülemnek...7percen voltam bent, és pont kifogtam a relaxáláshoz. :D

 

Nagyon nagy érzés volt. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy