Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

@pucsesz: Köszi a francia sanzon gyűjteményt :pinkbow:

 

Cserébe én ezt küldöm:

 

 

:thumb_yello:

 

Uramisten. De most komolyan, nem is bírtam végighallgatni, annyira tökéletes volt!!! Az előzőt én is ismertem, a Grace Kellyt franciául (megállj, dobogó szívem), de ez most lemosott a pályáról. Fhu.:mf_lustslow: Amikor olyan mély hangon kezdte a második sor elejét, leesett állal bámultam a képernyőre, és egyszerűen nem bírtam elhinni, amit hallok/látok.

Arról nem is beszélve (lassú ismerkedés ugyebár), hogy tegnap hallottam először a Blame it on the girls-t eredeti videó formájában, és azóta mást se dúdolgatok. A családom azt hiszi, végleg begolyóztam.:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Egyébként annyira köszi a BBC2-ős linkért! Tegnap este végighallgattam, megállapítottam, hogy sokban egyezik az ízlésünk, ami kicsit meg is döbbentett, aztán egyszerűen csak hagytam, hogy a beszéd/énekhangja elandalítson. Tudom, reménytelenül ódivatúan fogalmazom meg a mondandómat. (Mentségem: Fekete Istvánt olvastam délután. :)

Link to comment
Share on other sites

Annyit tennék még hozzá (és most már abbahagyom ezt a darabos posztolgatást:naughty:), hogy így elnézem az élő fellépéseit, és egyre inkább biztos vagyok benne, hogy ha kihagyom a bécsi koncertet, azt egy életre meg fogom bánni. Ellőttem se tiszta, hogy hogyan fogom megoldani (főleg, hogy időben el tudjak szabadulni), de ha a fene fenét eszik, akkor is. :wink2:

Ja, egyébként: hogyan jönnénk haza? Már értem, hogy vonattal, de ha jól néztem, az utsó vonat BP-re valamikor tízfelé megy, utána csak hajnali ötkor, szal erre nézve terveztek valamit?

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy örömet szereztem ezzel a francia sanzon youtube videóval! Angol spelling-ből pedig szépen bemutatkoztam ezzel a "bjútifúl"-lal. Este megnézettem a gyerekkel - 11 éves, ötödikes, fiú, egyedül nevelem - a Holt költők társaságát, még utána volt fürdés, stb, szóval elfáradtam kicsit. Szerintem a film alapmű, bár nektek, kicsi lányok, lehet más a véleményetek.

Ölelés:

Pucsesz

Link to comment
Share on other sites

Ja, és ezt ismeritek? Magyar művészek adták az arcukat - nem néztem meg az angol és más verziókat, de a youtube-on megtaláljátok. Egy pár hétig, az unokahúgom (egy zseni!) által megszerkesztett refrén volt a csengőhangom - persze nem a multinál:)))

Link to comment
Share on other sites

Ja, és ezt ismeritek? Magyar művészek adták az arcukat - nem néztem meg az angol és más verziókat, de a youtube-on megtaláljátok. Egy pár hétig, az unokahúgom (egy zseni!) által megszerkesztett refrén volt a csengőhangom - persze nem a multinál:)))

Eddig nem ismertem, és így elolvasva a kommenteket - imádom a hazámat, de rengeteg barom mászkál benne. Ha nem éppen a melegek, akkor mindegy, hogy milyen különbözőség alapján, csak gyűlölni lehessen valakit.

A szám egész jó, a videó is egyben van, az üzenet meg pláne, csak úgy látom, nem nagyon "jött át" sokaknak. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én sok hideget-meleget kaptam már különböző helyeken azért, mert nyíltan kiállok azon véleményem mellett, hogy a szerelem nem nemfüggő. Sokszor nem is tudom, nevessek-e, vagy sírjak, mikor valami neandervölgyi nekiáll kommentelni, pl. Mika klipjeire is, hogy "tudtam, hogy meleg", "lerí róla", meg hasonlók. A zenéjéről nincs is véleményük, pusztán a saját ostobaságukat hirdetik fennen.

Le is szoktam arról, hogy ilyen emberekkel vitatkozzam bármely fórumon/közegben, aki leáll egy hülyével vitázni, az maga is bejut a vigyorgóba előbb-utóbb.

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy örömet szereztem ezzel a francia sanzon youtube videóval! Angol spelling-ből pedig szépen bemutatkoztam ezzel a "bjútifúl"-lal. Este megnézettem a gyerekkel - 11 éves, ötödikes, fiú, egyedül nevelem - a Holt költők társaságát, még utána volt fürdés, stb, szóval elfáradtam kicsit. Szerintem a film alapmű, bár nektek, kicsi lányok, lehet más a véleményetek.

Ölelés:

Pucsesz

 

Én is a Holt Költők Társaságát néztem, kb ötödször, azt hiszem, de nem unom meg. Ha ilyen filmeket lát, a fiadból is olyan ember válik majd, akire büszke lehetsz. Egyébként erőt kívánok és kitartást, nehéz lehet egyedül birkózni meg sokmindennel, amivel még egy pár is csak nehezen bír. Én még leendő gyermekeim apját se leltem meg:roftl:, mégis van valami fogalmam a feladat nehézségéről. Együtt éltem a nagynénémmel, aki az utolsó években annyira leépült, hogy fél évig, mielőtt otthonba került, már etettem/pelenkáztam, mert felülni sem tudott. Azóta nem tartok semmilyen feladattól, ami egy kisbaba/gyerek/felnőtt körül felmerülhet.

Ezer éve nem szólított senki kicsi lánynak, köszi!:pinkbow: Attól kapom inkább a frászt, mikor a kis óvodáskorúak lecsókolomoznak, meg néniznek! Hál'istennek nem forgolódom sokat ilyen környezetben, de akkor is!:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Emlékeim szerint én két filmet könnyeztem meg tizenéves koromban: az egyik Holt költők társasága volt, a másik pedig a Philadelphia.... Máig ez a két film a kedvencem, csak időközben csatlakozott még hozzájuk a Becéző szavak...

 

 

A Lily Allen szám alapvetően a brit szélsőjobb erősödése ellen íródott, és valami rajongó a Youtube-on intézett felhívást a netezőkhöz, hogy készítsenek újabb videókat a dalhoz. Ebből az ötletből szültetett a magyar klip. Kár, hogy erre egész egyszerűen nem volt érett az ország, és szerintem az elkövetkezendő pár évtizedben sem lesz az. Szóval, az üzenet „nem jött át”, viszont néhány szűklátókörű ember hónapokig erről fröcsögött a médiában. Én inkább elkapcsoltam ilyenkor :cool:

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Gyorsan elmesélném mai élményemet: Apámmal több ügyből kifolyólag Letenyére utaztunk, és lenéztünk Muraszemenyére a folyóhoz, én pedig egész úton a rádiót abajgattam, mert arrafelé elvesznek a magyar adók, és csupa szlovén, horvát, osztrák adó jön be. Éppen azon morfondíroztam, hogy a magyar adók tényleg nem játsszák Mika dalait, az újakat meg pláne nem (:protest:), és erre, az Istenke háta mögött, egy általam nem ismert horvát adón... megszólalt a Rain, én eszeveszetten énekeltem, apám meg sandán méregetett a kormány mellől.:roftl:

Erről ennyit: a magyar rádiók nyugodtan emelhetnek maguk fölé egy-egy helyes kis kriptát, oszt' jónapot. :aah:

Link to comment
Share on other sites

Még mindig van egy thread itt, amiben a déli szomszédaink arra buzdítottak mindenkit, hogy az MTV Adria honlapján nyomják fel a Rain-t top pozícióba. A 2. helyig sikerült is, azóta lehet, hogy fentebb is ment..

 

Ott - akárcsak nálink - a játszási lista alapján van slágerlista, mert kislemezeket nem adnak ki.

 

Ja, a rádióadók itt elég gáz állapotban vannak. Mondjuk mindkét új adó jobb az elődjénél, bár én speciel a Danubiuson annak idején hallottam a Grace Kelly-t és a Big Girl-t is... Sőt, a Viva Chart Show-n is 1 hétig No 1 volt, ha jól emlékszem, majd visszaesett kb. a 40. helyre.... Ebből is látszik, hogy elég mesterségesen gerjesztik a sikereket.

Régen a szavazósdi sokkal jobb volt ..

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Hallottatok arról, hogy az MFC ma 3 éves, és különböző threadeken mindenféle ajándékokat lehet nyerni?

 

erről itt van szó:

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=21449

 

Van egy verseny, amiben kifejezetten azon országok MFC tagjai indulhatnak, ahol Mika még nem koncertezett, és dedikált CD-t lehet nyerni.

Nekem már van ilyen. Ha benneteket is érdekel, itt a link:

 

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=21451

 

Mindössze a megadott e-mail címre kell megírni 2-3 mondatban, hogy miért szeretnétek, hogy Mika itt koncertezzen.

 

Fontos, hogy az e-mailben írjátok meg a felhasználóneveteket is + az e-mail címet, és csak egy versenyre csak egy nevezéssel jelentkezhettek..

 

Sok sikert!:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Reméljük, lesz magyar nyertes:thumb_yello:

 

Amúgy a szövegeket szerintem csak az a moderátor fogja elolvasni, aki meghirdette a versenyt. Mikának viszont természetesen lehet jelezni egyéb módon is, hogy itt is vannak rajongói :teehee: - csak épp nem tudom, vannak-e elegen :dunno: Arra gondolok, hogy ha itt koncertezne, vajon megtelne-e rá egy kisebb létesítmény? Lehet, hogy jobb is, ha csak évek múlva ad itt koncertet -végülis Bécs is közel van... (?)

Link to comment
Share on other sites

A fenébe! Miért van az, hogy minden jó dologról lemaradok? Egyszer forduljon elő, hogy egy napig nem nézek ide fel (Mika vblogját néztem a YT-on, meg ismerkedtem az új albummal XD), és pont akkor történik minden érdekes. És még a fejem is fáj.

 

Na jó, nyavalygás abbahagyva. Ha lesz magyar nyertes, remélem, hogy valami tali/koncert/akármi keretében legalább láthatom egyszer a keze írását. (Ez már kicsit kóros, nem? :shocked:)

Link to comment
Share on other sites

Ha lesz magyar nyertes, remélem, hogy valami tali/koncert/akármi keretében legalább láthatom egyszer a keze írását. (Ez már kicsit kóros, nem? :shocked:)

 

Nyugi, csak öten nyertek dedikált CD-t, 5 különböző országból - kicsi a valószínűsége, hogy épp magyar is van köztük, de nem elképzelhetetlen. Nem nézetem meg, hogy ki nyert, mert én nem neveztem.

 

Amúgy ilyen dedikált CD-ket lehetett venni egy online store-ból szeptemberben, 9 angol fontért. Szerintem ilyen CD-ket sorsoltak ki.

Ott magyar bankkártyával nem lehetett fizetni, így egy angol ismerősöm vette meg nekem, és oda is szállították ki. Csak azt nem tudom, minek vettem olyat is, mikor a dupla CD-t úgyis megvettem volna, normál körülmények közt szerzett aláírásom pedig már volt tőle: kettő névre dedikált, és az egyik mellé rajzolt is :teehee: Az MFC-n egyébként többen feltettek már dedikálásokat tőle, biztos találsz néhány "mintát" itt is.

Link to comment
Share on other sites

Nyugi, csak öten nyertek dedikált CD-t, 5 különböző országból - kicsi a valószínűsége, hogy épp magyar is van köztük, de nem elképzelhetetlen. Nem nézetem meg, hogy ki nyert, mert én nem neveztem.

 

Amúgy ilyen dedikált CD-ket lehetett venni egy online store-ból szeptemberben, 9 angol fontért. Szerintem ilyen CD-ket sorsoltak ki.

Ott magyar bankkártyával nem lehetett fizetni, így egy angol ismerősöm vette meg nekem, és oda is szállították ki. Csak azt nem tudom, minek vettem olyat is, mikor a dupla CD-t úgyis megvettem volna, normál körülmények közt szerzett aláírásom pedig már volt tőle: kettő névre dedikált, és az egyik mellé rajzolt is :teehee: Az MFC-n egyébként többen feltettek már dedikálásokat tőle, biztos találsz néhány "mintát" itt is.

 

jajj dejó nekteeeek!!!!nekem is kell dedikált CD!!!!egy darab poszterem van,amit aláírt...a CD-t már nem akarta:aah:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy névre szóló épp elég személyes emléknek. Ha ilyen lehetőség adódik, inkább érdemes beszélni vele egy kicsit, az többet ér.

 

Én is csak azért kértem másodszor is aláírást tőle, mert a Little Noise után egy kicsit kótyagos és fáradt volt, felszínes csevegéshez meg nekem nem volt kedvem, és ha már ott álltam... :teehee:

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Na, ne csináljátok ezt, mert sárgulni kezdek! :aah:

 

Én is haladok, bár egyelőre eléggé személytelenül: ma az Alexandrában jártam, átpörgettem az M-es előadókat - Mikától semmi! Fortyogva az eladókhoz vonultam, hogy most mégis mi van, erre: visszaküldik őket a kiadóhoz a leltár miatt, legközelebb két hónap múlva lesz az új album a polcon. Épp abban a pillanatban csomagolták dobozba jópár másik CD-vel, DVD-vel együtt. Közöltem, hogy kurkásszanak nekem egyet valahogy, mert szeretném látni, kézbe fogni a CD-t, erre a csaj tíz perces keresgélés után nagy kegyesen a kezembe nyomta, én pedig rövid megfontolás után, és a szolid ár láttán azonnal megvettem.:biggrin2:

Ha eljutok a koncertre, és Isten adja, abba a helyzetbe kerülök, legalább lesz mit aláíratni vele! (álmodozom, ne ébresszen fel senki!:roll1:

Link to comment
Share on other sites

Ok, én majd lelkileg támogatlak Bécsben!:wink2:

Vagy máshová is tervezel menni?

 

Én egyébként láttam több helyen is Magyarországon a CD-t. Ha jól emlékszem, még a Media Marktban is (vagy valami ahhoz hasonló helyen), és egész kicsi könyvesboltban is vidéken.

Link to comment
Share on other sites

Ok, én majd lelkileg támogatlak Bécsben!:wink2:

Vagy máshová is tervezel menni?

 

Én egyébként láttam több helyen is Magyarországon a CD-t. Ha jól emlékszem, még a Media Marktban is (vagy valami ahhoz hasonló helyen), és egész kicsi könyvesboltban is vidéken.

 

Kicsi Lányok! Meg kell rendelni, és a Royal Mail pár napon belül házhoz szállítja a két lemezes TBWKTM kiadást, két CD-t! Én aztán tényleg nem vagyok egy internetes rendelgetős típus, de tavaly szeptemberben úgy elkeseredtem, hogy, megrendeltem a cuccot a honlapon, megadva minden Visa card adatot meg, amit kellett, és gondoltam - na legfeljebb buktam pár ezer forintot... Nem telt bele egy hét, és itt volt a boríték - bedobva a hálószobámba, ahol "bukóra" szoktam hagyni az ablakot, szerencsére, mert ez a mi drága postásunk, ott dobta be az értékes küldeményt - képzelhetitek a meglepetést, amikor felfedeztem!

 

Más, illetve vissza a francia sanzon témámhoz: MIKA-t a franciák "sajátjuknak" tekintik, mivel kb. 11 éves koráig Párizsban éltek a családjával. Erre található utalás a hivatkozásban is - imádom ezt a beszélgetést, nézzétek meg!

 

Link to comment
Share on other sites

Meg kell rendelni, és a Royal Mail pár napon belül házhoz szállítja a két lemezes TBWKTM kiadást, két CD-t!

 

Igen, teljesen igazad van a rendeléssel kapcsolatban. A kétlemezes CD szeptemberban alig volt drágább, mint a standard, és még így is olcsóbban jött ki a postaköltséggel együtt, mintha az egylemezest vettem volna meg Magyarországon. Itt valami hihetetlen árréssel dolgoznak ...

 

Ugyanúgy a Mikaosunds-on árult kislemezeket is meg lehet rendelni, akár a CD-t, akár a bakelit lemezeket.

 

 

A Taratata show 2007-ből az egyik kedvence szinte mindenkinek szerintem:blush-anim-cl:..

Van egy olyan, színfalak mögötti részeket bemutató videó is a Youtube-on, ahol Mika az Everywhere-t próbálja (Fleetwood Mac)... Aztán valami miatt mégsem tudták eljátszani (túl kevés volt az idő / nem kaptak engedélyt..stb), és amiatt született a programban az a rész, ahol a Champs Elysées-t és a Killer Queen-t énekli kérésre. Abszolút rögtönzött, a KQ szövegéből az első két soron kívül semmire sem emlékezett, de legalább próbálkozott :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Ok, én majd lelkileg támogatlak Bécsben!:wink2:

Vagy máshová is tervezel menni?

 

Szó sincs róla, sajnos.Az az igazság, hogy (innen offtopic) dec. 30.-án meghalt a nagynéném, akit régebben én gondoztam, és ez nemcsak érzelmileg sújtja a családot. Gondolhatjátok, milyen vidám szilveszterünk volt.:(

Lényeg az, hogy be nem tervezett költségként megjelent egy temetés a közeljövőben, és mivel évek óta nem volt részünk ilyesmiben, megdöbbentettek az árak. Így előfordulhat, hogy stikában kell összekaparnom a bécsi koncertre áldozandó anyagiakat. De elszántam magam, hogy nem hagyom ki - ha már úgyis ennyi rossz történt, és a tavaszom is nehéznek ígérkezik, akkor legalább legyen mire várnom. :boxed:

Link to comment
Share on other sites

@Ebilafan sajnálom, hogy ilyen szomorúan zárult számodra a tavalyi év ..:sad:

Őszintén kívánom, hogy a 2010-es év szép, és emlékezetes legyen a számodra :huglove:

 

A bécsi koncertben az a legjobb, hogy szerintem szállásra nem kell költeni, mert tényleg itt van a szomszédban.

Az egyik opció, hogy akik bírják a strapát, azokkal ébren megvárhatjuk a reggeli első vonatot vissza. A második opció, ha valaki(k) személygépkocsival jönnek, és a többiek "beszállnak" az üzemanyagpénzbe.

Link to comment
Share on other sites

@Ebilafan sajnálom, hogy ilyen szomorúan zárult számodra a tavalyi év ..:sad:

Őszintén kívánom, hogy a 2010-es év szép, és emlékezetes legyen a számodra :huglove:

 

A bécsi koncertben az a legjobb, hogy szerintem szállásra nem kell költeni, mert tényleg itt van a szomszédban.

Az egyik opció, hogy akik bírják a strapát, azokkal ébren megvárhatjuk a reggeli első vonatot vissza. A második opció, ha valaki(k) személygépkocsival jönnek, és a többiek "beszállnak" az üzemanyagpénzbe.

 

igen...a ticket expresses néni is azt mondta,hogy ilyen fan oldalakon(hát tessék:biggrin2:)keressünk embereket akik kocsival mennek és az sokkal jobban megéri!

hát namost néztünk vonatjegyárakat...a legolcsóbb az ugye a diákjegy(ezt Dórinak és Zsinának mondom)az 3500ft...a felnőtt pedig azthiszem 5 körül van:)

 

ki jön?jó lenne ha így tudnánk együtt menni:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy