Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

Mit szólnátok valami egyen cucchoz? Nem mondom hogy ruha legyen, mert mindenki úgy öltözködik ahogy akar, ebbe ne szóljunk bele..de mondjuk valami arcfestés...Mika használ ilyen dolgokat...pl ez a fekete vonal az arcon....vagy mindannyian egymás mellett állnánk és a tenyerünkre lenne írva valami...nem tudom,de valahogy jó lenne valami egységesség...a buborékfújás szerintem egyáltalán nem gáz hogy máshol is volt már, ez nem verseny, hanem a hangulat miatt tök jó...jó dolgokat el lehet lesni máshonnan és nem hiszem hogy Mika fejében megfordulna hogy "húúú de gáz ez már Tallinban is volt" :)

 

Szóval valami szolid egység kellene...nem hajfestés meg durvulás...csak hogy lássa hogy azért tudjuk mi a dörgés, és nem csak odakeveredtünk a koncertjére :)

Még gondolkozom majd :)

 

Nos, átolvasva az utóbbi pár napban, a magyar MFC-n szokatlanul aktív és igen örvendetes levelezést, több dologra is szeretnék reagálni (lassan kigyógyulva a mintegy egy hete tartó, lázas-tüsszögős-köhögős nyavalyámból)

 

Zsina ötletét kiválónak tartom a tekintetben, hogy igenis fejezzük ki valahogyan, tegyük transzparenssé, hogy mi igazán ŐÉRTE vagyunk ott! Ebbe nekem, bár szintén "nagy öregnek" számítok, ahogy Suzie írta is magáról, simán belefér egy ilyen egyen-póló vagy bármi más, akár az arcfestés is - de nyári hőségben, tömegben, nem olvad az le az ember arcáról?

Bevallom, hogy én szerelmes vagyok az ARANY színben pompázó dolgokba, és az nagyon jól is mutatna egy nyári koncerten, ha az a néhány tucat (Suzie? te hány emberre számítasz?) IGAZI RAJONGÓ mondjuk arany színű pólóban vagy kalapban tűnne fel - kalap....

MÁS: van viszont egy másik ötletem: ebben az itt hivatkozott videóban, amit szerintem mindannyian ismertek, egy sunflower kalapban szerepel.

 

 

Nem lehet véletlen, hogy ez manapság is feltűnik - én mintegy 20 éve éltem Londonban egy kis ideig, és szereztem egy ilyen kalapot a Camden Town-i piacon - számos (immár nem túl sok) dolog között ez a napraforgós kalap megmaradt - át-/és túlélt minden válságomat, költözést és most is itt van hálószobámban a lámpámon, lefényképeztem, íme: (a kép nagysága miatt nem tudom, hogy sikerült e csatolnom, ha most nem, majd megpróbálom lekicsinyeti).

 

Ilyen napraforgós kalapban abszolút FELTŰNŐEK lennénk és olyanok, akik amiatt szeretik, ami ő valójában: egy (több nemzetközi állomást is megjárt) londoni "bohóc"! Ugye, Kicsi Lányok, nem értitek félre ez utóbbi megjegyzést: nem pejoratív értelemben használom a "bohóc" szót, sőt!

 

Fekete kalapot nem nehéz beszerezni vagy van is mindenkinek, már csak a napraforgó kitűző kell! Ha tetszik az ötlet, utánajárhatunk, hol lehet ilyen napraforgó kitűzőt találni! Nagyon jól mutatna a koncerten, szerintem!

 

 

 

azért szerintem lehet még várni a vásárlással 2-3 hetet, mondjuk április végéig, hogy olcsóbb legyen.

 

Ezen kívül nem árt, ha mondjuk hivatalosan is bejelentik a Mikasounds-on, bár volt olyan fesztivál, amelyet egyáltalán nem erősítettek meg hivatalosan, pedig tv felvételt is készített róla az MTV :doh:

Szóval, a Sziget szervezőiben alapvetően megbízom, lemondani pedig elvileg bármikor lemondhatja sajnos...

 

 

Július 8-a pénteki nap, kiváló lenne, ha igaz lesz! Suzie-nak igaza van, amikor a jegyvásárlással kapcsolatban türelemre int, szerintem sem kell ezt elkapkodni - bár az is igaz, hogy én sem szeretnék lemaradni az eseményről! Csak a tavalyi, nagyon keserű prágai koncertjegy vásárlás él még bennem mindig igen élénken, július 26 (?)-án lett volna a koncert, amire annyira készültem - amit az utolsó percben lemondott. Az nagyon sokkolt engem!

 

Ja, bocsánat, hogy nem játszom a hangulatjelekkel az írás közben - én meg lehet, hogy ehhez vagyok már kicsit öreg, de azért egy ölelést még küldök Minden Magyar Rajongónak szeretettel:

:group_hug:

Pucsesz

post-17059-142983695225_thumb.jpg

Edited by pucsesz
New attempt:attaching image
Link to comment
Share on other sites

Lányok! Szóltok majd ha vesztek jegyet? Most kicsit megijedtem, mert félek, hogy tényleg olyan szerencsétlenség ér minket, hogy lemondja. BÁR a Szigetes koncert sem volt fenn a MikaSounds-on. Többször érdeklődtem ott, de senki nem válaszolt. Szóval annak ellenére, hogy ott nem jelentik be, még lehet tuti a dolog.

A kis egyenpóló vagy kalap pedig nagyon tetszik. Csak szóljatok merrefelé lehet ilyet kapni. Ha néztétek az adatlapomat, láttátok, hogy nem vagyok pesti így a beszerzés elég nehézkes nekem. De ha lehet valahol rendelni, akkor írjatok vagy ha abszolút lehetetlen a küldetés akkor, ha lenne valaki olyan tündér és megvenné nekem, amit én utána a koncert előtt természetesen kifizetek!

De már irtóra bezsongatott a dolog :D

 

Üdv és Puszi Mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az egyenöltözet beszerzésével várjunk, mert nem tudjuk, hogy egyáltalán kinek mi tetszik / ki mit viselne / felvennének-e egyen cuccot és ha igen, akkor hányan. Ha csak két ember visel azonos dolgot, az még csak azt jelenti, hogy ismerik egymást... :dunno: (:naughty: )

 

A további ötletek előtt csak azt mondanám, hogy az alábbi dolgokat érdemes figyelembe venni a meglepi előkészítésekor általában.

 

Általánosságok:

Ahhoz, hogy érzékelhető legyen bármi a sötétben , fehér vagy fluoreszkáló színű kell, hogy legyen. (Nagy valószínűséggel 22h-kor kezdődik majd az ő része szerintem). Elég sok embernek kell beszállni ahhoz, hogy egy ötlet egyáltalán látható legyen a színpadról - én azonban nem számolok sok rajongóval ezen a fesztiválon, inkább fiatal bulizók lesznek ott.

 

 

Öltözet:

Ha túl nagy szélességben vagy magasságban (merevített szoknya, nagy táska, magasabb fejfedő, tupírozott haj), akkor a többi koncertező a rokonságodat fogja emlegetni egészen addig, amíg meg nem szabadulsz tőle valahogy / össze nem préseled.:naughty:

Júliusban akár 35ºC-os meleggel is számolhatunk napközben és este is biztos meleg lesz (még akkor is, ha egy jó nagy viharral zárul a nap). Szóval a kis felszerelésben, amivel a tömegbe merészkedünk, a legfontosabb kellék a víz, a napszemüveg (esetleg napozó kalap) és az esőkabát.

 

 

Meglepi:

Ha a Szigetből indulunk ki, akkor egy kis helyen elférő, de látványban hatásos, akár hátul a tömegben is érzékehető dolog a legjobb az ilyen fesztiválokon. Itt ugyanis meg kell nyernie a közönséget, amihez kellenek a hatáselemek. A bubi ezért jó az ilyen alkalmakra. A léggömb is jó lenne, de az sajnos ugye magától nem repül, héliumosat pedig szerintem nem lehet bevinni / túl nagy helyet foglal el. Esetleg kicsire fújt héliumosok is szóba jöhetnek (főleg, ha sötétben világító festékkel festjük meg őket), de ebben nem vagyok szakértő. Esetleg majd utána járhatunk ennek is. :dunno:

Link to comment
Share on other sites

és ha a tenyerünket festenénk be fluoreszkálóra?:teehee:

 

Tőlem...:roftl: Ha nem kell hozzá sok dolgot cipelnem, az mind OK:teehee:

 

De a viccet félretéve, mivel mi elég kevesen vagyunk, talán ott is meg tudunk szervezni az elsősorra meglepit (világító festés, matrica, léggömb, bubi..stb) ami se helyet nem foglal, se a költségeket nem növeli.

 

Arra gondoltam egyébként, hogy ha kitalálunk valami jót, akkor akár fel is tehetjük az ötletet a Balaton Sounds Facebook oldalára, merthogy ilyen is van. Most láttam, hogy oda is feltették a holland videót (Relax live) de néhány idióta már a száját húzza, hogy miért kellett Mikát meghívni...:sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

Tőlem...:roftl: Ha nem kell hozzá sok dolgot cipelnem, az mind OK:teehee:

 

De a viccet félretéve, mivel mi elég kevesen vagyunk, talán ott is meg tudunk szervezni az elsősorra meglepit (világító festés, matrica, léggömb, bubi..stb) ami se helyet nem foglal, se a költségeket nem növeli.

 

Arra gondoltam egyébként, hogy ha kitalálunk valami jót, akkor akár fel is tehetjük az ötletet a Balaton Sounds Facebook oldalára, merthogy ilyen is van. Most láttam, hogy oda is feltették a holland videót (Relax live) de néhány idióta már a száját húzza, hogy miért kellett Mikát meghívni...:sneaky2:

 

 

Én már el sem olvasom a kommenteket, mert borzasztóan felidegesítenek. Én meg pl. Guettát nem szeretem, meg úgy amblokk a tüc-tüc zenét mégsem írogatok be utálkozó kommenteket. Na mind1.

Kellemesebb témára térve: a fluoreszkáló festék ötlete tetszik :) Egészen kivitelezhető :)

Link to comment
Share on other sites

Most néztem meg egy honlapon 2500/tubus

Van neonzöld(állítólag ez látszik a legjobban),Türkiz és Piros...

Azt írja,hogy nem mérgező,de nekem erős kétségeim vannak a termék megbízhatósága felől...

Link to comment
Share on other sites

Hey :)

 

Én ősszel a kolis diáknapon kb. 100 embernek festettem különböző testrészeit UV festékkel az esti nagy bulira. Szerintem a festék még meg is van valahol, ha nem is nálam,de meg tudom szerezni szerintem,mert maradt belőle rengeteg. Szabad szemmel és sima fénynél semmi nem látszik belőle, beszívja a bőröd, de UV fénynél frankó hatása van. Tenyéren, alkaron iszonyú jól mutat...meg arcon is,volt aki az egész arcát bekenette :)

Nemtom mennyire lesz ott UV fény, de ha gondoljátok szívesen viszek ecsetet is és kifestem azt aki szeretné :)

 

xx

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Eszembe jutott valami. Mi lenne ha világító karkötőket vennénk fel? Amit meg kell törni hogy világítson. Nem túl drága (15 db olyan 800 ft) és látványos :) Csak fel kell venni és kész :) Csak gondoltam bővítem az alternatívákat :)

Link to comment
Share on other sites

Remek ötlet a karkötő is... Olyat hol lehet kapni egyébként? Bár lehet, hogy a Soundon majd árulják...

 

És köszi az arcfestés felajánlást, Zsina. Én eddig toll formájában láttam ilyet a németeknél. Néhány koncerten ilyen, szabad szemmel nem látható festékkel festenek magukra mintákat.

 

Edit: későn írtam, bocsi a korábbi félreütésekért

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Remek ötlet a karkötő is... Olyat hol lehet kapni egyébként? Bár lehet, hogy a Soundon majd árulják...

 

És köszi az arcfestés felajánlást, Zsina. Én eddig toll formájában láttam ilyet a németeknél. Néhány koncerten ilyen, szabad szemmel nem látható festékkel fesenek magujra mintákat.

 

 

Én google-on rákerestem, de ilyen party-kellék boltokban lehet beszerezni. Nálunk pl. van egy Party-Varázs nevezetű hely :) Én ott láttam :) Egészen konkrétan am itt néztem : http://www.unnepekaruhaza.hu/php/wtermresz.php?hiv=416&tid=8530

Link to comment
Share on other sites

Köszi a linket Timi.

 

A Balaton Sound koncertről új thread nyílt, mostantól ide lesz érdemes írni. Itt be is jelölhetitek, hogy mentek- e a koncertre.

Tulajdonképp csak azok jeleznek vissza, akik valószínűleg mennek, a 'no' válasz csak azért van, hogy a Yes-t vagy a maybe-t módosítani lehessen No-ra

 

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=25722

Link to comment
Share on other sites

A közös akció szerintem jó lenne, csak tényleg valami működő és jól látható dolgot kell kitalálni. Én a foszforeszkálós dolog mellett vagyok, az a legfeltűnőbb és leglátványosabb is lehet, ha sok van. Az arcom kizárt, hogy befestem, de a többi testrész jöhet. De ha lehet bármilyen kis világítós kütyüt venni, az is jól mutatna.

A buborékok szépek, de csak akkor, ha sokan vagyunk. Emlékszem, tavaly a Szigeten is fújtak (nem tudom, kik voltak), de csak kevesen fújtak, így nem hatott annyira.

Hát, totál bezsongtam.:mf_lustslow: Nagyon kellett ez nekem, mert tisztára le voltam hangolva az utóbbi időben. Ráadásul most pont meg is fáztam...

 

Azt remélem, hogy nem mondja le (és nekem sem jön közbe semmi). Én a Szigetre tavaly aznap vettem a jegyet... nem tudom, a Balaton Soundnál ez hogy működik...

 

Ha bevesztek én is csatlakoznék a csapatotokhoz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Pont azon gondolkodtam,hogy nem tudom ki megy még vonattal rajtam kívűl,de fogalmam nincs,hogy hogyan fogok hazajutni...Ugye vonat nem jár éjszaka,azt pedig nem látom valószínűnek,hogy én reggelig fent bírjak maradni.Ti hogyan lesztek?

Link to comment
Share on other sites

@marlasinger Persze, 'csatlakozhatsz'..:boing: Igaz, tavaly is külön ment mindenki, de a végén (még a koncert előtt) azért sikerült megtalálni egymást. Lehet, hogy az idén ezt jobban megszervezhetjük.:teehee:

 

@DuMika Kb. óránként megy vonat visszafelé is, akár hajnalban.

A múltkor leszedtem a menetrendet. Majd kiteszem ide vagy a koncert threadre.

Link to comment
Share on other sites

@DuMika Kb. óránként megy vonat visszafelé is, akár hajnalban.

A múltkor leszedtem a menetrendet. Majd kiteszem ide vagy a koncert threadre.

 

 

Jaj!Akkor köszönöm.Ez máskor is így van,vagy csak a fesztivál miatt csinálják így?

Link to comment
Share on other sites

@marlasinger Persze, 'csatlakozhatsz'..:boing: Igaz, tavaly is külön ment mindenki, de a végén (még a koncert előtt) azért sikerült megtalálni egymást. Lehet, hogy az idén ezt jobban megszervezhetjük.:teehee:

Köszi! :flowers2:

 

Hát gondolom, attól is függ, ki hová valósi, honnan megy Zamárdiba. Én biztosan Pestről.

De az mindenképp jó lenne, ha legalább a helyszínen összeröffennénk. Bár szerintem nem lesz nehéz megtalálni egymást.:teehee:

 

DuMika, én is néztem a vonatokat, tényleg jönnek vissza éjszaka/hajnalban is, ha vonattal megyek, én is tuti valamelyik hajnalival megyek vissza.

 

Egyszerűen nem bírom megállni, hogy fel ne tegyem a kérdést... egy ilyen fesztiválos fellépés után van esély elcsípni Mikát? Vagy M&G? Vagy valami? Én nem ismerem annyira az ő szokásait ilyen téren, azt tudom, hogy általában M&G-ek vannak, de oda is kevesen mehetnek... nem vagyok stalker, vagy ilyesmi, csak olyan jó lenne Vele találkozni egy aláírásra vagy pár mondatra. De nem tudom, Ő ilyenkor mennyire nyitott, szereti-nem szereti (én megértem, ha nem szereti, vannak olyan zenészek, akik abszolút elzárkóznak ilyenkor).

Erről jutott eszembe, hogy láttam egy tavalyi M&G-et a youtube-on, ahol egy lány meghúzta/megpiszkálta a haját... :shocked::shocked: Hát csak pillogtam... De Mika jól reagálta le, csak gondolom azért kellemetlen volt Neki is.

 

Egyébként mikorra ajánlatos odamenni? Hány órával kezdés előtt? Nem találtam időpontot, hogy mikor kezd.

Link to comment
Share on other sites

az mindenképp jó lenne, ha legalább a helyszínen összeröffennénk. Bár szerintem nem lesz nehéz megtalálni egymást.:teehee:

Igen - szerintem a Szigetből tanulva mindenki már délelőtt a színpad előtt fog ücsörögni :roftl:

 

Egyszerűen nem bírom megállni, hogy fel ne tegyem a kérdést... egy ilyen fesztiválos fellépés után van esély elcsípni Mikát? Vagy M&G? Vagy valami? Én nem ismerem annyira az ő szokásait ilyen téren, azt tudom, hogy általában M&G-ek vannak, de oda is kevesen mehetnek...

 

A koncertek után általában kijön, főleg, ha először van az adott országban. Persze függ attól is, hogy mennyire fáradt és épp sietnie kell-e valahova. A fesztiválok után általában nincs m&g, részben mert nehezebb egy helyre csoportosítani a rajongókat, és ilyenkor sokszor a turné menedzsere sincs vele, aki segíteni szokott megszervezni az egészet. Esetleg lehet próbálkozni :dunno:

 

nem vagyok stalker, vagy ilyesmi, csak olyan jó lenne Vele találkozni egy aláírásra vagy pár mondatra. De nem tudom, Ő ilyenkor mennyire nyitott, szereti-nem szereti (én megértem, ha nem szereti, vannak olyan zenészek, akik abszolút elzárkóznak ilyenkor).

Ha nincsenek sokan, jó kedve van és annyira nem siet, lehet vele beszélni. Főleg, ha nem rohanja le mindenki autogrammért és fényképért. Mondjuk pózolni általában nem szokott.

 

Erről jutott eszembe, hogy láttam egy tavalyi M&G-et a youtube-on, ahol egy lány meghúzta/megpiszkálta a haját... :shocked::shocked: Hát csak pillogtam... De Mika jól reagálta le, csak gondolom azért kellemetlen volt Neki is.

Ilyen ritkán fordul elő. Szerintem az ominózus eset valahol Dél-Amerikában történt, tavaly év végén. Úgy látszik, egy kicsit mások ott a rajongók.

 

Egyébként mikorra ajánlatos odamenni? Hány órával kezdés előtt? Nem találtam időpontot, hogy mikor kezd.

 

Nem tudom, mikor kezd, de remélem, ő lesz az utolsó fellépő aznap :dunno: A kezdés alapján megyünk ki, de szerintem én a külföldi vendégemmel lenn leszek már délelőtt - legalább megnézi a Balatont is. Az, hogy mikor állunk oda a színpadhoz, a körülményektől függ szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Igen - szerintem a Szigetből tanulva mindenki már délelőtt a színpad előtt fog ücsörögni :roftl:

:biggrin2::biggrin2: Mondjuk egy egész napos színpad előtti várakozás elég kemény. Bár ha le lehet ülni, én akármeddig elülök ott. Az állás már neccesebb. Tavaly Bécsben 6 órát álltam fesztiválon. A 4. órában már "kicsit" kész voltam.

Szerintem (legalábbis remélem) olyan szintű nyomakodás nem lesz, mint a Szigeten, mert alapból más zenei stílus, más a BS profilja.

 

A koncertek után általában kijön, főleg, ha először van az adott országban. Persze függ attól is, hogy mennyire fáradt és épp sietnie kell-e valahova. A fesztiválok után általában nincs m&g, részben mert nehezebb egy helyre csoportosítani a rajongókat, és ilyenkor sokszor a turné menedzsere sincs vele, aki segíteni szokott megszervezni az egészet. Esetleg lehet próbálkozni :dunno:

 

Ha nincsenek sokan, jó kedve van és annyira nem siet, lehet vele beszélni. Főleg, ha nem rohanja le mindenki autogrammért és fényképért. Mondjuk pózolni általában nem szokott.

 

Ennek örülök, azért ez pozitív, hogy általában jófej. Nem vagyok egy lerohanós típus, fotót meg végképp csak akkor csinálnék, ha kijönne a lépés. Tudom, hogy a fotó dolog általában sokaknak kellemetlen (még nekem is, pedig nem vagyok ismert ember). Csak jó lenne látni, mondani Neki pár szót, esetleg vinni valami ajándékot, ilyesmi.

 

 

Nem tudom, mikor kezd, de remélem, ő lesz az utolsó fellépő aznap :dunno: A kezdés alapján megyünk ki, de szerintem én a külföldi vendégemmel lenn leszek már délelőtt - legalább megnézi a Balatont is. Az, hogy mikor állunk oda a színpadhoz, a körülményektől függ szerintem.

Valszeg én is lezúzok már délelőtt, felmérem a terepet, aztán lesz ami lesz. A Szigeten is így voltam tavaly. Mondjuk abban biztos voltam, hogy 30stm fanok közé nem állok be középre, mert az egyenlő az öngyilkossággal, úgyhogy szélen álltam második sorban végig minden koncert alatt a nagyszínpadnál és tök jó volt.

Viszont a BS esetében kifejezetten bizakodó vagyok, pont azért, mert egyik sem egy olyan hejdenépszerű "banda". (Vagy csak szerintem nem azok...:aah:) Legalábbis nem David Guetta vagy Tiesto szint. Ha Velük tették volna egy napra Mikát, akkor azért pöppet aggódnék.:mf_rosetinted: (Bár David Guettára már évek óta "fenem a fogam", ezúttal is buktam, úgy érzem:teehee:)

Viszont olvasom FBn a kommenteket, és puffogok, hogy már előre mennyi negatív megjegyzést kap.:blink: Remélem, ennél barátságosabban fogják fogadni élőben....

Link to comment
Share on other sites

Szerintem (legalábbis remélem) olyan szintű nyomakodás nem lesz, mint a Szigeten, mert alapból más zenei stílus, más a BS profilja.

.....Viszont olvasom FBn a kommenteket, és puffogok, hogy már előre mennyi negatív megjegyzést kap.:blink: Remélem, ennél barátságosabban fogják fogadni élőben....

 

Igen. Szerintem is teljesen más lesz - kár, hogy nem egyértelműen pozitív értelemben. Én még sohasem voltam a BS-n, és nem tudom, mire számítsak. Az egyetlen jó dolog talán az, hogy tényleg nem lesz öldöklés az első sorért, mert a Portishead sem lehet valami népszerű. Remélem, azért Mika lesz az utolsó fellépő. Azt tudja véletlen valaki, hogy meddig szokott ott tartani a buli? Tavaly az Exit fesztiválon éjfél után kezdődött a koncertje.

 

Megint beteszem a BS koncert linkjét az MFC-n. Légyszi ide is írjatok valamit angolul majd néha, és írjátok fel magatokat, hogy jöttök (csak 'yes' kiválasztás és submit). Jó lenne, ha mindenki, aki erre az oldalra téved, látná, hogy erre a koncertre is sok rajongó megy

http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=25722

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy