Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

ittvagyok!

3napja nem voltam fent és 2oldalt írtatok...az időpont szerintem jó,mert nem akartam volna olyan későn hazaérni.A másik: uazon a napon(tehát 8-án) lép fel a theKolin magyar zenekar is,nem tudom,hogy hányan ismeritek őket(?),de nagyon aranyosak és hatalmas Mika rajongók(csodálkozom,hogy Ivánka még nem csatlakozott az MFC-hez) több interjúban is megemlítették már M-t és 16:30kor lépnek fel az OTP színpadon.Páran mindenképpen megnézzük őket(Dórii,Zsina(ha jön,remélhetőleg) és én is).

 

Volt szerencsém a The Kolinhoz, nemrég voltak kedvenceim előtt előzenekar. Hjaj. Inkább nem kommentálom az "élményt".:biggrin2:

De ha szeretik Mikát, annak csak örülök.:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Halihó! Ma voltam a DM-ben és megvettem a buborékfújó trombitát. 2 emberes munka, mert van hozzá kistányér, amibe mártogatni kell a trombitát és koncert közben egyedül nehéz :D De biztos jó sokat fúj és szép lesz :))) Egy dal erejéig tök jó lesz :)

 

EDIT: Kipróbáltam és nagyon szép, tényleg!! Ha ezt ketten-hárman fújni fogjuk akkor tényleg rengeteg buborék lesz :)

 

Ez akkor most pisztoly vagy trombita?

Mert én az Asia Centerben láttam pisztolyt, ahhoz "tár" van, ami a töltője tulképpen, nem tányér vagy mi. :shocked: Talán kényelmesebb, de drágább is szerintem. Fogalmam sincs, melyik fúj többet, jobban. Mert akkor azt veszem. Jáj, segítség!:aah:

Link to comment
Share on other sites

Tényleg? Mondjuk nem csodálkozom - bár mikor előszür láttam a San Francisco-t a tv-ben, a Scissor Sisters-t gondoltam volna fő kedvencnek.. :roftl:

Van véletlen linked ilyen interjúkhoz? Az énekes srác tök értelmes (mondjuk a zenéjükön is hallatszik, hogy intelligensen közelítik meg a dolgokat). Ezt most találtam a YT-on:

 

Ha nem írnak ide, csak az ő bajuk. :shun: Valaki biztos adott volna már Mikának The Kolin CD-t, ha tud róla :fisch:.

 

 

 

 

 

 

http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/02/19/13/Sztarsav_2011_februar_19_.aspx

 

24:30tól vannak a srácok,csak nem tudom pontosan,hogy mikor említik Mikát...benne lesz 1 MONDATUNKBAN!(a scissor sistersel együtt:)

Link to comment
Share on other sites

Ez akkor most pisztoly vagy trombita?

Mert én az Asia Centerben láttam pisztolyt, ahhoz "tár" van, ami a töltője tulképpen, nem tányér vagy mi. :shocked: Talán kényelmesebb, de drágább is szerintem. Fogalmam sincs, melyik fúj többet, jobban. Mert akkor azt veszem. Jáj, segítség!:aah:

 

Én is először azt hittem hogy pisztoly, de trombita volt :DD Egy szám erejéig szerintem megoldható, úgy is leszünk egy páran :) Amúgy egy ember is tarthatja a tálkát és fújhat, mert kicsi az egész harcieszköz :))

Link to comment
Share on other sites

Ezzel egyetértek. Abszolút nem "klasszik pop", már-már azt mondom, nem is igazán tudom besorolni sehová, mert egyszerűen egyedi, amit csinál.

A rajongókkal kapcsolatban: ez érdekes dolog, nem tudtam, hogy megosztja őket. Persze én magamból indulok ki, bármilyen "kalandba" benne vagyok, ha az színvonalas, és tud adni valami újat. Ha a pop felé evez, azt is baromira élvezem, mert várom, mi sül ki belőle, ha pedig a kicsit artosabb vonalra, annak külön örülök, mert ritka ám az ilyen zenész, aki "művészetekben" gondolkodik. Kicsit sután fogalmaztam most, de remélem, érthető.

Igen, érthető. Én azt bírom legjobban a dalaiban, hogy sohasem a legújabb trend szerint megy, és hihetetlen sok területről merít inspirációt a zenében és a vizuális megjelenítésben egyaránt.

Az én egyik kedvenc dalom pl. az Over My Shoulder, de ezt a dalt sokan furcsának tartják és nem értik, mit keres Mika repertoárjában.

 

Persze, csak át kellene gondolni, milyen mértékben zárja ki a médiát. Az egyensúlyt egészséges mértékben meg lehet tartani. Kézben lehet tartani a dolgokat.

Igen. Kezdjük ott, hogy pl. használhatná többet a twittert a kommunikációra és rendbe szedhetné a weboldalát, mert gáz. Ezekkel is úgy járt, mint annyi mindennel: nagy lelkesedéssel indult és aztán ráunt.. :teehee:

 

bevallom, én a második albumáról itthon semmit nem hallottam. Azt hittem, az első album után Mika egyszerűen eltűnt.... és persze zenekedvelőként annyi mindenki után "kutat" az ember a neten (mert sokan vannak "elveszve"), hogy Ő kiesett már a szórásból. Ezért volt számomra meglepő a szigetes fellépése.

 

:shocked:

Mondjuk gondoltam, hogy ez lehet a helyzet... Én Mika 2. albumáról dalokat eddig csak egy shopping centerben sétálva hallottom egyszer vagy kétszer. Szerintem mondjuk ennek az az oka, hogy a We Are Golden iszonyat melléfogás volt és mivel az 1. kislemez nem hozta meg a sikert, szinte leírta a lemezcége és inkább más művészeket 'futtatott'.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk gondoltam, hogy ez lehet a helyzet... Én Mika 2. albumáról dalokat eddig csak egy shopping centerben sétálva hallottom egyszer vagy kétszer. Szerintem mondjuk ennek az az oka, hogy a We Are Golden iszonyat melléfogás volt és mivel az 1. kislemez nem hozta meg a sikert, szinte leírta a lemezcége és inkább más művészeket 'futtatott'.

 

Bocsi hogy beleszólok, csak a We are golden-es részen meglepődtem, mert az albumról nekem az a kedvencem és a klipjét is imádom. Valami hihetetlen energikus, annyira Mikás Az, hogy a lemezcég nincs oda az ilyesfajta eredetiségért azért csak sajnálni tudom őket. Mert mindig a futószalagon készült, divatzene után mennek, ami szerintem borzasztó. Sajna a nép is így van ezzel. Az is igaz, hogy a média által nyomott zenéket szereti mindenki és ezért van Mika hátrányban.

Ha Lady Gagát rommá imádják, akkor szerintem Mikára is lenne igény, de ez valamiért nem akaródzik megvalósulni, főleg nem Magyarországon. Valamiért mégis a franciák csinálják jól, ahol nincs probléma a Mika-jelenséggel. Ebből a szempontból irigylem őket.

Link to comment
Share on other sites

Bocsi hogy beleszólok, csak a We are golden-es részen meglepődtem, mert az albumról nekem az a kedvencem és a klipjét is imádom. Valami hihetetlen energikus, annyira Mikás Az, hogy a lemezcég nincs oda az ilyesfajta eredetiségért azért csak sajnálni tudom őket.

 

Nem a lemezcég nem volt oda a WAG-ért, hanem a Mikát korábban kedvelők. Ez a legkommerszebb hangzású száma, és ráadásul a refrén miatt olyan, mintha valami tinidal lenne, pedig Mikának nem ez volt a szándéka. Nyert vele új rajongókat, de jóval többet veszített. A LICM kb. 6 millió példányban fogyott eddig, a második album viszont alig haladta meg az 1 milliót. A kiadó elsősorban az eladott lemezek alapján ítél. Ha Franciaországban nem lenne ennyire sikeres Mika, már nem biztos, hogy a 3. lemezét csinálhatná.

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Nem a lemezcég nem volt oda a WAG-ért, hanem a Mikát korábban kedvelők. Ez a legkommerszebb hangzású száma, és ráadásul a refrén miatt olyan, mintha valami tinidal lenne, pedig Mikának nem ez volt a szándéka. Nyert vele új rajongókat, de jóval többet veszített. A LICM kb. 6 millió példányban fogyott eddig, a második album viszont alig haladta meg az 1 milliót. A kiadó elsősorban az eladott lemezek alapján ítél. Ha Franciaországban nem lenne ennyire sikeres Mika, már nem biztos, hogy a 3. lemezét csinálhatná.

 

Ó, értem. Hát én aki szinte teljesen megértem Mika mit akar a dalaival és átérzem a művészetét, nekem nagyon furcsa hallani néhányan mennyire nem tudják/akarják befogadni a zenéjét. Pedig annyi előadó van akik szokatlant csinálnak mégis szeretik. Kicsit kiegyensúlyozatlannak érzem a zenei világot és borzasztó igazságtalannak. Értem én hogy a metal rajongók nem fognak Mika-t hallgatni, de a mindenevő divatzene-rajongók igazán végiggondolhatnák, no meg a média is :/

Remélem azért Mika még sok-sok lemezt fog csinálni és nem hagyja magát elnyomni, ahogy eddig sem engedte. Főleg a karrierje elején.

Amúgy a Lollipop is ilyen gyermekzene típusú dal, azt mégis imádják, személyes példám van rá. Egy srác barátom például nem igazán szereti Mikát, de elismeri, hogy a Lollipop jó szám. Szóval teljes képzavar.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy a Lollipop is ilyen gyermekzene típusú dal, azt mégis imádják, személyes példám van rá. Egy srác barátom például nem igazán szereti Mikát, de elismeri, hogy a Lollipop jó szám. Szóval teljes képzavar.

 

A Lollipop egy remek, inkább 70-es évek stílusában készült dal, kiváló hangszereléssel. Nem gyerekeknek való - a szövege főleg nem. :dunno:

A WAG-nél szerintem az a gond, hogy egyrészt rossz a refrén szövege, másrészt gyenge a hangszerelés (lebutított) és annyi réteget raktak rá, hogy még a kórus se nagyon hallatszik. Élőben jobb a szám, mint lemezen, és ezt Mika is tudja.

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

 

Igen. Kezdjük ott, hogy pl. használhatná többet a twittert a kommunikációra és rendbe szedhetné a weboldalát, mert gáz. Ezekkel is úgy járt, mint annyi mindennel: nagy lelkesedéssel indult és aztán ráunt.. :teehee:

 

Ez így van, csak helyeselni tudok... ha már a médiában nem szeretne részt venni, akkor legalább más csatornákon jelen lehetne. Mondjuk átérzem a problémáját, mert én is ilyen vagyok, hogy könnyen ráunok dolgokra, aztán abbahagyom. Ez nem a munkában nyilvánul meg, hanem pont ezekben a "kisebb" dolgokban, mint a FB, twitter, blog, mittudomén. De hát Ő mégiscsak zenész, előadóművész, muszáj lenne a külvilággal valahogy kommunikálnia, hogy "hahó, itt vagyok!".

 

 

:shocked:

Mondjuk gondoltam, hogy ez lehet a helyzet... Én Mika 2. albumáról dalokat eddig csak egy shopping centerben sétálva hallottom egyszer vagy kétszer. Szerintem mondjuk ennek az az oka, hogy a We Are Golden iszonyat melléfogás volt és mivel az 1. kislemez nem hozta meg a sikert, szinte leírta a lemezcége és inkább más művészeket 'futtatott'.

 

Furcsa, azon gondolkodom, melléfogás volt-e a WAG. Nem tudom eldönteni. Az biztos, hogy a klipp nem eladható itthon és a konzervatívabb országokban. Ha én lettem volna a kiadó, tuti a Rainnel kezdem. Számomra a BIOTG is melléfogás, én tuti nem azt adtam volna ki kislemezként. A WAG-ot egy második helyre raktam volna, más klippel. Bevallom, nekem a klip sem jön be - nem a "mássága" miatt, hanem mert totál infantilis, ugyanakkor olyan, mintha komolyan venné magát. Szerintem borzasztóan elhibázott a koncepció.

A dal... valóban jobban üt élőben, de nemrég írtam is, ez a Rainre is igaz, és sok egyéb dalára a második albumról. Nekem a BIOTG is erősebb élőben. A második albumról inkább a lassú számok jönnek be album verzióban (ezt de jól megfogalmaztam:biggrin2:), az I see you továbbra is "A" kedvenc, de a By the time-ot is imádom - bár azt hiszem, ott valami "külsős" is besegített (ha jól olvastam?!). Hát a Toy Boy pedig...:wub2::wub2::wub2: mestermunka!

Link to comment
Share on other sites

Ó, értem. Hát én aki szinte teljesen megértem Mika mit akar a dalaival és átérzem a művészetét, nekem nagyon furcsa hallani néhányan mennyire nem tudják/akarják befogadni a zenéjét. Pedig annyi előadó van akik szokatlant csinálnak mégis szeretik. Kicsit kiegyensúlyozatlannak érzem a zenei világot és borzasztó igazságtalannak. Értem én hogy a metal rajongók nem fognak Mika-t hallgatni, de a mindenevő divatzene-rajongók igazán végiggondolhatnák, no meg a média is :/

Remélem azért Mika még sok-sok lemezt fog csinálni és nem hagyja magát elnyomni, ahogy eddig sem engedte. Főleg a karrierje elején.

Amúgy a Lollipop is ilyen gyermekzene típusú dal, azt mégis imádják, személyes példám van rá. Egy srác barátom például nem igazán szereti Mikát, de elismeri, hogy a Lollipop jó szám. Szóval teljes képzavar.

 

Mert Mika finoman "különc". Szerintem manapság a radikális dolgokra vevők az emberek, ld. Lady Gaga. Légy radikálisan extravagáns, vagy radikálisan gagyi, esetleg radikálisan rocker:roftl:, de az ilyen decensebb, művésziesebb dolgok manapság elvesznek a "hangos" szélsőségekben - én pedig azt gondolom, Mika nem szélsőséges.

No, azért én is hallgatok metált is, és Mikát is.:teehee: Fő a változatosság.

De tudom, hogy az átlag belövi magát egy irányba, aztán kész.

 

Na, akkor én vagyok az egyetlen, aki falra mászik a Lollipoptól.:aah: Mentségemre legyen szólva, élőben ez is jobban tetszik. De most csak a dobolás miatt. :biggrin2:

A mondanivalója tetszik, értem a kontrasztot is, értem, mi akar lenni, de nem tetszik. Ez viszont már tök szubjektív. Az első albumról talán ez tetszik a legkevésbé, és a Big Girl.

Link to comment
Share on other sites

A Lollipop egy remek, inkább 70-es évek stílusában készült dal, kiváló hangszereléssel. Nem gyerekeknek való - a szövege főleg nem. :dunno:

A WAG-nél szerintem az a gond, hogy egyrészt rossz a refrén szövege, másrészt gyenge a hangszerelés (lebutított) és annyi réteget raktak rá, hogy még a kórus se nagyon hallatszik. Élőben jobb a szám, mint lemezen, és ezt Mika is tudja.

 

Igen-igen, picit rosszul fogalmaztam, a zenéje kicsit gyermekeknek való (első hallásra) a szövege korántsem :)

Őszintén szólva a WAG nekem mindig pozitív energiát ad, olyan vidám dal, ami komolyan felpörget, konkrétan ezzel indultam nyelvvizsgázni is tavaly. A klipje is hasonló, ez az otthon a szobámban szétugrálom magam rám is jellemző :D

Sőt, amúgy nekem az egész album úgy ahogy van tökéletes, mind stúdió mind élő verzióban. Egyszerűen nem találtam rajta kritizálnivalót.

Én a jelen helyzetben még mindig nem a dalokat, Mikát, hanem a közönséget hibáztatom. Rossz a zenei nevelés, és észre se veszik...

Link to comment
Share on other sites

Egyszer én is a madarasteszkóban sétálgatva láttam meg M videoklipjét egy kisebb monitoron.Egy csomó ember odament,hogy megnézze,mi a hang forrása.Az odagyűlt khm emberekret nem szeretném idézni,mert szerintem úgyis tudjátok.A lollipoppal kapcsolatban nekem pozitív észrevételeim vannak,mivel az osztályunk(aki korántsem befogadóképes) nagyon szeretik ezt a számot,de persze nem a szövege miatt.Én két tannyelvű iskolába járok és van nekünk egy anyanyelvi lektorunk.Az előző srác angol volt,és ismete Mikát.Meglátta rajtam a Mikás pólót és szólt,hogy vigyek már be neki néhány CD-t.Be is vittem és azt kell hogy mondjam(kb 30-35éves pasi) imádta és teljesen lejött neki M mondanivalója.Ebből is látszik szerintem az országok közti különbség...

 

 

Nem tartozik ide.Ki nem vett még jegyet?:biggrin2:

 

 

Jaaa és ez a Népdalfesztivál...

Edited by DuMika
Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy ilyen jó kis beszélgetés indult itt. :original:

Most nem is idézek senkit, csak a témát folytatva pontosítanám, hogy mit is gondoltam, mikor először hallottam a 2. album első számait. Ehhez tudni kell, hogy 2009 elején Mika a weboldalára feltett részleteket 3 számból, amelyeknek akkor még a nevét sem tudtuk, de ezek nagyon bíztatóak voltak. Hallottunk egy pici részt egy gospel kórus előadásból, ami, mint később kiderült, a WAG-be került és csak nagy odafigyelés mellett hallható a lebutított tucc tucc alap felett, mintha ott se lenne. :no: Ezen kívül volt egy videó, amelyben Mika örömmel mesélte, hogy az akkor általunk már ismert Rain c. számban Owen Pallett pengeti majd a hegedűjét, esőcseppeket imitálva. Ez szintén alig hallatszik és teljesen agyonnyomja a 80-as évekbeli szintipopos hangszerelés. :sad: Végül a BIOTG tapsolását is bemutatta, aminek később, az akusztikus turnén a dallamát is megismertük, és én speciel egy organikusabb, Motown hangzásos pop számot vártam a lemezen - helyette viszont kaptam egy meglehetősen sterilet. A gond nem magával a dallal, hanem a hangszereléssel van szerintem. Néha az is megfordult a fejemben, hogy az amerikai piacra akartak betörni, és direkt lebutították a számokat. :dunno:

Míg el nem felejtem, az I See You első verzióját hallottátok? (I’m Falling)

Maximálisan egyetértek, hogy a Rain kellett volna, hogy az 1. szám legyen a lemezről, de mindenekelőtt nem kellett volna az album első 5 számát ’rádióbaráttá / könnyen emészthetővé’ tenni, amivel teljesen elvesztették azt eredetiségüket, ami az előző lemez dalainál megvolt. Lehet, hogy a legtöbb ma népszerű énekes épp az ilyen az egyszerű hangzás miatt népszerű, de szerintem Mika komplexebb előadó és személyiség annál, hogy az őt kedvelők az egyszerű zenei megoldásokat preferálják..

 

A többi dalról majd később…

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy ilyen jó kis beszélgetés indult itt. :original:

Most nem is idézek senkit, csak a témát folytatva pontosítanám, hogy mit is gondoltam, mikor először hallottam a 2. album első számait. Ehhez tudni kell, hogy 2009 elején Mika a weboldalára feltett részleteket 3 számból, amelyeknek akkor még a nevét sem tudtuk, de ezek nagyon bíztatóak voltak. Hallottunk egy pici részt egy gospel kórus előadásból, ami, mint később kiderült, a WAG-be került és csak nagy odafigyelés mellett hallható a lebutított tucc tucc alap felett, mintha ott se lenne. :no: Ezen kívül volt egy videó, amelyben Mika örömmel mesélte, hogy az akkor általunk már ismert Rain c. számban Owen Pallett pengeti majd a hegedűjét, esőcseppeket imitálva. Ez szintén alig hallatszik és teljesen agyonnyomja a 80-as évekbeli szintipopos hangszerelés. :sad: Végül a BIOTG tapsolását is bemutatta, aminek később, az akusztikus turnén a dallamát is megismertük, és én speciel egy organikusabb, Motown hangzásos pop számot vártam a lemezen - helyette viszont kaptam egy meglehetősen sterilet. A gond nem magával a dallal, hanem a hangszereléssel van szerintem. Néha az is megfordult a fejemben, hogy az amerikai piacra akartak betörni, és direkt lebutították a számokat. :dunno:

Míg el nem felejtem, az I See You első verzióját hallottátok? (I’m Falling)

Maximálisan egyetértek, hogy a Rain kellett volna, hogy az 1. szám legyen a lemezről, de mindenekelőtt nem kellett volna az album első 5 számát ’rádióbaráttá / könnyen emészthetővé’ tenni, amivel teljesen elvesztették azt eredetiségüket, ami az előző lemez dalainál megvolt. Lehet, hogy a legtöbb ma népszerű énekes épp az ilyen az egyszerű hangzás miatt népszerű, de szerintem Mika komplexebb előadó és személyiség annál, hogy az őt kedvelők az egyszerű zenei megoldásokat preferálják..

 

A többi dalról majd később…

 

Hű, tök jó több oldalról is hallani a dalok elemzését. :) És igen nemrég hallgattam az I'm Falling-ot :) és igazán gyönyörű így is, csak ugye én már az I see you szövegét tudom oda-vissza :D

Ha szépen megkérlek, belinkeled azt a videót ahol Mika a fent említett dolgokat mutatja (mint a tapsolás vagy a kórus). Lehetséges hogy már láttam csak elfelejtettem :/ De nagyon kíváncsi vagyok rá.

És így már nagyon kíváncsi vagyok a 3. albumra, hogy miféle lesz. Ugyanilyen picit rádióbarát vagy eredeti, originál Mika, amit megszoktunk. Persze a 2. albumára sem lehet mondani hogy nem Mikás, de így, hogy hozzáértőtől olvastam, talán mégis picit más. De majd ha meghallgatom az eredeti alapterveket majd nyilatkozom saját szemszögből is :D

Egy biztos, Mika eredetisége mindig meg fog maradni, hol kicsit jobban, hol kevésbé, de inkább jobban. Gondolom senkit nem kell emlékeztetnem a karrierje elejére, mikor a kiadó teljesen meg akarta őt reformálni valami olyanná ami már rég létezett. Ő ezt akkor természetesen nem fogadta el és a saját erejéből küzdötte fel magát, nem a média által, akik felkapnak mindenféle olyan előadót akik meg sem érdemlik.

Lehetne a média merészebb is, nem csak a biztos divatzenét választani, ami borzasztó egyhangúvá teszi a zenecsatornákat. Hol van már az-az idő amikor a Viván ment Linkin Park meg HIM?? Ma már csak (nem említek neveket) tudjuk kiket lehet hallani. Ez számomra sajnálatos :( Meg gondolom mindenkinek, aki nem hódol be a médiának és van saját ízlése ami nem korlátozódik arra amit meg akarnak (szinte erőszakkal) szerettetni velünk.

Azért mindig megnyugszik a lelkem ha ilyen emberekkel találkozok mint Ti :) Mert látom, hogy vannak még olyanok akik nem a "mizu"-ra pörögnek fel és értékelik a művészetet. Na nem akarok is szent beszédet tartani és koromból adódóan se vagyok még nagy szakértő a világ nagy kérdéseiből. Sok-sok év múlva biztosan érettebben fejtem ki a véleményem, most meg ennyi tellett :) Remélem nem bánjátok.

 

EDIT: azt hiszem megtaláltam a videókat, most nézem :)

Edited by TimyBlanco
Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy ilyen jó kis beszélgetés indult itt. :original:

Most nem is idézek senkit, csak a témát folytatva pontosítanám, hogy mit is gondoltam, mikor először hallottam a 2. album első számait. Ehhez tudni kell, hogy 2009 elején Mika a weboldalára feltett részleteket 3 számból, amelyeknek akkor még a nevét sem tudtuk, de ezek nagyon bíztatóak voltak. Hallottunk egy pici részt egy gospel kórus előadásból, ami, mint később kiderült, a WAG-be került és csak nagy odafigyelés mellett hallható a lebutított tucc tucc alap felett, mintha ott se lenne. :no: Ezen kívül volt egy videó, amelyben Mika örömmel mesélte, hogy az akkor általunk már ismert Rain c. számban Owen Pallett pengeti majd a hegedűjét, esőcseppeket imitálva. Ez szintén alig hallatszik és teljesen agyonnyomja a 80-as évekbeli szintipopos hangszerelés. :sad: Végül a BIOTG tapsolását is bemutatta, aminek később, az akusztikus turnén a dallamát is megismertük, és én speciel egy organikusabb, Motown hangzásos pop számot vártam a lemezen - helyette viszont kaptam egy meglehetősen sterilet. A gond nem magával a dallal, hanem a hangszereléssel van szerintem. Néha az is megfordult a fejemben, hogy az amerikai piacra akartak betörni, és direkt lebutították a számokat. :dunno:

Míg el nem felejtem, az I See You első verzióját hallottátok? (I’m Falling)

Maximálisan egyetértek, hogy a Rain kellett volna, hogy az 1. szám legyen a lemezről, de mindenekelőtt nem kellett volna az album első 5 számát ’rádióbaráttá / könnyen emészthetővé’ tenni, amivel teljesen elvesztették azt eredetiségüket, ami az előző lemez dalainál megvolt. Lehet, hogy a legtöbb ma népszerű énekes épp az ilyen az egyszerű hangzás miatt népszerű, de szerintem Mika komplexebb előadó és személyiség annál, hogy az őt kedvelők az egyszerű zenei megoldásokat preferálják..

 

A többi dalról majd később…

 

Tuti biztos, hogy sajnos az történt,hogy lebutították a dalokat, mondván, a közönség nagy része (akár Amerikában, akár Európában) ezt kajálja be. És mekkorát tud tévedni a kiadó is ilyenkor. Ha már TimyBlanco felhozta a példát, hogy hol van már a Viván a Linkin Park és a Him, hát igen... a Himmel is ugyanaz történt legutóbb, mint Mika második lemezével. A kiadó eladhatóvá akarta tenni őket Amerikában, így szigorúan megszabták, milyen legyen a dalaik hangszerelése, sőt, hogy a szövegeik legyenek egyszerűek. És Náluk is ugyanaz a helyzet, hogy egyébként remek számok születtek, csak a hangszerelés egy kalap ...., ha áttennék a Him "eredeti" stílusába a hangszerelést, ezek remek dalok lennének. Mondanom sem kell, az album megbukott, nem lett siker sem Amerikában, sem Európában. A zenekar azóta is próbálja ezt kiheverni, több-kevesebb sikerrel. :sad::sad:

És Mikánál is ezt érzem. Szerencsére élőben sokat javít a dalokon, abszolút erősebbek, élőbbek, mikásabbak koncertverzióban, mint az albumon. Csak remélem, az új albumnál nem kényszerül megint külső nyomás alá. :huh:

 

Amit írsz a dalokról... én sem láttam a vidiket, vagy az eredeti verziókat, de abszolút hallom a Rainben a hegedűt, és azt is, hogy sajnos nem jön úgy ki, amilyennek kellene lennie. A kórus nekem a WAG-ból nem hiányzik, fene se tudja... viszont letöltöttem minap egy WAG-ot, ahol erősebb a kórus, vagy más, nemtom, másmilyen a dal is, lehetséges, hogy kiadtak egy más hangszerelésű WAG-ot, vagy megint benéztem valamit?:aah:

 

Még ami eszembe jutott, az pont a KickAss. Van az a (nem tudom szaknyelven hogy hívják) rész, ami az albumverzión végig, alig hallhatóan szól a szám alatt, de koncerteken azzal énekelteti meg a közönséget... ilyen "áá-óóó"... és azt is nemrég fedeztem fel, hogy az tulképp benne van az album vagy single verzióban, csak alig hallható.

Link to comment
Share on other sites

Még ami eszembe jutott, az pont a KickAss. Van az a (nem tudom szaknyelven hogy hívják) rész, ami az albumverzión végig, alig hallhatóan szól a szám alatt, de koncerteken azzal énekelteti meg a közönséget... ilyen "áá-óóó"... és azt is nemrég fedeztem fel, hogy az tulképp benne van az album vagy single verzióban, csak alig hallható.

 

Na most a hatásodra meghallgattam újra a Kick Ass albumverziót és tényleg ott van, ha baromira fülelsz (konkrétan én a laptop hangszórójához tapasztottam a fülem :D) lehet hallani. Nagyon tetszik pedig ez a rész, szóval lehetne hangosabb is :P

Link to comment
Share on other sites

Nekem amúgy arany színű Converse cipőm van,tudom nem fog látszani,csak olyan büszke vagyok rá,gondoltam elmondom.

 

Megkérdezhetem milyen pontosan az-az arany cipő?? Olyan csillogós mint Mikának a We are golden-ben vagy matt anyag? :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon örülök, hogy mindannyian megértettétek, mi volt a gondom a 2. lemez dalaival, és hogy Ti is érzékeltétek, amiről beszéltem. Az MFC többi részén sokan rosszalják, ha mások építő jellegű kritikát fogalmaznak meg, és ebből jó sok veszekedés szokott lenni. Mindez persze nem tántorítja el azokat, akik mindenképp megírják a véleményüket… :teehee:

 

Szintén szólva Mika előtt 5-6 évig szinte egyáltalán nem voltam képben a könnyűzenében, mert eléggé csalódtam a felhozatalban. Bár a Linking Parkról hallottam, a Him-ről még sohasem. Mindenesetre érdekes, hogy őket is az első sikerük után akartak mesterséges beavatkozással még sikeresebbé tenni. Igaz, Mika mindig is hangsúlyozza, hogy ő milyen egyedi és nem áll be a sorba, szerintem nem véltetlen, hogy az új albuma kapcsán most azt mondja, hogy végre olyan lemezt készíthet, amilyet akar, és hogy felszabadultnak érzi magát….stb. Persze lehet, hogy csak beszél össze-vissza. :dunno:

 

 

A videókat mindjárt megkeresem – ha más nem, akkor sendspace-en keresztül felrakom ide. Az előbb a Toy Boy-t nem is említettem – az a 4. dal, amiből hallottunk részleteket, de az egy külön sztori.

 

Még annyit, hogy eddig észre sem vettem, hogy a Kick Ass felvett változatában is szerepel az "áá-óóó"...:roftl: Nem mintha olyan sokat hallgattam volna, bár nem rossz szám. Én is jobban szeretem a koncert verziókat általában.

Link to comment
Share on other sites

Íme:

 

Mika studio tour - ez csak vicces… :roftl:

http://www.youtube.com/watch?v=2z14D8iPr2o&feature=relmfu

 

Mika studio tour 2 – ez szintén csak vicces – nem nagyon ment a minka, úgy látszik :naughty:

http://www.youtube.com/watch?v=-1nHraaVbNk

 

Mika studio tour 3

http://www.youtube.com/watch?v=tTs771njYq0

 

Mika new songs part1 Andraé Crouch Gospel choir (WAG) + Owen Pallett (Rain) + stamping and clapping (BIOTG)

http://www.youtube.com/watch?v=gyvk_H3PP7E

 

(mindhárom dalnak sokkal jobb a hangzása itt még :emot-sad: )

Mika new songs part2 – Kurt Weill + Disney (Toy Boy); Jerry Hey (Loverboy)

http://www.youtube.com/watch?v=bfKh1jJH2eo&feature=relmfu

Link to comment
Share on other sites

Na most a hatásodra meghallgattam újra a Kick Ass albumverziót és tényleg ott van, ha baromira fülelsz (konkrétan én a laptop hangszórójához tapasztottam a fülem :D) lehet hallani. Nagyon tetszik pedig ez a rész, szóval lehetne hangosabb is :P

 

Jaja, annyira halk, hogy tényleg nagyon kell fülelni hozzá. Én is sokadik hallgatásra vettem észre, és tök véletlenül.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon örülök, hogy mindannyian megértettétek, mi volt a gondom a 2. lemez dalaival, és hogy Ti is érzékeltétek, amiről beszéltem. Az MFC többi részén sokan rosszalják, ha mások építő jellegű kritikát fogalmaznak meg, és ebből jó sok veszekedés szokott lenni. Mindez persze nem tántorítja el azokat, akik mindenképp megírják a véleményüket… :teehee:

 

Úgy látszik, minden előadóművésznek van egy olyan rajongórétege, ami mindenre bólogat. Ezzel sajnos nem lehet mit tenni. Néha nem értem, tényleg ennyire elvakultak és szimplán nem akarják hallani az esetleges "hibákat" vagy tényleg nem hallják. :dunno:

 

Szintén szólva Mika előtt 5-6 évig szinte egyáltalán nem voltam képben a könnyűzenében, mert eléggé csalódtam a felhozatalban. Bár a Linking Parkról hallottam, a Him-ről még sohasem. Mindenesetre érdekes, hogy őket is az első sikerük után akartak mesterséges beavatkozással még sikeresebbé tenni. Igaz, Mika mindig is hangsúlyozza, hogy ő milyen egyedi és nem áll be a sorba, szerintem nem véltetlen, hogy az új albuma kapcsán most azt mondja, hogy végre olyan lemezt készíthet, amilyet akar, és hogy felszabadultnak érzi magát….stb. Persze lehet, hogy csak beszél össze-vissza. :dunno:

 

Ezt most muszáj vagyok kifejteni, mert sok a párhuzam.

Szóval a Him már egy tök régi banda, még 1999-ben futottak be Európában. A stílusuk eléggé sajátos, ők "love metálnak" nevezik, de tulképpen gothic rock (bár ebbe a műfajba is sokféle rockot sorolnak...). 2005-ben kötöttek lemezszerződést a Warner Music-al, az amerikai résszel, mert be akartak törni Amerikába. A Warner által kiadott albumuk sikeres lett, valóban sikerült betörniük az amcsi piacra, és a zenéjük sem látta kárát ennek. Aztán a következő albumuk túl sötét és borongós stílusa miatt (de talán az internetes letöltések miatt is) nem dobbantott akkorát (bár a rajongók egyik nagy kedvence, személy szerint az enyém is), így a Warner elhatározta, hogy új producert rak a banda nyakára, egy amerikait, és szépen kipolírozzák a zenéjüket. Mert biztosak voltak benne, hogy így venni fogják a lemezeket, mint a cukrot. Sajnos a terv nem jött be, az album csalódás lett, a turné pedig pokoli, mert sajnos az énekes olyan állapotba került... hogy arról jobb nem beszélni.

A vicces az, hogy amíg promózták az albumot, a banda is mondta, hogy ők akarták a producert, ők akartak más irányt, ők akarták ezt a fajta stílust. Aztán kiderült, hogy rohadtul nem. Szerencsére a szerződésük a "drága" Warnerral csak 3 albumra szól, most járt le, úgyhogy valószínűleg új kiadó után néznek most.

 

Szóval nem tudom, Mika mennyire őszinte ezzel kapcsolatban, hogy végre olyan lemezt készíthet, amilyet akar, mert amíg egy kiadóval áll szerződésben (ha jól tudom, a Universallal - ami azért egy fokkal jobb, mint a Warner és az EMI), addig szerintem nincs olyan, hogy "amilyet ő akar". Legfeljebb igen, lehetnek fokozatok, nyilván, amíg nem árt a kiadó a zenéjének a beleszólásokkal, addig ez oké, de amikor már igen, akkor az gáz. Főleg egy szar producer- na, az mindent el tud cseszni.

 

Lehet, hogy már írtátok itt, de ki lesz az új album producere? (ez is sok mindent elárul...)

 

Az, hogy nem áll be a sorba... valamilyen szinten minden zenésznek kell kompromisszumokat kötnie, és "be kell állni a sorba". Persze, az Ő egyedisége, "mikasága" még megvan, de sok múlik a kiadón, és azon, mit akarnak Vele kezdeni. Ha hagyják, hogy azt csináljon, amit akar, az sem véletlen, ahhoz is érdekük fűződik. Nagyon összetett dolog ez a zeneipar, iszonyat húsdaráló, nem irigylem őket. Nem az első embert látom tönkremenni emiatt, és remélem, Mika nem jut erre a sorsa.

Link to comment
Share on other sites

Köszi Suzie a videókat :) Nagyon-nagyon jók és általánosságban megállapíthatom, hogy igaz az amit a Kick Ass-ben lévő kis motívumra mondtam: lehetne hangosabb! Mert gyönyörű, a kórus, a hegedű, minden, csak ezt picit hallhatóbbá kéne tenni.

És egyesével szétboncolva minden dal motívuma gyönyörű. De tényleg, annyi rétegből áll, hogy magam is meglepődöm.

Link to comment
Share on other sites

@marlasinger Érdekes, amit a Him zenekarról írtál. Mostmár tényleg utánuk nézek holnap. Gondolom, azért nem lesz teljesen ismeretlen a zenéjük. Nem tudom, az Universallal milyen lesz a karrierjük, de ha jól emlékszem, a Warner Music teljesen megszűnt 1-2 éve - felvásárolta a Universal. A kulcs szerintem nem is feltétlenül a nagy kiadó, hanem az a lemezcég, akivel szerződik az előadó. Ez Mikánál az Islands Records és a Casablanca az USA-ban. Persze hazudnék, ha azt mondanám, tudom, hogy melyiknek milyen szinten mibe van beleszólása.:dunno:

 

Szerintem azért Mika elég nagy szabadságot kapott eddig. Azt ugyanis nemrég mesélte – sőt, egy zeneipari szakember is megerősítette -, hogy először más producerekkel hozták volna össze. Konkrétan említették Trevor Horn nevét is, aki, mint tudjuk, profi, csak épp a saját ízlése szerint dolgozik és a zenésznek nem sok beleszólása van a kész termékbe (ld. Robbie Williams legújabb lemeze). Mika azonban nem jött ki vele, és ekkor próbálkoztak meg Greggel, akinek akkor még nem volt igazán átütő sikere egyetlen előadóval sem, hacsak nem számítjuk ide Natasha Beddingfield vagy Paris Hilton lemezét. Szóval, Greggel jól működött az első lemez. A 2. azonban szerintem nem. És talán volt egy kis mosolyszünet is köztük. Közben kipróbálták Mikát a RedOne-nal (Lady Gaga) a Kick Assban. Az egyből jobban hangzott, de a promóciója pocsék volt – pl. a dalt nem is lehetett letölteni sem, mikor kijött a film..stb. Akkorra szerintem a Universal már leírta Mikát.

 

Szerintem Mika most több producerrel dolgozik a lemezén. William Orbittal 2 dalon (bár senki sem erősítette meg, hogy ezek Mika lemezéhez készülnek, de azért valószínű), ezen kívül tudunk még az R’n’B guru Rodney Jerkinsról is, valamint Greg továbbra is képben van.

Korábban szóba került a By The Time. Elvileg Mika Imogen Heappel írta, de szerintem Imogennek nagyob szerep jutott benne. A producere ennek a dalnak is Greg volt.

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy