Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

Neked van számlád a jegyhez vagy csak a blokk? Mert engem itt ijesztgetnek hogy a hivatalos jegyárusító helyeket gyakran hamis jegyet adnak el. :S

 

Én ezt nem tudom elképzelni. Nekem amúgy blokkot adtak a Nyugati téren a kivatalos bódéban, de én speciel kidobtam. A legtöbben eleve interneten veszik meg szerintem :dunno:

 

Ezeket láttam, igen, csak nem tudtam eldönteni, hogy most komoly, hogy a szürke alsónadrágjáról beszélgetnek és posztolnak képeket?!:roftl: De ezek szerint nem.

Ja, azokat komolyan gondolják. :naughty: Én nem olvasom ezeket, mert a képek nem érdekelnek különösképpen, de azt már észrevettem, hogy jó esettanulmányokat lehetne írni azokból a kommentekből..:roftl:

 

Viszont az a thread, ahol a véleményeket lehet elmondani a cikkeiről, az elég komoly. Azt hiszem, azt szoktam átnyálazni erősebben, mert érdekel, meg tényleg ott komoly témákról van szó.

Igen, az XL Republica cikkek után vannak jó beszélgetések illetve sok vita is. Ilyen volt pl. az abortusz melletti blog is, amelyben a katolikus vallásról fűződő viszonyáról is írt...

 

Jelentem: a BS-re megvettem a jegyet, még nem tudom, hogy mikor és hogyan jutok oda, de ott leszek VELETEK!

Hát ajánlom is...:teehee:

Remélem, hamarosan közzéteszik a programot - jó lenne tudni, hogy 8-kor vagy 10-kor lép fel, mert az öltözet / transzparensek milyensége talán részben attól is függ.

 

Az 1. nyári fesztivál szerintem Zürichben lesz egy héttel a budapesti koncert előtt, így ha minden igaz, addigra kiderül, hogy alapból játszik-e majd új dalt / dalokat.

Mivel az új lemez csak jövőre jelenik meg, szerintem ezeken a fesztiválokon csak kipróbálja, hogy hogyan reagál a közönség, és esetleg módosít is rajtuk... A Rain például lassú szám lett volna, de elég sokaknak nem tetszett a 2008 nyarán fesztiválokon előadott verzió - pl. nekem sem :teehee: - és végül módosította a számot. Persze lehet, hogy ezt mindenképp megtette volna, de a visszajelzés mindig fontos egy előadónak.

Link to comment
Share on other sites

Köszi Suzie a gyors és megnyugtató választ! Olyan jó, hogy mindig segítesz, köszönöm :)

Amúgy már én is furcsállom hogy még mindig nincs időpont kitéve. Bezzeg a VOLT-nál már jóideje kint van.

És reménykedek benne hogy lesz 1-2 új szám (több biztos nem lesz, mert ő is tudja, hogy a nem fanatikus rajongóknak úgy jó a buli, ha a jól bevált számokat énekli, meg persze az új dalokat majd a lemezbemutatón kell). Ha már lemezbemutató. Szerintetek reménykedhetünk, hogy hozzánk is jön, vagy teljesen esélytelen? Mostanság a fesztiválszervezők nagyon "rákaptak" Mikára, ami ugye nekünk nagyon jó hír. Sajnos nagy általánosságban, az előadókat akiket én szeretek itthon alig ismerik, arról álmodni se merek, hogy meghívják őket. Mika is óriási meglepetés volt tavaly. Komolyan nem hittem, hogy valaha is jön Magyarországra fellépni.

De végre jó lenne egy olyan koncert is, ami nem fesztiválon van, hanem stadionban, ahol tényleg csak a színtiszta rajongók vannak :) Biztosan nagy élmény lenne.

Sajnos -életkoromból adódóan -külföldre még nem tudok nagykoncertre menni, pedig higgyétek el kevés dolog van amit jobban szeretnék :) Báááár, ha társaságban mennék, úgy, hogy nem lennék egyedül szerintem megengednék. Csak sajnos személyesen még nem ismerek nagy Mika rajongókat, akik akár más országba is elmennének egy koncertért :) Mostanság kezdtem úgy igazán, a neten kapcsolatot tartani veletek és a többi rajongóval :)

Link to comment
Share on other sites

Szia! :) Én úgy terveztem h egy napraforgót tűzök a hajamba vagy teszek fel egy kalapra. Az úgy jó lesz? Mert nincsenek igazán arany dolgaim :) A buborékfújó pisztolyt meg megnézem a héten :)

Am lehet egy kérdésem? Neked van számlád a jegyhez vagy csak a blokk? Mert engem itt ijesztgetnek hogy a hivatalos jegyárusító helyeket gyakran hamis jegyet adnak el. :S

 

Én is a Nyugati téren vettem meg a jegyet, de én is kidobtam a blokkot, eszembe sem jutott, hogy esetleg hamis lehet a jegy. Nagyon remélem, hogy nem az!!!

Link to comment
Share on other sites

Én is a Nyugati téren vettem meg a jegyet, de én is kidobtam a blokkot, eszembe sem jutott, hogy esetleg hamis lehet a jegy. Nagyon remélem, hogy nem az!!!

 

Nem akartalak ijesztgetni, bocsi, csak a sound oldalán volt egy cikk a lopott jegyekről és az ott kommentelőknél olvastam. Persze ez csak pár példa a sok tízezerből.

Link to comment
Share on other sites

jön, vagy teljesen esélytelen? Mostanság a fesztiválszervezők nagyon "rákaptak" Mikára, ami ugye nekünk nagyon jó hír. Sajnos nagy általánosságban, az előadókat akiket én szeretek itthon alig ismerik, arról álmodni se merek, hogy meghívják őket. Mika is óriási meglepetés volt tavaly. Komolyan nem hittem, hogy valaha is jön Magyarországra fellépni.

De végre jó lenne egy olyan koncert is, ami nem fesztiválon van, hanem stadionban, ahol tényleg csak a színtiszta rajongók vannak :) Biztosan nagy élmény lenne.

 

Szerintem minden attól függ, hogy milyen lesz az új album fogadtatása. A 2. lemeznél például túltervezték egy kicsit a turnét tavaly tavasszal, és kisebb helyekre kellett néhány koncertet átrakni, illetve le is mondott néhányat, mint pl. a prágait, a lipcseit és nyáron a szentétervári fellépést, mert nem fogytak a jegyek. Szerintem nálunk még mindig jobban jár, ha fesztivál fellépéseket vállal, mert egy BS-t nem tudna megtölteni, az tuti (a tv-ben látottak alapján még a Katy Perry koncerten is alig néhányan lézengtek tavaly), míg a fesztiválokon simán meg tudja győzni akár a fanyalgókat is a jó zenével. Ráadásul itthon alig ismerik a számait. Talán az X faktor (Happy Ending) sokat dobott az ismertségén.

 

Tavaly márciusban sok magyar ment ki a bécsi koncertre. Ha a közelünkben máshová nem is, de oda szerintem valószínűleg ismét ellátogat jövőre. Vonattal is rendkívül egyszerű kimenni oda. Kb 2 óra Budapestről, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minden attól függ, hogy milyen lesz az új album fogadtatása. A 2. lemeznél például túltervezték egy kicsit a turnét tavaly tavasszal, és kisebb helyekre kellett néhány koncertet átrakni, illetve le is mondott néhányat, mint pl. a prágait, a lipcseit és nyáron a szentétervári fellépést, mert nem fogytak a jegyek. Szerintem nálunk még mindig jobban jár, ha fesztivál fellépéseket vállal, mert egy BS-t nem tudna megtölteni, az tuti (a tv-ben látottak alapján még a Katy Perry koncerten is alig néhányan lézengtek tavaly), míg a fesztiválokon simán meg tudja győzni akár a fanyalgókat is a jó zenével. Ráadásul itthon alig ismerik a számait. Talán az X faktor (Happy Ending) sokat dobott az ismertségén.

 

Tavaly márciusban sok magyar ment ki a bécsi koncertre. Ha a közelünkben máshová nem is, de oda szerintem valószínűleg ismét ellátogat jövőre. Vonattal is rendkívül egyszerű kimenni oda. Kb 2 óra Budapestről, ha jól emlékszem.

 

Most nagyon tolakodó leszek, de ha Ti mentek akkor szóltok? Szívesen csatlakoznék :)))

Link to comment
Share on other sites

Most nagyon tolakodó leszek, de ha Ti mentek akkor szóltok? Szívesen csatlakoznék :)))

 

Mármint jövőre Bécsbe? Persze, bár szerintem erről még korai beszélni :roftl:

 

A Balaton Soundsra még nem tudom, hogy megyünk. Mivel nekem külföldi vendégem is lesz, aki tutira már reggel ott akar kukorékolni, szerintem mi vonattal vagy busszal megyünk le aznap reggel.

Link to comment
Share on other sites

Mármint jövőre Bécsbe? Persze, bár szerintem erről még korai beszélni :roftl:

 

A Balaton Soundsra még nem tudom, hogy megyünk. Mivel nekem külföldi vendégem is lesz, aki tutira már reggel ott akar kukorékolni, szerintem mi vonattal vagy busszal megyünk le aznap reggel.

 

Tudom, hogy még korai, csak érdekelt, hogy elviselnétek-e egy potyautast, ha arról lenne szó :D

Amúgy én is reggel megyek a BS-re. Hamar ott szeretnék lenni. Egy kis terepszemle, ha lesz pénzem egy póló beszerzése (bár a szigeten is baromi drága volt) :D Aztán helyfoglalás az első sorban, ha lehetséges. Illetve előtte találkozás veletek, hogy csapatban vonuljunk a színpad elé :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok Kicsi (és kevésbé kicsi) Lányok és Fiúk (ha vannak)!

Jelentem: a BS-re megvettem a jegyet, még nem tudom, hogy mikor és hogyan jutok oda, de ott leszek VELETEK!

Buborékfújó pisztolyt MINDENKÉPPEN veszek, TI IS VEGYETEK - szerintem nagyon jó ötlet!

Transzparens: SING NEW SONGS PLS vagy csak NEW SONGS vagy akármi - jó lenne, de ki csinálja meg?

És igen: ÉNEKELJÜK AZ ONLY LONELY ONE-t, én imádom ezt az egyébként nagyon egyszerű kis dalát, szoktam magamban is dúdolni.

És amit még javasolni szeretnék: ha nem is tudunk megegyezni valami egyen-öltözetben, mert az tényleg nem egyszerű, azt lehetne azonban kivitelezni, hogy MINDENKIN LEGYEN VALAMI ARANY-SZÍNŰ cucc, pl. egy kendő, gyöngy, napszemüveg, póló arany felirattal, kalap, stb - én vettem az elmúlt hetekben arany gyöngyönket egy hobbi boltban, sokfélét, abból fogok fűzni egy jó hoszzú láncot, amit többször körbe tudok tekerni a nyakam körül.

Már alig várom, hogy ott legyünk!

 

Mindenben benne vagyok (ha valaki nem találna buborékfújó pisztolyt, Asia Centerben is van, vagy neten is rendelhettek), arany színű cuccom viszont nekem sincs. Ahogy TimyBlanco esetében, talán nálam is a napraforgó lesz a nyerő...

Link to comment
Share on other sites

 

Hát ajánlom is...:teehee:

Remélem, hamarosan közzéteszik a programot - jó lenne tudni, hogy 8-kor vagy 10-kor lép fel, mert az öltözet / transzparensek milyensége talán részben attól is függ.

 

No meg az időjárástól. Na meg fesztiválra eleve nem fogom magam puccba vágni, ha esetleg durvulnának a dolgok, ne a legjobb göncöm bánja.:teehee:

 

Az 1. nyári fesztivál szerintem Zürichben lesz egy héttel a budapesti koncert előtt, így ha minden igaz, addigra kiderül, hogy alapból játszik-e majd új dalt / dalokat.

Mivel az új lemez csak jövőre jelenik meg, szerintem ezeken a fesztiválokon csak kipróbálja, hogy hogyan reagál a közönség, és esetleg módosít is rajtuk... A Rain például lassú szám lett volna, de elég sokaknak nem tetszett a 2008 nyarán fesztiválokon előadott verzió - pl. nekem sem :teehee: - és végül módosította a számot. Persze lehet, hogy ezt mindenképp megtette volna, de a visszajelzés mindig fontos egy előadónak.

 

A lassú Rain a zongival szerintem tök jó volt!:aah:

Viszont! A Planeta Terra fesztiválon nagyon tetszett az "átdolgozott" Rain...:teehee:

Szerintem amúgy az albumverzió sokkal gyengébb, mint az élő verzió a Rain esetében. Egyszerűen erőteljesebb élőben, és a hangszerelés is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nálunk még mindig jobban jár, ha fesztivál fellépéseket vállal, mert egy BS-t nem tudna megtölteni, az tuti (a tv-ben látottak alapján még a Katy Perry koncerten is alig néhányan lézengtek tavaly), míg a fesztiválokon simán meg tudja győzni akár a fanyalgókat is a jó zenével. Ráadásul itthon alig ismerik a számait. Talán az X faktor (Happy Ending) sokat dobott az ismertségén.

 

Tavaly márciusban sok magyar ment ki a bécsi koncertre. Ha a közelünkben máshová nem is, de oda szerintem valószínűleg ismét ellátogat jövőre. Vonattal is rendkívül egyszerű kimenni oda. Kb 2 óra Budapestről, ha jól emlékszem.

 

Ha nem is egy Arénát, de egy Pecsát talán bevállalhatna. Ezen a részen saját koncertre egyértelműen nem vállalhat be egy tízezres számú csarnokot, hanem egy kisebbet... és alacsonyabb jegyárral. Kérdés, megéri-e, mert sajnos itthon nagyon nem ismert.

Katy Perry koncertjén az Arénában félház volt. Azért a "lézengtek" az túlzás, én ott voltam, és a csarnok fele dugig volt. (A buli pedig nagggyon jó volt. Bár tudom, sokan nem szeretik Katyt, azon kívül, hogy a koncert rövid volt, a hangulat mesés volt, Katy kedves volt Velünk nagyon és meglepően jól énekelt - és nem, nem volt playback.:teehee:) Természetesen le volt zárva a többi rész. De a Placebo esetében negyed ház volt (az ország szégyene), és úgy láttam, Ozzyn is félház volt, mint Katyn.

Nyilván ez az oka annak, hogy Katy bár megígérte, visszatér hazánkba a Teenage Dream turnéval - nem jött. Annyira nem is bánom, mert nem tetszik az új turné "koreográfiája", youtube-on végignéztem az egyik német koncertet, hát, a magyar promó koncert jobb volt.

 

Sajnos itt már nem az ismertség a lényeg. Egyszerűen az embereknek nincs 15 ezer ropijuk. Vagyis ennek a közönségrétegnek. Mert bezzeg az X faktorra 2x is megtelt az Aréna ugyanilyen jegyárakkal, ami megintcsak felháborító.

Lady Gaga volt még teltházas az Arénában, de Ő most a csúcsok csúcsának számít, őt mindenki látni akarja.

Link to comment
Share on other sites

Juhéééééééééééééj! megvan az időpont. Mika 8-án este 8 ÓRAKOR lép fel :) a Portishead előtt (ez nem feltétlenül szerencsés, abból a szempontból ha a Portishead rajongók helyet akarnak előre foglalni maguknak, mint a 30STM volt a szigeten.

Link to comment
Share on other sites

Juhéééééééééééééj! megvan az időpont. Mika 8-án este 8 ÓRAKOR lép fel :) a Portishead előtt (ez nem feltétlenül szerencsés, abból a szempontból ha a Portishead rajongók helyet akarnak előre foglalni maguknak, mint a 30STM volt a szigeten.

 

Remek! Én örülök a 8 órai kezdésnek. :thumb_yello:

Nem tudom, a Portishead rajongótábora milyen, de a 30 stm fanok azok fanatikusak, echte vérfanok... én remélem, a Portisheadesek nem ilyenek lesznek. No meg úgy hallottam, külföldi fesztnél sokszor működik az, hogy lebizniszelik egymással a rajongók, hogy pl. mi mikások ha lement Mika, előreengedjük a portis fanokat. Ehhez persze bizalom is szükséges részükről is, de annyira jó lenne, ha egy ilyet meg lehetne beszélni, ha nem jutnánk első sorba (miattuk).:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Remek! Én örülök a 8 órai kezdésnek. :thumb_yello:

Nem tudom, a Portishead rajongótábora milyen, de a 30 stm fanok azok fanatikusak, echte vérfanok... én remélem, a Portisheadesek nem ilyenek lesznek. No meg úgy hallottam, külföldi fesztnél sokszor működik az, hogy lebizniszelik egymással a rajongók, hogy pl. mi mikások ha lement Mika, előreengedjük a portis fanokat. Ehhez persze bizalom is szükséges részükről is, de annyira jó lenne, ha egy ilyet meg lehetne beszélni, ha nem jutnánk első sorba (miattuk).:naughty:

 

Nagyon is igazad van! Nem is olyan rég beszéltük itt, hogy egyszerűen megoldhattuk volna, ha a 30 rajongók előreengednek minket csak a Mika koncertre és utána vehetik is át a jól előmelegített helyüket. Most remélhetőleg, ahogy Suzie is írta, lazább lesz a közönség és nem lesz az mint a Szigeten.

De azért majd bebiztosíthatjuk magunkat egy csapattal :D

Link to comment
Share on other sites

A lassú Rain a zongival szerintem tök jó volt!:aah:

Nem emlékszem, hogy pontosan hogyan hangzott 2008-ban, de tuti, hogy akkor nem tetszett, bár 2009 őszén, mikor akusztikusan énekelte a lassúbb verziót néha, akkor nem volt gondom vele...:dunno: ... kivéve, mikor alulintonál :naughty:

 

Viszont! A Planeta Terra fesztiválon nagyon tetszett az "átdolgozott" Rain...:teehee:

Szerintem amúgy az albumverzió sokkal gyengébb, mint az élő verzió a Rain esetében. Egyszerűen erőteljesebb élőben, és a hangszerelés is.

Hát igen. Az én személyes véleményem szerint nem szerencsés Greg Wells-t producernek választani egy elektro / dance számhoz, így most örülök, hogy rátalált William Orbitra. :blush-anim-cl: A Rain koncert verziója (P Zombie Remix) már sokkal jobb, mint az albumon.

Valószínűleg Mika is rájött erre, és most keresi a megfelelő producereket a megfelelő számokhoz.

 

 

Ha nem is egy Arénát, de egy Pecsát talán bevállalhatna.

Azt hittem, ott csak nagyon rétegzenét játszó előadók lépnek fel, de eléggé le vagyok maradva ilyen téren.

Egyetértek, hogy elsősorban a zsé hiányzik az embereknek, de őszintén szólva ha a magyarokra (a Hónaljmirigytől kezdve Bereczki Zolin keresztül az éves Fenyő ünnepig) megvan a lé, akkor inkább az ízléssel van a gond.

 

 

Juhéééééééééééééj! megvan az időpont. Mika 8-án este 8 ÓRAKOR lép fel :) a Portishead előtt (ez nem feltétlenül szerencsés, abból a szempontból ha a Portishead rajongók helyet akarnak előre foglalni maguknak, mint a 30STM volt a szigeten.

 

Én nem tudom elképzelni, hogy a Portisheadnek 'rajongói' lennének.:dunno: Én szeretem azokat a számaikat, amelyeket eddig hallottam, de alapvetően ők (sem) a BS-ra valók szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Most már csak megkérdezem, mert annak ellenére, hogy napi szinten órákat énekelek (hobbiból) még mindig nem tudom mit jelent az hogy alulintonálni :$ Kisegítenétek? :)

 

Az ízlésbajokkal sajnos egyet kell értsek. Én is gyakran hadakozom az utálkozók ellen. Sajna gyakran a barátaimmal is vitázom ezen, mert semmibe veszik Mikát, mert első hallásból ítélnek. Mára már odáig jutottam, hogy meghallgatnak és talán átgondolják amit mondok :)

 

És remélem is hogy a Portishead-nek nincsenek nagy rajongói :D Az nekünk csak jó :P

Link to comment
Share on other sites

Most már csak megkérdezem, mert annak ellenére, hogy napi szinten órákat énekelek (hobbiból) még mindig nem tudom mit jelent az hogy alulintonálni :$ Kisegítenétek? :)

'alulról' fogja meg a hangot - azaz nem éri el a teljes magasságot, amit a fül tisztának hall. Tehát a vájtfülűek hamisnak érzik.

Ilyen például a 'Love Generation' c. számban az énekes, mikor a refrént énekli.:aah: Én a hajamat tépem tőle. :hair:

Link to comment
Share on other sites

'alulról' fogja meg a hangot - azaz nem éri el a teljes magasságot, amit a fül tisztának hall. Tehát a vájtfülűek hamisnak érzik.

Ilyen például a 'Love Generation' c. számban az énekes, mikor a refrént énekli.:aah: Én a hajamat tépem tőle. :hair:

 

Köszönöm, immáron nem tudom hanyadjára, hogy kisegítesz :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Nagyon is igazad van! Nem is olyan rég beszéltük itt, hogy egyszerűen megoldhattuk volna, ha a 30 rajongók előreengednek minket csak a Mika koncertre és utána vehetik is át a jól előmelegített helyüket. Most remélhetőleg, ahogy Suzie is írta, lazább lesz a közönség és nem lesz az mint a Szigeten.

De azért majd bebiztosíthatjuk magunkat egy csapattal :D

 

Áh, a 30 stm rajongókkal nem működött volna...

Mondjuk tény, hogy van pár olyan rajongó, aki úgy akar bejutni az első sorba, hogy azt kamuzza, az előzenekarra jött.... aztán persze kiderül, hogy nem.:annoyed_h4h: Szóval megértem, ha sokan nem bíznak az ilyenekben...

Link to comment
Share on other sites

Hát igen. Az én személyes véleményem szerint nem szerencsés Greg Wells-t producernek választani egy elektro / dance számhoz, így most örülök, hogy rátalált William Orbitra. :blush-anim-cl: A Rain koncert verziója (P Zombie Remix) már sokkal jobb, mint az albumon.

Valószínűleg Mika is rájött erre, és most keresi a megfelelő producereket a megfelelő számokhoz.

 

William Orbitot nagyon szeretem.:wub2:

 

 

Azt hittem, ott csak nagyon rétegzenét játszó előadók lépnek fel, de eléggé le vagyok maradva ilyen téren.

Egyetértek, hogy elsősorban a zsé hiányzik az embereknek, de őszintén szólva ha a magyarokra (a Hónaljmirigytől kezdve Bereczki Zolin keresztül az éves Fenyő ünnepig) megvan a lé, akkor inkább az ízléssel van a gond.

 

Mika is réteg valamilyen szinten. A "réteget" sokszor nem is a műfajra értem, hanem arra, hogy kevesebb közönségréteget vonz valami miatt.

Bécsben Mika a Gasometerben lépett fel, ha jól tudom. Oda jár rendszeresen vissza a HIM is. Pedig Mika pop zene, a Him pedig rock/metál. A kisebb helyek kiválasztásánál egyszerűen már nem az a mérvadó, milyen műfaj, réteg-e vagy sem, hanem hogy mekkora érdeklődésre lehet számítani.

 

Valószínűleg ízlésbeli gondok vannak, de tény, hogy az embereket a média nagyon befolyásolja. Sokan túl lusták ahhoz, hogy maguk fedezzenek fel új zenei vonalakat, így azt szeretik, amit a média tálal nekik. Ez a legkönnyebb megoldás.

Csak még annyit, hogy Bereczki Zolit meg kell védenem... többször láttam színházban, többféle szerepben, és fantasztikus előadónak tartom. A hangja és a tánctudása professzionális. A legújabb albuma nem különösebben fogott meg, szerintem a musicalek állnak Neki igazán jól.

 

Egyébként én tényleg megmerem kockáztatni azt a kijelentést, hogy talán nem is az ízléssel van a gond... hanem aki több marketingkampányt kap a médiában, arra fognak pénzt áldozni az emberek. Mert ismerik.

Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg ízlésbeli gondok vannak, de tény, hogy az embereket a média nagyon befolyásolja. Sokan túl lusták ahhoz, hogy maguk fedezzenek fel új zenei vonalakat, így azt szeretik, amit a média tálal nekik. Ez a legkönnyebb megoldás.

Ez így van. Mika nem eladható ilyen formában. A dalai azok lennének, de az image-ét sohasem fogja trendire igazítani. Alapvetően ütközik, hogy popzenét énekel, de sokszor kicsit bizarr vagy szatirikus szöveggel. A legtöbben ezt nem értik, és a felszín alapján ítélik meg. Mika zenéje azonban korántsem futószalag pop. Arról nem is beszélve, hogy néha a saját rajongóit is megosztja, hiszen a zeneileg nem mindenevők nehezen dolgozzák fel, mikor klasszikus vizekre evez, s ugyanez igaz fordítva is.

Egyébként én tényleg megmerem kockáztatni azt a kijelentést, hogy talán nem is az ízléssel van a gond... hanem aki több marketingkampányt kap a médiában, arra fognak pénzt áldozni az emberek. Mert ismerik.

Azért Mikán is sokminden múlik. Például a bulvárt direkt zárja ki az életéből. Anélkül pedig Amy Winehouseról sem lehetett volna hallani sokat. Itt van pl. Adele. Magyarországon ki ismeri? Senki. Az USÁ-ban is azért lett óriási sztár, mert épp akkor lépett fel a Saturday Night Live-ban, amikor Sarah Palin is, és évtizedes nézettséget döntött akkor a műsor. Szóval, aki nem bulvár szereplő, annak szerencse is kell...

 

Csak még annyit, hogy Bereczki Zolit meg kell védenem... többször láttam színházban, többféle szerepben, és fantasztikus előadónak tartom. A hangja és a tánctudása professzionális. A legújabb albuma nem különösebben fogott meg, szerintem a musicalek állnak Neki igazán jól.

Bocsi, csak olyan környezetben akartam említeni a nevét, hogy kikre telik / telhet meg a BS. Ennyi erővel Mikára is megtelhetne. :dunno: Nekem semmi bajom Bereczki Zolival. A Hangokba zárva pl. még mindig az ő előadásában a legjobb, pedig elég sokan elénekelték már. Sőt, a Josh Groban féle változatnál is jobb. Igaz, ez sokban köszönhető a hangszerelésnek is. Ráadásul kifejezetten szimpatikus nekem az egész személyisége - már amennyire ezt néhány tv műsorból meg lehet állapítani.

Link to comment
Share on other sites

ittvagyok!

3napja nem voltam fent és 2oldalt írtatok...az időpont szerintem jó,mert nem akartam volna olyan későn hazaérni.A másik: uazon a napon(tehát 8-án) lép fel a theKolin magyar zenekar is,nem tudom,hogy hányan ismeritek őket(?),de nagyon aranyosak és hatalmas Mika rajongók(csodálkozom,hogy Ivánka még nem csatlakozott az MFC-hez) több interjúban is megemlítették már M-t és 16:30kor lépnek fel az OTP színpadon.Páran mindenképpen megnézzük őket(Dórii,Zsina(ha jön,remélhetőleg) és én is).

 

 

Az Euróvíziós dalfesztivál bennem nem hagyott mély nyomot(én mondjuk népdalversenynek hívom)

Ádok Zoli enyhén röhelyes volt,igen.(emlékszem azt sajnáltam,hogy miért nem Király Lindával énekeltették el ott a Himnuszt).

 

 

Olyan buborékfúlyós pisztolyt én is akaroook!Nekem amúgy arany színű Converse cipőm van,tudom nem fog látszani,csak olyan büszke vagyok rá,gondoltam elmondom.

Majd szerzek jegyet is(valahol) megpróbálom olcsóbban,tavaly a Szigetre is 8ezerért vettük

Edited by DuMika
Link to comment
Share on other sites

Halihó! Ma voltam a DM-ben és megvettem a buborékfújó trombitát. 2 emberes munka, mert van hozzá kistányér, amibe mártogatni kell a trombitát és koncert közben egyedül nehéz :D De biztos jó sokat fúj és szép lesz :))) Egy dal erejéig tök jó lesz :)

 

EDIT: Kipróbáltam és nagyon szép, tényleg!! Ha ezt ketten-hárman fújni fogjuk akkor tényleg rengeteg buborék lesz :)

Edited by TimyBlanco
Link to comment
Share on other sites

uazon a napon(tehát 8-án) lép fel a theKolin magyar zenekar is,nem tudom,hogy hányan ismeritek őket(?),de nagyon aranyosak és hatalmas Mika rajongók(csodálkozom,hogy Ivánka még nem csatlakozott az MFC-hez) több interjúban is megemlítették már M-t

Tényleg? Mondjuk nem csodálkozom - bár mikor előszür láttam a San Francisco-t a tv-ben, a Scissor Sisters-t gondoltam volna fő kedvencnek.. :roftl:

Van véletlen linked ilyen interjúkhoz? Az énekes srác tök értelmes (mondjuk a zenéjükön is hallatszik, hogy intelligensen közelítik meg a dolgokat). Ezt most találtam a YT-on:

 

Ha nem írnak ide, csak az ő bajuk. :shun: Valaki biztos adott volna már Mikának The Kolin CD-t, ha tud róla :fisch:.

 

 

Nekem amúgy arany színű Converse cipőm van,tudom nem fog látszani,csak olyan büszke vagyok rá,gondoltam elmondom.

 

Nekem meg van arany...láncom:roftl:

Bár ha jobban meggondolom, van 2 arany színű ingem is, de selyem anyagból, úgyhogy azok kihúzva.:teehee:

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

Ez így van. Mika nem eladható ilyen formában. A dalai azok lennének, de az image-ét sohasem fogja trendire igazítani. Alapvetően ütközik, hogy popzenét énekel, de sokszor kicsit bizarr vagy szatirikus szöveggel. A legtöbben ezt nem értik, és a felszín alapján ítélik meg. Mika zenéje azonban korántsem futószalag pop. Arról nem is beszélve, hogy néha a saját rajongóit is megosztja, hiszen a zeneileg nem mindenevők nehezen dolgozzák fel, mikor klasszikus vizekre evez, s ugyanez igaz fordítva is.

 

Ezzel egyetértek. Abszolút nem "klasszik pop", már-már azt mondom, nem is igazán tudom besorolni sehová, mert egyszerűen egyedi, amit csinál.

A rajongókkal kapcsolatban: ez érdekes dolog, nem tudtam, hogy megosztja őket. Persze én magamból indulok ki, bármilyen "kalandba" benne vagyok, ha az színvonalas, és tud adni valami újat. Ha a pop felé evez, azt is baromira élvezem, mert várom, mi sül ki belőle, ha pedig a kicsit artosabb vonalra, annak külön örülök, mert ritka ám az ilyen zenész, aki "művészetekben" gondolkodik. Kicsit sután fogalmaztam most, de remélem, érthető.

 

Azért Mikán is sokminden múlik. Például a bulvárt direkt zárja ki az életéből. Anélkül pedig Amy Winehouseról sem lehetett volna hallani sokat. Itt van pl. Adele. Magyarországon ki ismeri? Senki. Az USÁ-ban is azért lett óriási sztár, mert épp akkor lépett fel a Saturday Night Live-ban, amikor Sarah Palin is, és évtizedes nézettséget döntött akkor a műsor. Szóval, aki nem bulvár szereplő, annak szerencse is kell...

 

Persze, csak át kellene gondolni, milyen mértékben zárja ki a médiát. Az egyensúlyt egészséges mértékben meg lehet tartani. Kézben lehet tartani a dolgokat. Nem kell botrányt csinálni vagy a címlapon lenni folyamatosan, de igenis "jelen kell lenni" valamilyen szinten. Ha azt akarja, hogy ne kelljen lemondania koncerteket.

Adelének sem biztos, hogy szerencséje volt. Nem hiszek a szerencsében a zeneiparban. A véletlenekben sem.

 

Bocsi, csak olyan környezetben akartam említeni a nevét, hogy kikre telik / telhet meg a BS. Ennyi erővel Mikára is megtelhetne. :dunno: Nekem semmi bajom Bereczki Zolival. A Hangokba zárva pl. még mindig az ő előadásában a legjobb, pedig elég sokan elénekelték már. Sőt, a Josh Groban féle változatnál is jobb. Igaz, ez sokban köszönhető a hangszerelésnek is. Ráadásul kifejezetten szimpatikus nekem az egész személyisége - már amennyire ezt néhány tv műsorból meg lehet állapítani.

 

A Hangokba zárva valóban Zoli előadásában a legjobb a magyar előadók közül. Az eredeti dal más - teljesen. Rájöttem, nálam hangulatfüggő, melyik tetszik jobban. Néha olyan passzban vagyok, hogy idegesít Zoli harsánysága, és "le akarom énekelni a csillagokat az égről" stílusa, és inkább Josh nyugija kell. Valamikor éppen fordítva.

 

Mikára is megtelhetne, de továbbra is azt mondom, ez a médián (is) múlik. Nagyon-nagy százalékban. Nem ismerik, a zenecsatornák nem játsszák a dalait, sem a rádiók.... így hogyan tölthetne meg egy Arénát? Legalább ez jutna el, de bevallom, én a második albumáról itthon semmit nem hallottam. Azt hittem, az első album után Mika egyszerűen eltűnt.... és persze zenekedvelőként annyi mindenki után "kutat" az ember a neten (mert sokan vannak "elveszve"), hogy Ő kiesett már a szórásból. Ezért volt számomra meglepő a szigetes fellépése. De örülök, hogy legalább így rátaláltam "újra", és most már "követem".:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy