Jump to content

The Serbian-Speaking Thread


keti

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koleginice :wink2:...Jaoj sta bih ja dala da se vratim u srednju...Milina, nema nerviranja, a ucenje samo pred pismeni...A sada :boxed:

 

molim? :blink: ja sam se nadala da mi bu sad bar malo lakše! mislim ja sam u srednjoj nonstop morala učiti, nikad odmora, uvijek neka ispitavanja, a kad pitaju, zna se koga pitaju - nataliju! :emot-sad:

 

mnogo volim nemachki <3

:D

 

:shocked: meni je grozan!

9 godina sam ga učila - ništa!

Link to comment
Share on other sites

molim? :blink: ja sam se nadala da mi bu sad bar malo lakše! mislim ja sam u srednjoj nonstop morala učiti, nikad odmora, uvijek neka ispitavanja, a kad pitaju, zna se koga pitaju - nataliju! :emot-sad:

Pa nije mnogo teze od srednje:thumb_yello:, ali da ima da se uci-IMA, najgore je kada dodje ispitni rok, tada te drma zesca trema:boxed:...Osim toga nemas brige:wink2:

Link to comment
Share on other sites

molim? :blink: ja sam se nadala da mi bu sad bar malo lakše! mislim ja sam u srednjoj nonstop morala učiti, nikad odmora, uvijek neka ispitavanja, a kad pitaju, zna se koga pitaju - nataliju! :emot-sad:

 

 

 

:shocked: meni je grozan!

9 godina sam ga učila - ništa!

 

ma sve ti zavisi kakva je bila srednja, kakav faks, nije svima isto, meni licno je najveca promena bio obim gradiva. neuporedivo:boxed::aah: ali ja se npr. secam da mi je bila osetna promena i osnovna/srednja...celo prvo polugodiste nisam mogla da se opasuljim koliko moram da ucim:naughty:

 

 

i meni je jako ruzan! ruzno mi zvuci :blink: nisam ga nikad ucila, mozda da jesam bih ga vremenom zavolela, ali ovako mi je bas nekakav antipatican :blink:

Edited by Vedrana
Link to comment
Share on other sites

ma sve ti zavisi kakva je bila srednja, kakav faks, nije svima isto, meni licno je najveca promena bio obim gradiva. neuporedivo:boxe d::aah: ali ja se npr. secam da mi je bila osetna promena i osnovna/srednja...celo prvo polugodiste nisam mogla da se opasuljim koliko moram da ucim:naughty:

 

 

i meni je jako ruzan! ruzno mi zvuci :blink: nisam ga nikad ucila, mozda da jesam bih ga vremenom zavolela, ali ovako mi je bas nekakav antipatican :blink:

 

da, i ja sam jako osjetila promjenu kad sam u srednju krenula, tu sam stvarno počela učiti.

e da, vjerojatno je količina gradiva koje odjednom treba znati veći problem.

 

slažem se Vedrana!! :thumb_yello:

 

kad mi dođu neki njemci na benzinsku, ja nih niš ne kužim :no:

 

Pa nije mnogo teze od srednje:thumb_yello:, ali da ima da se uci-IMA, najgore je kada dodje ispitni rok, tada te drma zesca trema:boxed:...Osim toga nemas brige:wink2:

 

a dobro, nebude mi valjda tako teško :dunno: ali svejedno, jedva čekam, da vidim kak je to biti brucošica :aah:

ovo su mi predmeti u prvom semestru:

Analitička geometrija i linearna algebra

Matematička analiza

Fizika 2

Osnove geoinformatike

Geodetski instrumenti

Tjelesna i zdravstvena kultura

Izborni predmet - osnove informatike

 

zvuče mi zanimljivo..ali teško!:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

molim? :blink: ja sam se nadala da mi bu sad bar malo lakše! mislim ja sam u srednjoj nonstop morala učiti, nikad odmora, uvijek neka ispitavanja, a kad pitaju, zna se koga pitaju - nataliju! :emot-sad:

 

 

 

:shocked: meni je grozan!

9 godina sam ga učila - ništa!

 

:roftl::roftl::roftl: Sećam se tog života u zabludi...kad sam čitavo leto posle prijemnog mislila da je najgore prošlo, i da su moje sve muke rešene...

Mada...činjenica je i da se pamte više lepe stvari...pa nam ti periodi što su prošli ne deluju toliko teški, jer smo pomalo nostalgični.

 

 

A nemački sam ja učila 4 godine, a Vedrana može da posvedoči kakvo zavidno znanje imam. Da nam nije bilo tog mog znanja u Beču (i činjenice da tamo dobrih 70% ljudi govori ili bar razume srpski:naughty:) ne bismo se snašle nikako!

Link to comment
Share on other sites

a dobro, nebude mi valjda tako teško :dunno: ali svejedno, jedva čekam, da vidim kak je to biti brucošica :aah:

ovo su mi predmeti u prvom semestru:

Analitička geometrija i linearna algebra

Matematička analiza

Fizika 2

Osnove geoinformatike

Geodetski instrumenti

Tjelesna i zdravstvena kultura

Izborni predmet - osnove informatike

 

zvuče mi zanimljivo..ali teško!:mf_rosetinted:

 

 

A kad će fizika 1? U drugom semestru?:naughty:

Link to comment
Share on other sites

A kad će fizika 1? U drugom semestru?:naughty:

 

:lmfao: pardon, slučajno sam kopirala broj koji tam stoji za neke ETCS bodove. isprika! :naughty:

 

bravo! :clap:

ja se nebi znala snaći baš na njemačkom! eventualno da lamaćem rukama i nogama :naughty: to bar svi razumiju

Link to comment
Share on other sites

A kad će fizika 1? U drugom semestru?:naughty:

 

bas htedoh da pitam otkud fizika 2:roftl:

 

i meni sve te algebre i matematike zvuce zajebano:aah: zapravo, sa takvim predmetima mislim da je krucijalno kakav je profesor, da li hoce i zna da objasni.

Link to comment
Share on other sites

:lmfao: pardon, slučajno sam kopirala broj koji tam stoji za neke ETCS bodove. isprika! :naughty:

 

bravo! :clap:

ja se nebi znala snaći baš na njemačkom! eventualno da lamaćem rukama i nogama :naughty: to bar svi razumiju

 

Moj nemački je imao dosta takvih lamatajućih primesa...engleskih reči koje sam "germanizovala" da bolje zvuče i sl.:teehee:

Link to comment
Share on other sites

Moj nemački je imao dosta takvih lamatajućih primesa...engleskih reči koje sam "germanizovala" da bolje zvuče i sl.:teehee:

 

:lmfao: :lmfao: :thumb_yello:

 

bas htedoh da pitam otkud fizika 2:roftl:

 

i meni sve te algebre i matematike zvuce zajebano:aah: zapravo, sa takvim predmetima mislim da je krucijalno kakav je profesor, da li hoce i zna da objasni.

 

istina :thumb_yello: kad bi imala odličnog profesora i još da nemam problem s koncentracijom, de bi mi bio kraj! :aah:

Link to comment
Share on other sites

ja ovde u srednjoj nishta zivo ne uchim :roftl:

a za nemachki.. uchila sam ga 6 godina.. al zavolela sam ga tek 5-6 godine kad sam pochela da slusham neke nemachke bendove..[ne tokio hotel..msm slushala sam i njih, al ne presudno] :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čudno je kako je Poljacima dao dozvolu da snime nekoliko pesama za TV i još intervju sa nastupa, a nama baš ništa?:sad: Pogledajte baš tred sa Orange festivala.

Sve više i više se čudim....imam utisak da su tako nešto mogli samo Rusi i Poljaci, ali ne i ostali odavde, mada je kod nas medijski najslabije prošao.:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Čudno je kako je Poljacima dao dozvolu da snime nekoliko pesama za TV i još intervju sa nastupa, a nama baš ništa?:sad: Pogledajte baš tred sa Orange festivala.

Sve više i više se čudim....imam utisak da su tako nešto mogli samo Rusi i Poljaci, ali ne i ostali odavde, mada je kod nas medijski najslabije prošao.:boxed:

 

Sta je bilo-bilo je...

A sto se tice medijske paznje...Pa kod nas realno nikada niko nije nesto extra propracen...2 min na City-ju, 2 min na Milica na kvadrat i to je to:teehee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy