Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part III


Barunka

Recommended Posts

To doufám, strašně mě to baví a pokračovat určitě chci :teehee:

 

Jee to mi připomnělo - ani u nás to s angličtinou asi nebude tak slavný :roftl: Nebo určitě záleží na tom kde, ale nedávno jsem se učila se sestřenkou (9) po telefonu, protože mají nějakou pofidérní učitelku, která jim prostě třeba nadiktuje slovíčka, aby si je zapsali do sešitku, ani jim to nijak nezkontroluje, u většiny jim ani pořádně neřekne výslovnost a pak to po nich chce všechno na písemkách. Vůbec nebere v potaz, že ty děti doma třeba žádnýho angličináře nemají a nemá jim s tím kdo pomoct... Baba jedna :sneaky2:

A když jsem Aničku zkoušela ze sloves, ptám se 'Jak se řekne počítat?' a Anička na to suverénně: 'c-u-n-t.' :roftl::roftl::roftl:

Upřímně řečeno, doufám, že to té učitelce někdy řekne taky :teehee::biggrin2:

:roftl: Měla by!!! A dokážeš si představit tu úžasnost, kdyby chtěla říct "ty počítáš" .. "You c..." :roftl: GENIÁLNÍ!

Link to comment
Share on other sites

To doufám, strašně mě to baví a pokračovat určitě chci :teehee:

 

Jee to mi připomnělo - ani u nás to s angličtinou asi nebude tak slavný :roftl: Nebo určitě záleží na tom kde, ale nedávno jsem se učila se sestřenkou (9) po telefonu, protože mají nějakou pofidérní učitelku, která jim prostě třeba nadiktuje slovíčka, aby si je zapsali do sešitku, ani jim to nijak nezkontroluje, u většiny jim ani pořádně neřekne výslovnost a pak to po nich chce všechno na písemkách. Vůbec nebere v potaz, že ty děti doma třeba žádnýho angličináře nemají a nemá jim s tím kdo pomoct... Baba jedna :sneaky2:

A když jsem Aničku zkoušela ze sloves, ptám se 'Jak se řekne počítat?' a Anička na to suverénně: 'c-u-n-t.' :roftl::roftl::roftl:

Upřímně řečeno, doufám, že to té učitelce někdy řekne taky :teehee::biggrin2:

 

:roftl::roftl:

Mě už nepřekvapí nic... Terka se učí (teoreticky) 3 roky, a doteď nedělali ani žádný minulý ani žádný budoucí čas :blink: Takže když jsem s ní dělala překlad, kde bylo "I was", tak nevěděla, co to je...:boxed:

 

Takže... to teď do ní hustím já, děláme překlady, cvičení, pojede na tábor s angličtinou... A to moje anglina není nic moc...

Link to comment
Share on other sites

:roftl: Měla by!!! A dokážeš si představit tu úžasnost, kdyby chtěla říct "ty počítáš" .. "You c..." :roftl: GENIÁLNÍ!

 

No právě! :roftl::roftl::roftl::roftl: Třeba by jí konečně došlo, že její učební systém nebude úplně ideální :D

Link to comment
Share on other sites

:roftl::roftl:

Mě už nepřekvapí nic... Terka se učí (teoreticky) 3 roky, a doteď nedělali ani žádný minulý ani žádný budoucí čas :blink: Takže když jsem s ní dělala překlad, kde bylo "I was", tak nevěděla, co to je...:boxed:

 

Takže... to teď do ní hustím já, děláme překlady, cvičení, pojede na tábor s angličtinou... A to moje anglina není nic moc...

 

Jaj... ale aspoň má mamku, která si uvědomuje, jak je anglina důležitá a dělá všechno pro to, aby to zvládla... ještě čas má, to zvládne :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

:roftl::roftl:

Mě už nepřekvapí nic... Terka se učí (teoreticky) 3 roky, a doteď nedělali ani žádný minulý ani žádný budoucí čas :blink: Takže když jsem s ní dělala překlad, kde bylo "I was", tak nevěděla, co to je...:boxed:

 

Takže... to teď do ní hustím já, děláme překlady, cvičení, pojede na tábor s angličtinou... A to moje anglina není nic moc...

 

Fíha.. to je dost zvláštní, po třech letech :shocked:

Ale zas jestli s ní děláš věci navíc (což strašně chválím, mě naši cpali do angličtiny už ve školce a teď je to jedna z věcí, co mi jde asi nejlíp :D ) a je na jazyky tak šikovná, tak to určitě bude dobrý :thumb_yello: A s fráninou, anglinou a češtinou se ve světě rozhodně neztratí :)

Link to comment
Share on other sites

No právě! :roftl::roftl::roftl::roftl: Třeba by jí konečně došlo, že její učební systém nebude úplně ideální :D

Jj, nejlepší wake-up call ever :roftl: Teda snad... některé extra zabedněné případy to nepochopí ani tak... že... paní Š______ ... :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Fíha.. to je dost zvláštní, po třech letech :shocked:

Ale zas jestli s ní děláš věci navíc (což strašně chválím, mě naši cpali do angličtiny už ve školce a teď je to jedna z věcí, co mi jde asi nejlíp :D ) a je na jazyky tak šikovná, tak to určitě bude dobrý :thumb_yello: A s fráninou, anglinou a češtinou se ve světě rozhodně neztratí :)

 

Jsme nejlepší :cool:

 

Anglistika ftw! (To si musím namlouvat, aby mě tak nemrzela ta japonština :roftl: )

Link to comment
Share on other sites

Fíha.. to je dost zvláštní, po třech letech :shocked:

Ale zas jestli s ní děláš věci navíc (což strašně chválím, mě naši cpali do angličtiny už ve školce a teď je to jedna z věcí, co mi jde asi nejlíp :D ) a je na jazyky tak šikovná, tak to určitě bude dobrý :thumb_yello: A s fráninou, anglinou a češtinou se ve světě rozhodně neztratí :)

 

Ještě dělá němčinu a příští rok začína latinu...:teehee:

 

Jenom je pro ní dost těžký, že přijde ze školy nejdřív v pět, má úkoly a učení do školy, a já na ní chci práci na víc... To už jí moc času na zábavu nezbyde :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ještě dělá němčinu a příští rok začína latinu...:teehee:

 

Jenom je pro ní dost těžký, že přijde ze školy nejdřív v pět, má úkoly a učení do školy, a já na ní chci práci na víc... To už jí moc času na zábavu nezbyde :blink:

 

Teda, dva jazyky naráz? To bude solidní dřina, ještě když je jeden z nich latina :shocked:

Ale určitě to nějak zvládne :thumb_yello: Sice moc nechápu význam učení latiny, i když vím, že se to často dělá, ale proč ne...

 

Jo, to je blbý :( Ale co se dá dělat... tohle je bohužel fakt důležitý a ona si to později uvědomí :)

Link to comment
Share on other sites

Teda, dva jazyky naráz? To bude solidní dřina, ještě když je jeden z nich latina :shocked:

Ale určitě to nějak zvládne :thumb_yello: Sice moc nechápu význam učení latiny, i když vím, že se to často dělá, ale proč ne...

 

Jo, to je blbý :( Ale co se dá dělat... tohle je bohužel fakt důležitý a ona si to později uvědomí :)

 

Ta latina je volitelná, a tady kdyby chtěla později studovat něco humanitního nebo se změřit na jazyky, tak se bez latiny neobejde...

(a příští rok si může přidat řečtinu - to jsou jazyky, které tady frčí :das: Ale to už nebudeme přehánět:blink:)

Edited by martinaP
Link to comment
Share on other sites

Ta latina je volitelná, a tady kdyby chtěla později studovat něco humanitního nebo se změřit na latinu, tak se bez latiny neobejde...

(a příští rok si může přidat řečtinu - to jsou jazyky, které tady frčí :das: Ale to už nebudeme přehánět:blink:)

 

Tak to jo... :) No já jsem zaměřená humanitně celá a latině se teda úspěšně vyhýbám a vyhýbat se budu :teehee: Někdy mám pocit, že se to spíš hodí medikům a tak... :blink: Nicméně to nikdy nezaškodí umět, to je fakt :thumb_yello:

 

Řečtina frčí i v Německu... a to teda ale nechápu už vůbec :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Jooo! :naughty: Ale víš o tom, že iMMa má hodně, hodně pasáží, kde zpívá, místama bych řekla někdy snad i víc než Mika :roftl:

 

Já bych to tak viděla! Pak se můžeme natočit a poslat to Mikovi, aby viděl, jak nám z toho absťáku hrabe :roftl:

 

Myslím že je to prima nápad!!! :thumb_yello:

Takhle by snad nepřehlíd že existujeme :das:

 

Třeba by nám pak fakt poslal to video s omluvou :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Tak dnes jsem si konečně pustila JEHO cd, a zjistila jsem, že je pořád tak skvělej, i když ruší koncerty :roftl::wub2:

 

A prostě ho MUSÍM vidět naživo - takže holky, kdo se mnou jede 15.8. do Colmaru? :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Tobě taky hezkou neděli! :) (A vesměs vlastně všem ostatním :wink2: )

 

Teda, 90, to se musí oslavit ve velkém... :thumb_yello:

 

Tak doufám, že ty máškrtky budou několikalevelové jako vždy :das::mf_rosetinted:

 

a teraz uz mozem zelat pekny pondelok:wink2:...u nas sice brutus chladny a dazdivy - typicky na prvy letny den:naughty:...ale v podstate v pohodicke...

 

len sa mi potvrdilo ake je jednoduche vratit sa spat do detstva:wink2:...okolo tej 90-tky ti stari ludia uz maju uplne ine problemy...

 

a maskrtky boli super...:thumb_yello:...mnam mnam...

Link to comment
Share on other sites

a teraz uz mozem zelat pekny pondelok:wink2:...u nas sice brutus chladny a dazdivy - typicky na prvy letny den:naughty:...ale v podstate v pohodicke...

 

len sa mi potvrdilo ake je jednoduche vratit sa spat do detstva:wink2:...okolo tej 90-tky ti stari ludia uz maju uplne ine problemy...

 

a maskrtky boli super...:thumb_yello:...mnam mnam...

 

Taky přeju hezké pondělí :wink2:

 

Tady máme letních 12 stupňů :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Tak dnes jsem si konečně pustila JEHO cd, a zjistila jsem, že je pořád tak skvělej, i když ruší koncerty :roftl::wub2:

 

A prostě ho MUSÍM vidět naživo - takže holky, kdo se mnou jede 15.8. do Colmaru? :biggrin2:

 

:shocked:...waw, to si vydrzala pekne dlho...nechapem:shocked:...ale, hlavne, ze vysledok je uspokujuci:blush-anim-cl::wub2:

 

rada by som isla, len momentalne som sa rozhodla, ze si musim dat taku emocnu pauzicku:wink2:...proste nechcem nic silit, cosi vydrzim, ale naozaj netuzim, aby mi nieco skazilo plany:mf_rosetinted:...takze nechavam tomu spontanny priebeh :fisch:

 

a ved este mozme vyhrat ten sukromny koncert:naughty:

Link to comment
Share on other sites

matka, tak dufam, ze si vegetis v plavkach a popritom jednym ockom mrkas na preklad:roftl:...to, aby si sa moc v tych horucavach nespotila:roftl:

 

 

Tak jsem ňák momentálně pustila překlady za hlavu a poslouchám muziku :roftl:

Otázka za pět set: Jakou?:das:

Link to comment
Share on other sites

:shocked:...waw, to si vydrzala pekne dlho...nechapem:shocked:...ale, hlavne, ze vysledok je uspokujuci:blush-anim-cl::wub2:

 

rada by som isla, len momentalne som sa rozhodla, ze si musim dat taku emocnu pauzicku:wink2:...proste nechcem nic silit, cosi vydrzim, ale naozaj netuzim, aby mi nieco skazilo plany:mf_rosetinted:...takze nechavam tomu spontanny priebeh :fisch:

 

a ved este mozme vyhrat ten sukromny koncert:naughty:

 

Jasně, já dávám do placu mých 4000 bodů, to už to máme skoro v kapse :das:

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem ňák momentálně pustila překlady za hlavu a poslouchám muziku :roftl:

Otázka za pět set: Jakou?:das:

 

hmmmmmm, tak to fakt netusim:shocked:...zeby evicku a vasika:roftl::roftl:

 

alebo kaju?

 

alebo alebo :wub2::blush-anim-cl: MIKU...:blush-anim-cl:

 

i mne tu ide na sprijemnenie pracovnych povinnosti:naughty:

 

vyhrala som???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy