Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part II


Barunka

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I still can't believe you are seriously willing to do that... you are, right? :shocked:

See no point in that... but I am totally looking forward to teaching you, though! :biggrin2:

 

When do we start with our lessons? :wink2:

 

 

Ahoj,

 

I wanna start learning asap! I would love to learn ur language it would be a challenge.wil have to find a teach yourself czech book to help as well, and u can help with pronunciation :wink2:

cannot wait!!!

 

:wub2:

Link to comment
Share on other sites

Lol, thanks, to tell u the truth I am just using words that have already been used on this thread and rewriting it but Barunka did say she will teach me czech which I am looking forward to especially so i can practise when I am over in the Czech visiting her!! x

 

:wink2: you are welcome!...finaly that means - czech in practise :naughty:...

 

really good motivation for learning!!!...czech republic is very nice...can´t wait for visit:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že toto přání má společné celé MFC, nehledě na to, jestli už na nějakém byli nebo ne :wub2:

 

Radši se mě na koncert Miky ani neptej, dokázala bych básnit hodiny... a hodiny... a hodiny :mf_rosetinted:

 

Že, sunshine? :naughty: (Ona už byla donucena si to vyslechnout... )

 

aaaaaaach, tie ody na dokonalost sa nedaju nepocuvat znova a znova:wub2::wub2:...ved ma poznas...:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Děkuju! :-)

Už jsem se na vás těšila - jako na jednu z mála věcí... (-:

 

 

 

Že bych někdy své poznatky sepsalado cestopisu?

Teď si vybavuju všechny ty (ne)české cestovatele z cca 17. století, kteří měli dlouhá jména a napsali plno cestopisů, dali jim ještě stokrát delší jména a v 21. století byli studenti donuceni si je zapamatovat :glasses2:

:naughty: Bacha na ctitely.... nehrozí... jedině že by to byli ti nezvaní....

Ale nevím, kdy tento model využiju, konekonců teď máme sice docela teplo, ale na šaty to zase není.... takže uvidíme... =O

Sranda na tom je, že já vlastně strašně nerada nosím vysoký podpatky a šaty nesnáším ještě víc, jenže jsou tak perfektní, že stojí za to ten svůj odpor překonat...

Halloween? Okomentuju, až dostanu fotky (které existují, ale ještě nemám.. ).. :-) A věř mi, že je na co se těšit... :-D Jen nemělo by to to kouzlo bez těch fotek :-)

No, už jsem se tak trochu aklimatizovala - dnešní studená sprcha ve škole mě probrala :boxed:

Teda, nevěděla jsem, že se Halloween aklimatizuje už i v našich končínách... :shocked: Tak aspoň že z toho měla zážitek Michalka :-) A to prostě jen tak přišly a zazvonily..? :-O

No, u nich je hodina = 90 minut, ale i tak bych to pořád brala... jejich studium je založeno spíš na samostatném výzkumu a pracích, které dělají doma (často dostávají volno na vypracování, kámoška má třeba zrovna tenhle týden kvůli tomu 4 dny volna o_O ) a ty pak (pokud chtějí,... ale nemusí) odevzdají ještě před termínem - učitel se na to podívá a řekne, co je třeba zlepšit, student na tom může ještě zapracovat a pak mají termín, kde to odevzdají... no a za tyhle práce dostávájí hodnocení...je to složitý systém na vysvětlení, ale je to super... neexistují u nich písemky ani nečekané zkoušení... prostě super..

Myslím, žes to vystihla dobře, u nás je to náročný víc než třeba, hlavně se mi nelíbí systém neustálého memorování naprosto zbytečných faktů...ach, o tomhle bych se dokázala rozčilovat věčně :-D

Tak prezentace v angličtině před vědátorama... :shocked: Respekt... !!!!! Utekla bych :P

 

nooo, dejepis nemusim, nic mi tie roky a mena nehovoria...ale mozno raz moje prapravnucata s radostou siahnu po tvojich cestopisoch:naughty:...tak si ukladaj spomienky, aby mali co citat...myslim, ze budu zniet rozhodne zaujimavejsie ako tie, na ktorych som vyrastla a vystudovala ja...

 

vidis, ani to ich skolstvo neznie zle, len mam pocit, ze u nas na to este nie sme dozreti...akonahle by tu niekto dostal volno, tak sa do nicoho ani nepozrie...musi to ist pekne postupne a mozno i nasim skolstvom prebehne ozdravovaci proces...my sme viac trapeni memorovanim a logicke myslenie, tvorivost, individualita je potlacana...ale to je zasa len obrazom pedagogom...je ovela jednoduchsie hodnotit memorovanie textu ako novy pohlad na problematiku, ktory by nemusel pochopit ani pedagog...takze vies na co narazam - ide o vacsie naroky na samych pedagogov a s tym suhlasit asi nebudu...

 

a na fotky si pockam, urcite to bude mat spravne grady...:wink2:

Link to comment
Share on other sites

No, tak trochu ano, ty zase máš extrémní talent na plno jiných věcí... :wink2:

 

Ale chápu, taky by mě to štvalo, ale zase ber to tak, že anglicky se rozhodně domluvíš na dobré úrovni, takže už jsi za vodou... teď už je jen třeba dopilovávat :punk:

... Anebo už i v tomhle...! Nejlepší je opravdu naučit se základní gramatiku a potom francoužštinu poslouchat, číst, mluvit v ní a hlavně překládat si všechno co neznáš klidně i sedmkrát... to samo od sebe pujde! :-)

 

Jinak... chtěla jsem se s vámi o něco podělit - já o tom vím už dávno, ale to jsem pouze slyšela, nyní je i video...

Ten druhý, kterého pravědpodobně znát nebudete, je řekla bych nejslavnější německý rapper Bushido, který uvedl, že druhá osoba v klipu je jeho nejoblíbenější interpret a tedy s ním vždy toužil spolupracovat....

Samy se podívejte...

Předem varuji, může způsobit nevolnost či naopak, jako u mě, extrémní záchvat smíchu... :lmao::lmfao:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4

 

:naughty:...no dobre, budem to brat, ze je to spravodlivo rozdelene a nemozme vsetci vediet vsetko...a nasledujuce 3 dni stravim v dopilovavani mojich english skills in practise...to bude komedia...potom zreferujem...

a francuzstinu si zatial nechavam len na pocuvanie...nechcem ju spotvorit:naughty:

 

...video ma pocka na doma - youtube mi tu nehra:thumbdown:...

Link to comment
Share on other sites

A nyní se smějte!

 

...Ale víte co? vyhrála jsem za to cenu nejlepší maska večera! :lmao:

 

tak, klobuk dole...uplne super...ani s ami nechce verit, ze si to ty:shocked:...tak na smrtku sa rozhodne nepodobas...predsa je z teba ten duch jazzu, ci hudby...zabudla som presne coho...prepac...:blush-anim-cl:

 

ale prvu cenu si si rozhodne zasluzila:thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

 

I wanna start learning asap! I would love to learn ur language it would be a challenge.wil have to find a teach yourself czech book to help as well, and u can help with pronunciation :wink2:

cannot wait!!!

 

:wub2:

Yay! :punk:

I seriously wonder, where you could get such a book.... :shocked:

Haha, just searching on amazon, there are seriously such things! :shocked::roftl:http://www.amazon.com/Teach-Yourself-Complete-Course-Package/dp/0071430423/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1225815014&sr=8-1

 

I can't even imagine that....

 

Well, we're gonna have our first lesson soon, I hope :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Yay! :punk:

I seriously wonder, where you could get such a book.... :shocked:

Haha, just searching on amazon, there are seriously such things! :shocked::roftl:http://www.amazon.com/Teach-Yourself-Complete-Course-Package/dp/0071430423/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1225815014&sr=8-1

 

I can't even imagine that....

 

Well, we're gonna have our first lesson soon, I hope :wink2:

 

 

definitely and when I have the money I will buy a czech book! I cant believe i keep missing u on here, thats so annoying, lol!

 

x

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaach, tie ody na dokonalost sa nedaju nepocuvat znova a znova:wub2::wub2:...ved ma poznas...:wink2:

Chápe, chápu... víte co? Dneska je to přesně rok, co jsem poznala dokonalost - tedy, byla poprvé na Mikově koncertě.... :wub2:

Nejlepší vzpomínky...

Link to comment
Share on other sites

nooo, dejepis nemusim, nic mi tie roky a mena nehovoria...ale mozno raz moje prapravnucata s radostou siahnu po tvojich cestopisoch:naughty:...tak si ukladaj spomienky, aby mali co citat...myslim, ze budu zniet rozhodne zaujimavejsie ako tie, na ktorych som vyrastla a vystudovala ja...

 

vidis, ani to ich skolstvo neznie zle, len mam pocit, ze u nas na to este nie sme dozreti...akonahle by tu niekto dostal volno, tak sa do nicoho ani nepozrie...musi to ist pekne postupne a mozno i nasim skolstvom prebehne ozdravovaci proces...my sme viac trapeni memorovanim a logicke myslenie, tvorivost, individualita je potlacana...ale to je zasa len obrazom pedagogom...je ovela jednoduchsie hodnotit memorovanie textu ako novy pohlad na problematiku, ktory by nemusel pochopit ani pedagog...takze vies na co narazam - ide o vacsie naroky na samych pedagogov a s tym suhlasit asi nebudu...

 

a na fotky si pockam, urcite to bude mat spravne grady...:wink2:

 

Měla bych si začít psát deník.. :mf_rosetinted:

No... já sice mám vzpomínky takové, ale ty máš zase plno jiných.... které ti taky závidím .. :wink2:

 

To je pravda... tento systém je pro naše pedagogy nejjednoduší a nač by to měli měnit, dokud jsou spokojeni oni....

 

Mrchy. :glasses2:

Link to comment
Share on other sites

...no dobre, budem to brat, ze je to spravodlivo rozdelene a nemozme vsetci vediet vsetko...a nasledujuce 3 dni stravim v dopilovavani mojich english skills in practise...to bude komedia...potom zreferujem...

a francuzstinu si zatial nechavam len na pocuvanie...nechcem ju spotvorit:naughty:

 

...video ma pocka na doma - youtube mi tu nehra:thumbdown:...

:naughty: ...

Ale zase každá příležitost, kterou můžeš improve your english je super... :punk: .. Budu se těšit na zkušenosti a zážitky... :wink2:

 

Já jsem momentálně v extrééémním strestu a spěchu...

do zítřka bych měla udělat prezentaci v němčině na téma, kterému nerozumím a v pondělí odprezentovat...

 

Jsem z toho taky neuvěřitelně naštvaná, protože z celé mé třídy to musím dělat jen já a samozřejmě oni všichni, spolu asi s dalšíma 5 třídama budou poslouchat.

 

:sneaky2: ...

 

Ale to video si nezapomeň pustit... je to extrémně... vtipné.. pro mě :lmao:

Edited by Barunka
Link to comment
Share on other sites

tak, klobuk dole...uplne super...ani s ami nechce verit, ze si to ty:shocked:...tak na smrtku sa rozhodne nepodobas...predsa je z teba ten duch jazzu, ci hudby...zabudla som presne coho...prepac...:blush-anim-cl:

 

ale prvu cenu si si rozhodne zasluzila:thumb_yello:

Ooo děkuju! :wub2::naughty:

 

Taky jsem se řádně snažila...

Samozřejmě, že nikdo nechápal, co to jsem zač, ale všem jsem mileráda vysvětilia a všichni na mě tak jako tak zírali naprosto fascinovaně :naughty:

 

Super večer:) !

Link to comment
Share on other sites

definitely and when I have the money I will buy a czech book! I cant believe i keep missing u on here, thats so annoying, lol!

 

x

 

I know, I wonder if we're ever gonna meet here!! :sneaky2:

 

nyní se tak za je neee Barunka :shocked:

 

*runs away*

 

Don't run away! :naughty: .. Come back!

 

I just looked behind me and there is seriously no Barunka :shocked::roftl:

Link to comment
Share on other sites

I know, I wonder if we're ever gonna meet here!! :sneaky2:

 

 

 

Don't run away! :naughty: .. Come back!

 

I just looked behind me and there is seriously no Barunka :shocked::roftl:

 

Lol, I am back!! I am here, woo!! and seriosuly? is there no barunka behind u? thats bad, I must get my facts right! :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy