Jump to content

Czech & Slovak Thread, Part II


Barunka

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:punk: I feel good *tu du du du du du du*

 

............................I knew that I would

 

I feel nice, like sugar and spice :thumb_yello::roftl: Hrabe mi!

 

Myslim, ze pozde, uz se stalo, ze jsem se zamilovala do Danska.

 

Jeg elsker Danmark!

 

Ale to neznamena, ze jsem prestala mit rada i me dalsi oblibene zeme

 

Dekuju, rozhodne si uzivam :-)

 

Dneska mame takovy dost flakaci den...

 

Zitra se jdu s kamoskou poidivat do jejich skoly, jsem fakt zvedava na ten rozdil...ktery je uz jen ted, z vypraveni obrooovsky...

 

No, vsechno popisu pozdeji. Mejte se tu vsichni krasne, za chvili me tu mate jako na koni!

 

A nenechte to tu zapadnout prachem (-:

 

P.S. Terou, vidim te :mf_rosetinted:

 

:punk:...I feel good...I feel the same...pripomenula si mi moju oblubenu pesnicku...kto by to bol povedal, ze ti dansko tak ucaruje...ani si neviem predstavit ako tam je...neviem, ja som taky pocit este nezazila...myslim, ze by sa mi niekde tak zapacilo...vzdy to beriem ako docasne...alebo je to mozno tym, ze nie som dusou cestovatel:naughty:...asi si to neviem vychutnat...

ale ked citam tvoje riadky...tak vidim, ze si to uplne uplne uzivas...a to je fajn...

som i ja zvedava na tie rozdiely v skolskom systeme, tak potom musis porozpravat...

ja som vcera uspesne odstartovala moje externe posobenie na fakulte...bola sranda...studaci boli super a cas mi rychlo usiel...takze mozno si to nakoniec i oblubim...ale sranda bola, ze ta problematika im bola na mile vzdialena...:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Alespon na 20! Byl to naprosto uzasnej rok postovani!

 

 

 

A :yay: pro tuhle divnou danskou klavesnici!

 

æ ø å Ø Å Æ :naughty: To se mi libi!

 

Uz jsem se trochu zacala ucit dansky, jelikoz mistni usoudili, ze nevypadam jako turista, mluvi tu na me vsichni dansky ... a tak proc se par veci nenaucit ze?

 

:naughty:

 

Ja a preskakovat od jednoho tematu k druhemu? Nikdy!

 

Jo a mimochodem, egoista odcestoval jeste severneji, do Stockholmu, tak doufam, ze si ho tam uzijou... :wink2:

 

A tobe taky preju hezky pracovni tyden.. myslim ze bohuzel jsi tu jedina, ktera momentalne nema prazdniny....tak posilam ÅL-PU hodne energie.. :-)

 

to akoze takto vyzeraju ich pismenka:shocked:...a ako znie ich jazyk...dufam, ze dalsia zo skupiny hatlanin - finstinu som uz mala tu cest pocut:naughty:...

Ooo, to vyzera, ze si tam super zapadla...len, aby si ta tam nechceli nechat, pozor pozor...

 

o volne mi radsej ani nehovor...hned by som ostala doma...ale to si este pockam...vianoce su uz v podstate za dverami:naughty:

 

p.s.: a co robi egoista v stockholme?...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo náhodou nebyl na Mikovi v zahraničí nebo jestli to aspoň neplánujete? Je to můj sen (jenom sen bohužel) na něj někam vyrazit, protože to zatim fakt nevypadá, že k nám přijede :'(

 

ja snivam tiez hodne intenzivne:wink2:...tak dufam, ze si ho prisnivame niekde do blizkosti...:punk::wub2:

Link to comment
Share on other sites

...I feel good...I feel the same...pripomenula si mi moju oblubenu pesnicku...kto by to bol povedal, ze ti dansko tak ucaruje...ani si neviem predstavit ako tam je...neviem, ja som taky pocit este nezazila...myslim, ze by sa mi niekde tak zapacilo...vzdy to beriem ako docasne...alebo je to mozno tym, ze nie som dusou cestovatel...asi si to neviem vychutnat...

ale ked citam tvoje riadky...tak vidim, ze si to uplne uplne uzivas...a to je fajn...

som i ja zvedava na tie rozdiely v skolskom systeme, tak potom musis porozpravat...

ja som vcera uspesne odstartovala moje externe posobenie na fakulte...bola sranda...studaci boli super a cas mi rychlo usiel...takze mozno si to nakoniec i oblubim...ale sranda bola, ze ta problematika im bola na mile vzdialena...

 

I feel bad! :-(

Krize po prijezdu domu je obrovska, obzvlast proto, ze jsem se hned prihlasila na ICQ a kamaradi me zavalili hromadou novinek, ktere jsou vlastne z vetsi casti dobre (pro ne), ale pro me ne... :sneaky2: Ach, chci jit zpatky! ...

Ted jeste v pondeli skola, ale na tu radsi ani nemyslim, nejak si to nepripoustim, to uz bych asi musela plakat.. :naughty:

Budu se snazit jeste zit dusi v Dansku. Budu si predstavovat, jak jedu v tom super meste na kole, pak se jdu projit po centru, sem tam treba zapadnu do nejakyho obchodu... :-)

Ale aspon mala utecha, a to, ze uz jsem zase tady mezi vami!!! I kdyz jsem na sobe pozorovala jednu vec, za ten cely tyden jsem byla na netu asi dvakrat na deset minut a nijak mi to nechybelo... zvlastni..

Jinak I Feel Good mas rada? To je super! :-)

A Dansko mi ucarovalo, ale neznamena to, ze to je moje oblibea zeme, stejne rada mam i Spanelsko a Anglii, jen se zaradilo do seznamu super zemi...

No, ten pocit ucarovani bych asi vyjadrila tak, ze v te zemi jdes a citis se naprosto plna energie a radosti...

A jelikoz vim, ze tebe to bude zajimat, koupila jsem si saty a boty. :-) Ted jsem hledala na strankach obchodu, kde jsem je koupila a vubec to tam nebylo, tak nevim... ale http://www.danceshopper.com/images/dancewear/womanswear/dress/Latin_Fringe_Dress-m.jpg nejak takhle vypadaji ty saty, jsou taky tyrkysovy, ale tmaveji a asi trochu vic do zelena a taky ty trasne nejdou tak do "véčka", ale jsou v rovnych radcich.. :naughty:

A boty taky nejsou, takze zase pokus o hledani podobnych, ale moc se nedari, takze asi takhle http://espimages.biz/2105/I/623/4/lrgscaleS1035794.JPG . Takze, jsou stejneho tvaru, stejne cerne lakovany, jen nemaji tam u podpatku ty divny ozdoby, ale cely podpatek a zadni cast bot je taktez tyrkysova. Mooc pekny :-) . Ano, musela jsem se pochlubit! :-D

Ve skole se mi u nich moc libilo... ten skolni system u nich a u nas je neco tak nesrovnatelneho, ze o tom se snad ani napsat neda, to by mi asi upadly prsty, muzu jen rict, ze rozdil je samozrejme ... ze u nich to je znatelne lepsi :naughty: Jako hlavni rozdil bych videla to, ze u nas je snaha studenty vystresovat, kdezto u nich je snaha o to, aby studenti opravdu pochopili, aby vztah ucitel-zak nebyl tak odtazity, ale aby ucitel opravdu konal svou praci a vysvetlil kdykoliv je treba... nevim, budu o tom muset povykladat az se zase nekdy potkame, protoze je toho vazne moc, i presto, ze jsem tam byla jen na dve hodiny (vic hodin ten den nemeli :blink: )

To vazne o tom nemeli ani paru? Sranda.. :shocked: Jak je to mozne?

A kolik jich tam asi bylo? Jsem rada, ze sis to vicemene uzila..! (-: Brzo uz Portugalsko...aspon budes moct srovnat, kde jsou lepsi studenti.. :naughty:

Pak budes muset o vsem povypravet!

Link to comment
Share on other sites

to akoze takto vyzeraju ich pismenka:shocked:...a ako znie ich jazyk...dufam, ze dalsia zo skupiny hatlanin - finstinu som uz mala tu cest pocut...

Ooo, to vyzera, ze si tam super zapadla...len, aby si ta tam nechceli nechat, pozor pozor...

 

o volne mi radsej ani nehovor...hned by som ostala doma...ale to si este pockam...vianoce su uz v podstate za dverami:naughty:

 

p.s.: a co robi egoista v stockholme?...

 

Sranda, ze... :roftl:

No finstina je sranda nejvetsi, o tom zadna, ale taky je ve skupine ugrofinskych jazyku, coz ji cini naprosto nedosazitelnou a nemoznou.O tom by se ale hadal muj finsky ucici se kamarad. :) Diky nemu znam par finskych frazi :naughty:

Danstina zni hodne hluboce a taky ma vlastnost jako francouzstina, tedy ze na 9 napsanych pismenek vyslovi tak tri :roftl:

Ja bych tam hned zustala! .. I kdyz nevim, jestli by byl kolektiv lepsi nez tady.

 

:-) To utece jak voda. Jej, uz abysme se zase nekdy potkaly!

 

Je tam na prochazce... :naughty: A mrzne!

Link to comment
Share on other sites

podpis a tuhle divnou a se me tu libi!!!!

 

 

:wub2:

 

*runs away quickly*

:roftl: !!!

Liz, do you know what you just said?

 

podpis a tuhle divnou a se me tu libi!!!!

 

signature and this strange i like it here!

 

Awwww you like it here. We love having you here! :biggrin2:

 

:wub2:

Link to comment
Share on other sites

drazdis hada bosou nohou:mf_rosetinted:

 

Zminila jsem uz, jak jsou Mikovy koncerty dotazene do detailu?

 

 

 

>.>

 

 

<.<

 

 

*utika rychle pryc* :roftl:

 

aaaaaaaaa :mf_lustslow: fakt závidím....muselo to být úžasný co?:wub2:

 

Uzasny... je slaby slovo :wub2:

Link to comment
Share on other sites

:roftl: !!!

Liz, do you know what you just said?

 

podpis a tuhle divnou a se me tu libi!!!!

 

signature and this strange i like it here!

 

Awwww you like it here. We love having you here! :biggrin2:

 

:wub2:

 

Lol, thats so funny! this is strange and I do love it here, Czechians and Slovakians rock :wub2::wub2:

 

 

pryc je ze bych jsou Mika dufum par Barunka tam na mozne!!!

 

*runs away*

Link to comment
Share on other sites

I feel bad! :-(

Krize po prijezdu domu je obrovska, obzvlast proto, ze jsem se hned prihlasila na ICQ a kamaradi me zavalili hromadou novinek, ktere jsou vlastne z vetsi casti dobre (pro ne), ale pro me ne... Ach, chci jit zpatky! ...

Ted jeste v pondeli skola, ale na tu radsi ani nemyslim, nejak si to nepripoustim, to uz bych asi musela plakat..

Budu se snazit jeste zit dusi v Dansku. Budu si predstavovat, jak jedu v tom super meste na kole, pak se jdu projit po centru, sem tam treba zapadnu do nejakyho obchodu... :-)

Ale aspon mala utecha, a to, ze uz jsem zase tady mezi vami!!! I kdyz jsem na sobe pozorovala jednu vec, za ten cely tyden jsem byla na netu asi dvakrat na deset minut a nijak mi to nechybelo... zvlastni..

Jinak I Feel Good mas rada? To je super! :-)

A Dansko mi ucarovalo, ale neznamena to, ze to je moje oblibea zeme, stejne rada mam i Spanelsko a Anglii, jen se zaradilo do seznamu super zemi...

No, ten pocit ucarovani bych asi vyjadrila tak, ze v te zemi jdes a citis se naprosto plna energie a radosti...

A jelikoz vim, ze tebe to bude zajimat, koupila jsem si saty a boty. :-) Ted jsem hledala na strankach obchodu, kde jsem je koupila a vubec to tam nebylo, tak nevim... ale http://www.danceshopper.com/images/dancewear/womanswear/dress/Latin_Fringe_Dress-m.jpg nejak takhle vypadaji ty saty, jsou taky tyrkysovy, ale tmaveji a asi trochu vic do zelena a taky ty trasne nejdou tak do "véčka", ale jsou v rovnych radcich..

A boty taky nejsou, takze zase pokus o hledani podobnych, ale moc se nedari, takze asi takhle http://espimages.biz/2105/I/623/4/lrgscaleS1035794.JPG . Takze, jsou stejneho tvaru, stejne cerne lakovany, jen nemaji tam u podpatku ty divny ozdoby, ale cely podpatek a zadni cast bot je taktez tyrkysova. Mooc pekny :-) . Ano, musela jsem se pochlubit! :-D

Ve skole se mi u nich moc libilo... ten skolni system u nich a u nas je neco tak nesrovnatelneho, ze o tom se snad ani napsat neda, to by mi asi upadly prsty, muzu jen rict, ze rozdil je samozrejme ... ze u nich to je znatelne lepsi Jako hlavni rozdil bych videla to, ze u nas je snaha studenty vystresovat, kdezto u nich je snaha o to, aby studenti opravdu pochopili, aby vztah ucitel-zak nebyl tak odtazity, ale aby ucitel opravdu konal svou praci a vysvetlil kdykoliv je treba... nevim, budu o tom muset povykladat az se zase nekdy potkame, protoze je toho vazne moc, i presto, ze jsem tam byla jen na dve hodiny (vic hodin ten den nemeli :blink: )

To vazne o tom nemeli ani paru? Sranda.. :shocked: Jak je to mozne?

A kolik jich tam asi bylo? Jsem rada, ze sis to vicemene uzila..! (-: Brzo uz Portugalsko...aspon budes moct srovnat, kde jsou lepsi studenti.. :naughty:

Pak budes muset o vsem povypravet!

 

tak vidim, ze nasa cestovatelka si to vie riadne uzivat...mame to tu ako cestopis...len pokracuj, rada si precitam o tvojich potulkach svetom...zo mna cestovatel nikde nebude...ved vies...

a co tie ulovky:wink2:...schvalujem, vyzera to bozsky - stylovo...kedy v tom vyrazas?...potom bacha na ctitelov...

tvoje pocity po navrate do reality si viem zivo predstavit...ale neboj, skola ta zamestna a rychlo sa aklimatizujes...(nechcem byt zla, naozaj...)

a ako dopadla hallowenska party?...boli tam pekne masky?...nemas foto?...

i nas prisli navstivit perfektne bosorky...michalka mala skutocny zazitok...len potom mi povedala, ze oni neboli ozajstne, lebo bosorky maju dlhe nosy a tieto mali cervene:naughty:...a boli odhalene...

Barunka, a kedy sa ti studaci stihaju nieco naucit:shocked:...2 hodiny za den?...tak to som sokovana...ja to stale hovorim, ze u nas su na vzdelanie velmi vysoke naroky...

keby ma v portugalsku cakali studaci to by bola ta lepsia volba...tentokrat idem do vyskumneho centra a budu tam same vedatorske kapacity...takze ina kava...fakt sa "tesim"...:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Sranda, ze...

No finstina je sranda nejvetsi, o tom zadna, ale taky je ve skupine ugrofinskych jazyku, coz ji cini naprosto nedosazitelnou a nemoznou.O tom by se ale hadal muj finsky ucici se kamarad. :) Diky nemu znam par finskych frazi

Danstina zni hodne hluboce a taky ma vlastnost jako francouzstina, tedy ze na 9 napsanych pismenek vyslovi tak tri :roftl:

Ja bych tam hned zustala! .. I kdyz nevim, jestli by byl kolektiv lepsi nez tady.

 

:-) To utece jak voda. Jej, uz abysme se zase nekdy potkaly!

 

Je tam na prochazce... :naughty: A mrzne!

 

tak teraz zdravim opat nasho polyglota:wink2:...ja sa tu roky trapim s english a stale sa citim ako clovek, ktory sa uci chodit vzpriamene:naughty:...povedz, je to spravodlive????

moja milovana franzcuzstina...tak to je asi jediny jazyk, ktory uplne milujem...znie neskutocne naozaj neskutocne...mozno v dalsom zivote budem vediet hovorit po francuzsky:naughty:

 

:thumb_yello:

 

hlavne, ze nezamrzol!

Link to comment
Share on other sites

Lol, thats so funny! this is strange and I do love it here, Czechians and Slovakians rock :wub2::wub2:

 

 

pryc je ze bych jsou Mika dufum par Barunka tam na mozne!!!

 

*runs away*

 

hi kittie:wink2:...your czech-slovak language sounds really perfect:thumb_yello:...you are very good student:wink2:...and perhaps Barunka is very good teacher:wink2:

 

see you...bye:punk:

Link to comment
Share on other sites

hi kittie:wink2:...your czech-slovak language sounds really perfect:thumb_yello:...you are very good student:wink2:...and perhaps Barunka is very good teacher:wink2:

 

see you...bye:punk:

Lol, thanks, to tell u the truth I am just using words that have already been used on this thread and rewriting it but Barunka did say she will teach me czech which I am looking forward to especially so i can practise when I am over in the Czech visiting her!! x

Link to comment
Share on other sites

to věřím....aa já si nejvíc přeju jít na jeho koncert!!!!:wub2:

Myslím, že toto přání má společné celé MFC, nehledě na to, jestli už na nějakém byli nebo ne :wub2:

 

Radši se mě na koncert Miky ani neptej, dokázala bych básnit hodiny... a hodiny... a hodiny :mf_rosetinted:

 

Že, sunshine? :naughty: (Ona už byla donucena si to vyslechnout... )

Link to comment
Share on other sites

Barunka, vitam ta spat...super, ze si sa nam vratila a priniesla i vanok z danska...

tak vitaj doma

 

Děkuju! :-)

Už jsem se na vás těšila - jako na jednu z mála věcí... (-:

 

tak vidim, ze nasa cestovatelka si to vie riadne uzivat...mame to tu ako cestopis...len pokracuj, rada si precitam o tvojich potulkach svetom...zo mna cestovatel nikde nebude...ved vies...

a co tie ulovky...schvalujem, vyzera to bozsky - stylovo...kedy v tom vyrazas?...potom bacha na ctitelov...

tvoje pocity po navrate do reality si viem zivo predstavit...ale neboj, skola ta zamestna a rychlo sa aklimatizujes...(nechcem byt zla, naozaj...)

a ako dopadla hallowenska party?...boli tam pekne masky?...nemas foto?...

i nas prisli navstivit perfektne bosorky...michalka mala skutocny zazitok...len potom mi povedala, ze oni neboli ozajstne, lebo bosorky maju dlhe nosy a tieto mali cervene...a boli odhalene...

Barunka, a kedy sa ti studaci stihaju nieco naucit...2 hodiny za den?...tak to som sokovana...ja to stale hovorim, ze u nas su na vzdelanie velmi vysoke naroky...

keby ma v portugalsku cakali studaci to by bola ta lepsia volba...tentokrat idem do vyskumneho centra a budu tam same vedatorske kapacity...takze ina kava...fakt sa "tesim"...

 

Že bych někdy své poznatky sepsalado cestopisu? :roftl:

Teď si vybavuju všechny ty (ne)české cestovatele z cca 17. století, kteří měli dlouhá jména a napsali plno cestopisů, dali jim ještě stokrát delší jména a v 21. století byli studenti donuceni si je zapamatovat :glasses2:

:naughty: Bacha na ctitely.... nehrozí... jedině že by to byli ti nezvaní....

Ale nevím, kdy tento model využiju, konekonců teď máme sice docela teplo, ale na šaty to zase není.... takže uvidíme... =O

Sranda na tom je, že já vlastně strašně nerada nosím vysoký podpatky a šaty nesnáším ještě víc, jenže jsou tak perfektní, že stojí za to ten svůj odpor překonat... :punk:

Halloween? Okomentuju, až dostanu fotky (které existují, ale ještě nemám.. ).. :-) A věř mi, že je na co se těšit... :-D Jen nemělo by to to kouzlo bez těch fotek :-)

No, už jsem se tak trochu aklimatizovala - dnešní studená sprcha ve škole mě probrala :boxed:

Teda, nevěděla jsem, že se Halloween aklimatizuje už i v našich končínách... :shocked: Tak aspoň že z toho měla zážitek Michalka :-) A to prostě jen tak přišly a zazvonily..? :-O

No, u nich je hodina = 90 minut, ale i tak bych to pořád brala... jejich studium je založeno spíš na samostatném výzkumu a pracích, které dělají doma (často dostávají volno na vypracování, kámoška má třeba zrovna tenhle týden kvůli tomu 4 dny volna o_O ) a ty pak (pokud chtějí,... ale nemusí) odevzdají ještě před termínem - učitel se na to podívá a řekne, co je třeba zlepšit, student na tom může ještě zapracovat a pak mají termín, kde to odevzdají... no a za tyhle práce dostávájí hodnocení...je to složitý systém na vysvětlení, ale je to super... neexistují u nich písemky ani nečekané zkoušení... prostě super..

Myslím, žes to vystihla dobře, u nás je to náročný víc než třeba, hlavně se mi nelíbí systém neustálého memorování naprosto zbytečných faktů...ach, o tomhle bych se dokázala rozčilovat věčně :-D

Tak prezentace v angličtině před vědátorama... :shocked: Respekt... !!!!! Utekla bych :P

Link to comment
Share on other sites

tak teraz zdravim opat nasho polyglota...ja sa tu roky trapim s english a stale sa citim ako clovek, ktory sa uci chodit vzpriamene...povedz, je to spravodlive????

moja milovana franzcuzstina...tak to je asi jediny jazyk, ktory uplne milujem...znie neskutocne naozaj neskutocne...mozno v dalsom zivote budem vediet hovorit po francuzsky

 

hlavne, ze nezamrzol!

 

No, tak trochu ano, ty zase máš extrémní talent na plno jiných věcí... :wink2:

 

Ale chápu, taky by mě to štvalo, ale zase ber to tak, že anglicky se rozhodně domluvíš na dobré úrovni, takže už jsi za vodou... teď už je jen třeba dopilovávat :punk:

... Anebo už i v tomhle...! Nejlepší je opravdu naučit se základní gramatiku a potom francoužštinu poslouchat, číst, mluvit v ní a hlavně překládat si všechno co neznáš klidně i sedmkrát... to samo od sebe pujde! :-)

 

Jinak... chtěla jsem se s vámi o něco podělit - já o tom vím už dávno, ale to jsem pouze slyšela, nyní je i video...

Ten druhý, kterého pravědpodobně znát nebudete, je řekla bych nejslavnější německý rapper Bushido, který uvedl, že druhá osoba v klipu je jeho nejoblíbenější interpret a tedy s ním vždy toužil spolupracovat....

Samy se podívejte...

Předem varuji, může způsobit nevolnost či naopak, jako u mě, extrémní záchvat smíchu... :lmao::lmfao:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4

Link to comment
Share on other sites

Lol, thanks, to tell u the truth I am just using words that have already been used on this thread and rewriting it but Barunka did say she will teach me czech which I am looking forward to especially so i can practise when I am over in the Czech visiting her!! x

I still can't believe you are seriously willing to do that... you are, right? :shocked:

See no point in that... but I am totally looking forward to teaching you, though! :biggrin2:

 

When do we start with our lessons? :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy