Jump to content

Calling All Hungarians


suzie

Recommended Posts

 

nem méregdrága étterem volt, csak egy pub, és természetesen ő is ott volt..:wink2:

 

Ennyit a magyar hírekről.:cool:

 

Na látjátok, ezért akarom nagyon hamar letenni az angol nyelvvizsgámat xD

Egyébként a magyarok télleg mindent elferdítenek picit :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Na látjátok, ezért akarom nagyon hamar letenni az angol nyelvvizsgámat xD

Egyébként a magyarok télleg mindent elferdítenek picit :thumbdown:

 

Olvasd sokat a fórumot, az segíteni fog...:thumb_yello:

A ferdítés azért van, mert a médiában (is) nyelveket kevésbé beszélők dolgoznak. Úgy látszik, a szerkesztőknél nem alap a felsfokú nyelvvizsga. Még a kereskedelmi tv-k híraidóban is olyan téves fordítások alapján közölnek hírrészleteket néha, hogy egyszerűen nem hiszem el. :aah:

 

Nah ja! Ennyit.... :roftl:

 

Hello Zsina, régen nem hallottam felőled. Vége a vizsgaidőszaknak? :bye:

Link to comment
Share on other sites

Olvasd sokat a fórumot, az segíteni fog...:thumb_yello:

A ferdítés azért van, mert a médiában (is) nyelveket kevésbé beszélők dolgoznak. Úgy látszik, a szerkesztőknél nem alap a felsfokú nyelvvizsga. Még a kereskedelmi tv-k híraidóban is olyan téves fordítások alapján közölnek hírrészleteket néha, hogy egyszerűen nem hiszem el. :aah:

 

 

 

Hello Zsina, régen nem hallottam felőled. Vége a vizsgaidőszaknak? :bye:

 

Szió!

 

Igen, hál'istennek! :thumb_yello: Mostmár remélhetőleg több időm lesz MFCzni meg Mikázni......alig várom már a koncertet!!! :blush-anim-cl::naughty::biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Olvasd sokat a fórumot, az segíteni fog...:thumb_yello:

A ferdítés azért van, mert a médiában (is) nyelveket kevésbé beszélők dolgoznak. Úgy látszik, a szerkesztőknél nem alap a felsfokú nyelvvizsga. Még a kereskedelmi tv-k híraidóban is olyan téves fordítások alapján közölnek hírrészleteket néha, hogy egyszerűen nem hiszem el. :aah:

 

:bye:

 

Köszi a tanácsot, igen egyébként rá kéne magam venni, a fórumok olvasására-fordítgatására ha már meg akarom tanulni a nyelvet...

Pff, azért ez elég gáz! Ha már médiáról van szó szerintem alap h tudsz felsőfokon beszélni... Úgy látszik nem mindenhol gondolják így ...

Link to comment
Share on other sites

Dórii: Na szóval: gépet én is viszek, a fényképezés a minimum, még jó!

Másodszor: szerintem cak egy home-made zászlóféle kéne, rajta kb annyi, hogy Hungarian MFCers!

Harmadszor: nekem jó az oda busz, vissza vonat, de azt hiszem, a buszt még annál is korábban kell lefoglalni, mint a vonatot, a Sparscheine jegyek tekintetében.

Negyedszer: Én is vm olyanban gondolkodtam, hogy mivel en block állójegyeket adtak el, tudtommal, ezért nem kis sorbanállás vár ránk. Gond egy szál se, pláne, ha többen leszünk, majd kettesével lefalcolunk időnként a lábunkat mozgatni, mindig felváltva persze. Tőlem jöhet az egész napos várakozás a jó helyért.

Ötödször: szívesen nekiállok a fordításnak, csak kíméletesen fogalmazzátok majd meg a kritikákat.

Home-made zászló is megfelel csak ne nekem kelljen megcsinálni! :naughty: És hát akkor ha jól látom meg is dumáltuk ezt a sorbanállósdit ;] szerintem olyan reggel 9-re már mindenképp oda kéne mennünk! :]

Éééés köszönöm a fordítást! *-* Isten vagy! :mf_lustslow: Annak külön örülök, h ezek szerint akkor magamtól is sikerült nagyjából megértenem a cikkek lényegét, de így azért sokkal jobb!

 

Az Alan McGee ügyben meg teljesen egyetértek veletek! :/ Megérdemelne pár tűt a heréibe... :@ És ugyanakkor nagyon büszke vagyok, hogy a mi Mikánk ilyen kulturáltan válaszolt és ezzel (megint) bebizonyította felsőbbrendűségét! =D Még ezt a mondatot emelném ki a beszélgetéseitekből: "Érdemes keresni róla egy képet a neten, egyből rájössz, hogy miből fakad a kisebbségi komplexusa" Hát Suzie én rákerestem ééés igazad volt teljesen!:naughty: Így már minden érthető! XD

 

Ezt kellene lefordítani! http://www.mikafanclub.com/forums/showthread.php?t=21795

 

Nekizuhanjak? (Nem azonnal, persze, ahhoz késő van.) Ja, és nem garantálom, hogy olyan folyékonyan művészi lesz a megfogalmazás, mint az eredeti cikkben.

 

óóóh kérlek, kééérlek zuhanj! :mf_lustslow: Imádnálak, hha lefordítanád! és nekem nem fontos a művészi megfogalmazás! =D Annál biztos jobban fogalmazol, mint amikor én fordítgatok magamnak és eleve a negyedét meg sem értem! =P

 

Igen.

 

Azt az egy sort, amit Mika énekel, gondolom, mindenki felismeri.

Óh, én picit azért csalódtam ebben a dalban! Olyan sok jó név és a szám összességiben szerintem kissé olyan semmilyen :/ de persze Mikát felismertem és ő fantasztikus ;] És a cél is nemes meg minden, csak hát ennyi jó hangból szerintem jobbat is ki lehetett volna hozni...

 

"és gondolatban tűket szurkáltam egy Alan McG. kinézetű bábu tökeibe."

 

NA ÍGYVAN EMBEREK!EZ KELL ANNAK A NYOMORÉKNAK(akiről még azt sem tudom ki,na mindegy)

amúgy marha jót röhögtem,köszi!

XDDD Dorina én rajtad is jót röhögtem, meg persze az eredetin is =D

 

@Dórii:Büszke vagyok!

És miaz,hogy 2x találkoztunk?HÁROMSZOOORR!!!

 

Igen,a zászló jó ötlet,szerintem,úgy kéne,hogy veszünk egy maha nagy piros-fehér-zöld zászlót ésésés ráfestjük,hogy: HUNGARIAN MFCers,vagy vmi hasonlót.

Hát legyél is büszke! =D és sorry, csak már annyit látlak, h már a számát is elfelejtem! XP A zászlós 5let okéé, de ki az aki meg is csinálja? Zsina esetleeg??? mert hát neked vannak jó kis művészi hajlamaid! :] Te biztos nagyon szépet hoznál ki még egy sima kis piri-fehér-zöldből is =D

 

Játszottatok már az öltöztethető Mika babával?

Óriási ötlet

 

http://mikamexico.com/juegos.html

Uuuf hát beszarás, h ez milyen jópofa:teehee: Ezer köszönet a linkért! :roftl: És osztom Dorina véleméynét, sokkal pofásabb, mint a stardoll.com féle Mika baba! Látszik, h a készítő igazi Mika fan, aki jól ismeri kedvence öltözködését! =D

és háát első találkozásomat ezzel a Mika babával egész jól sikerültnek tartom így gondoltam megosztom veletek: http://kepfeltoltes.hu/view/100208/ny__m___h_www.kepfeltoltes.hu_.jpg =DD

 

@Dórii:én pl.,amikor voltam koncerten,(este 8-kor kezdődött)

akkor mondanom sem kell,reggel 7-re(bizony)kimentünk,de meg is érte,mert bejutottunk a 2.sorba.

Mika 7körül meg is érkezett,de a koncert késett kb.1órát...

addig haláluncsi zenekarok húzták az időt.A gond az volt,hogy a koncert felénél elkezdett zuhogni az eső,Mika pedig szegénykém bent kellett maradnia a fedett helyen és nem "mert" előjönni(gondolom féltette a haját:))és csak bent ugrált

úgyhogy nekem mindegy én,ha kell előzőnaptól fogva is kint állok(najó ülök,najó fekszem) és várok...

éséséss az az ember azaz Alan McGee nemtudom mit képzel magától(mert nem értettem teljesen a cikket xD),de annyit megtudtam belőle,hogy egy BUNKÓ PARASZT!

ÓÓh jóó neked! Én anyumékkal mentem és nem voltak hajlandóak 5-nél előbb odamenni a 7 órás koncira! Pedig a koncert előtt 3 óra körül (én 1-re akartam odamenni!!!) fotózkodott több rajongóval is :[ És am a teljes cikket én sem vágom, de ha Mikát bunkó módon cseszegeti (azaz nem építő jellegű kritikával illeti) még egyszer, akkor rárontok az tuti! =D

 

ÉN DEE!!

na,ha valaki nagyon meg akar ölni,megtalál az utcán!

amúgy az e-mailommal nem tud csinálni semmit(max visszaélni) a nevem meg még van rajtam kívül 45 ilyen nevű ember Magyarországon,de legyen!leszedem!

Hát igen, a te neved kitételével senki sem talál meg egykönnyen szintem, mert viszonylag gyakori :] mail címmel én is azt javasolom, h picit vigyázz, mert vannak a kedves spammer robotok és ők nagyon szeretnek nyilvános oldalakról mail címeket gyűjtögetni... de mondjuk az MFCben én megbízok, szerintem nagyon biztonságos, a mail címem én is ki merném ide rakni

 

Én is most vettem észre a twitteren, és egyből fel is öltöztettem!

Itt abba is hagynám az észrevételeimet az öltöztetéssel kapcsolatban, mert még azt hinnétek, rosszra gondolok. Mikor nem is! (egyébként de, mindig, állandóan - csak ált. ügyesen leplezem)

Háhá ez tetszett! És hát ha már itt tartunk, hogy leszögezném, h én sem várok titokban arra, h valaki végre Mika vetkőztetős babát csináljon, mert én sem gondolok rosszra és picit se vagyok perverz úgy egyébként!:blush-anim-cl:

 

Úristen, mit nem adnék érte, ha erősen rám nézne, és én visszanézhetnék ...

Ez egy ezeréves infó de azért érdekességként bedobom ide ::::

Mika az új albumát úgy reklámozta hogy ingyen fagyit osztogatott a rajongóinak!

Meg szervezett nekik (---> nekünk) vacsorát valami méregdrága étteremben. Ő mondjuk nem volt ott, de a teljes számlát ő állta! azért elég rendes tőle

Hmm egyetértek, én is sokmindenre hajlandó vagyok egy hosszas Mika pillantásért!:wub2: És az egész napos koncert előtti sorbanállás az a minimum! ;] Ééés ez ezeréves infóra meg annyit, h az szerintem is haláli aranyos húzás volt tőle! Bárcsak ott lehettem volna!

 

Igen,de ezt ő is mondta,hogy nem 100%-ig rendességből tette

Igazából az volt,hogy részegen írt a twitter-re

dee attól még,igen aranyos volt!

Seeebaj, azért mi szeretjük! :biggrin2:

 

fúúúh ez megint hosszú lett! =DD

seeebaj! úgy szereslek titeket!!!! =DDD Éljenek a magyar Mika fanok! éésééés annyira várom már azt a bizonyos március 29-ét, h mindenkit megőrjítek, mert egyfolytában erről beszélek!:roftl: Jó éjt nektek! Álmodjatok göndör fürtökkel! :teehee:

Link to comment
Share on other sites

@Dórii: tudod,hogy nem szokásom röhögni de most megtettem,ahogy olvasgattam a postodat:roftl:

 

 

ésőőő cssiinnáááljunk már valami találkozóóót!!!légyszilégysziléégysziiii!!!!

szeretnék veletek találkozni,mert hogyha kiderül egyikőtökről,hogy valami szőrös pedofil bácsi,akkor nekem nincs nagyon kedvem vele koncertre mennii:devil:

úgyhogy minél előbb TALIZZUUUNK!!!

Link to comment
Share on other sites

@Dórii: tudod,hogy nem szokásom röhögni de most megtettem,ahogy olvasgattam a postodat:roftl:

 

 

ésőőő cssiinnáááljunk már valami találkozóóót!!!légyszilégysziléégysziiii!!!!

szeretnék veletek találkozni,mert hogyha kiderül egyikőtökről,hogy valami szőrös pedofil bácsi,akkor nekem nincs nagyon kedvem vele koncertre mennii:devil:

úgyhogy minél előbb TALIZZUUUNK!!!

 

Jó...gyertek le Szegedre. Vagy Egerbe. Én hetente/kéthetente ingázok, és elég nehéz becsusszantanom egy Pesti utat, csak egy másfélóráért hogy megnézd nem vagyok egy szőrös pedofil bácsi.

 

Jah meg nem valószínű hogy reggel 9re ott akarok lenni. Persze minél előrébb szeretnék állni a koncerten, de azzal a busszal/vonattal megyek amit rendesen el tudok érni, nem egy olyannal ami reggel 6kor indul Pestről, amihez vidékiként 3kor fel kell kelni hogy elérjem....gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

 

Már bocsi...egyiket sem megbántásként...csak kicsit vissza lehetne evezni reális talajra.

 

Zászlót meg szívesen csinálok, de nemtom honnan lehet beszerezni alap magyar zászlót. Amúgymeg...ha vkinek van, akkor majd veszek spray-t és nem nagy szám ráfújni amit szeretnétek....kb 2 perc, a sorbanálláskor is teljesen megvalósítható.

 

Nah Peace.:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

@DuMika ... a szőrös bácsikról csak annyit, hogy ha valamelyikünk az, akkor nem mindegy, hogy mikor találkozol vele? :naughty:

 

 

Én a bécsi koncert előtt már biztos nem érek rá találkozgatni, és azt sem tudom, oda hogyan jutok el, mert előtte külföldről jövök haza, és az is lehet, hogy egyből Bécsbe megyek inkább...

 

A sorban állásról csak annyit, hogy ha korán akarjátok kezdeni, akkor bizony az előző éjszakát ott kell töltenetek. Én ezt biztos nem teszem meg, és mosott rongyként sem szeretnék a koncertre érkezni, főként tudván, hogy esetleg csak a hajnali vonattal megyek vissza, szállás nélkül. Szerintem 1,5 napig nem lehet kibírni alvás nélkül, úgy, hogy közben az ember jól akarja érezni magát a koncerten.

 

A másik dolog pedig az, hogy szerintetek a bécsiek tolonganak majd Mikáért? Ez nem Párizs, London vagy Amszerdam. Itt lesz 15-20 fanatikus, aki reggel 8-kor lecuccol, a többiek pedig majd délután szállingóznak oda. A múltkor a londoni Little Noise-on is csak 16-an voltunk délben, mikor érkeztem. Az angolok ugyanis dolgoztak. Ugyanezt teszik majd az osztrákok is, mivel hétfőn lesz a koncert.

Szóval, no para... :wink2:

Edited by suzie
Link to comment
Share on other sites

sziiiasztook megint! :D xD

juhhu már egész sokan vagyunk!:D elnézést hgoy sose vagyok, csak suli meg stb....:D

végre egy évnyi unszolás után a szüleim beadták a derekukat, áááá vááá!!:D ráadásul még szabadnap is lesz az iskolából: yess!

én a nagycsaláddal megyek Bécsbe, csak leválnak rólam, mert ők nem akarnak koncertezni. várostnéznek, nézelődnek... :D

viszont, valamelyikőtök Budapesti? mivel jobb menni szerintetek, busszal vagy vonattal?

Link to comment
Share on other sites

sziiiasztook megint! :D xD

juhhu már egész sokan vagyunk!:D elnézést hgoy sose vagyok, csak suli meg stb....:D

végre egy évnyi unszolás után a szüleim beadták a derekukat, áááá vááá!!:D ráadásul még szabadnap is lesz az iskolából: yess!

én a nagycsaláddal megyek Bécsbe, csak leválnak rólam, mert ők nem akarnak koncertezni. várostnéznek, nézelődnek... :D

viszont, valamelyikőtök Budapesti? mivel jobb menni szerintetek, busszal vagy vonattal?

 

Ittvagyunk!

(mármint Dóri+én)

 

 

 

úúristen,najó NA EZT NEM HISZEM EL:

 

 

"On my way up to Sheffield listening to a cd of Hungarian folk songs made by a fan. Love it. The show is changing & gettin better every day!"

(mikasounds,twitter)

 

 

EZT KI CSINÁLTA?:shocked:

Link to comment
Share on other sites

Ittvagyunk!

(mármint Dóri+én)

 

 

 

úúristen,najó NA EZT NEM HISZEM EL:

 

 

"On my way up to Sheffield listening to a cd of Hungarian folk songs made by a fan. Love it. The show is changing & gettin better every day!"

(mikasounds,twitter)

 

 

EZT KI CSINÁLTA?:shocked:

 

Én is ezt kérdezem magamtól!!! Meg tőle, ha már Twitter, bár választ nem várok. (El is ájulnék, ha válaszolna, asszem:roftl:)

 

És én is pesti vagyok, a fene egye meg. Utálom a nagyvárosokat. :boxed::aah:

 

Bocs, hogy én sem voltam egy ideig, de az a helyzet, hogy miutá dec. 30.-án meghalt a nagynéném, múlt hét végén kaptam reggel ötkor anyuéktól a hírt, hogy meghalt a nagymamám. 96 éves volt. Imádtam. Élete utolsó tizennyolc évét velünk töltötte. Szóval múlt héten megint temettünk, ugyanott, hóban-fagyban, még a nagynénémről a koszorúkat se vették le, mikor már az újakat vittük. Kissé magam alatt vagyok még mindig, túl sok ez így.:tears:

Link to comment
Share on other sites

naa, budapest széép:D legalábbis, amíg a kettes villamos vonalán vagyok, egész okés... xD

 

Ebila, részvétem.. :( nekem az egyik tanárom halt meg, pont az amelyiket még szerettünk is... a legirónikusabb benne az, hogy szívrohamot kapott nyaralás közben. :(

 

a twitter üzijére énis felkaptam a fejem! ez egy jel. :mf_rosetinted::naughty:

Link to comment
Share on other sites

 

 

úúristen,najó NA EZT NEM HISZEM EL:

 

 

"On my way up to Sheffield listening to a cd of Hungarian folk songs made by a fan. Love it. The show is changing & gettin better every day!"

(mikasounds,twitter)

 

 

EZT KI CSINÁLTA?:shocked:

 

Valaki lefordítaná nekem, hogy mi van ide írva, amitől így kibukott mindenki? :aah: Mert fogalmam nincs mi van ide írva és kiváncsi vok h mit jelent :)

Link to comment
Share on other sites

naa, budapest széép:D legalábbis, amíg a kettes villamos vonalán vagyok, egész okés... xD

 

Ebila, részvétem.. :( nekem az egyik tanárom halt meg, pont az amelyiket még szerettünk is... a legirónikusabb benne az, hogy szívrohamot kapott nyaralás közben. :(

 

a twitter üzijére énis felkaptam a fejem! ez egy jel. :mf_rosetinted::naughty:

 

Köszönöm. Borzasztó, hogy éppen az a tanárod halt meg, aki hatással tudott lenni a diákjaira - manapság egy kézen meg lehet számolni az ilyeneket/iskola. Nekem is csak két olyan tanárom volt taníttatásom hosszú (és még le nem zárult) ideje alatt, akikre szívvel emlékszem vissza.

 

És igen, még ha nem is kezdünk mondatot éssel: ez szerintem is egy jel. Egyre inkább azon töröm a fejem, hogy valamit mégiscsak készítek neki, de nem leszek csalódott, ha úgy jön ki a lépés, hogy nem tudom átadni.

Elképesztő a tempója, ami a koncerteket illeti. Én nem bírnám, az tuti! (Bár még csak most fogott bele a második turnéba, talán nem lesz annyira fáradt Bécsben - most majdnem Wient írtam:roftl:)

Link to comment
Share on other sites

Valaki lefordítaná nekem, hogy mi van ide írva, amitől így kibukott mindenki? :aah: Mert fogalmam nincs mi van ide írva és kiváncsi vok h mit jelent :)

 

Szia! Együtt írhattunk, mert nem láttam a kommentedet.

 

A lényeg: "Éppen Sheffieldbe utazom, és egy magyar népdalokból álló CD-t hallagtok, amit egy rajongó küldött. Imádom. A show pedig napról-napra változik és egyre jobb lesz!"

Link to comment
Share on other sites

@ebilafan

Őszinte részvétem a nagymamád miatt :sad:...Remélem, hamar túljutsz ezen a nehéz perióduson.:huglove:

 

 

A lényeg: "Éppen Sheffieldbe utazom, és egy magyar népdalokból álló CD-t hallagtok, amit egy rajongó küldött. Imádom. A show pedig napról-napra változik és egyre jobb lesz!"

 

nem küldött, készített (made):wink2:

 

EZT KI CSINÁLTA?:shocked:

:dunno: szerinted? (:teehee:)

Link to comment
Share on other sites

@ebilafan

Őszinte részvétem a nagymamád miatt :sad:...Remélem, hamar túljutsz ezen a nehéz perióduson.:huglove:

 

 

 

 

nem küldött, készített (made):wink2:

 

 

:dunno: szerinted? (:teehee:)

 

Köszönöm. :huglove:

 

A "made"-el kapcs igazad van, inkább készített. (Utána nyilván elküldte neki, de ez már más kérdés.) Látszik, hogy több helyen voltam egyszerre a válaszadáskor. :P El is gondolkodtam, hogy az illető csak összeszedett népdalokat akárki előadásában, és felrakta egy CD-re, vagy saját előadásában hangzanak el a dalok? Ha az utóbbi, akkor kudos az ismeretlennek, bár az előbbi esetben se semmi teljesítmény.

 

Attól pedig dobog a pici szívem:wub2:, hogy Mikának tetszett a magyar népdal, akármilyen formában, bár azt tudtuk eddig is, hogy van ízlése!:biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Mellesleg szerintetek az mennyire normális, hogy éjfélkor a Dr. John-t éneklem olyan dudorászás-formán, hogy ne keltsem fel a tízemeletest?:roftl: Rohamtempóban ragad rám a szöveg, aminek itt is az ideje, ha teli tüdőből kívánok énekelni/sikoltani a koncertjén.

 

Mielőtt kitennétek a csapatból, csak jelzem, hogy nem, nem szoktam annyira sikoltozni. Bár lehet, hogy Mika egészen egyedi reakciókat vált majd ki belőlem. Ez több, mint valószínű, ha vesszük, hogy már eddig is úgy robbant be az életembe, mint egy üstökös, és a zenéje a szó szoros értelmében ráégett a zenei retinámra. :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy