Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

Ok stiu k am zis ca nu facem props si asa' date=' dar am luat o pauza aseara de la invatat si mi-am exersat putin calitatile artistice si am facut un banner - pt k am dat peste un bloc de desen nou noutz...-

 

Banner-ul spune:" MFC is here! " si e dispus pe mai multe foi dupa cum urmeaza:

M - F - C - IS - HE - RE - !

asa ca voi avea nevoie de 7 fani dispusi sa-si insuseasca cate o bucata de banner. voi aduce si banda adeziva sa lipim eventual foile pe bara, in fericitul caz in care vom fi in primul rand.

 

Sper ca e ok with you. Imi place cum a iesit. Nothing fancy, doar sa stie si ei ca nu canta pentru niste "straini" dupa 1 an de absenta... :thumb_yello:

 

Biancaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

PS: TINETI-MI PUMNII LA BAAAAAAAC!! :aah::blush-anim-cl:[/quote']

 

Woaaaah, amazing ideaaa!!! Ar trebui sa iti dea macar un punct in plus la bac pentru creativitate :naughty:

 

Loads of luck darling, and count on me too for the banner :huglove:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok stiu k am zis ca nu facem props si asa' date=' dar am luat o pauza aseara de la invatat si mi-am exersat putin calitatile artistice si am facut un banner - pt k am dat peste un bloc de desen nou noutz...-

 

Banner-ul spune:" MFC is here! " si e dispus pe mai multe foi dupa cum urmeaza:

M - F - C - IS - HE - RE - !

asa ca voi avea nevoie de 7 fani dispusi sa-si insuseasca cate o bucata de banner. voi aduce si banda adeziva sa lipim eventual foile pe bara, in fericitul caz in care vom fi in primul rand.

 

Sper ca e ok with you. Imi place cum a iesit. Nothing fancy, doar sa stie si ei ca nu canta pentru niste "straini" dupa 1 an de absenta... :thumb_yello:

 

Biancaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

PS: TINETI-MI PUMNII LA BAAAAAAAC!! :aah::blush-anim-cl:[/quote']

 

 

Bianca, BAFTA MUUUULTA!!!!

 

I'm in for the banner too!

Link to comment
Share on other sites

Ok stiu k am zis ca nu facem props si asa' date=' dar am luat o pauza aseara de la invatat si mi-am exersat putin calitatile artistice si am facut un banner - pt k am dat peste un bloc de desen nou noutz...-

 

Banner-ul spune:" MFC is here! " si e dispus pe mai multe foi dupa cum urmeaza:

M - F - C - IS - HE - RE - !

asa ca voi avea nevoie de 7 fani dispusi sa-si insuseasca cate o bucata de banner. voi aduce si banda adeziva sa lipim eventual foile pe bara, in fericitul caz in care vom fi in primul rand.

 

Sper ca e ok with you. Imi place cum a iesit. Nothing fancy, doar sa stie si ei ca nu canta pentru niste "straini" dupa 1 an de absenta... :thumb_yello:

 

Biancaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

PS: TINETI-MI PUMNII LA BAAAAAAAC!! :aah::blush-anim-cl:[/quote']

 

TIN PUMNII, stii doar :huglove:

 

+2 (ADDA & RUXI) for the banner

 

You go, girl! :*:mf_rosetinted:

 

I'll check for the weather now....

Link to comment
Share on other sites

Ok stiu k am zis ca nu facem props si asa' date=' dar am luat o pauza aseara de la invatat si mi-am exersat putin calitatile artistice si am facut un banner - pt k am dat peste un bloc de desen nou noutz...-

 

Banner-ul spune:" MFC is here! " si e dispus pe mai multe foi dupa cum urmeaza:

M - F - C - IS - HE - RE - !

asa ca voi avea nevoie de 7 fani dispusi sa-si insuseasca cate o bucata de banner. voi aduce si banda adeziva sa lipim eventual foile pe bara, in fericitul caz in care vom fi in primul rand.

 

Sper ca e ok with you. Imi place cum a iesit. Nothing fancy, doar sa stie si ei ca nu canta pentru niste "straini" dupa 1 an de absenta... :thumb_yello:

 

Biancaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

PS: TINETI-MI PUMNII LA BAAAAAAAC!! :aah::blush-anim-cl:[/quote']

 

BAFTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

 

Sunt convinsa ca vom gasi 7 fani sa tina bannerul,nu te ingrijora!:wink2:

Link to comment
Share on other sites

biancaaaaa :biggrin2:...fingers crossed pt tine la bac...bafta multa si curaj...treci tu si peste asta :wink2:

 

daca vom merge pe varianta sa tinem noi foile, si nu sa le lipim, count me in :biggrin2:

 

Woaaaah, amazing ideaaa!!! Ar trebui sa iti dea macar un punct in plus la bac pentru creativitate :naughty:

 

Loads of luck darling, and count on me too for the banner :huglove:

 

Bianca, BAFTA MUUUULTA!!!!

 

I'm in for the banner too!

 

 

TIN PUMNII, stii doar :huglove:

 

+2 (ADDA & RUXI) for the banner

 

You go, girl! :*:mf_rosetinted:

 

I'll check for the weather now....

 

BAFTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

 

Sunt convinsa ca vom gasi 7 fani sa tina bannerul,nu te ingrijora!:wink2:

 

Whoa!! Ok multumesc mult pt sustinere! :lol3: si ma bucur ca sunteti eager sa ajutati cu banner-ul. Vreti sa-l vedeti? :das:

 

Bianca :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Yabadabadoo! :lol3::excite:

 

Ar fi fain sa putem fi majoritatea online maine sau azi, si sa stabilim cine, ce si cum face, adica loc si ora de intalnire si cine vrea sa vina separat (daca e mai comod asa sau whatever).

 

Anyways, pana atunci, m-a lovit acum o idee: credeti ca e prea tarziu sa-i cantam la iMMa La Multi Ani in concert? Fiind primul din serie si fiind, IMO, destul de aproape de ziua ei... poate i-am putea face o mica surpriza asa, dar e doar o sugestie :wink2: we can drop it if it doesn't fit :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Act de identitate

Participantii la B'ESTFEST trebuie sa aiba asupra lor un act de identitate valid (B.I., C.I., pasaport, permis de conducere cu poze, certificate de nastere - in original).

 

Informatii/ obiecte pierdute

In perimetrul B'ESTFEST va exista un birou de informare, care va functiona si ca birou de obiecte pierdute. In cazul in care gasiti sau pierdeti ceva, aici veti putea raporta acest lucru.

 

Catering/ jetoane

In cadrul festivalului, mancarea si bautura nu poate fi cumparata cu bani cash, ci doar pe baza unor jetoane, pe care le puteti procura de la casieriile festivalului. La sfarsitul fiecarei zile, jetoanele in plus pot fi schimbate in bani. In perimetrul festivalului vor exista mai multe zone-restaurant.

 

Nu este permis accesul in spatiul festivalulul cu:

Arme sau orice alt obiect ce poate fi considerat periculos, chiar daca planuiti sa-l utilizati pentru camping. Este interzis accesul cu alcool, droguri, orice fel de sticle, animale de companie, pixuri cu laser, bidoane de plastic, conserve, artificii, bannere sustinute de bete (in zona de camping este permis), spray-uri de dimensiuni mari, umbrele, scaune, bauturi sau mancare, umbrele, obiecte potential periculoase, ascutite sau contondente.

Nu va fi permis accesul cu aparate foto profesionale (cu obiective interschimbabile), aparate de inregistrare audio-video.

Nu este permis accesul cu canistre de gaz sau masini de gatit cu benzina, nu este permisa aprinderea de focuri.

Inainte de intrarea in incinta festivalului, toate rucsacurile, sacosele si pachetele vor fi verificate in conformitate cu legea, iar participantii trebuie sa accepte sa se supuna unui control corporal efectuat de personalul nostru de securitate autorizat legal. Refuzul supunerii controlului corporal va atrage interzicerea accesului in zona.

 

INTOTDEAUNA:

- Sa stiti unde este cea mai apropiata iesire de urgenta

- Urmati instructiunile de siguranta ale personalului de securitate, politiei sau organizatorilor

- Indepartati-va prompt departe de orice pericol

- Anuntati un supraveghetor, politia sau un organizator daca vedeti orice comportament antisocial

- Mutati-va catre o zon? mai libera an cazul in care exista o crestere a numarului de oameni din acea zona

- Cereti ajutor dac? aveti nevoie si ajutati-i pe ceilalti, mai ales cand cineva cade

- Stati calm (daca sunteti in dificultate, cereti sa fiti dus la cortul de prim-ajutor).

 

Restul e aici: http://www.bestfest.ro/editia2011/ro/conditii-generale

Link to comment
Share on other sites

NEEEEEEEEEEEEWWWWWWWWWWWWWWWWWW SOOOOOOOOOOOONG!!! :shocked::shocked::shocked:

 

azi.

WTF?

 

 

anyway. :wub2::wub2:

 

Poate o sa fim primele care o sa il asculte live in concert :> Il nous dit :naughty:

 

 

Nu este permis accesul cu canistre de gaz

 

Dammit, va trebui sa imi las canistra acasa... :shocked:

 

 

Anyways, pana atunci, m-a lovit acum o idee: credeti ca e prea tarziu sa-i cantam la iMMa La Multi Ani in concert?

 

Avem vreo sansa de a fi auzite in galagia aia?? :teehee:

 

Si despre punctul de intalnire, care o sa fie programul vostru? I mean, ajunsul trenurilor, etc etc :original:

Link to comment
Share on other sites

Avem vreo sansa de a fi auzite in galagia aia?? :teehee:

Nu stiu, ma gandeam sa le propunem la mai multi din zona (dar in apropiere de concert, nu le zicem la ora 6 ca poate uita/canta cineva pe scena si nu se aude/n-au venit pt Mika/etc). cine ramane pt Mika, care inca e acolo pana la 11-11:30, sa zicem, s-ar putea sa coopereze. Nu stiu, dar ar fi dragut :teehee:

 

Si despre punctul de intalnire, care o sa fie programul vostru? I mean, ajunsul trenurilor, etc etc :original:

 

Eu vin cu Diana, cu trenul, si ajungem teoretic in jur de 5 dimineata, practic (ca sigur va fi ceva intarziere) in jurul orei 7. Noi ne-am gandit sa ne plimbam prin oras (ce-i drept, prin imprejurimi) apoi si sa mergem la festival chiar cand se deschide intrarea sau oricum mai la amiaza. trupele incep sa cante de la 4, parca asa tin minte, si am zis ca e mai bine sa venim mai devreme si sa stam in fata, decat sa aparem mai tarziu si sa ne trezim ca trebuie sa depasim X randuri... ceea ce nici n-ar fi prea corect fata de cei adunati deja. Anyways, oricat de lunga ar fi asteptarea, I'm sure we can all entertain ourselves pretty well :mf_rosetinted:

 

PS: OH MY FREAKING GOD n-am mai tzopait asa ca azi dimineata de nu mai stiu cand. :excite:

Link to comment
Share on other sites

Eu vin cu Diana, cu trenul, si ajungem teoretic in jur de 5 dimineata, practic (ca sigur va fi ceva intarziere) in jurul orei 7. Noi ne-am gandit sa ne plimbam prin oras (ce-i drept, prin imprejurimi) apoi si sa mergem la festival chiar cand se deschide intrarea sau oricum mai la amiaza. trupele incep sa cante de la 4, parca asa tin minte, si am zis ca e mai bine sa venim mai devreme si sa stam in fata, decat sa aparem mai tarziu si sa ne trezim ca trebuie sa depasim X randuri... ceea ce nici n-ar fi prea corect fata de cei adunati deja. Anyways, oricat de lunga ar fi asteptarea, I'm sure we can all entertain ourselves pretty well :mf_rosetinted:

 

PS: OH MY FREAKING GOD n-am mai tzopait asa ca azi dimineata de nu mai stiu cand. :excite:

 

Don't worry, nu va lasam noi sa va plimbati singure :wink2: Count on me, as soon as I wake up I'm joining you :naughty: Azi ma gandesc ce locuri dragute as putea sa va arat, si cand ne plictisim luam busul spre plaiurile B'estfestului. WHO'S WITH ME?? :kachinga:

 

Si topaitul e datorat lui #ellemedit banuiesc :mf_lustslow:

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt deja ajunsa in Bucuresti de ieri dupa-amiaza, dar stau la un prieten, nu in camping so sunt deschisa la orice propunere de ora..

 

As zice ca 18:00 poate e prea tarziu? Sau daca nu, mergem cateva inainte, scouting the area si apoi va anuntam cat de libere ar fi locurile din fata.

 

Elle Me Dit :wub2:

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt deja ajunsa in Bucuresti de ieri dupa-amiaza, dar stau la un prieten, nu in camping so sunt deschisa la orice propunere de ora..

 

As zice ca 18:00 poate e prea tarziu? Sau daca nu, mergem cateva inainte, scouting the area si apoi va anuntam cat de libere ar fi locurile din fata.

 

Elle Me Dit :wub2:

 

Cred ca suntem toate de parere ca tre sa ajungem cat mai devreme, mai ales ca daca e liber putem sa ne plimbam pe la standuri, nu ne plictisim noi. Am putea sa ne intalnim in Bucuresti mai devreme, bem un suc ceva si plecam impreuna :original:

 

Elle me dit, sunt la al 10lea replay :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Interzis cu aparate de inregistrare audio-video?Adica nu am voie cu camera???? :shocked:

 

I-am intrebat pe cei de la B'estfest pe facebook si au spus k nu e voie cu dslr si cu camere video.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca suntem toate de parere ca tre sa ajungem cat mai devreme, mai ales ca daca e liber putem sa ne plimbam pe la standuri, nu ne plictisim noi. Am putea sa ne intalnim in Bucuresti mai devreme, bem un suc ceva si plecam impreuna :original:

 

Elle me dit, sunt la al 10lea replay :blush-anim-cl:

 

total de acord :biggrin2:...unde ? i really wanna join you all :blush-anim-cl: pt ca n-am apucat inca sa fac cunostinta cu voi face 2 face si mi-ar face mare placere...eu ajung in bucuresti maine la 12, asa ca incepand cu acea ora i'm available :wink2:

 

elle me dit ...i'm loving it :wub2:

Link to comment
Share on other sites

total de acord :biggrin2:...unde ? i really wanna join you all :blush-anim-cl: pt ca n-am apucat inca sa fac cunostinta cu voi face 2 face si mi-ar face mare placere...eu ajung in bucuresti maine la 12, asa ca incepand cu acea ora i'm available :wink2:

 

elle me dit ...i'm loving it :wub2:

 

Nu esti singura, nici eu nu am vazut-o live decat pe Vanessa, o sa fie o surpriza :naughty:

 

Ca punct de intalnire ma gandeam la zona centrala, Universitate, Unirii, pe-acolo. Voi stiti sa ajungeti?

Link to comment
Share on other sites

Hello! :blush-anim-cl:

Eu sunt noua pe aici, desi urmaresc forumul de ceva timp, in tacere.

Acum insa, parca as vrea sa va cunosc, si sa va vad pe toate inainte de concert, sa va spun ce idei am pentru diferite melodii, ca mici surprize. Anyway :D

Alina este numele meu, sunt din Bucuresti si asta da..e al doilea concert, de care sunt extreeeem de entuziasmata.:wub2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy