Jump to content

The Romanian Thread


crina

Recommended Posts

I also recommend SmartFm,Goldfm and Radio Guerrilla :thumb_yello:

 

Europa FM merge all day long la radio in bucatarie, dar pe aici ascult almost all the time stereomood.com. Poti sa dai de unele piese absolut amazing daca ai rabdare sa cauti/asculti ce iti dau ei :naughty:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"GOOD EVENING B FEST!!!"

"C'MOOOON B FEST!!!"

"THANK YOU B FEST!!!"

:mf_rosetinted::mf_rosetinted:

 

:lmfao:

Prima si prima oara cand l-am auzit am avut impresia ca zice "Beastfest" :blink: oricum stiu ca la un moment dat asa a zis.

Da' hai ca a fost bine :wub2:

 

EDIT: ma bucur sa vad atatia ascultatori de EuropaFM prin zona :kachinga:

Link to comment
Share on other sites

:lmfao:

Prima si prima oara cand l-am auzit am avut impresia ca zice "Beastfest" :blink: nu vroiam sa cred ca a zis doar Bee-fest :doh:

Da' hai ca a fost bine :wub2:

 

ahahaha Beastfest! :roftl: that would have been cooooool indeed! :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Europa FM merge all day long la radio in bucatarie, dar pe aici ascult almost all the time stereomood.com. Poti sa dai de unele piese absolut amazing daca ai rabdare sa cauti/asculti ce iti dau ei :naughty:

 

Merci pt site nu stiam de ei !Nici nu stiu care mood sa aleg :naughty::roftl:

Link to comment
Share on other sites

Alle, Vanessa a zis deja tot ce am vrut sa spun si eu :roftl: Genial site-ul. :fro: Pt ca erau asa multe moods am dat totusi cu banul, ca eu n-aveam niciun mood specific right now, si am ajuns pe Vintage. pana acum nu regret :thumb_yello:

Link to comment
Share on other sites

Alle, Vanessa a zis deja tot ce am vrut sa spun si eu :roftl: Genial site-ul. :fro: Pt ca erau asa multe moods am dat totusi cu banul, ca eu n-aveam niciun mood specific right now, si am ajuns pe Vintage. pana acum nu regret :thumb_yello:

 

Merci pt site nu stiam de ei !Nici nu stiu care mood sa aleg :naughty::roftl:

 

yep, chiar e brilliant! keep listening :naughty:

Edited by Cherisse
Link to comment
Share on other sites

Aici sunt pozele mele (nu prea buna calitatea),sper sa le puteti vedea.http://www.facebook.com/media/set/?set=a.119318724826175.26098.100002441431695&l=d019e6e92a

thanks for posting! super poze:biggrin2:

 

sunt de acord cu voi fetelor...sa vina 7000 de oameni (platitori de bilet, nu festival gratis) la un concert in camp la miezul-noptii nu mi se pare putin...i get the feeling ca vom fi pe lista lui de concerte si la anul (*prays for that*) ...se vedea pe fata lui ca era incantat de reactia publicului...doar pt asta si "i love ma people..." : naughty:

 

 

about pharell collaboration...can't barely waaaaiiiiit : wub2:

i just don't know what to say...si mie mi s-a parut ca a fost o conexiune speciala intre el si public! si vad ca nu sunt singura de aceeasi parere. si faptul ca a facut atatea reverente si si-a scos palaria de nenumarate ori in fata noastra, asta nu poate spune decat ca i-a placut enorm la noi:blush-anim-cl: sau poate sunt eu prea optimista:teehee:

 

: lmfao:

Prima si prima oara cand l-am auzit am avut impresia ca zice "Beastfest" Beastfest" : blink: oricum stiu ca la un moment dat asa a zis.

Da' hai ca a fost bine : wub2:

 

EDIT: ma bucur sa vad atatia ascultatori de EuropaFM prin zona : kachinga:

:lmao: :lmao:

 

yep, chiar ii brilliant! keep listening : naughty:

multumim de recomandare,Alle:biggrin2: gonna listen. and yeah, pt mine e Radio Guerrilla all the way :punk:

btw, mai usor cu accentul ardelenesc dear:roftl: ESTE, mai:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

 

multumim de recomandare,Alle:biggrin2: gonna listen. and yeah, pt mine e Radio Guerrilla all the way :punk:

btw, mai usor cu accentul ardelenesc dear:roftl: ESTE, mai:mf_rosetinted:

 

I corrected myself :roftl::roftl:

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca romanii nici nu prea au de unde sa stie muzica lui Mika (exceptand fanii) pentru ca nu se difuzeaza nicaieri iar daca se da odata pe an,e de obicei Relax,de parca n-a mai scos altceva de-acu 5 ani!Poate daca ar fi mai promovat,ar asculta si mai multi romani muzica adevarata.(si acum mai sunt intrebata "cine-i Mika asta?"):shocked: Cat despre B'estfest,sotul meu a stat undeva in dreapta pe o perna de aia Cocacola si i-a vazut pe unii care strigau injurii about orientarea sexuala (retardati),de-aia zic ca multi erau acolo ca tot au luat biletul pe toata ziua...Bine ca macar in fata lumea a fost:punk::punk::punk:

 

App de faza cu orientarea sexuala, nu pot sa imi scot din minte faza de aseara de la NRJ. :aah: Nu stiu daca ati ascultat tot.. Basically, o fana l-a intrebat la cati ani s-a sarutat prima oara... A povestit el, fara sa zica de ce GEN era persoana cu care s-a sarutat, logic :mf_rosetinted: Nu avea nici 15 ani, si din cate stiu eu, primele lui loves au fost fete, deci cred ca despre asta era vorba..

Urmatorul telefon a fost de la un tip cu o voce SUPER creepy, care a inceput sa ii zica lui Mika tot felul de chestii random de genu "te-am vazut intr-un bar, cu cineva, blabla.. Dar am ramas :shocked: cand Meeks al nostru a zis ceva de genu "tu erai persoana cu care m-am sarutat prima oara, dar miroseai ca naiba, aveai cosuri si mi-ai taiat limba cu aparatul tau dentar, de-asta nu te-am mai sunat.. Toata lumea era :roftl: :roftl: :roftl: Cred ca numai eu nu m-am obisnuit inca cu side-ul asta pervers si chiar grose a lui mika :doh:

 

Random post over :aah:

Link to comment
Share on other sites

App de faza cu orientarea sexuala, nu pot sa imi scot din minte faza de aseara de la NRJ. :aah: Nu stiu daca ati ascultat tot.. Basically, o fana l-a intrebat la cati ani s-a sarutat prima oara... A povestit el, fara sa zica de ce GEN era persoana cu care s-a sarutat, logic :mf_rosetinted: Nu avea nici 15 ani, si din cate stiu eu, primele lui loves au fost fete, deci cred ca despre asta era vorba..

Urmatorul telefon a fost de la un tip cu o voce SUPER creepy, care a inceput sa ii zica lui Mika tot felul de chestii random de genu "te-am vazut intr-un bar, cu cineva, blabla.. Dar am ramas :shocked: cand Meeks al nostru a zis ceva de genu "tu erai persoana cu care m-am sarutat prima oara, dar miroseai ca naiba, aveai cosuri si mi-ai taiat limba cu aparatul tau dentar, de-asta nu te-am mai sunat.. Toata lumea era :roftl: :roftl: :roftl: Cred ca numai eu nu m-am obisnuit inca cu side-ul asta pervers si chiar grose a lui mika :doh:

 

Random post over :aah:

 

WHAAAT :roftl::roftl: NU POT SA CRED CA AM RATAT

Link to comment
Share on other sites

App de faza cu orientarea sexuala, nu pot sa imi scot din minte faza de aseara de la NRJ. : aah: Nu stiu daca ati ascultat tot.. Basically, o fana l-a intrebat la cati ani s-a sarutat prima oara... A povestit el, fara sa zica de ce GEN era persoana cu care s-a sarutat, logic :mf_rosetinted: Nu avea nici 15 ani, si din cate stiu eu, primele lui loves au fost fete, deci cred ca despre asta era vorba..

Urmatorul telefon a fost de la un tip cu o voce SUPER creepy, care a inceput sa ii zica lui Mika tot felul de chestii random de genu "te-am vazut intr-un bar, cu cineva, blabla.. Dar am ramas : shocked: cand Meeks al nostru a zis ceva de genu "tu erai persoana cu care m-am sarutat prima oara, dar miroseai ca naiba, aveai cosuri si mi-ai taiat limba cu aparatul tau dentar, de-asta nu te-am mai sunat.. Toata lumea era : roftl: : roftl: : roftl: Cred ca numai eu nu m-am obisnuit inca cu side-ul asta pervers si chiar grose a lui mika : doh:

 

Random post over :aah:

 

how do you know that?:aah:

 

anyway, aici e toata traducerea (am citit despre faza asta azi-dimineata si eram :shocked: and :lmao: in acelasi timp) http://www.mikafanclub.com/forums/showpost.php?p=3505901&postcount=84

si daca am citit bine, acel random guy cu voce creepy era fake, era din studio sau ceva de genul:roftl: banuiesc ca si el si-a dat seama si s-a decis sa go along with the joke:mf_rosetinted: si app de aparat dentar, nu tot el a zis in interviul asta ca a purtat asa ceva de la 12 la 17 ani? deci nu el ar fi trebuit sa taie limbi cu el? GROSSSSSSS. dar ma bucur ca e din ce in ce mai deschis:naughty:

Link to comment
Share on other sites

how do you know that?:aah:

 

anyway, aici e toata traducerea (am citit despre faza asta azi-dimineata si eram :shocked: and :lmao: in acelasi timp) http://www.mikafanclub.com/forums/showpost.php?p=3505901&postcount=84

si daca am citit bine, acel random guy cu voce creepy era fake, era din studio sau ceva de genul:roftl: banuiesc ca si el si-a dat seama si s-a decis sa go along with the joke:mf_rosetinted: si app de aparat dentar, nu tot el a zis in interviul asta ca a purtat asa ceva de la 12 la 17 ani? deci nu el ar fi trebuit sa taie limbi cu el? GROSSSSSSS. dar ma bucur ca e din ce in ce mai deschis:naughty:

 

Cred ca o sa mai ascult o data interviewul, eu auzisem ca prezentatorul a avut aparat, nu mika..

Sunt sigura ca nu vroia decat sa se distreze, dar e ceva sa spui chestii de-astea la radio, chiar daca e just for fun :loco:

Eu sincer am o teorie personala foarte ciudata dar tot o spun :teehee: Cred ca pana acum nu a deschis subiectul pentru ca pur si simplu nu are ce zice :mf_rosetinted: Sigur e genul care se alege cu o gramada de one night stands, de toate felurile, dar nu asta il defineste, de acolo si fuga lui de labels.. Stiu ca povestea de metoda lui de trezire din hangover, deci are experienta :roftl: Cred ca in ziua in care o sa intalneasca o persoana chiar pe masura lui (daca exista asa ceva) o sa discute altfel pe subiectul asta.. :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa mai ascult o data interviewul, eu auzisem ca prezentatorul a avut aparat, nu mika..

Sunt sigura ca nu vroia decat sa se distreze, dar e ceva sa spui chestii de-astea la radio, chiar daca e just for fun :loco:

Eu sincer am o teorie personala foarte ciudata dar tot o spun :teehee: Cred ca pana acum nu a deschis subiectul pentru ca pur si simplu nu are ce zice :mf_rosetinted: Sigur e genul care se alege cu o gramada de one night stands, de toate felurile, dar nu asta il defineste, de acolo si fuga lui de labels.. Stiu ca povestea de metoda lui de trezire din hangover, deci are experienta :roftl: Cred ca in ziua in care o sa intalneasca o persoana chiar pe masura lui (daca exista asa ceva) o sa discute altfel pe subiectul asta.. :biggrin2:

 

da,ai dreptate la ultima fraza. in the end, cred ca o sa isi gaseasca si el totusi pe cineva (daca nu si-a gasit deja, we never know:mf_rosetinted:). si sincer, m-as bucura din suflet pt el. i just want him to be happy:wub2:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am inteles ca EL a purtat aparat iar restul a fost for fun,era mai ciudat sa nu tina la gluma,eu zic ca a fost pe faza.Iar din cate-mi aduc eu aminte din alte interviuri,nu zicea el ca fugea din casa noaptea la 11 cand avea vreo 16 ani si se intalnea cu diferite persoane ciudate si mai in varsta prin baruri si venea la 5 dimineata inapoi?:biggrin2: Oricum indiferent pe cine-si va gasi,noua tot nu ni se va parea pe masura,recunoasteti!

 

 

Pe-asta cu fugitul de-acasa nu o stiam :roftl:

Hmm, nu stiu ce sa zic, mie imi suradea ideea Mika - Adele couple, chiar daca nu stiu cat de realista era :teehee: Cum a zis Diana, cand o sa fie fericit langa o persoana, asta o sa se vada in muzica, in felul lui de-a fi, in tot.. deci ne vom obisnui cu ideea, cred. Sper. :aah:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am inteles ca EL a purtat aparat iar restul a fost for fun,era mai ciudat sa nu tina la gluma,eu zic ca a fost pe faza.Iar din cate-mi aduc eu aminte din alte interviuri,nu zicea el ca fugea din casa noaptea la 11 cand avea vreo 16 ani si se intalnea cu diferite persoane ciudate si mai in varsta prin baruri si venea la 5 dimineata inapoi?:biggrin2:Oricum indiferent pe cine-si va gasi,noua tot nu ni se va parea pe masura,recunoasteti!

 

important e sa ii placa lui, nu noua:blink: nu stiu ce treaba am avea noi cu persoana cu care-si va petrece restul vietii :aah: si sincer, i'm sooo tired of those girls who still think they're gonna marry Mika at some point in their lives:mf_rosetinted:

 

Pe-asta cu fugitul de-acasa nu o stiam :roftl:

Hmm, nu stiu ce sa zic, mie imi suradea ideea Mika - Adele couple, chiar daca nu stiu cat de realista era :teehee: Cum a zis Diana, cand o sa fie fericit langa o persoana, asta o sa se vada in muzica, in felul lui de-a fi, in tot.. deci ne vom obisnui cu ideea, cred. Sper. :aah:

 

si mie mi s-ar fi parut ca ar fi fost cute Adele+Mika, but yeah. daca n-a fost sa fie:teehee:

Link to comment
Share on other sites

important e sa ii placa lui, nu noua:blink: nu stiu ce treaba am avea noi cu persoana cu care-si va petrece restul vietii :aah: si sincer, i'm sooo tired of those girls who still think they're gonna marry Mika at some point in their lives:mf_rosetinted:

 

GOOD JOB SAYING THAT, GIRL. Deci dupa cum iti spuneam ieri, I just want to see him having a big ass family with kids running around him pentru ca I do believe ca ar fi un tata EXTRAORDINAR. I mean it. Deci chiar ma mananca asteptarea momentului in care il voi vedea la casa lui :wub2::wub2:. If you ask me, let that be Ida :mf_lustslow:.

Link to comment
Share on other sites

GOOD JOB SAYING THAT, GIRL. Deci dupa cum iti spuneam ieri, I just want to see him having a big ass family with kids running around him pentru ca I do believe ca ar fi un tata EXTRAORDINAR. I mean it. Deci chiar ma mananca asteptarea momentului in care il voi vedea la casa lui :wub2::wub2:. If you ask me, let that be Ida :mf_lustslow:.

 

de mult am vrut sa zic asta. daca el e happy, noi de ce n-am fi happy pt el? let's face it, el e o vedeta, noi suntem niste oameni de rand:mf_rosetinted: n-am avea nicio sansa. but well, fiecare cu parerea lui. (@krysady, nu am vrut deloc sa sune harsh, doar s-a intamplat sa citesc postul tau si mi s-a aprins un beculet de mult uitat la mine in creier:mf_rosetinted: )

si eu imi doresc sa aiba copii la un moment dat, ca sa ii mosteneasca vocea:wub2: and yeah, Ida would be perfect for that:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

important e sa ii placa lui, nu noua:blink: nu stiu ce treaba am avea noi cu persoana cu care-si va petrece restul vietii :aah: si sincer, i'm sooo tired of those girls who still think they're gonna marry Mika at some point in their lives:mf_rosetinted:

 

 

si mie mi s-ar fi parut ca ar fi fost cute Adele+Mika, but yeah. daca n-a fost sa fie:teehee:

 

HUH?? Face it Diana, you're just jealous cause I'm gonna marry Mika one day :freak:

 

GOOD JOB SAYING THAT, GIRL. Deci dupa cum iti spuneam ieri, I just want to see him having a big ass family with kids running around him pentru ca I do believe ca ar fi un tata EXTRAORDINAR. I mean it. Deci chiar ma mananca asteptarea momentului in care il voi vedea la casa lui . If you ask me, let that be Ida .

 

HA! Deci nu sunt singura care si-l imagineaza tata, cu o familie asaaa, traditionala :wub2: Cred ca o sa aiba cei mai frumosi si mai fericiti copii, si o sa se transforme intr-un fel de super-hot thing si in acelasi timp genul wise-reliable, practic un barbat perfect. Wake up, Daria. You're freaking people out. :mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

HUH?? Face it Diana, you're just jealous cause I'm gonna marry Mika one day :freak:

 

 

 

HA! Deci nu sunt singura care si-l imagineaza tata, cu o familie asaaa, traditionala :wub2: Cred ca o sa aiba cei mai frumosi si mai fericiti copii, si o sa se transforme intr-un fel de super-hot thing si in acelasi timp genul wise-reliable, practic un barbat perfect. Wake up, Daria. You're freaking people out. :mf_rosetinted:

 

:roftl: No but really! I don't really care about his labels rejection and stuff, nu ma prea intereseaza, dar tot ce as vrea de la el ar fi sa aiba copii, doar pentru ca sunt sigura ca ar fi un tata excelent. Mai ales dupa environmentul din care provine, cu o familie numeroasa and jazz. He'd make a great one :biggrin2:.

Link to comment
Share on other sites

:roftl: No but really! I don't really care about his labels rejection and stuff, nu ma prea intereseaza, dar tot ce as vrea de la el ar fi sa aiba copii, doar pentru ca sunt sigura ca ar fi un tata excelent. Mai ales dupa environmentul din care provine, cu o familie numeroasa and jazz. He'd make a great one :biggrin2:.

 

Familie numeroasa and jazz, ce tare suna asta :roftl: Adevarul e ca vine dintr-o familie superba, si asta mi-ar placea sa isi creeze la randul lui.. Cand vad poze cu Pennimans am goosebumps.. sunt asa frumosi impreuna, si asa fericiti.. :blush-anim-cl:

Link to comment
Share on other sites

Familie numeroasa and jazz, ce tare suna asta :roftl: Adevarul e ca vine dintr-o familie superba, si asta mi-ar placea sa isi creeze la randul lui.. Cand vad poze cu Pennimans am goosebumps.. sunt asa frumosi impreuna, si asa fericiti.. :blush-anim-cl:

 

Exactly what I'm talking about! Sunt incredibili :wub2:

Link to comment
Share on other sites

HUH?? Face it Diana, you're just jealous cause I'm gonna marry Mika one day :freak:

 

 

figured out how to use the mighty MQ button, huh?:mf_rosetinted:

Yeah, maybe I am. You're gonna marry Mika one day, but only after I divorced him:mf_rosetinted:

 

Exactly what I'm talking about! Sunt incredibili :wub2:

 

nu mai pomeni de Pennimans. makes me feel all warm inside :blush-anim-cl:

practic, ei sunt familia perfecta:wub2:

 

Edit : btw, just made this:mf_rosetinted: 2hygc9x.jpg

Edited by dianaa
Link to comment
Share on other sites

de mult am vrut sa zic asta. daca el e happy, noi de ce n-am fi happy pt el? let's face it, el e o vedeta, noi suntem niste oameni de rand:mf_rosetinted: n-am avea nicio sansa. but well, fiecare cu parerea lui. (@krysady, nu am vrut deloc sa sune harsh, doar s-a intamplat sa citesc postul tau si mi s-a aprins un beculet de mult uitat la mine in creier:mf_rosetinted: )

si eu imi doresc sa aiba copii la un moment dat, ca sa ii mosteneasca vocea:wub2: and yeah, Ida would be perfect for that:mf_rosetinted:

 

Don't worry,tocmai mi-am amintit discutia despre copii cu tipa din Suedia...http://www.youtube.com/watch?v=m07dW1AiW-A

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy